СОБЫТИЯ & ФАКТЫ

Ювілей відомого корабела.

17 вересня 2019 роки відзначає своє дев'яносторіччя

Валентин Миколайович Трубач, соратник легендарного суднобудівника Всеволода Заботіна, Лауреат державної премії УРСР в галузі науки і техніки (1975), нагороджений двома орденами Трудового Червоного Прапора (1966, 1971), орденом Дружби народів (1981), кількома медалями, співавтор книги «Херсонський суднобудівний завод. Нариси історії».

Висококласний професіонал, талановитий організатор і досвідчений виробничник Валентин Миколайович Трубач пропрацював на Херсонському суднобудівному заводі - п'ятдесят років (з 1956 по 2006 рік) З них протягом чверті століття він, як заступник Генерального директора заводу, Героя Соціалістичної праці Всеволода Федоровича Заботіна, був, по суті, його «правою рукою».

 
Для збереження довкілля Херсонщини бізнесмени сплатили 12 мільйонів гривень екоподатку

З початку року платники екологічного податку Херсонщини сплатили до бюджетів усіх рівнів 12,3 млн. грн. за забруднення навколишнього середовища. Із загальної суми 5,3 млн. грн. отримали бюджети місцевих громад, ще 7 млн. грн. надійшло до державного бюджету. Загальна сума надходжень порівняно з тогорічним показником  зросла на 1,7 млн. грн. податків та зборів.

За видами забруднення найбільше екоподатку надійшло за викиди в атмосферне повітря – вони склали 4, 8 млн. гривень. За скиди у водні об’єкти підприємства заплатили 3,4 млн. грн, в той же час за розміщення відходів херсонський бізнес відшкодував 2,2 млн гривень. Також зростання надходжень екологічного податку відбулося за рахунок збільшення у 24 рази ставки податку за викиди діоксиду вуглецю, за цей вид забруднення «екобізнесмени» сплатили 1,8 млн. гривень податків та зборів.

 
Перегляд та аналіз результатів роботи 2-ого року реалізації проекту «Заради життя» в Херсонській області

05 вересня на базі філії Центру пробації в Херсонській області відбулась робоча зустріч організована ВБФ «Коаліція ВІЛ-сервісних організацій» за сприяння міжнародної організації РАТН в рамках проекту «Заради життя: якісні інтегровані послуги з ВІЛ, туберкульозу та вірусного гепатиту С для людей в конфлікті з законом» («Заради життя»/«Serving Life») за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

У зустрічі взяли участь керівники всіх служб, задіяних у проекті, та його координатори. Обговорено результати роботи по компоненту «Пробація», окреслено проблеми та досягнення в установах виконання покарань, роль філії Державної установи «Центр охорони здоров’я ДКВС України».  Більш детально зупинились на виконанні пріоритетних дій у третьому році реалізації проекту та на рекомендаціях для покращення роботи в регіоні.

 
Державні інспектори Херсонщини протягом серпня здійснили 224 перевірки дотримання вимог земельного законодавства


Впродовж минулого місяця Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області здійснило 218 перевірок дотримання вимог земельного законодавства, у тому числі 32 повторних, додатково перевірено 6 суб’єктів господарювання.

Під час зазначених перевірок фахівці виявили 122 порушення. Управління з контролю за використанням та охороною земель оперативно вживає заходи, спрямовані на усунення даних порушень. Так, впродовж місяця для усунення виявлених порушень було видано 90 приписів (6 із них – суб’єктам господарювання), складено 85 протоколів, передано 16 матеріалів до правоохоронних органів (у тому числі 15 – до органів прокуратури). У результаті розгляду адміністративних справ, винесено 82 постанови на суму 12 920 гривень.

 
Поздравляем с Днем Рождения!

Поздравляем - депутата Херсонского городского совета, успешного хозяйственника и политика, директора КП "Гарантия" Игоря Семенчева

С особым чувством в день рожденья

Желаю вам счастливых лет,

Здоровья, радости, движенья

Путем расцвета и побед

Желаю, чтобы все сбывалось

И крылья славы вас нашли,

А имя ваше оказалось

В ряду великих всей Земли.

Редакция газеты "Бизнес - Херсон"

 
Поздравляем с Днем Рождения!

Поздравляем с Днем Рождения - успешную женщину, педагога Светлану Одайник. Проректора по вопросам внешнего оценивания и мониторинга качества образования КВУЗ «Херсонская академия непрерывного образования»

Пускай заботы и печали
Твой дом обходят стороной.
Пусть солнце яркими лучами
Согреет мир прекрасный твой.
Цветы вселенной расцветают
Сегодня только для тебя,
И никогда не увядают
Душа твоя и красота


Сайт: p0zd.ru

Редакция газеты "Бизнес - Херсон"

Ре©

 
Передача Херсонської нафтоперевалки: від АРМА вимагають провести відкритий конкурс

Державне "Підприємство із забезпечення нафтопродуктами" вимагає від Агентства з розшуку та менеджменту активів скасувати рішення про передачу Херсонської нафтоперевалки невідомій компанії "Вествайт Трейд" та провести прозорий відкритий конкурс.

Про це на прес-конференції заявив т.в.о. голови держкомпанії Ярослав Ковалевський, передає enkorr.

"Ми не вимагаємо преференцій для себе, ми хочемо відкритого публічного конкурсу з професійними вимогами із залученням максимальної кількості учасників, що забезпечать подальшу ефективну і безпечну експлуатацію Херсонської нафтоперевалки", - підкреслив Ковалевський.

 
АМПУ: Порядок проверки и взятия проб воды устанавливает прозрачный механизм определения источников загрязнения и предотвращает коррупционные злоупотребления

«Порядок проверки, отобора проб воды и проведения их анализа» стал уже вторым важным для портовой отрасли документом, одобренным Кабинетом министров Украины за последние два месяца, непосредственное участие в разработке которых принимали специалисты Администрации морских портов Украины. Одобрение этого Порядка – предпоследний шаг в построении современной и прозрачной системы экологических проверок в морских портах Украины. Следующим станет «Порядок вычисления размера возмещения и уплаты убытков, причиненных вследствие загрязнения с судов, кораблей и других плавсредств территориальных и внутренних морских вод Украины», который сейчас прорабатывается рабочей группой Государственной регуляторной службы, в составе которой также есть специалисты АМПУ.

 
Губернатор Херсонщины Гусев поздравил херсонцев с Днём Флага Украины

Видео с поздравлением губернатор Херсонщины разместил на своей странице в Фейсбуке.

«Сегодня – большой праздник, и я поздравляю вас с ним. Желаю всем нам побед, мира, согласия, оптимизма и осуществления желаний, а также достижения невероятных целей для развития каждой семьи, особенно моей родной, любимой Херсонской области. Херсонщина обязательно станет регионом счастливых людей, где приятно жить, работать, и куда хочется возвращаться в любое время года!», — сказал Юрий Гусев.

 
На Херсонщине массово травят бездомных животных

В Новой Каховке произошел очередной скандал, темой для которого послужили бездомные собаки. Сайт «Гривна» неоднократно сообщал, что животные атакуют горожан не только на окраинах города, но и в самом центре. Данная ситуация настораживает новокаховчан, ведь следующими жертвами могут стать их дети.

Глядя на бездействия властей, жители самостоятельно стали принимать меры. Вместо того, чтобы обратиться в приют, собак массово стали усыплять. Так, по словам Татьяны Гурьяновой, только за вчерашний день было обнаружено в городе две мертвые собаки.

«Человеческая жестокость не знает границ. Сегодня мы похоронили двух замечательных собак, которым не повезло жить в нашем дворе. Они никому не мешали, просто жили. Собачки умерли в страшных муках. Давайте новокаховчане молча закапывать собак, а эти люди будут их продолжать травить. Или уже начнём как-то с этим бороться?»- прокомментировала Татьяна.

 

 

НОВОСТИ УКРАИНЫ И МИРА

Свято херсонських плавців
03.09.2019 22:26

2 вересня у Херсонському державному університеті відбулася довгоочікувана подія - відкриття сучасного плавального басейну.

В урочистому заході  з цього приводу взяли участь керівники області та міста, представники громадськості, члени Наглядової ради ХДУ, депутати обласної  та Херсонської міської ради, журналісти, блогери, студенти.

Перед початком церемонії присутні ознайомилися з комплексом: плавальним басейном, роздягальнями, душовими, трибунами для глядачів, технічними приміщеннями.

Відкрили захід та виступили Олександр Співаковський, ректор Херсонського державного університету, професор, доктор педагогічних наук, народний депутат України VIII скликання, Заслужений працівник освіти України, та  Денис Силантьєв, знаменитий український плавець, срібний призер Олімпіади в Сіднеї (2000), чемпіон світу (1998 ), чемпіон Європи (2001, 2004), чотириразовий володар Кубка світу з плавання, Заслужений майстер спорту.

Потім учасники церемонії були запрошені на глядацькі трибуни. І для них продемонстрували свою майстерність відомі херсонські плавці починаючи від самих маститих, таких як Заслужений майстер спорту Ігор Колихаєв, народний депутат дев'ятого скликання, підприємець, меценат і закінчуючи такими юними плавцями, як чотирнадцятилітні второразрялнікі Максим Анісімов та Юлія Вишемірська, учні Херсонського фізико-технічного ліцею.

В показових запливах взяли участь і плавці з обмеженими можливостями. Серед них Єлізавета Мерешко - чемпіон і призер Літніх Паралімпійських ігор, Майстер спорту України міжнародного класу. багаторазова чемпіонка і призерка світу та Європи.

Подробнее...
 
Як Херсонська державна морська академія відзначила початок ювілейного 185 навчального року
03.09.2019 12:05

2 вересня, в Херсонській державній  морській академії відбулося святкування Дня знань та старт нового ювілейного 185 навчального року.

Близько тисячі присутніх зібралося на плацу навчального корпусу №4: це і курсанти Академії, і вихованці Морського коледжу ХДМА, і батьки, і викладачі.

Традиційно усіх курсантів та вихованців коледжу привітав ректор ХДМА Чернявський Василь Васильович, який побажав їм задоволення від навчального процесу, нових досягнень та сил на підкорення нових горизонтів. Він наголосив на тому, що за 185 років існування Академії з її стін вийшли тисячі  висококваліфікованих морських фахівців, та на цьому не слід зупинятися, тому колектив плідно працює, аби сьогоднішні курсанти були гідні слави своїх попередників.

Крім привітальних  слів, було і нагородження: заслужено отримали свої нагороди вихованці Професійно-морського ліцею Херсонської державної морської академії Вадим Мусієнко і Микола Светов.Вони навчаються на кухарів-матросів і під час літнього відпочинку,  працюючи рятувальниками в обласній комунальній аварійно-рятувальній службі (ХОКАРС) у кемпінгу біля селища Залізний Порт, врятували від загибелі на воді декількох людей, серед яких були і діти.Привітати юних героїв завітали Рудницький Олександр Володимирович - перший заступник начальника Головного управління ДСНС України у Херсонській області та представники обласної комунальної аварійно-рятувальної служби (ХОКАРС).

Подробнее...
 
Підбито підсумки третього Конкурсу журналістських матеріалів на гендерну тематику: перемогу здобуло 18 робіт
02.09.2019 18:02

Волинський прес-клуб і Гендерний центр Волині підбили підсумки третього Конкурсу журналістських матеріалів, присвячених темі рівних прав і можливостей жінок і чоловіків у суспільстві.

До участі в конкурсі було подано 62 матеріали, опубліковані / видані в ефір у 2019 році. Журі конкурсу визначило переможців/переможиць у п’яти номінаціях:

1) найкраща аудіо-передача:

  • перше місцерозмова журналістки радіо «Хаят» Ольги Веснянки з провідною фахічинею з розвитку потенціалу у сфері протидії гендерному насильству ГО Міжнародний медичний корпус» Галиною Єгоровою;
  • друге місцепрограма редакторки Творчої групи програм радіо ПАТ НСТУ «Херсонська регіональна дирекція «Скіфія» Маргарити Лазник «Про це говорять»;
  • третє місце інтерв’ю редакторки творчої групи радіо ПАТ «НСТУ» «Волинська регіональна дирекція» Світлани Мех із депутаткою Луцької міської ради Юлією Вусенко в межах програми «Одна з багатьох»;

2) найкраща відео-передача:

3) найкращий матеріал у друкованих ЗМІ:

4) найкращий матеріал в онлайн-виданнях:

-       Дискримінація чоловіків в добу патріархату: хто і як обмежує права цієї групи» журналістки онлайн-журналу «Секція» Ганни Бєловольченко (Львів);

-       «Чому ми вживаємо фемінітиви. Колонка редакторки» Ольги Перехрест, головної редакторки  онлайн-журналу «Куфер» (Івано-Франківськ);

  • третє місце вибороли аж чотири матеріали –

-       ««Вибачте, я більше не буду»: Як поводяться політики, спіймані на сексистських висловлюваннях?» заступниці головної редакторки проекту «Жінки – це 50% успіху України» Вікторії Кобиляцької (Київ);

-       дві публікації журналістки інтернет-видання «Kolo.news» (м. Полтава) Наталії Сіробаб – «Українка-миротвориця ООН: «Наскільки мені відомо, першою жінкою, яка поїхала до Східного Тимору, була я» і «Україна на шляху до гендерної рівності: упевнений поступ чи хистке роздоріжжя»

-       «Чого хочуть жінки: права та цінності в програмах мажоритарних кандидаток» журналістки руху ЧЕСНО, дописувачки сайту «50%» АріниКрапки (Ірини Мусій) (Луцьк);

Окрему відзнаку – спецприз «За популяризацію теми відповідального татівства» – отримують інтерв’ю журналістки сайту для батьків «4mama.ua» Марини Довбиш (Запоріжжя) «5 стереотипов, которые ломает Андрей Морозов, чтобы быть крутым отцом» і «“Не підкласти свиню майбутньому поколінню»: Тарас Тополя откровенно рассказал об отцовстве».

«Це вперше, коли ми зіткнулися з проблемою оцінювання, адже цього року отримали велику кількість хороших, ґрунтовних, цікавих матеріалів і визначити найкращі з них було вкрай непросто. Тому просимо не ображатися тих, чиїх робіт немає серед переможців. Найкраще визнання – це ваша читацька аудиторія. Ви робите дуже важливу справу – допомагаєте суспільству ставати менш дискримінаційним, більш гендерночутливим і обізнаним у питаннях прав людини», – зауважує керівниця проекту «Гендерночутливий простір сучасної журналістики», координаторка Волинського прес-клубу Богдана Стельмах.

Подробнее...
 
Першого вересня дітей зустрічали вчителі і благодійники
01.09.2019 18:29

Гарні, урочисті і красиві! - Сьогодні розпочали свій новий навчальний рік учні кількох навчальних закладів Херсона. Традиційно, з привітаннями, нагородами і подарунками на лінійку "Школи- родини" № 39 та гімназії № 3 завітав їх друг і помічник Юрій Рожков.

Він зазначив: "Літо завжди пролітає швидко! Особливо таке насичене і яскраве. Ми з моєю командою "Добро переможе" намагалися охопити усіх діточок Херсона і передмістя спортивними розвагами, іграми. Щоб з новими силами, засмаглі і здорові ви розпочали навчання! Прийшли у чисті, світлі класи, про наповнення яких ми також подбали, і з комфортом та цілеспрямованістю взялись за науку. Я бажаю, щоб рік був цікавим, корисним для кожного з вас. А ми обов'язково підтримуватимемо й надалі!"

Подробнее...
 
Відбулося перше засідання Верховної Ради ІХ скликання
01.09.2019 18:26

29 серпня відбулося урочисте засідання депутатів Верховної Ради України ІХ скликання. Привітав народних обранців зі вступом у повноваження Президент України Володимир Зеленський. Глава держави оголоcив послання до Верховної Ради України та закликав усіх до ефективної роботи.

Депутати прийняли присягу та ухвалили низку важливих рішень. Так, рішенням 290 народних депутатів Верховна Рада призначила Прем’єр-міністром України Олексія Гончарука. Головою Верховної Ради України обраний Дмитро Разумков, його першим заступником - Руслан Стефанчук, та заступником - Олена Кондратюк.

Подробнее...
 
«ПерваяПредыдущая12345678910СледующаяПоследняя»

Страница 6 из 261
Яндекс.Метрика