СОБЫТИЯ & ФАКТЫ

До Херсонщини з робочою поїздкою завітає Міністр інфраструктури України Володимир Омелян

Під час візиту планується інспектування доріг області. Зокрема Міністр огляне ділянки траси Т04-03 Мар’янське – Берислав, 68 км та 58 км траси (затока р. Дніпро с. Новокаїри).

Також Омелян В.В. ознайомиться з ходом будівництва шляхопроводу по просп. Адмірала Сенявіна – вул. Залаегерсег.

В ході робочого візиту він відвідає Херсонську морську академію. Ознайомиться з матеріально технічною базою закладу та зустрінеться з працівниками транспортної галузі.

Окрім цього Міністр інфраструктури України огляне проведення поточного ремонту автомобільної дороги загального користування О220215 Надеждівка – Розлив.

Виїзд від облдержадміністрації о 07.30 та повернення орієнтовно о 14.00

Акредитація ОБОВ’ЯЗКОВА і триватиме до 13.00 25 березня 2019 року за телефонами: 050-535-53-94 Надія та 050-816-95-87 Ганна.

 
ішов з життя Олександр Павлович Жаров, колишній перший заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації.

Досвідчений керівник, висококласний фахівець, талановитий організатор Олександр Павлович народився 19 січня 1947 року на Херсонщині в селищі міського типу Чаплинка. Освіта вища. У 1969 році закінчив Херсонський сільськогосподарський інститут за спеціальністю «гідромеліорація», а в 1985 році Вищу партійну школу при ЦК Компартії України.

Трудову діяльність розпочав старшим інженером-меліоратором Управління зрошувальних систем у Чаплинці. З 1968 по 1970 рік служив в Радянській Армії. Після демобілізації працював інженером в Херсонському сільськогосподарському інституті, майстром ПМК № 117 Управління «Укрводбуд» (1971 -1974).

У 1974 році переходить на партійну роботу. Спочатку - інструктор Чаплинского райкому партії, а потім заступник завідувача сільгоспвідділом Херсонського обкому партії.

З 1986 по 1995 пік - заступник начальника, начальник обласного Управління меліорації і водного господарства. У 1995 -96 роках - доцент Херсонського сільгоспінституту. З 1996 по 1998 рік - головний державний експерт Управління праці та зайнятості населення по Херсонській області.

У вересні 1998 року його призначають заступником начальника Управління економіки. Через рік стає заступником начальника Апарату, а потім начальником орг. контрольного відділу Херсонської обласної державної адміністрації.

З лютого по липень 2002 року заступник, керівник Апарату, перший заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації. У липні 2002 року призначається головою обласного Територіального відділення Антимонопольного Комітету України і працює на цій посаді до січня 2007 року. Член Координаційної ради з розвитку підприємництва при ОДА (2006 -2007). Державний службовець 3 рангу. Дійсний член Академії будівництва України. Голова обласної організації політичної партії «Демократичний Союз» (1999 - 2003).

Нагороджений Орденом «Знак Пошани» (1982), Почесною грамотою і пам'ятним знаком Кабінету Міністрів України (2002) Пам'ятними знаками Антимонопольного Комітету України.

Дружина Жарова Людмила (1948) - Заслужений вчитель України. Син Михайло (1973) - кандидат сільськогосподарських наук. Дочка Дарина (1981) - економіст.

Пам'ять про Олександра Павловича назавжди збережеться в серцях херсонців, які сумують в зв’яку з цією передчасною втратою і висловлюють глибокі співчуття рідним, колегам, друзям, всім, хто знав цю добру і чуйну людину.

Юрій Анісімов,
Заслужений журналіст України

 
Поздравляем главу династии прокуроров Одайника Бориса Николаевича с Днем рождения!

Пусть работа прокурора
Так сложна порой бывает,
Но для радости простора
Каждый друг тебе желает!

С днем рожденья! Будь собою,
Оставайся мудрым, честным.
Будет пусть успех с тобою,
Чтоб мог делать мир чудесным!

Коллектив газеты "Бизнес-Херсон"

 
Тригуба Сергія Миколайовича призначено на посаду заступника голови облдержадміністрації

З 12 березня 2019 року Тригуба Сергія Миколайовича призначено на посаду заступника голови Херсонської обласної державної адміністрації відповідно до розпорядження голови обласної державної адміністрації від 11 березня 2019 року № 36-ос.

Таке рішення було прийняте відповідно до статей 23, 24 Кодексу законів про працю України, постанови Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2016 року № 304 «Про умови оплати праці посадових осіб, керівників та керівних працівників окремих державних органів, на яких не поширюється дія Закону України «Про державну службу», керуючись статтями 6, 10 пунктами 1, 3 частини першої статті 39, частиною першою статті 41 Закону України «Про місцеві державні адміністрації».

 
Затримано чоловіка, який намагався незаконно перемістити через кордон особливо небезпечний наркотичний засіб

05.03.2019 УСБУ в області за процесуального керівництва прокуратури області під час досудового розслідування у кримінальному провадженні попереджено спробу мешканця Херсонської області вчинити контрабанду особливо небезпечного наркотичного засобу - канабісу.

У ході проведення процесуальних дій вилучено близько 100 грамів вказаної речовини, а також предмет, зовні схожий на вогнепальну зброю.

Вказаному громадянину України повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15, ч. 2 ст. 305 КК України (закінчений замах на контрабанду наркотичних засобів, тобто переміщення через митний кордон України з приховуванням від митного контролю особливо небезпечних наркотичних засобів).

Санкція інкримінованої статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від восьми до десяти років з конфіскацією майна.

Відносно підозрюваного обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

На цей час призначено низку криміналістичних експертиз.

 
У Херсоні завершили рекострукцію сектора на стадіоні "Кристал"

Завершено реконструкцію сектору №21 на стадіоні "Кристал". Про це повідомляють на офіційному сайті футбольного клубу.

Кількість місць на секторі — 602.

За інформацією директора Херсонскього міського спортивного комбінату “Кристал” Олександра Букалова, у 2019 році міська рада передбачила два мільйони гривень на реконструкцію стадіону, що дозволить привести до ладу ще чотири сектори.

Після завершення всіх запланованих робіт місткість стадіону збільшиться удвічі та становитиме 6800 місць.

 
Артур Мєріков: Поліція зробить усе можливе, щоб волевиявлення жителів Херсонщини було безпечним, чесним та прозорим

Про це начальник Головного управління Національної поліції в Херсонській області Артур Мєріков заявив, коментуючи результати серії тренінгів «Ефективна поліція – забезпечення законності виборчого процесу», які проходять його підлеглі.

Зараз поліцейські на Херсонщині активно вивчають виборче законодавство.

Так, під час тренінгу «Ефективна поліція – забезпечення законності виборчого процесу» 27 працівників поліції превенції та 30 слідчих навчилися кваліфікувати порушення виборчого законодавства. Тренерами виступили громадські омбудсмени із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА Володимир Гарієвський та Марія Цип'ящук. Тренери ознайомили представників поліції з виборчим циклом, розповіли, хто є суб'єктом виборчого процесу, розібрали можливі адміністративні та кримінальні правопорушення під час виборчого процесу та особливості дня голосування.

 
Ігорю Дроговозу - 50!

Вітаємо з Днем народження Голову Форуму ветеранських організацій силових структур Херсонської області, депутата обласної ради, успішного бізнесмена Ігоря Дроговоза з ювілеєм.

Колектив газети
Бізнес-Херсон

 
Херсонський бізнес додав до бюджету 1,2 мільярда гривень

За січень – лютий 2019 року суб’єкти господарювання та мешканці Херсонщини перерахували до бюджетів усіх рівнів 1200 млн. грн. податків і зборів. Зазначена сума бюджетних надходжень перевищує показники відповідного періоду минулого року більш ніж на 153 млн. грн., а це майже 15 відс. додаткових фінансових ресурсів.

Від зазначеної суми 495 млн. грн. поповнили державний бюджет. Порівняно з аналогічним періодом 2018 року додатково надійшло 48 млн. гривень.

Бюджети місцевих громад отримали у своє розпорядження 705 млн. гривень. Фінансовий плюс до відповідного періоду минулого року сягає 105 млн. грн. або майже 18 відсотків.

Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за два місяці цього року зібрано 606 млн. гривень. Приріст надходжень єдиного соціального внеску перевищує 21 відсоток.

Варто зазначити, що позитивної динаміки бюджетних надходжень вдалося досягти за рахунок конструктивної співпраці із сумлінним бізнесом, впровадження електронних сервісів ДФС та реалізації комплексу спільних заходів щодо детінізації трудової зайнятості.

 
Вадим Чабан провів виїзний особистий прийом громадян у районах

26 лютого заступник голови обласної державної адміністрації Вадим Чабан провів виїзний особистий прийом громадян у Великолепетиському та Верхньорогачицькому районі.

Бажаючі, що записались на прийом, звертались здебільшого із питаннями надання матеріальної допомоги на лікування, незадовільного стану дорожнього покриття на віддалених від районного центру дорогах, соціального захисту та аграрної політики і земельних відносин.

За підсумками розгляду звернень були прийняті відповідні рішення, на всі порушені питання заявники отримали роз’яснення. Питання, що потребують детальнішого вивчення, Вадим Чабан взяв під особистий контроль задля оперативного опрацювання та остаточного вирішення.

 

НОВОСТИ УКРАИНЫ И МИРА

Сесія Херсонської облради: кадрового перевороту не вийшло
08.02.2019 15:04

Сьогодні очікувалося «гаряче» засідання Херсонської обласної ради.

Напередодні у ЗМІ та соцмережах тільки і звучало, що чекати слід гучного зняття перших осіб області і ледь не захоплення «білого будинку». Певно, саме у вз’язку з цим вхід до будівлі ОДА, хол і третій поверх, на якому розташовується зала засідань, укріпили десятками поліцейських, які намагалися не пустити в середину навіть журналістів з посвідченнями.

Натомість ніякого скандалу на 23-й сесії обласної ради VII скликання не вийшло, хоча питання про відставку і прозвучало. Голова обласної ради Владислав Мангер зробив заяву, ініціювавши початок процедури про своє звільнення, а також про недовіру голові Херсонської ОДА Андрію Гордєєву.

-Процедура відставки голови обласної ради та висловлення недовіри голові адміністрації є складною і достатньо тривалою. Вона передбачає спочатку збір підписів третини зали, обговорення, а потім таємне голосування. Як показує досвід, це займає не одну годину, і не один день, а іноді – тиждень. Тому я пропоную трохи простіший вихід з цього питання. Я прямо зараз ставлю на голосування пропозицію про те, щоб сьогодні розглянути про звільнення голови Херсонської обласної ради та висловлення недовіри голові Херсонської обласної державної адміністрації. Якщо ця пропозиція набере більшість голосів у залі, тоді відразу ж почнемо офіційну процедуру, — зазначив Владислав Мангер.

Ідею про кадрові метаморфози депутати не підтримали. За відставку одного очільника області і недовіри іншому проголосували всього 2 обранці, проти виявилися 7, двоє утрималися, а 43 депутата вирішили взагалі не голосувати. Після цього у залі перейшли до розгляду порядку денного. Сесія тривала менше двох годин.

Іван ТИХИЙ.

 
«Это последний этап, когда возможны злоупотребления или победа «своих» - Вадатурский о тендере на передачу в концессию портов
08.02.2019 13:51

Передача в концессию стивидорной  компании «Ольвия» и Херсонского морского торгового порта позволит предприятиям получить эффективный  менеджмент, побороть коррупционные схемы, не зависеть от бюджетного финансирования, а также согласований рабочих процессов с Центральным органом исполнительной власти (ЦОИВ). Об этом в интервью DATA.UA  народный депутат Украины Андрей Вадатурский.

«Мы уберем проблемы, когда руководство имеет маленькие зарплаты и пытается получить что-то на стороне, также больше не будет зависимости от бюджетного финансирования и колоссально долгого согласования процессов с ЦОИВ, в ведомстве которого находится предприятие. Во-вторых, легкое привлечение кредитных средств для инвестирования в инфраструктуру», - говорит он.

В целом, такая форма государственно-частного партнерства может стать эффективным инструментом, который приведет к увеличению обработки грузов и, как следствие, отчислений в государственные и местные бюджеты. По оценкам правительства, после передачи в концессию к 2030 году объемы перевалки грузов в этих портах увеличатся минимум на 130%.

При этом нардеп подчеркнул, что главным заданием государства и общественности сегодня является контроль за провидением прозрачного и честного тендера.

«У нас остается единственное действие, которое содержит крупный коррупционный риск - установление рыночной цены и условий на концессию. Это последний этап, когда возможны какие-то злоупотребления условиями договора или победа «своих». Далее, после заключения нормального договора вопросов быть не может», - говорит он.

Напомним, что Министерство инфраструктуры Украины рассчитывает провести тендер на передачу в концессию стивидорной компании «Ольвия» и Херсонского морского торгового порта в мае 2019 года.

 
«Сегодня бизнес работает по принципу «главное, чтоб не мешали», - Станислав Исидорович Путилов, успешный политик, бизнесмен. Эксклюзивное интервью.
06.02.2019 14:04

В интервью «Бизнес Херсону» о развитии бизнеса и проблемах города рассказал руководитель Механического завода, член исполнительного комитета Херсонского горсовета Станислав Путилов.

О заводе

Сейчас предприятие, на котором трудится порядка 300 работников, активно работает над своим развитием. В январе и феврале «Механический завод» останавливался на капитальный ремонт оборудования. Кроме того, планируются нововведения.

«Мы постоянно проходим модернизацию. На этот год запланирована модернизация системы дымоочистки, которая позволит сократить объемы выбросов. Такие меры требуют серьезных вложений», - подчеркнул Станислав Путилов.

Есть и определенные трудности, но связаны они с особенностями украинского законодательства и бюрократической системы. По словам Станислава Путилова, в государстве говорят об оптимизации системы управления, но в то же время запрещается дублирование должностей. Из-за этого многим предприятиям приходится «раздувать штаты».

Не забывает завод и о своей социальной миссии. Речь идет о спортивной базе, которую предприятие построило в Лазурном Скадовского района на базе своего оздоровительного центра «Прибрежный».

«Мы построили стадион с футбольным и легкоатлетическим полями. Там смогут заниматься и дети, и профессиональные спортсмены со всей Украины. Детский отдых также должен быть благоустроен. Люди не должны жить в «совковых» комнатах», - отметил Станислав Путилов.

О Херсоне

Главной городской проблемой Станислав Путилов считает отсутствие чёткой программы развития Херсона. К тому же, в мэрии на местах руководителей важных коммунальных предприятий работают депутаты, которые не имеют необходимых знаний.

«Мэрия живет своей жизнью, члены исполкома – своей, херсонцы – тоже своей, отдельной. Нет программы, нет цели. Все живут одним днем. А нужно думать о перспективе», - подчеркнул Станислав Путилов.

Так, по его мнению, наболевшая проблема пассажирских перевозок будет решаться довольно долго. Перевозчики согласились на установку GPS-трекеров, но контроля как не было, так и нет.

«Необходимо развивать электротранспорт – закупать электробусы. На Западе они стали нормой. За ними будущее», - отметил Станислав Путилов.

Также на сегодняшний день не решен вопрос с мусорным полигоном. По мнению Станислава Путилова, Херсону нужно думать о сортировке и переработке мусора.

Что касается развития бизнеса на территории города, Станислав Путилов считает, что необходим комплексный подход. Так, например, процентная ставка по налогу на землю должна быть дифференцированная. Если, например, предприятие имеет план развития своей деятельности и помогает городу, его можно освобождать от уплаты этого налога.

«Сегодня бизнес работает по принципу «главное, чтоб не мешали», - подчеркнул Станислав Путилов.

О выборах и будущем Украины

В Украине активно проходит избирательная кампания. По мнению Станислава Путилова, нынешнее количество кандидатов в Президенты может запутать людей.

«Избиратель может быть растерян. Но, я думаю, что у нас впереди объединения кандидатов на основании определенных договоренностей. Это будет однозначно. Такие попытки были перед началом избирательной кампании», - рассказал директор «Механического завода».

Будущий президент должен остановить войну. Ведь из-за неё страдают различные отрасли экономики, она создает неблагоприятную обстановку в стране.

«Экономика любит тишину», - подчеркнул Станислав Путилов.

По его словам, к выборам нужно отнестись серьезно, ведь от них зависит жизнь украинцев и Украины в ближайшие годы. Наша страна имеет огромные перспективы, но нужен человек, который сможет их реализовать.

«Для того, чтобы жить хорошо, необходимо избрать нормальную власть. Украина находится в центре Европы. И я хотел бы дожить до того времени, когда будут реализованы все наши лучшие перспективы. У нас есть черноземы, полезные ископаемые. За нами все наблюдают, интересуются. Будущее будет за нами», - подытожил Станислав Путилов.

 
«Громадяни актив­но реалізують надане їм Конститу­цією України право на звернення», - Олег Предместніков
04.02.2019 09:09

Перший заступник начальника Головного територіального управління юстиції у Херсонській області, доктор юридичних наук, заслужений юрист України Олег Предместніков розповів про роботу зі зверненнями громадян.

Олегу Гарійовичу, робота зі зверненнями громадян – важливий елемент функціонування органів державної влади, місцевого самоврядування тощо. Якими документами регулюється така робота?

На сьогодні питання реалізації гарантованого Основним Законом нашої держави права громадян на звернення достатньо врегульовані, зокрема визначені цілим рядом нормативно-правових актів, ос­новними з яких є: Закон України від 2.10.1996 р. № 393/96-ВР «Про звернення громадян», Указ Пре­зидента України від 7.02.2008 р. № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо здійснення реаліза­ції та гарантування конституційно­го права на звернення до органів державної влади та органів місце­вого самоврядування», Інструкція з діловодства за зверненнями гро­мадян в органах державної влади і місцевого самоврядування, об’єд­наннях громадян, на підприєм­ствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності, в засобах масової інформації, за­тверджена постановою Кабінету міністрів України від 14.04.1997 р. № 348, постанова Кабінету міністрів України від 24.09.2008 р. № 858 «Про затвердження Кла­сифікатора звернень громадян», Методика оцінювання рівня ро­боти із зверненнями громадян в органах виконавчої влади, за­тверджена постановою Кабінету міністрів України від 24.06.2009 р. № 630, Порядок взаємодії органів виконавчої влади, Секретаріату Кабінету міністрів України та дер­жавної установи «Урядовий кон­тактний центр» із забезпечення оперативного реагування на звер­нення, які надходять на урядову «гарячу лінію», Єдиний веб-портал органів виконавчої влади та Урядову телефонну довідку, за­тверджений постановою Кабінету міністрів України від 12.08.2009 р. № 898. При цьому варто зазна­чити, що також є значний масив відомчих актів, які регулюють пи­тання порядку розгляду звернень та організації особистого прийому громадян в державних органах, на підприємствах, в установах та організаціях.

Яким чином громадяни можуть подати звернення? І що найбільше їх хвилює?

Громадяни актив­но реалізують надане їм Конститу­цією України право на звернення.

Про це свідчать, наприклад, звернення громадян до перших осіб нашої держави з електрон­ними петиціями, які підтриму­ються тисячами громадян, значна кількість звернень до державної установи «Урядовий контактний центр», а також на адресу тери­торіальних органів центральних органів державної влади, органів місцевого самоврядування.

Найчастіше громадяни зверта­ються з питань отримання допо­моги в реалізації та захисту своїх прав та інтересів, за необхідни­ми роз’ясненнями законодавства, для вирішення своїх життєвих пи­тань по суті.

При цьому поширеними є ви­падки, коли громадяни зверта­ються з ідентичними питаннями, або із скаргами, в яких порушу­ють питання неналежного, на їхню думку, розгляду попередніх звер­нень або ж неотримання обґрун­тованих відповідей на них.

Що є причиною подібних ситуацій?

Кількість таких звернень свід­чить про необхідність роз'яснення деяких питань реалізації громадя­нами права на звернення. Так, насамперед, громадяни повинні пам'ятати, що звернення повинні адресуватися тим особам, до повноважень яких належить вирішення порушених у зверненнях питань (частина перша статті 5 Закону України «Про звернення громадян»).

Інформацію про основні завдання та функції, напря­ми діяльності суб’єктів владних повноважень можна отримати, на­приклад, на офіційних веб-сайтах в мережі Інтернет, а також шляхом подання запиту на інформацію.

Що потрібно зробити, щоб отримати вичерпну відповідь на звернення?

Дуже важливими є вимоги законодавства до змісту звернення (частина сьома статті 5 Закону України «Про звернення громадян»).

На практиці громадяни часто направляють звернення, які за обсягом містять десят­ки сторінок, або ж складаються із фрагментарних виразів, а разом з тим не містять інформації, необ­хідної для розгляду порушених питань, які, до речі, іноді самі не мають конкретного характеру. Окрему увагу громадянам варто звертати на необхідність поряд із зазначенням прізвища, ім'я, по батькові, місця проживання, чіткого викладення суті порушеного питання, вказувати дані, які необхідні для прийняття обгрунтованого рішення за результатами розгляду звернення. Громадянам варто пам’ята­ти, що у разі, якщо звернення не містить даних, необхідних для прийняття обґрунтованого рі­шення, воно в п’ятиденний термін повертається громадянину з від­повідними роз’ясненнями (части­на третя статті 7 Закону України «Про звернення громадян»). З урахуванням вищезазначе­ного рекомендуємо чітко фор­мулювати суть порушених пи­тань, які зумовили звернення, уникати викладення надмірної інформації, яка не має значен­ня до порушених у зверненні питань, і загалом, по можливості, зазначати лише ту інформа­цію, що пов’язана з порушеними питаннями. Отже, правильна форма звер­нення - це запорука отримання обґрунтованої відповіді на нього.

У яких випадках громадянин може не отримати відповідь на звернення?

Звернення громадян, оформлені належним чином і подані у встановленому порядку, підлягають обов'язковому прийняттю та розгляду (частина перша статті 7 Закону України «Про звернення громадян»).

Стосовно розгляду звернень варто також зазначити, що зако­нодавством встановлені випад­ки, за наявності яких звернення громадян не підлягають розгляду і вирішенню.

Серед них, відповідно до статті 8 Закону України «Про звернен­ня громадян», є: повторні звер­нення громадян до одного і того ж органу від одного і того ж гро­мадянина з одного і того ж питан­ня, якщо перше вирішено по суті, а також звернення осіб, визнаних судом недієздатними.

Варто також пам'ятати, що дія Закону України «Про звернен­ня громадян» не поширюєть­ся на порядок розгляду заяв і скарг громадян, встановлений кримінальним процесуальним, цивільно-процесуальним, трудо­вим законодавством, законодав­ством про захист економічної конкуренції, законами України «Про судоустрій і статус суддів» та «Про доступ до судових рі­шень», Кодексом адміністративно­го судочинства України, законами України «Про засади запобігання і протидії корупції», «Про вико­навче провадження».

Крім того, законодавцем у ча­стині дев'ятій статті 5 Закону України «Про звернення грома­дян» зазначено, що звернення про надання безоплатної право­вої допомоги розглядаються у по­рядку, встановленому законом, що регулює надання безоплатної правової допомоги.

Зміст і порядок реалізації громадянами права на безо­платну правову допомогу, у тому числі і реалізації права громадян на звернення, визначає Закон України від 2.06.2011 р. № 3460- VI «Про безоплатну правову допо­могу» (наприклад, стаття 10 цього Закону визначає порядок розгляду звернень про надання безоплатної первинної правової допомоги).

Загалом, зважаючи на значну кількість звернень до державних органів, слід зазначити, що є не­обхідність впровадження нових форм і методів роботи, підвищення рівня комунікації державних органів з громадськістю.

Так, з найбільш порушуваних громадянами питань рекомендується готувати узагальнені відповіді з наступним їх розміщенням на офіційних веб-сайтах.

Не менш важливим фактором є удосконалення роботи органів виконавчої влади у сфері надання безоплатної первинної правової допомоги. Наприклад, шляхом створення на базі центрів надання адміністративних послуг районних державних адміністрацій комунікаційно-правових платформ для надання консультацій (в режимі он-лайн) з актуальних питань законодавства відповідно до потреб громадян.

Це, на нашу думку, дозволить скоротити документообіг та створить додаткові можливості для реалізації громадянами права на звернення.

 
Як змінився Херсон за минулі півстоліття?
04.02.2019 07:44

За останні п'ятдесят років наше місто змінилося суттєво. Ї це не дивно. Минула половина віку, з якого трохи більше двадцяти років припадає на радянські часи і вже майже тридцять років на період незалежності України. За цей тривалий часу херсонців з’явилась можливість порівнятати ситуацію в місті за ці два відрізка часу і зробити відповідні висновки.

Те, що Херсон став зовсім іншим, ніяких заперечень не виникає ні в кого. Є чимало і позитивного, і негативного, і неочікуваного. Незмінним залишилося тільки те, що він, як і раніше, залишається адміністративним центром Херсонської області, морським і річковим портом.

Сьогодні місто має цілком європейськиц вигляд. З'явилися нові красиві житлові та офісні будівлі, великі торгівельні центри «Європорт», «Оскар» «Фреш», «Сільпо», торгово - офісний центр «Адмірал», торгово-розважальний центр «Фабрика» із загальною площею 82 тисячі квадратних метра (один з найбільших на півдні України). Успішно працюють масштабні будівельні магазини: гіпермаркет «Епіцентр», Нова лінія », «Зодчий », « Фокстрот », « Ельдорадо ».

У порівнянні з ними магазини радянського періоду - жалюгідне видовище. Тоді не було таких розкішних вітрин і такої великої кількості товарів. Асортимент був мізерно-мінімальним. Значну кількість товарів доводилося «діставати по блату» або везти з-за кордону. Сьогодні, практично, в Херсоні можна купити все, що завгодно. Були б гроші. Правда, з ними у значної частини херсонців - не все гаразд.

Не було за радянських часів і такої кількості приватних навчальних закладів, клінік і аптек, як зараз. Однак грошей на них доводиться витрачати «неміряно». Особливо зросла вартість ліків. Таких «захмарних» цін раніше ніхто навіть уявити собі не міг. А що робиться з комунальними платежами, які за радянських часів були «копійчаними», навіть подумати жах. Щоб їх вчасно оплатити, потрібні величезні кошти. А як їх заробити, якщо в Херсоні перестали працювати такі гіганти, як бавовняний та консервний комбінати, виробниче об'єднання «Дніпро», комбайновий, нафтопереробний, судноремонтні заводи, завод скловиробів і десятки інших промислових та будівельних організацій?

У минулі часи вони істотно поповнювали міський бюджет, з якого кошти йшли на будівництво і ремонт житла, доріг, теплових і газових мереж, водопроводу та інше.

Чому так змінилося місто, хто за це несе відповідальність і в якій мірі - однозначної відповіді не існує. Тільки історія все розставить на свої місця. Але серед відповідальних свою нішу займають і перші особи міста, які причетні до всьго, що сталося в Херсоні минулого п'ятидесятиліття. Їх за цей період змінилося, порівняно, небагато, всього дванадцять (з 1969 по 1991 сім, і з 1991 по 2019 - п'ять).

І кожен з них вніс свій влад в розвиток міста, який за своєю значимістю суттєво відрізняється в залежності від рівня знань, професіоналізму та підготовленості до цієї посади особистості, яка на той момент керувала містом. І далеко не у всіх з них вистачало досвіду, енергії та наполегливості.

Серед керівників міста в семідесяті - восьмидесяті роки (перед кінцем радянської влади) слід виділити Віктора Масьонкова, Олександра Вербицького та Миколу Калінічева, які керували містом, більш - менш, тривалий час, відповідно: перший з 1973 по 1980 рік, другий з 1980 по 1983 рік і третій з 1983 по 1990 рік. А також Олега Швидкого, якому довелося працювати в непростий «перехідний» період з 1990 по 1994 рік. На думку багатьох херсонців, саме ці керівники користувалися найбільшою підтримкою більшості херсонців і при них в місті був відносний порядок.

Що стосується пострадянського періоду, то тут треба згадати Володимира Сальдо, який на посаді мера протримався більше десяти років з 2002 по 2012 рік (найдовше). Про нього існують неоднозначні думки. І, звичайно, він не безгрішний. Але йому не можна відмовити в компетентності, професійності, комунікабельності і чіткому розумінні міських проблем.

При ньому було реконструйовано головну пішохідну вулицю міста - вулицю Суворова, площу Корабелів та проспект Ушакова. Відновлено куранти на вежі в будівлі Художнього музею (раніше - Міська Дума), Панкратівський міст і пам'ятник засновнику Херсона князю Григорію Потьомкіну Газифіковано селища Антонівка, Нафтогавань і «Янтарний».

Успіхи його наступника Володимира Миколаєнка, який здобув перемогу на виборах в 2014 році, на думку деяких херсонців, значно скромніші.

Треба визнати, що нинішньому меру доводиться витримувати чимало критики на свою адресу І критики не завжди доброзичливої.

В інтернеті можна зустріти такі явно упереджені матеріали, як, наприклад, такий: «в Херсоні твориться неймовірне - мера немає, ЖКГ немає, комунальних і дорожніх служб немає, вся мерія тільки і працює над бюджетом. Місто ж перетворилося на щось середнє між Чорнобилем, гетто та резервацією. Ні парків, ні стадіонів, ні дитячих і спортивних майданчиків, все стало виглядати як один суцільний пустир, а взимку - суцільне крижане поле ». Звичайно, це вже не критика, а звичайна «чорнуха». Хоча, претензій до діючого мера, дійсно, більш, ніж достатньо.

За рівнем задоволеності місцевою владою серед обласних центрів за 2017 рік тільки 20% опитуваних жителів Херсона позитивно оцінили роботу міського голови, що є своєрідним антирекордом для України. Причому цей показник за останній час так і не змінився на краще. Херсон все частіше став потрапляти на останні місця опитувань за рівнем життя, якістю медичних та транспортних послуг, комфортності проживання та іншими показниками. Деякі херсонці прямо стверджують, що міське господарство з початку каденції чинного голови міськради суттєво занепало.

У сусідів по південному регіону справи з довірою народу до місцевої влади набагато краще. Одеса стоїть на п'ятому місці (мер міста Геннадій Труханов). Мер Миколаєва Олександр Сенкевич - середнячок, зайняв 16 місце в списку за рівнем довіри громадян. А перше місце в рейтингу зайняв Харків. Роботу Геннадія Кернеса оцінили 77% з опитуваних жителів.

Керувати містом завжди було вкрай складно, а останнім часом це просто «каторжна» праця. До мера міста завжди знайдуться претензії, а він вкрай залежний від багатьох факторів, в тому числі від ситуації в країні, її економіки, керівництва області та країни.

За радянських часів, коли в країні працювали всі промислові підприємства, було дещо легше. Тоді в місті можна було здійснювати хоч якусь програму капітального будівництва. Тільки за офіційними даними в Херсоні «з 1975 по 1980 рік. введені в експлуатацію житлові будинки площею 810 тис. кв. метрів, що дозволило поліпшити житлові умови багатьох херсонців. Інтенсивно росли мікрорайони Шуменський, Корабел, будівництво яких почалося в 1969 році. Повним ходом йшла забудова найбільшого в місті мікрорайону Таврійський, де перший житловий будинок був зданий в експлуатацію в 1980 році. Населення Херсона було забезпечено артезіанською водою. Розширювалася міська зелена зона. Тільки з 1971 по 1980 рік в Херсоні споруджено 14 загальноосвітніх шкіл, 6 лікарень 2 поліклініки, 31 дитячий дошкільний установ, кінотеатр «Шумен» і більше сотні магазинів і підприємств громадського харчування. Заасфальтовано 450 тис. кв. метрів доріг»

Херсон тоді отримав раніше Миколаєва такий зручний вид транспорту, як тролейбус. З введенням в експлуатацію автомобільного моста через Дніпро з'явилася можливість без пересадок їздити відпочивати на берег Чорного моря.

У місті було побудовано кілька підземних переходів. До слова, найперший з них з'явився ще в 1967 році на площі Свободи. Аналогічних споруд на той час не було в жодному місті півдня України, навіть в Одесі.

З 1962 року в новому приміщенні почав працювати Херсонський музично-драматичний театр. У 1970 році. став до ладу кіноконцертний зал «Ювілейний» на 1690 місць. А в 1980 році в нову суччасну будівлю переїхала обласна бібліотека. На жаль, за останні три десятка років таких об'єктів в Херсоні побудовано не було. І чим це можна пояснити? Питання, звичайно, риторичне.

Юрій Анісімов,
Заслужений журналіст України

 
«ПерваяПредыдущая12345678910СледующаяПоследняя»

Страница 9 из 221
Яндекс.Метрика