СОБЫТИЯ & ФАКТЫ

Скандальний "іловайський" генерал став НГШ

Президент Володимир Зеленський звільнив Віктора Муженка з посади начальника Генерального штабу — Головнокомандувача Збройних Сил України. Його посаду зайняв Руслан Хомчак. Відповідні укази опубліковані на сайті президента.

Віктор Муженко був призначений Начальником Генерального штабу — Головнокомандувачем Збройних Сил України 3 липня 2014 року, змінивши на посаді Михайла Куцина.

 
Борця з корупцією часів Януковича призначено головою АП

Президент Володимир Зеленський призначив головою своєї Адміністрації Андрія Богдана. Відповідний указ опублікований на сайті глави держави.

«Відповідно до частини третьої статті 106 Конституції України, враховуючи пункт 2 частини третьої статті 3 Закону України «Про державну службу», постановляю: призначити Богдана Андрія Йосиповича Главою Адміністрації Президента України», — йдеться в указі.

Богдан з березня 2010-го займав посаду заступника міністра Кабінету міністрів — Урядового уповноваженого з питань антикорупційної політики. Після скасування посади у 2013-му тодішній премʼєр-міністр Микола Азаров повторно призначив Богдана уповноваженим Кабміну у сфері боротьби з корупцією.

Після Євромайдану Богдана з Кабміну звільнили, а у вересні 2014 його посада потрапила в список тих, що підлягають люстрації. За словами Богдана, його до цього списку вніс співавтор закону про люстрацію нардеп Юрій Дерев'янко, через що він не має права займати держпосади 10 років.

Новопризначений голова АП розповідав, що міг би обійти заборону, отримавши свідоцтво учасника бойових дій, бо не раз був в АТО у відрядженні. Категорія держслужбовців із таким документом не потрапляє під люстрацію. Але робити цього Богдан не планує, тому що у військових діях не брав участь і «морального права на це не має».

У коментарі theБабелю Богдан розповідав, що хотів би бути головою Верховної Ради або генеральним прокурором

Соратник Зеленського Андрій Богдан хотів би очолити парламент або бути генпрокурором, «але планів немає»

. «Це мої філософські відповіді на ваші філософські запитання», — казав він.

 
Президенту України

 
У Херсоні триває весняний призов на строкову військову службу і за контрактом у ЗСУ

6 травня в медіа-центрі «ІРС-Херсон» відбулася прес-конференція військового комісара Херсона Олександра Зіньковського на тему: «Весняний призов на строкову військову службу. Військова служба за контрактом у Збройних Силах України», інформує ПІК.

Більше 60 херсонців із 167 запланованих рознарядкою чоловіків вже підготовлені для відправки до місць проходження строкової військової служби. Стосовно 4-х ухильників порушено кримінальні справи, дві з яких вже передано на розгляд суду. Про це розповів на зустрічі з представниками засобів масової інформації військовий комісар Херсона Олександр Зіньковський. До речі, за ст.335 Кримінального кодексу України за ухилення від призову на строкову військову службу передбачена відповідальність до 3-х років позбавлення волі.

Протягом останніх років ухильники складають 70 і більше відсотків. Військовий комісар зауважив, що проблема з такою категорією осіб полягає у неповній достовірній інформації або її відсутності в суспільстві щодо умов проходження строкової служби. Юнаки, яких розшукали за допомогою органів внутрішніх справ, пояснювали, що їх небажання виконувати військовий обов’язок обумовлене тим, що доведеться служити у зоні операції об’єднаних сил у Донецькій чи Луганській областях. Насправді це не відповідає дійсності. Усіх призовників, а точніше, вже військовослужбовців строкової служби у званні «солдат», направляють на безкоштовне навчання до учбових центрів ЗСУ, де вони набувають спеціальності, за якою і проходитимуть строкову службу. Це – військові частини Херсонської і сусідніх областей.

Ще одне питання, що потребує роз’яснення. Громадяни, які отримують під час навчання у вузах знання на військовій кафедрі гадають, що не повинні проходити службу в лавах Збройних Сил України. Олександр Зіньковський пояснив, що згідно з наказом Міністра оборони України, чоловіки і жінки віком від набуття вищої освіти з військовою кафедрою і до 43 років підлягають призову для служби у тилових частинах строком на 1 рік зі збереженням за ними місця роботи і середнього заробітку.

Інформація для бажаючих проходити військову службу за контрактом. З лютого поточного року змінилося грошове забезпечення –від 10 тис.грн. Крім того, відтепер при підписанні контракту військовослужбовці отримують одноразову соціальну допомогу: солдати, рядові від 8 мінімальних прожиткових мінімумів, сержанти – від 9, а офіцери – від 10. Також передбачена часткова компенсація за оренду житла, якщо частина не забезпечує гуртожитком.

Військовий комісар Херсона Олександр Зіньковський зауважив, що у навчальних закладах приділяється недостатньо уваги предмету «Захист Вітчизни». У навчальній програмі відводиться мало учбових годин, не вистачає кваліфікованих викладачів. У деяких школах патріотичний предмет викладають навіть призовники.

Весняний призов триває і комісар висловив сподівання, що він буде виконаний стовідсотково, а кількість ухильників і тих, хто після отримання повістки не приходить на медичний огляд відчутно зменшиться.

 
Заходи до Дня Пам'яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

З 6 по 9 травня, на Херсонщині заплановано ряд святкових та урочистих заходів до Дня Пам'яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Так, 6 травня, о 12:00, в ККЗ «Ювілейний» відбудеться безкоштовний показ художнього фільму «А зорі тут тихі».

З 6 по 8 травня в обласному краєзнавчому музеї та обласному архіві пройдуть тематичні уроки «Йде травень крізь хвилини, дні й роки. Несе нащадкам спогади свої».

7 травня, о 12.00, в обласному шпиталі для ветеранів відбудеться концерт «Перемога, свята перемога!».

8 травня, о 10:00, у Парку Слави відбудеться молебень за участі релігійних конфесій і деномінацій Херсонської області до Дня пам’яті та примирення.

8 травня, об 11:00, на площі біля кіноконцертної зали «Ювілейний» відбудеться патріотична акція «Вальс Перемоги».

8 травня, о 14:00, Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара запрошує на Вечір пам’яті «Солдати Травня, слава вам навіки…».

8 травня, о 14:00, в обласному краєзнавчому музеї відкриється виставка інформаційно-просвітницьких стендів «Тріумф людини. Мешканці України, які пройшли нацистські табори».

8 та 9 травня, о 10:00 та 11:00, в Херсонському академічному обласному театрі ляльок відбудеться тематична вистава «Микита Кожум`яка».

9 травня, о 8.45, розпочнеться урочистий захід на Алеї героїв незалежної України, хода за участю ветеранів війни, представників влади, громадських об’єднань, молоді, громадськості пройде від Алеї героїв незалежної України по вул. Перекопській до парку Слави на набережну Дніпра.

В той же день, о 10.00, відбудеться мітинг з нагоди Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та покладання квітів до пам’ятника Невідомому Солдату та на алеї Героїв.

9 травня, з 09:00 до 17:00, в усіх обласних музеях Херсонщини заплановано День відкритих дверей.

Також 9 травня, о 12:00, в ККЗ «Ювілейний» відбудеться безкоштовний показ фільму «Той, хто пройшов крізь вогонь».

Запрошуємо жителів та гостей Херсонщини взяти участь у святкових заходах!

 
У Херсоні відкрили модернізовану водно-тренажерну станцію

25 квітня у Херсоні відкрили модернізовану водно-тренажерну станцію Херсонської державної морської академії.

Модернізація водно-тренажерної станції закладу - спільний інвестиційний проект академії, Міжнародної ради морських роботодавців та Профспілки робітників морського транспорту України, що дозволив відремонтувати комплекс споруд на водоймі, здійснити благоустрій території, придбати сучасне обладнання.

«Завдяки оновленій тренажерній станції моряки відпрацьовуватимуть потрібні навички й мінімізують загрозу життю в екстремальних умовах. Окрім того, якісна підготовка морських фахівців зробить їх конкурентоспроможнішими на світовому ринку праці та позитивно вплине на престиж херсонської морської освіти», - зауважив міський голова Володимир Миколаєнко, що був присутній на відкритті.

Морські фахівці тепер матимуть більше можливостей для формування професійних навичок завдяки наявності великого бетонного пірсу, малого пірсу для швартування боту, пристрою для спуску/підйому шлюпок в ангар, плот-балки для рятувальних засобів тощо. Крім того, завершилася реконструкція ангару для зберігання та обслуговування плавальних засобів та адміністративної будівлі на місці дебаркадера.

Підготовка курсантів на станції відповідатиме усім вимогам Міжнародної морської організації (ІМО). Для цього на території облаштували 4 оснащені навчальні лабораторії, навчально-тренувальний медичний та рятувальний пости.

 
Про громадські роботи на Херсонщині мовою цифр

Одним із напрямків активної політики зайнятості населення є організація оплачуваних громадських робіт. Завдяки таким роботам можна пом’якшити наслідки безробіття, адже, насамперед, є можливість додаткового заробітку, незайняті громадяни відчувають себе зайнятими та працездатними.

За словами директора Херсонського обласного центру зайнятості Євгенія Єрашова з початку року обласна служба суттєво збільшила об’єми охоплення населення громадськими та іншими роботами тимчасового характеру. «Особливо важливим є організація громадських робіт для районів області, де є дефіцит постійних робочих місць, - зазначив Євгеній Єрашов. - Протягом І кварталу 2019 року до громадських та інших робіт тимчасового характеру було залучено майже 1600 осіб, з них до громадських робіт – понад 240 осіб».

За ініціативи Херсонського обласного центру зайнятості на території регіону створені та реалізуються соціально направлені проекти, в рамках яких проводяться відповідні громадські роботи. Йдеться про проекти «Шерифи» та «Відтворимо культурно-історичну спадщину Херсонщини». Метою даних робіт є інформування населення щодо недопущення порушень громадського порядку та підтримання у належному стані пам’яток історії та культури.

Протягом січня-березня поточного року учасниками проекту «Шерифи» стали 26 безробітних та 20 осіб в рамках реалізації проекту «Відтворимо культурно-історичну спадщину Херсонщини». Безробітні залучаються і до інших видів громадських робіт, а саме: супроводу інвалідів по зору, будівельних та ремонтних робіт на об’єктах соціальної сфери, інформуванню населення щодо субсидій тощо.

Проведення таких робіт фінансується за рахунок коштів місцевих бюджетів та Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

До відома:
Оплачувані громадські роботи — загальнодоступні види некваліфікованих робіт, а також кваліфіковані роботи, що організовуються з метою надання додаткової соціальної підтримки та забезпечення тимчасової зайнятості осіб, які шукають роботу.

 
«Роздрібний» акциз поповнив місцеві бюджети Херсонщини на 32 мільйони гривень

З початку року суб’єкти господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю підакцизними товарами, сплатили до місцевих бюджетів Херсонської області 32,2 млн. грн. акцизного податку. Від продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів херсонські підприємці перерахували на 2 млн. грн. більше, ніж за три місяці минулого року.

Найбільший приріст надходжень акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів забезпечили платники податків на територіях Олешківського та Білозерського районів – 129 відс. та 126 відс. відповідно. Менше минулорічних показників прозвітували суб’єкти господарювання Нижньосірогозьського району – 91,2 відс., м. Нова Каховка – 93,3 відс. та Горностаївського району – 98,4 відсотка.

Для розвитку місцевого самоврядування та збільшення надходжень акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів кожен мешканець Херсонщини має придбавати товари у офіційно зареєстрованих суб’єктів господарювання, які мають ліцензію на продаж алкогольних та тютюнових виробів, пива та вимагати касовий чек за придбаний товар! Фінансовий ресурс громади – це виданий касовий чек!

За інформацією прес-служби Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі

 
В Херсоні зі 100-річчям служби карного розшуку привітали оперативників та ветеранів служби

17 квітня в актовій залі Головного управління Національної поліції в Херсонській області відбувся урочистий захід, присвячений 100-річчю від дня утворення служби карного розшуку. На урочистостях були присутні ветерани та працівники карного розшуку з усіх підрозділів поліції Херсонщини.

З вітальним словом до присутніх звернувся начальник обласного главку поліції генерал поліції третього рангу Артур Мєріков: «В карному розшуку працюють люди, основними рисами яких є мужність, стійкість, терпіння і повна самовіддача. Для кожного з вас обрана професія стала справою всього життя і тільки справжні професіонали можуть успішно протидіяти кримінальній злочинності». Артур Іванович побажав діючим працівникам, їх родинам та ветеранам міцного здоров'я, щастя, миру, благополуччя та успіхів у всіх справах і починаннях.

Щодня працівники карного розшуку Херсонщини, розкриваючи злочини та затримуючи злочинців, ризикують своїм життям. Нажаль, не всім судилося повернутися додому. Оперативників, які віддали життя заради спокою громадян, присутні вшанували хвилиною мовчання та покладанням квітів до Меморіального комплексу пам’яті загиблих правоохоронців «Калина долі».

Багато слів подяки пролунало цього дня для ветеранів за їх відданість службі, за те, що вони і нині передають свій досвід молодим працівникам.

З нагоди свята очільник поліції Херсонщини вручив заслужені державні та відомчі нагороди шістдесятьом діючим працівникам та ветеранам карного розшуку. А музиканти оркестру та солісти ансамблю обласного главку поліції «Police Prime» та вихованці школи естрадного вокалу «Star Line» привітали присутніх неперевершеною концертною програмою.

 
Справа стосовно осіб, які здійснили розбійний напад у Генічеському районі, розглядатиметься у суді

За процесуального керівництва прокуратури Херсонської області завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом вчинення розбійного нападу на підприємця в Генічеському районі та обвинувальний акт спрямовано до суду.

Установлено, що 03.01.2019 троє чоловіків, керуючись корисливим мотивом, вчинили напад на власника магазину, розташованого у с.Генічеська Гірка Генічеського району, із погрозою застосування насильства та застосуванням насильства, небезпечного для життя і здоров’я потерпілого, проникли у приміщення магазину та викрали грошові кошти в сумі майже 18 тис.грн., мобільний телефон і продукти.

Дії вказаних осіб кваліфіковано за ч.3 ст.187 КК України, санкція якої передбачає покарання від 7 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

 

НОВОСТИ УКРАИНЫ И МИРА

«Для того и нужно государство и власть – чтобы всё было по закону», - эксклюзивное интервью депутата Херсонского горсовета, успешного хозяйственника и политика, директора КП "Гарантия" Игоря Семенчея
10.04.2019 10:29

Директор коммунального предприятия «Гарантия», депутат Херсонского городского совета в интервью «Бизнес Херсон» рассказал о работе с бездомными животными, о скандале вокруг нового понтонного причала и работе горсовета.

«Гарантия» и бездомные собаки

По словам Игоря Семенчева, коммунальное предприятие проводит активную работу с бездомными животными. В прошлом году было отловлено почти тысячу собак, а простерилизовано 400 . Отловленных собак помещают в приют на улице Бурназяна, 14а, где с ними работают специалисты. После этого животных либо разбирают люди, либо их выпускают в естественную среду обитания.

Как отметил Игорь Семенчев, после прошлогодней вспышки африканской чумы свиней, всех собак тщательно обследуют ветеринары. В приюте обустроен ветеринарный пункт, который также позволяет проводить стерилизацию животных «на месте».

«Мы заключили договор с Херсонской городской государственной клиникой ветеринарной медицины. Ветеринарная служба проводит в приюте осмотр отловленных животных, вакцинацию этих животных от бешенства за бюджетные средства, после чего – стерилизацию. Они обеспечили качественный уход и контроль за состоянием животных», - подчеркнул директор КП «Гарантия».

Игорь Семенчев сообщил, что собаки в приюте обеспечены кормом. Но работники не запрещают людям, которые приходят в приют, приносить еду и кормить животных.

«Приют открыт для посещения всеми неравнодушными гражданами с 8 до 17 часов. Люди могут прийти, посмотреть, принести сухой корм(крупы, макаронные изделия, хлеб) для кормления животных», - отметил Игорь Семенчев.

Руководитель коммунального предприятия также рассказал о сложностях. Среди таковых – кадровая политика: найти человека, который будет работать за не самую высокую зарплату – тяжело, а те, кто готов работать, не всегда качественно выполняют свои обязанности. Руководство «Гарантии» не оставляет такие факты без внимания.

«Сложности есть. Эта работа низкооплачиваемая, желающих убирать за животными найти трудно. Мы стараемся мотивировать сотрудников выплачивая премии, но человеческий фактор присутствует. Есть случаи недобросовестного выполнения обязанностей», - сообщил Игорь Семенчев.

Среди прочих проблем – отношение граждан Херсона к своим домашним любимцам, когда рождаются щенки, которые не нужны хозяевам, их подбрасывают в приют. По словам Игоря Семенчева это – недопустимо, ведь приют не для щенков, а для взрослых бродячих собак. Маленькими животными должны заниматься неравнодушные граждане и общественные организации.

Ситуация со «старым» причалом и «новым» понтоном

Существующий причал непригоден к эксплуатации, а построенный в Гидропарке понтон соответствует всем требованиям морского регистра и других служб.

«Я хочу, чтобы общественность знала: понтон построен с соблюдением всех требований морского регистра, морской администрации, всех требований безопасности на воде», - подчеркнул Игорь Семенчев.

По его словам, шум вокруг нового причала поднимают «дачные» перевозчики, которые бояться потерять деньги. Дело в том, что эти предприниматели зарабатывают свою прибыль без соблюдения правил безопасности: их судна рассчитаны на 12 пассажиров, тогда как на самом деле на борт «грузят» гораздо больше людей.

Игорь Семенчев рассказал, что уже скоро люди, которые ездят на дачные участки в акватории Днепра, получат альтернативу – нового перевозчика, который будет работать в соответствии с законом.

«Мы должны составить альтернативу, поскольку это – элементарное отсутствие порядка. Проведены переговоры, в апреле заключается договор с кампанией, которая будет по маршрутам и по графику перевозить наших граждан на участки, причём пользование понтоном для дачников и перевозчиков – бесплатное!», - отметил директор КП «Гарантия».

По его словам, боясь потерять доход, представители перевозчиков Павленко О. О. и Романченко Б. В. написали множественные обращения (доносы) в отношении КП «Гарантия» в разные правоохранительные органы. Они утверждают, что новый понтон был построен с нарушениями и на нем «отмыты» деньги. Нынешнее законодательство подразумевает открытие правоохранителями дел по каждому заявлению. Но, как отметил Игорь Семенчев, ни ему, ни «Гарантии» нечего скрывать – все чисто и прозрачно.

«Я – за это. Пусть проверяют, чтоб меньше было разговоров. Мы работаем и выполняем поставленные перед нами задачи. И будем их выполнять. Нынешние перевозки граждан – незаконны, а перевозчики вводят людей в заблуждение», - подчеркнул Игорь Семенчев.

Очередной срыв сессии горсовета

По словам Игоря Семенчева, последнее заседание сессии горсовета сорвалось по причине того, что депутаты не смогли найти компромисс по дополнительным вопросам.

«К сожалению, депутаты не проголосовали за регламент. Дополнительные вопросы, которые выносились в сессионный зал, не рассматривались на комиссиях. Депутаты не знали, о чем идет разговор», - отметил Игорь Семенчев.

Один из вопросов касается деятельности КП «Херсонский городской центр земельно – имущественных отношений», которое возглавляет депутат горсовета Елена Мазур. Так, коммунальное предприятие намерено обязать каждого предпринимателя, который хочет поставить киоск, заключать с ним договор паевого участия, а также делать паспорт привязки для своего объекта. К вопросу были юридические замечания, поэтому было решено, что голосовать за него рано.

«Задумка хорошая – это даст возможность предпринимателям официально работать в правовом поле, а не бегать по горисполкомовским кабинетам с проблемой «порешать» свои вопросы. Но с другой стороны нужно правильно все выстроить юридически», - отметил Игорь Семенчев.

Кроме того, он считает, что киоски – это не главная сфера деятельности указанного коммунального предприятия.

«Занятие киосками – это вторичное. Первое, чем должно заниматься это коммунальное предприятие – инвентаризация свободных земельных участков в черте города. Общественность и депутатский корпус должны видеть, какие участки для чего предназначены, где можно, согласно зонирования территории, размещать объекты частного домостроения, предприятий торговли, общественного питания, бытового обслуживания, промышленности и т.д. Это – элемент прямой коррупции, когда предприниматель приходит на земельную комиссию и просит оформить земельный участок, который он «нашёл». Считаю неправильным решение размещения на бульваре Мирный торговых точек в виде мелкорозничных киосков при наличии в 100м Центрального рынка», - подчеркнул Игорь Семенчев.

Второй дополнительный вопрос, который выносился на сессию, касается фирмы «Геоликс» которая в 2008 году получила разрешение на строительство многоквартирного дома с детским садиком, по адресу улица Карбышева, 10 и проспект 200-летия Херсона, 26, а в 2018 году (через 10 лет!) решили начать стройку, причём детского садика в проекте уже нет! За это время люди, проживающие по этому адресу, на участке разбили сквер, высадили деревья, убрали территорию. Безусловно, нашему городу крайне необходимо привлечение инвесторов для строительства жилого фонда, но - с учётом интересов проживающих рядом жителей. Выход один – проведение общественных слушаний по данным вопросам, а потом уже принимать решения.

 
Подозреваемый в незаконной вырубке лесов замгубернатора Херсонской ОДА подал в отставку
09.04.2019 11:11

После заявления об увольнении председателя Херсонской ОГА Андрея Гордеева о своей отставке объявил его заместитель Евгений Рыщук. Об этом он написал на своей странице в Facebook.

"Второй пошёл!!! Именно так будут сейчас писать злопыхатели... Как всем известно в пятницу Глава ОГА Гордеев А.А. написал заявление на увольнение. Мой шаг такой же. Я пришёл в ОГА по приглашению Андрея Гордєєва и ухожу вместе с ним", - написал он.

Три года, которые Рыщук провел в органах местной власти, он назвал "плодотворными годами совместной командной работы" и заявил, что много сделал на благо области.

"Мне не стыдно. Есть что показать и чем гордиться. Что я приобрёл? Моя должность - это Опыт!!! Большой опыт и возможность помогать людям и выполнять все данные им обещания. Я приобрёл седину и уважение многих людей в области. Я работал, работаю и буду работать на благо и во благо людей", - подчеркнул чиновник.

Он сообщил, что теперь будет продолжать работу в органах местной власти в качестве депутата облрады.

Известно, что отец умершей советницы мэра Херсона Екатерины Гандзюк заявлял, что Рыщук сотрудничает с организатором убийства дочери. Сама же Гандзюк называла его вероятным заказчиком нападения.

Рыщук же считает эти обвинения безосновательными и пожелал найти настоящего заказчика убийства Екатерины Гандзюк.

"Что касается того проплаченного бреда под названием "Хто замовив Катю Гандзюк?" могу сказать одно. Я верю, что рано или поздно найдём НАСТОЯЩЕГО заказчика. Что касается меня – я все сказал в СБУ, прошел полиграф и готов помогать всем, кто ищет НАСТОЯЩЕГО заказчика. А для себя делаю вывод: меня кто-то ооочень боится", - подытожил Рыщук.

 
Вчені розкрили незвичайний факт про кішок
09.04.2019 11:08

Японські вчені досліджували здатність кішок до розпізнавання людської мови. Вони прийшли до висновку, що коти розуміють свої імена, але вони їм байдужі.

Дослідження проводилося методом “звикання-відвикання”, пише 1News.

Вчені створили дві “контрольні групи” з кішок – повністю домашні тварини та вихованці з “котокафе”. Вивчалися реакції кішок на чотири випадкових іменники, до яких їх привчили заздалегідь, на чотири клички кішок, що живуть разом з ними та на власне ім’я кішки.

Генеральний результат виявився таким: обидві “фокус-групи” показали явний відгук на імена, але дещо по-різному. Кішки явно вирізняли свої імена від довільних іменників. Разом з тим, домашні кішки виділяли і власне ім’я з числа імен інших котів, в той час як ті, що живуть в кафе, не відрізняли своє ім’я від інших імен, але відрізняли всі ці імена від інших іменників.

У другому експерименті брали участь кішки, що живуть в колективі з чотирьох або більше тварин, там перевірялося їх вміння відрізняти свої ім’я від кличок інших. Якщо в попередніх дослідах всі слова озвучувалися тільки власниками кішок, то в ще одному експерименті слова вимовляла чужа людина, а вчені стежили за тим, чи розуміє кішка своє ім’я в цьому випадку.

Основним сигналом, що означає реакцію на подразник, вважався рух вухом або головою. Зсув тіла кішки, рух хвоста і нявкання в якості реакції на ті чи інші слова, включаючи імена, зафіксовані лише у 10% кішок, інші опускаються лише до того, що ведуть вухом або злегка повертають голову.

У першому експерименті 11 з 16 піддослідних кішок зменшували інтенсивність реакції в процесі вимови чотирьох іменників. Але при цьому коли після чотирьох іменників тим же голосом і тоном вимовлялося ім’я кішки, 9 з 16 продемонстрували підвищення інтенсивності відгуку.

Японські вчені розкрили незвичайний факт про кішок

У другому експерименті, де називалися імена кількох кішок, домашні тварини дізнавалися імена товаришок гірше, ніж власне ім’я. Кішки ж з “котокафе” практично однаково реагували як на імена інших кішок, так і на власне ім’я.

Під час експерименту, де слова вимовляла чужа людина, результати були такими: 20 з 33 піддослідних кішок демонстрували зниження інтенсивності реакції в міру перерахування різних іменників від першого до четвертого незнайомою людиною.

 
У Євросоюзі замислилися над майбутнім "Східного партнерства"
09.04.2019 10:58

Частина держав ЄС хоче надати Україні та іншим країнам "Східного партнерства" перспективу членства. Однак спільна позиція Євросоюзу перспективу вступу не передбачає, а зосереджується на конкретних завданнях.

У Євросоюзі вказують на успіхи, яких вдалося досягнути за десять років існування "Східного партнерства". Водночас у ЄС очікують від України, Грузії, Молдови, Азербайджану, Білорусі та Вірменії кращих результатів у реформах у сферах державного управління, боротьби з корупцією та верховенства права. Про це йдеться в прес-релізі за підсумками засідання міністрів закордонних справ Євросоюзу, яке відбулося в понеділок, 8 квітня, у Люксембургу.

Заклики надати перспективу членства у ЄС

Глави МЗС, зокрема, обговорювали майбутнє "Східного партнерства". "Я чітко бачу під час наших частих зустрічей, що кожна з країн-партнерів у свій спосіб дуже хоче стати ближчою до ЄС. Ми подбаємо, щоб ми, з боку ЄС, відповіли на це бажання з не меншим ентузіазмом", - зазначила за підсумками засідання верховна представниця ЄС із зовнішньої та безпекової політики Федеріка Могеріні, передає кореспондент DW.

Усередині ЄС є різні думки, чи обіцяти членство країнам "Східного партнерства". Тому про перспективу вступу офіційно не йдеться. Однак у Євросоюзі замислюються над тим, як зберегти мотивацію цих шести країн далі йти шляхом європейської інтеграції та продовжувати реформи. "Ми маємо дивитися вперед, аби зберегти мотивацію та підтримувати активність наших партнерів", - зауважив міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс перед початком засідання. "Нам треба дивитися уперед, позиція Литви полягає в тому, щоб надати цю перспективу та зберегти мотивацію", - додав він, хоча і не пояснив, чи має він на увазі перспективу членства.

Більш конкретним був глава МЗС Румунії Теодор Мелешкану. "Ми хочемо дати дуже чіткий сигнал, що є перспектива для всіх цих партнерів побачити у майбутньому перспективу вступити до ЄС", - заявив він і додав, що на першому місці на вступ була би Грузія. За словами Мелешкану, підтримують її в цьому, зокрема, Румунія та Угорщина.

Коли ж Могеріні запитали, який саме варіант зближення країн "Східного партнерства" з ЄС вона мала на увазі, то верховна представниця у своїй відповіді перспективу членства не згадала. Натомість закликала бути реалістичними. "Ми намагаємося працювати над порядком денним, який є позитивним і з конкретними наслідками для населення", - зазначила вона. Серед прикладів Могеріні навела безвізовий режим, активізацію торгівлі, стажування для студентів з країн "Східного партнерства" у ЄС і навпаки, а також інфраструктуру.

Конкретні досягнення "Східного партнерства"

Говорячи про конкретні досягнення, Могеріні заявила про "велетенський прогрес, якщо порівняти з ситуацією чотири чи п'ять років тому". Серед сфер з найбільшими досягненнями Могеріні назвала безвізовий режим для Молдови, Грузії та України, торгівлю та інвестиції, активізацію контактів між людьми.

Як уточнило джерело DW у ЄС, однією з найбільших історій успіху "Східного партнерства" в Брюсселі вважають підтримку малих і середніх підприємців. Нею скористалися вже 9500 підприємств, завдяки чому, за словами посадовця, були створені приблизно 30 тисяч робочих місць. Інший приклад - це план дій з інвестицій в інфраструктуру шести країн на майже 13 мільярдів євро. Євросоюз об'єднав проекти для "Східного партнерства" у 20 завдань до 2020 року.

Нагадаємо, що 10-річчя "Східного партнерства" святкуватимуть наступного місяця. 13 травня у Брюсселі відбудеться зустріч міністрів закордонних справ ЄС і шести країн-сусідів. Крім того, керівництво Євросоюзу планує зустрітися з президентами чи прем'єрами цих держав.

 
В Херсоне литовские эксперты расскажут, как эффективно экспортировать в ЕС
09.04.2019 10:55

Серия семинаров «Укрепление партнерства с бизнесом для достижения целей ООН по устойчивому развитию» проводится в городах Украины при поддержке МИД Литвы. Организаторы – «Openeurope», УСПП и другие партнеры. В Херсоне мероприятие пройдет уже в конце мая. В июне – в Житомире.

Что мешает украинским экспортерам более масштабно выходить на рынки ЕС? Литовские представители бизнес-структур говорят: отсутствие сертификации (очень часто), партнеров, незнание рынков, и даже английского языка. При этом государство должно создавать центры сертификации, ускорить запуск Экспортно-кредитного агентства и т.д.

На семинаре в Киеве 4 апреля посол Литвы М.Януконис отметил, что Литва готова помогать украинским экспортерам.В2В встречи, совместные форумы, семинары регулярно проводятся при участии УСПП, ТПП Вильнюса, Конфедерации промышленников Литвы и т.д.

«Мы хотим наладить постоянные каналы коммуникаций наших предпринимателей и иностранных партнеров, грантодателей, местных госадминистраций для того, чтобы повышать их конкурентоспособность. УСПП видит своей миссией донести знания о современных технологиях, подходы и открытия в бизнес-среду и помочь с поиском партнеров в ЕС», – говорит первый вице-президент УСПП Сергей Прохоров.

«Украине нужно создавать сертификационные центры», – уверен директор Ассоциации инженерной экологии (Литва) Константин Ильясевич. Об этом говорит и украинский бизнес, который уже убедился: без подтверждающих документов никак.

Играют свою роль и такие детали, как, например, знание языка. По словам представителя Вильнюсской ТПП Дейманте Вилчинскатей, их организация охотно помогает с поиском партнеров в Литве для украинских предпринимателей. Единственное – часто обращаются с Украины, но не знают английского.

Напомним, что украинско-литовское сотрудничество активно развивается , в том числе – благодаря усилиям двухсторонних деловых советов. Вместе партнеры запустили несколько проектов. Например, в Одесской области еще год назад стартовал проект реконструкции очистных сооружений центральной районной больницы Лиманского района. Часть средств выделило МИД Литвы. Речь шла об установлении в Доброславе сертифицированного в ЕС оборудования, отвечающего всем европейским стандартам.

С апреля 2019 года партнеры запускают пилотный проект по восстановлению инфраструктуры Донбасса – в Авдеевке реконструируют школу No2.

В прошлом году в Киеве и Вильнюсе также прошла серия семинаров, посвященная экологическим нормам в ЕС и тем стандартам, которые должны придерживаться предприятия в Украине при производстве своей продукции.

 
«ПерваяПредыдущая12345678910СледующаяПоследняя»

Страница 10 из 233
Яндекс.Метрика