СОБЫТИЯ & ФАКТЫ

Скандальний "іловайський" генерал став НГШ

Президент Володимир Зеленський звільнив Віктора Муженка з посади начальника Генерального штабу — Головнокомандувача Збройних Сил України. Його посаду зайняв Руслан Хомчак. Відповідні укази опубліковані на сайті президента.

Віктор Муженко був призначений Начальником Генерального штабу — Головнокомандувачем Збройних Сил України 3 липня 2014 року, змінивши на посаді Михайла Куцина.

 
Борця з корупцією часів Януковича призначено головою АП

Президент Володимир Зеленський призначив головою своєї Адміністрації Андрія Богдана. Відповідний указ опублікований на сайті глави держави.

«Відповідно до частини третьої статті 106 Конституції України, враховуючи пункт 2 частини третьої статті 3 Закону України «Про державну службу», постановляю: призначити Богдана Андрія Йосиповича Главою Адміністрації Президента України», — йдеться в указі.

Богдан з березня 2010-го займав посаду заступника міністра Кабінету міністрів — Урядового уповноваженого з питань антикорупційної політики. Після скасування посади у 2013-му тодішній премʼєр-міністр Микола Азаров повторно призначив Богдана уповноваженим Кабміну у сфері боротьби з корупцією.

Після Євромайдану Богдана з Кабміну звільнили, а у вересні 2014 його посада потрапила в список тих, що підлягають люстрації. За словами Богдана, його до цього списку вніс співавтор закону про люстрацію нардеп Юрій Дерев'янко, через що він не має права займати держпосади 10 років.

Новопризначений голова АП розповідав, що міг би обійти заборону, отримавши свідоцтво учасника бойових дій, бо не раз був в АТО у відрядженні. Категорія держслужбовців із таким документом не потрапляє під люстрацію. Але робити цього Богдан не планує, тому що у військових діях не брав участь і «морального права на це не має».

У коментарі theБабелю Богдан розповідав, що хотів би бути головою Верховної Ради або генеральним прокурором

Соратник Зеленського Андрій Богдан хотів би очолити парламент або бути генпрокурором, «але планів немає»

. «Це мої філософські відповіді на ваші філософські запитання», — казав він.

 
Президенту України

 
У Херсоні триває весняний призов на строкову військову службу і за контрактом у ЗСУ

6 травня в медіа-центрі «ІРС-Херсон» відбулася прес-конференція військового комісара Херсона Олександра Зіньковського на тему: «Весняний призов на строкову військову службу. Військова служба за контрактом у Збройних Силах України», інформує ПІК.

Більше 60 херсонців із 167 запланованих рознарядкою чоловіків вже підготовлені для відправки до місць проходження строкової військової служби. Стосовно 4-х ухильників порушено кримінальні справи, дві з яких вже передано на розгляд суду. Про це розповів на зустрічі з представниками засобів масової інформації військовий комісар Херсона Олександр Зіньковський. До речі, за ст.335 Кримінального кодексу України за ухилення від призову на строкову військову службу передбачена відповідальність до 3-х років позбавлення волі.

Протягом останніх років ухильники складають 70 і більше відсотків. Військовий комісар зауважив, що проблема з такою категорією осіб полягає у неповній достовірній інформації або її відсутності в суспільстві щодо умов проходження строкової служби. Юнаки, яких розшукали за допомогою органів внутрішніх справ, пояснювали, що їх небажання виконувати військовий обов’язок обумовлене тим, що доведеться служити у зоні операції об’єднаних сил у Донецькій чи Луганській областях. Насправді це не відповідає дійсності. Усіх призовників, а точніше, вже військовослужбовців строкової служби у званні «солдат», направляють на безкоштовне навчання до учбових центрів ЗСУ, де вони набувають спеціальності, за якою і проходитимуть строкову службу. Це – військові частини Херсонської і сусідніх областей.

Ще одне питання, що потребує роз’яснення. Громадяни, які отримують під час навчання у вузах знання на військовій кафедрі гадають, що не повинні проходити службу в лавах Збройних Сил України. Олександр Зіньковський пояснив, що згідно з наказом Міністра оборони України, чоловіки і жінки віком від набуття вищої освіти з військовою кафедрою і до 43 років підлягають призову для служби у тилових частинах строком на 1 рік зі збереженням за ними місця роботи і середнього заробітку.

Інформація для бажаючих проходити військову службу за контрактом. З лютого поточного року змінилося грошове забезпечення –від 10 тис.грн. Крім того, відтепер при підписанні контракту військовослужбовці отримують одноразову соціальну допомогу: солдати, рядові від 8 мінімальних прожиткових мінімумів, сержанти – від 9, а офіцери – від 10. Також передбачена часткова компенсація за оренду житла, якщо частина не забезпечує гуртожитком.

Військовий комісар Херсона Олександр Зіньковський зауважив, що у навчальних закладах приділяється недостатньо уваги предмету «Захист Вітчизни». У навчальній програмі відводиться мало учбових годин, не вистачає кваліфікованих викладачів. У деяких школах патріотичний предмет викладають навіть призовники.

Весняний призов триває і комісар висловив сподівання, що він буде виконаний стовідсотково, а кількість ухильників і тих, хто після отримання повістки не приходить на медичний огляд відчутно зменшиться.

 
Заходи до Дня Пам'яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

З 6 по 9 травня, на Херсонщині заплановано ряд святкових та урочистих заходів до Дня Пам'яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Так, 6 травня, о 12:00, в ККЗ «Ювілейний» відбудеться безкоштовний показ художнього фільму «А зорі тут тихі».

З 6 по 8 травня в обласному краєзнавчому музеї та обласному архіві пройдуть тематичні уроки «Йде травень крізь хвилини, дні й роки. Несе нащадкам спогади свої».

7 травня, о 12.00, в обласному шпиталі для ветеранів відбудеться концерт «Перемога, свята перемога!».

8 травня, о 10:00, у Парку Слави відбудеться молебень за участі релігійних конфесій і деномінацій Херсонської області до Дня пам’яті та примирення.

8 травня, об 11:00, на площі біля кіноконцертної зали «Ювілейний» відбудеться патріотична акція «Вальс Перемоги».

8 травня, о 14:00, Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара запрошує на Вечір пам’яті «Солдати Травня, слава вам навіки…».

8 травня, о 14:00, в обласному краєзнавчому музеї відкриється виставка інформаційно-просвітницьких стендів «Тріумф людини. Мешканці України, які пройшли нацистські табори».

8 та 9 травня, о 10:00 та 11:00, в Херсонському академічному обласному театрі ляльок відбудеться тематична вистава «Микита Кожум`яка».

9 травня, о 8.45, розпочнеться урочистий захід на Алеї героїв незалежної України, хода за участю ветеранів війни, представників влади, громадських об’єднань, молоді, громадськості пройде від Алеї героїв незалежної України по вул. Перекопській до парку Слави на набережну Дніпра.

В той же день, о 10.00, відбудеться мітинг з нагоди Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та покладання квітів до пам’ятника Невідомому Солдату та на алеї Героїв.

9 травня, з 09:00 до 17:00, в усіх обласних музеях Херсонщини заплановано День відкритих дверей.

Також 9 травня, о 12:00, в ККЗ «Ювілейний» відбудеться безкоштовний показ фільму «Той, хто пройшов крізь вогонь».

Запрошуємо жителів та гостей Херсонщини взяти участь у святкових заходах!

 
У Херсоні відкрили модернізовану водно-тренажерну станцію

25 квітня у Херсоні відкрили модернізовану водно-тренажерну станцію Херсонської державної морської академії.

Модернізація водно-тренажерної станції закладу - спільний інвестиційний проект академії, Міжнародної ради морських роботодавців та Профспілки робітників морського транспорту України, що дозволив відремонтувати комплекс споруд на водоймі, здійснити благоустрій території, придбати сучасне обладнання.

«Завдяки оновленій тренажерній станції моряки відпрацьовуватимуть потрібні навички й мінімізують загрозу життю в екстремальних умовах. Окрім того, якісна підготовка морських фахівців зробить їх конкурентоспроможнішими на світовому ринку праці та позитивно вплине на престиж херсонської морської освіти», - зауважив міський голова Володимир Миколаєнко, що був присутній на відкритті.

Морські фахівці тепер матимуть більше можливостей для формування професійних навичок завдяки наявності великого бетонного пірсу, малого пірсу для швартування боту, пристрою для спуску/підйому шлюпок в ангар, плот-балки для рятувальних засобів тощо. Крім того, завершилася реконструкція ангару для зберігання та обслуговування плавальних засобів та адміністративної будівлі на місці дебаркадера.

Підготовка курсантів на станції відповідатиме усім вимогам Міжнародної морської організації (ІМО). Для цього на території облаштували 4 оснащені навчальні лабораторії, навчально-тренувальний медичний та рятувальний пости.

 
Про громадські роботи на Херсонщині мовою цифр

Одним із напрямків активної політики зайнятості населення є організація оплачуваних громадських робіт. Завдяки таким роботам можна пом’якшити наслідки безробіття, адже, насамперед, є можливість додаткового заробітку, незайняті громадяни відчувають себе зайнятими та працездатними.

За словами директора Херсонського обласного центру зайнятості Євгенія Єрашова з початку року обласна служба суттєво збільшила об’єми охоплення населення громадськими та іншими роботами тимчасового характеру. «Особливо важливим є організація громадських робіт для районів області, де є дефіцит постійних робочих місць, - зазначив Євгеній Єрашов. - Протягом І кварталу 2019 року до громадських та інших робіт тимчасового характеру було залучено майже 1600 осіб, з них до громадських робіт – понад 240 осіб».

За ініціативи Херсонського обласного центру зайнятості на території регіону створені та реалізуються соціально направлені проекти, в рамках яких проводяться відповідні громадські роботи. Йдеться про проекти «Шерифи» та «Відтворимо культурно-історичну спадщину Херсонщини». Метою даних робіт є інформування населення щодо недопущення порушень громадського порядку та підтримання у належному стані пам’яток історії та культури.

Протягом січня-березня поточного року учасниками проекту «Шерифи» стали 26 безробітних та 20 осіб в рамках реалізації проекту «Відтворимо культурно-історичну спадщину Херсонщини». Безробітні залучаються і до інших видів громадських робіт, а саме: супроводу інвалідів по зору, будівельних та ремонтних робіт на об’єктах соціальної сфери, інформуванню населення щодо субсидій тощо.

Проведення таких робіт фінансується за рахунок коштів місцевих бюджетів та Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

До відома:
Оплачувані громадські роботи — загальнодоступні види некваліфікованих робіт, а також кваліфіковані роботи, що організовуються з метою надання додаткової соціальної підтримки та забезпечення тимчасової зайнятості осіб, які шукають роботу.

 
«Роздрібний» акциз поповнив місцеві бюджети Херсонщини на 32 мільйони гривень

З початку року суб’єкти господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю підакцизними товарами, сплатили до місцевих бюджетів Херсонської області 32,2 млн. грн. акцизного податку. Від продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів херсонські підприємці перерахували на 2 млн. грн. більше, ніж за три місяці минулого року.

Найбільший приріст надходжень акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів забезпечили платники податків на територіях Олешківського та Білозерського районів – 129 відс. та 126 відс. відповідно. Менше минулорічних показників прозвітували суб’єкти господарювання Нижньосірогозьського району – 91,2 відс., м. Нова Каховка – 93,3 відс. та Горностаївського району – 98,4 відсотка.

Для розвитку місцевого самоврядування та збільшення надходжень акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів кожен мешканець Херсонщини має придбавати товари у офіційно зареєстрованих суб’єктів господарювання, які мають ліцензію на продаж алкогольних та тютюнових виробів, пива та вимагати касовий чек за придбаний товар! Фінансовий ресурс громади – це виданий касовий чек!

За інформацією прес-служби Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі

 
В Херсоні зі 100-річчям служби карного розшуку привітали оперативників та ветеранів служби

17 квітня в актовій залі Головного управління Національної поліції в Херсонській області відбувся урочистий захід, присвячений 100-річчю від дня утворення служби карного розшуку. На урочистостях були присутні ветерани та працівники карного розшуку з усіх підрозділів поліції Херсонщини.

З вітальним словом до присутніх звернувся начальник обласного главку поліції генерал поліції третього рангу Артур Мєріков: «В карному розшуку працюють люди, основними рисами яких є мужність, стійкість, терпіння і повна самовіддача. Для кожного з вас обрана професія стала справою всього життя і тільки справжні професіонали можуть успішно протидіяти кримінальній злочинності». Артур Іванович побажав діючим працівникам, їх родинам та ветеранам міцного здоров'я, щастя, миру, благополуччя та успіхів у всіх справах і починаннях.

Щодня працівники карного розшуку Херсонщини, розкриваючи злочини та затримуючи злочинців, ризикують своїм життям. Нажаль, не всім судилося повернутися додому. Оперативників, які віддали життя заради спокою громадян, присутні вшанували хвилиною мовчання та покладанням квітів до Меморіального комплексу пам’яті загиблих правоохоронців «Калина долі».

Багато слів подяки пролунало цього дня для ветеранів за їх відданість службі, за те, що вони і нині передають свій досвід молодим працівникам.

З нагоди свята очільник поліції Херсонщини вручив заслужені державні та відомчі нагороди шістдесятьом діючим працівникам та ветеранам карного розшуку. А музиканти оркестру та солісти ансамблю обласного главку поліції «Police Prime» та вихованці школи естрадного вокалу «Star Line» привітали присутніх неперевершеною концертною програмою.

 
Справа стосовно осіб, які здійснили розбійний напад у Генічеському районі, розглядатиметься у суді

За процесуального керівництва прокуратури Херсонської області завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом вчинення розбійного нападу на підприємця в Генічеському районі та обвинувальний акт спрямовано до суду.

Установлено, що 03.01.2019 троє чоловіків, керуючись корисливим мотивом, вчинили напад на власника магазину, розташованого у с.Генічеська Гірка Генічеського району, із погрозою застосування насильства та застосуванням насильства, небезпечного для життя і здоров’я потерпілого, проникли у приміщення магазину та викрали грошові кошти в сумі майже 18 тис.грн., мобільний телефон і продукти.

Дії вказаних осіб кваліфіковано за ч.3 ст.187 КК України, санкція якої передбачає покарання від 7 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

 

НОВОСТИ УКРАИНЫ И МИРА

Наглядно и подробно о проблемах переулка Проточный и речных перевозках в Херсоне (ФОТО, ВИДЕО)
24.04.2019 13:37

Буквально вчера мы вновь коснулись непростой темы, которая крутится вокруг переулка Проточный. Жители данного переулка крайне недовольны (уже который год!) работой незаконных речных перевозок, а также последствий, которые они создают. Одновременно с отрицательными эмоциями они испытывают радость и надежду, что проблема себя исчерпает благодаря работе законного причала, откуда будет следовать надежный перевозчик, с которым КП "Гарантия" подписало договор, обеспечивающий безопасное и комфортное предоставление услуги (смотрите первое фото).

(на фото встреча директора КП "Гарантия" Игоря Семенчева с жителями переулка Проточный)

Напомним, с законного причала стартовали перевозки уже вчера, 22 апреля.

К слову, в вышеуказанном материале, да и абзацем выше мы затронули некоторые последствия от работы незаконных перевозок, которыми недовольны жители переулка. Чтобы не быть голословными, мы решили запечатлеть факты на фото.

Итак, вследствие многолетних речных перевозок с незаконного причала, "находчивые" жители переулка организовали незаконный бизнес. Далее на фото видно ряд лодок, с помощью которых местные перевозят дачников, тем самым, подвергая их опасности, так как транспорт зачастую идет перегруженный и необеспечен никакими средствами спасения.

Также вашему вниманию представляем вид и самого переулка: как видите, дорога разбита, да и немудрено, дачников-то, которые на авто, немало.

Кстати, насчет авто - здесь же, на точке, откуда незаконно отходит речной "экспресс", есть и парковка, правда, она не подтверждена документально, никем не заверена и никем не охраняется. Единственное, что у нее есть, так это "кассиры" в лице местных жителей, которые деньги берут, но услугу от А до Я не предоставляют.

И напоследок: незаконные речные перевозки в Гидропарке влекут за собой загрязнение окружающей среды - только посмотрите, сколько мусора оставляют после себя дачники.

С этими и другими вопросами мы обратились в КП "Гарантия". Коллектив предприятия провел масштабную и системную работу по постройке и вводу в эксплуатацию нового причала. Подробнее об этом нам рассказал директор КП Игорь Семенчев. Он продолжительное время занимается вопросами предоставления качественных услуг по речным перевозкам, и делает все, чтобы помочь и жителям переулка Проточный, и дачникам, комфортно и безопасно жить и проводить досуг.

Детальнее об этом в нашем сюжете:

P.S. Завтра сессия горсовета! Надеемся, депутаты и мэр услышат жителей переулка, обратят внимание на факты и серьезно отнесутся к нашему материалу, сделав все возможное в интересах горожан.

 
В Херсонский порт приехали китайцы
23.04.2019 13:15

Делегация представителей посольства Китая в Украине в пятницу посетила Херсонский морской порт в рамках реализации пилотного проекта концессии имущества ГП «Херсонский морской торговый порт» (ХМТП).

Помимо этого, в рамках реализации проекта технической помощи «Поддержка органов власти Украины в разработке Национальной транспортной модели и мастер-плана» порт посетил инженер по транспортному планированию ООО «Эжис Украина» Франсуа-Марк Турпен.

Ранее Турпен посетил ГП «Стивидорная компания (СК) «Ольвия», ознакомившись с деятельностью предприятия накануне конкурса по отбору концессионера имущества госстивидора.

ГП «СК «Ольвия», ГП «ХМТП» и паромный комплекс ГП «Морской торговый порт «Черноморск» являются площадками реализации пилотных проектов концессии в портовой отрасли. Как ожидается, конкурсы по отбору концессионеров имущества ГП «СК «Ольвия» и ГП «ХМТП» могут быть объявлены в апреле 2019 года, а победители определены в июле-августе 2019 года.

По состоянию на сентябрь 2018 года заинтересованность в концессии имущества госстивидоров проявили более 25 украинских и зарубежных компаний, в числе которых — «Днипро Карго Лимитед», «Метинвест», «Портинвест», «Укрречфлот», Bunge (США), COFCO (Китай), Mitsubishi Corparation (Япония), POSCO Daewoo (Корея) и др.

Пилотные проекты концессии утверждены Министерством инфраструктуры 23 июня 2016 года. ТЭО пилотных проектов разработаны консорциумом международных консультантов, сформированным Европейским банком реконструкции и развития и Международной финансовой корпорацией.

При подготовке ТЭО проведен системный анализ рынка, выполнены финансовая, техническая, экологическая и юридическая экспертизы. Кроме того, проведены встречи с потенциальными отечественными и зарубежными частными партнерами с целью учета их предложений по реализации проектов.

ТЭО прошли обсуждение при участии представителей трудовых коллективов госстивидоров, местной власти и были утверждены Мининфраструктуры и Министерством экономического развития и торговли с учетом гарантий дальнейшего трудоустройства работников госпредприятий.

 
До 75-річного ювілею Леоніда Соболя
24.04.2019 10:00

Леонід Степанович Соболь, голова Херсонської обласної організації Товариства Червоного Хреста України (1995 -2014). лікар-невропатолог вищої категорії, лікар-організатор охорони здоров’я вищої категорії, Заслужений лікар України (2003). Нагороджений орденом « За заслуги» III ступеня (2009), Грамотою Верховної Ради України (2006), Почесними грамотами Херсонської обласної державної адміністрації (2010), Херсонської обласної ради (2003, 2005), Міністерства охорони здоров’я (1994), Організації ветеранів України (2010) та п’ятьма медалями. Має нагрудні знаки «За сумлінну працю» Міністерства соціальної політики (2010), «Відмінник охорони здоров’я» (1982), «Відмінник санітарної оборони» (1998), “Почесна відзнака” Товариства Червоного Хреста України (2005),  “Почесний ветеран України” (2011) Депутат Цюрупинської райради восьми скликань.

Леонід Степанович Соболь більше 26 років (1969 --1995 роки) працював в Цюрупинській Центральній районній лікарні. Почав з посади лікаря невропатолога, а з 1971 року вже працював на керівних посадах: завідуючим районною поліклінікою та заступником головного лікаря районної лікарні, В серпні 1978 року був призначений головним лікарем Цюрупинської Центральної районної лікарні, якою керував майже 18 років.

За цей час він чимало зробив для зміцнення матеріально-технічної бази охорони здоров’я Цюрупинського району, її кадрового потенціалу,   підвищення якості наданої медичної допомоги мешканцям.

Під його безпосереднім керівництвом, були побудовані в Цюрупинську: центральна районна поліклініка з дитячою консультацією, пологовий будинок на 60 ліжок, жіноче відділення з  консультацією. На житлоселищі міста відкриті стоматологічна поліклініка та дитяча консультація. А в сільській місцевості: поліклініка Новомаячківської дільничної лікарні, Брилівська дільнична лікарня, Раденська лікарська амбулаторія, більше 10 фельдшерсько-акушерських та фельдшерських пунктів (ФАП і ФП).

Згодом районна лікарня стала одною з кращих в області, займаючи провідні місця серед аналогічних медичних закладів. А з питань комплексного підходу до проблеми охорони материнства і дитинства районна лікарня стала республіканською школою передового досвіду.  В зв’язку з цим Леонід Соболь, як головний лікар, двічі представляв лікарню на Всесоюзній Виставці Досягнень Народного Господарства в Москві.

В грудні 1995 року Леоніда Соболя було обрано головою Херсонської обласної організації Товариства Червоного Хреста України. . На той час, ця організація, з різних причин, знаходилася у критичному стані.  В 23-х районах і містах області діяли лише п’ять організацій Червоного Хреста.

Новому керівнику вдалося за декілька років наполегливої праці повністю відновити обласну структуру цієї поважної міжнародної громадської організації В області були створені міські та районні організації, а в сільських та селищних радах, школах, учбових, медичних, соціальних закладах, на підприємствах і в організаціях - первинні осередки.

Практично з нуля, була організована  мережа червоно-хрестних медико-соціальних центрів і кімнат, банків одягу, пунктів прокату предметів першої необхідності тощо. В селах, де були відсутні комунальні медичні заклади (ФАПи),  були створені волонтерські медичні пункти ЧХ.

В області активно запрацювала патронажна служба обласної організації ТЧХУ. В її складі вже було біля 100 дипломованих медичних сестер милосердя та більше 400 підготовлених волонтерів Червоного Хреста. Це дало змогу взяти під постійну щоденну опіку майже 8 тисяч одиноких  людей похилого віку. Як результат, в декілька разів збільшилась кількість наданих медичних, соціальних, побутових, психологічних послуг для найбільш вразливих верств населення.

Херсонська обласна організація Червоного Хреста вже через кілька років увійшла до чільної десятки кращих в Україні. На її базі в 2002 році було проведено виїздне розширене засідання Президії Правління ТЧХУ

Автобіографічна довідка. Леонід Степанович Соболь народився 24 квітня 1944 року в м. Козятин Вінницької області. Освіта вища. Закінчив Кримський державний медичний інститут в 1969 році (диплом з відзнакою). До вступу в інститут в 1961-1963 роки працював слюсарем-сантехніком у м. Козятин. По закінченню інституту почав працювати лікарем –невропатологом в районній лікарні м. Цюрупинськ (1969 -1971), завідуючим районною поліклінікою. З 1971 по 1978 рік - заступник головного лікаря, а з 1978 року - головний лікар Цюрупинської Центральної районної лікарні. В грудні 1995 року обраний на посаду Голови Херсонської обласної організації Товариства Червоного Хреста України. На цю посаду обирався чотири рази ,включно по 2014 рік.

З 2015 року на пенсії.

Одружений. Дружина Соболь Ганна (1951) - медична сестра. Дочка Ганна(1971) - завідувач районною клініко- діагностичною поліклінікою, районний дермато-венеролог. Син Ростислав (1981) - начальник кредитного відділу Укргазбанку в Київі.

Юрій Анісімов,
Заслужений журналіст України

Автор матеріалу знає Леоніда Соболя з 1971 року (майже півстоліття), коли той після закінчення Кримського медичного інституту почав працювати в Цюрупинській Центральній районній лікарні на посаді рядового лікаря.

Так сталося, що відділ райкому партії, який на той час автор очолював,  відповідав за роботу районної лікарні І тому у нього була можливість спостерігати за роботою молодого спеціаліста і, незабаром, оцінивши його організаторські здібності, рекомендувати   на посаду завідуючого районною поліклінікою, а пізніше і на посаду заступника головного лікаря районної лікарні. Більш того, автору добре запам’ятався той день, коли між нами відбулася  бесіда, на якій він запропонував Леоніду Соболю балотуватися в районну раду, а той всіляко відмовлявся, посилаючись на відсутність певного досвіду. Але його вдалося переконати і, таким чином, з «легкої руки автора» він  проробив депутатом Цюрупинської районної ради протягом 30 років. А це, навіть важко уявити - вісім скликань, свого роду рекорд, який важко перевершити.

Шляхи ювіляра і автора матеріалу перетиналися і в подальшому, коли останній  працював на різних керівних посадах в обкомі партії та облвиконкомі. Вони і зараз спілкуються та підтримують  дружні стосунки.

Редакція сайту і автор матеріалу сердечно вітають ювіляра з семидесятип’ятиріччям і бажають йому міцного здоров’я, довголіття, сімейного благополуччя та успіхів у всіх справах.

 
Україна і, зокрема, Херсонщина не обрали Петра Порошенка на другий термін
23.04.2019 09:57

Відбулося те, що, здавалося, практично, неможливим. Після п'ятирічного правління  на другий термін не був обраний Петро Олексійович Порошенко, професійний політик з двадцятирічним стажем (народний депутат України III, IV, V і VII скликань, заступник Голови Ради Національного Банку України (при Президентові Л. Кучмі), Секретар Ради національної безпеки і оборони (при Президентові  В.Ющенко), Міністр закордонних справ України (висунутий Президентом В. Юшенком), Міністр економічного розвитку і торгівлі України (коли Президентои був В. Янукович), кандидат юридичних наук, Заслужений економіст України, успішний підприємець-мільярдер, талановитий оратор і досвідчений дипломат, який користувався незаперечним авторитетом у керівників країн Заходу.

Але найдивовижніше те, що « перешкодив йому  політичний дилетант - новачок, без всякого «послужного списку», без будь-яких звань, абсолютно непідготовлений суперник, який зовсім недавно зважився «вплутатися в боротьбу» за «президентське крісло», без  шансів на фінальний тріумф.

Феєрична перемога Володимира Зеленського приголомшила весь світ. Його молода команда, яка спрацювала професійно, заслуговує найвищої оцінки. Їй вдалося скористатися настроєм переважної більшості населення України, найбіднішої країни в Європі, що розчарувалося в правлінні Петра Порошенка.

Не допомогли чинному Президенту і організовані на Олімпійському стадіоні дебати. Вони перетворилися в шоу, в якому Володимир Зеленський майстерно переграв Петра Порошенка. Останньому не не вдалося використати свої «головні козирі» «Армія. Віра. Мова», «вступ до ЄС та НАТО», " безвіз ". Учасникам дебатів  довелося більше доводити, хто менше причетний до олігархії. І це зрозуміло, сьогодні виборцям не так важливий "безвіз», як боротьба з олігархами і корупцією, які душать Україну.

У першому турі Володимир Зеленський легко переграв всіх конкурентів і зайняв перше місце, обійшовши з Петра Порошенка, який зайняв друге місце, майже в два рази. А в другому турі ця перевага вже стала триразовою.

І пояснюється це  низкою чинників. Однією з них став перехід на бік Володимира Зеленського електорату, який голосував за Бойко та Вілкула. По суті, ці виборці голосували не стільки за Володимира Зеленського, скільки проти Петра Порошенка, за принципом «за кого завгодно, тільки не за нього».

Певною мірою провалу Петра Порошенка на виборах сприяла його політика антиросійської істерії і печерної русофобії, яка була зведена в ранг державної. Ігнорування думки мільйонів громадян України, росіян за походженням, і українців, які залишаються «російськомовними», обійшлося Президенту дуже дорого.

Не допоміг Петру Порошенку і Захід, якому було все одно, хто переможе. Для європейських лідерів понад усе демократія, яка в їх розумінні, - це вибір між прозахідними кандидатами. А то, що в країні зазнає утисків опозиція, загнано в підпілля інакомислення, переслідується церква, не голосують мільйони за кордоном, Захід мало хвилює

У Петра Порошенка були шанси зміцнити свої позиції перед другим туром, але він допустив ряд прорахунків - не було достатньої комунікації з суспільством. Не допомогли ні барвисті дорогі стенди по всій країні, ні «чорний піар» проти конкурента, ні спроба зняти його з виборів через суд  за кілька годин до відкриття виборчих дільниць.

В результаті, провал Петра Порошенка в другому турі став досить масштабним і болючим для його прихильників, що становлять менше чверті виборців, які взяли участь у голосуванні. Йому вдалося перемогти тільки у Львівській області та у закордонному виборчому окрузі (при цьому на ділянках в 45 країнах, зокрема, в Австралії, Ірландії, Канаді, Бельгії, Нідерландах, Німеччині, Великобританії та США   проголосували за Петра Порошенка, а у 24 країнах перемогу здобув Володимир Зеленський - це Грузія, Білорусія, Польща, Латвія, Литва, Естонія, Словаччина).

І все ж "... схоже, Україна провела чергові вільні, чесні та конкурентні вибори", - заявив впливовий західний аналітик Андерс Аслунд. І це - магістральна лінія всіх західних оцінок. Ніяких сумнівів у демократичності виборів в нашій країні до цих пір не прозвучало і, поза всяким сумнівом, вже не прозвучить.

Юрій Анісімов,
Заслужений журналіст України

 

 
Жители переулка Проточный верят, что мэр их услышит (ВИДЕО)
23.04.2019 07:41

"Жить, как говорится, хорошо", - но вот только жители переулка Проточный в Гидропарке давно уже в это не верят, ведь с наступлением дачного сезона их буквально замучили регулярные "гости", желающие воспользоваться речными перевозками, которые, к слову, оказывают на незаконной основе.

И так происходит около десятилетия: дорога разбивается, постоянно мусор и грязь, да еще и незаконный бизнес во всю процветает (непорядочные жители переулка берут "дань", паркуя авто на незаконной парковке, предоставляют свою услугу перевозок с помощью ненадежных лодок, хранят у себя газовые баллоны для дачников - это не только очерняет репутацию законопослушных, но и может пагубно сказаться на жизни, здоровье и материальном состоянии тех самых дачников).

Людям ничего не остается, как перекрывать дорогу для поклонников активного "дачного" отдыха. Как это было, в нашем сюжете:

Спросите, что же делать дачникам?

Уже с сегодняшнего дня благодаря КП "Гарантия", у них появилась прекрасная альтернатива в виде безопасного и законного причала, от которого по маршруту Гидропарк - Большой Потемкинский остров будет следовать надежный перевозчик. С ним коммунальное предприятие подписало договор, разработав график, согласовав все нормы, действующие в интересах граждан, и предоставив специализированную охраняемую парковку.

Новый законный причал позволит угодить всем: сохранит спокойствие жителей переулка Проточный, ведь к причалу будет специальный проезд, и не принесет дискомфорт дачникам.

Кстати, насчет дискомфорта: как многие могли предположить, цена за проезд с нового причала не будет отличаться от привычной.

Подытожим, новый законный причал - это действительно находка, которая не столкнет лбами две стороны, а наоборот - успокоит многолетний конфликт и принесет пользу.

 
«ПерваяПредыдущая12345678910СледующаяПоследняя»

Страница 6 из 233
Яндекс.Метрика