СОБЫТИЯ & ФАКТЫ

До Херсонщини з робочою поїздкою завітає Міністр інфраструктури України Володимир Омелян

Під час візиту планується інспектування доріг області. Зокрема Міністр огляне ділянки траси Т04-03 Мар’янське – Берислав, 68 км та 58 км траси (затока р. Дніпро с. Новокаїри).

Також Омелян В.В. ознайомиться з ходом будівництва шляхопроводу по просп. Адмірала Сенявіна – вул. Залаегерсег.

В ході робочого візиту він відвідає Херсонську морську академію. Ознайомиться з матеріально технічною базою закладу та зустрінеться з працівниками транспортної галузі.

Окрім цього Міністр інфраструктури України огляне проведення поточного ремонту автомобільної дороги загального користування О220215 Надеждівка – Розлив.

Виїзд від облдержадміністрації о 07.30 та повернення орієнтовно о 14.00

Акредитація ОБОВ’ЯЗКОВА і триватиме до 13.00 25 березня 2019 року за телефонами: 050-535-53-94 Надія та 050-816-95-87 Ганна.

 
ішов з життя Олександр Павлович Жаров, колишній перший заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації.

Досвідчений керівник, висококласний фахівець, талановитий організатор Олександр Павлович народився 19 січня 1947 року на Херсонщині в селищі міського типу Чаплинка. Освіта вища. У 1969 році закінчив Херсонський сільськогосподарський інститут за спеціальністю «гідромеліорація», а в 1985 році Вищу партійну школу при ЦК Компартії України.

Трудову діяльність розпочав старшим інженером-меліоратором Управління зрошувальних систем у Чаплинці. З 1968 по 1970 рік служив в Радянській Армії. Після демобілізації працював інженером в Херсонському сільськогосподарському інституті, майстром ПМК № 117 Управління «Укрводбуд» (1971 -1974).

У 1974 році переходить на партійну роботу. Спочатку - інструктор Чаплинского райкому партії, а потім заступник завідувача сільгоспвідділом Херсонського обкому партії.

З 1986 по 1995 пік - заступник начальника, начальник обласного Управління меліорації і водного господарства. У 1995 -96 роках - доцент Херсонського сільгоспінституту. З 1996 по 1998 рік - головний державний експерт Управління праці та зайнятості населення по Херсонській області.

У вересні 1998 року його призначають заступником начальника Управління економіки. Через рік стає заступником начальника Апарату, а потім начальником орг. контрольного відділу Херсонської обласної державної адміністрації.

З лютого по липень 2002 року заступник, керівник Апарату, перший заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації. У липні 2002 року призначається головою обласного Територіального відділення Антимонопольного Комітету України і працює на цій посаді до січня 2007 року. Член Координаційної ради з розвитку підприємництва при ОДА (2006 -2007). Державний службовець 3 рангу. Дійсний член Академії будівництва України. Голова обласної організації політичної партії «Демократичний Союз» (1999 - 2003).

Нагороджений Орденом «Знак Пошани» (1982), Почесною грамотою і пам'ятним знаком Кабінету Міністрів України (2002) Пам'ятними знаками Антимонопольного Комітету України.

Дружина Жарова Людмила (1948) - Заслужений вчитель України. Син Михайло (1973) - кандидат сільськогосподарських наук. Дочка Дарина (1981) - економіст.

Пам'ять про Олександра Павловича назавжди збережеться в серцях херсонців, які сумують в зв’яку з цією передчасною втратою і висловлюють глибокі співчуття рідним, колегам, друзям, всім, хто знав цю добру і чуйну людину.

Юрій Анісімов,
Заслужений журналіст України

 
Поздравляем главу династии прокуроров Одайника Бориса Николаевича с Днем рождения!

Пусть работа прокурора
Так сложна порой бывает,
Но для радости простора
Каждый друг тебе желает!

С днем рожденья! Будь собою,
Оставайся мудрым, честным.
Будет пусть успех с тобою,
Чтоб мог делать мир чудесным!

Коллектив газеты "Бизнес-Херсон"

 
Тригуба Сергія Миколайовича призначено на посаду заступника голови облдержадміністрації

З 12 березня 2019 року Тригуба Сергія Миколайовича призначено на посаду заступника голови Херсонської обласної державної адміністрації відповідно до розпорядження голови обласної державної адміністрації від 11 березня 2019 року № 36-ос.

Таке рішення було прийняте відповідно до статей 23, 24 Кодексу законів про працю України, постанови Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2016 року № 304 «Про умови оплати праці посадових осіб, керівників та керівних працівників окремих державних органів, на яких не поширюється дія Закону України «Про державну службу», керуючись статтями 6, 10 пунктами 1, 3 частини першої статті 39, частиною першою статті 41 Закону України «Про місцеві державні адміністрації».

 
Затримано чоловіка, який намагався незаконно перемістити через кордон особливо небезпечний наркотичний засіб

05.03.2019 УСБУ в області за процесуального керівництва прокуратури області під час досудового розслідування у кримінальному провадженні попереджено спробу мешканця Херсонської області вчинити контрабанду особливо небезпечного наркотичного засобу - канабісу.

У ході проведення процесуальних дій вилучено близько 100 грамів вказаної речовини, а також предмет, зовні схожий на вогнепальну зброю.

Вказаному громадянину України повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15, ч. 2 ст. 305 КК України (закінчений замах на контрабанду наркотичних засобів, тобто переміщення через митний кордон України з приховуванням від митного контролю особливо небезпечних наркотичних засобів).

Санкція інкримінованої статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від восьми до десяти років з конфіскацією майна.

Відносно підозрюваного обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

На цей час призначено низку криміналістичних експертиз.

 
У Херсоні завершили рекострукцію сектора на стадіоні "Кристал"

Завершено реконструкцію сектору №21 на стадіоні "Кристал". Про це повідомляють на офіційному сайті футбольного клубу.

Кількість місць на секторі — 602.

За інформацією директора Херсонскього міського спортивного комбінату “Кристал” Олександра Букалова, у 2019 році міська рада передбачила два мільйони гривень на реконструкцію стадіону, що дозволить привести до ладу ще чотири сектори.

Після завершення всіх запланованих робіт місткість стадіону збільшиться удвічі та становитиме 6800 місць.

 
Артур Мєріков: Поліція зробить усе можливе, щоб волевиявлення жителів Херсонщини було безпечним, чесним та прозорим

Про це начальник Головного управління Національної поліції в Херсонській області Артур Мєріков заявив, коментуючи результати серії тренінгів «Ефективна поліція – забезпечення законності виборчого процесу», які проходять його підлеглі.

Зараз поліцейські на Херсонщині активно вивчають виборче законодавство.

Так, під час тренінгу «Ефективна поліція – забезпечення законності виборчого процесу» 27 працівників поліції превенції та 30 слідчих навчилися кваліфікувати порушення виборчого законодавства. Тренерами виступили громадські омбудсмени із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА Володимир Гарієвський та Марія Цип'ящук. Тренери ознайомили представників поліції з виборчим циклом, розповіли, хто є суб'єктом виборчого процесу, розібрали можливі адміністративні та кримінальні правопорушення під час виборчого процесу та особливості дня голосування.

 
Ігорю Дроговозу - 50!

Вітаємо з Днем народження Голову Форуму ветеранських організацій силових структур Херсонської області, депутата обласної ради, успішного бізнесмена Ігоря Дроговоза з ювілеєм.

Колектив газети
Бізнес-Херсон

 
Херсонський бізнес додав до бюджету 1,2 мільярда гривень

За січень – лютий 2019 року суб’єкти господарювання та мешканці Херсонщини перерахували до бюджетів усіх рівнів 1200 млн. грн. податків і зборів. Зазначена сума бюджетних надходжень перевищує показники відповідного періоду минулого року більш ніж на 153 млн. грн., а це майже 15 відс. додаткових фінансових ресурсів.

Від зазначеної суми 495 млн. грн. поповнили державний бюджет. Порівняно з аналогічним періодом 2018 року додатково надійшло 48 млн. гривень.

Бюджети місцевих громад отримали у своє розпорядження 705 млн. гривень. Фінансовий плюс до відповідного періоду минулого року сягає 105 млн. грн. або майже 18 відсотків.

Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за два місяці цього року зібрано 606 млн. гривень. Приріст надходжень єдиного соціального внеску перевищує 21 відсоток.

Варто зазначити, що позитивної динаміки бюджетних надходжень вдалося досягти за рахунок конструктивної співпраці із сумлінним бізнесом, впровадження електронних сервісів ДФС та реалізації комплексу спільних заходів щодо детінізації трудової зайнятості.

 
Вадим Чабан провів виїзний особистий прийом громадян у районах

26 лютого заступник голови обласної державної адміністрації Вадим Чабан провів виїзний особистий прийом громадян у Великолепетиському та Верхньорогачицькому районі.

Бажаючі, що записались на прийом, звертались здебільшого із питаннями надання матеріальної допомоги на лікування, незадовільного стану дорожнього покриття на віддалених від районного центру дорогах, соціального захисту та аграрної політики і земельних відносин.

За підсумками розгляду звернень були прийняті відповідні рішення, на всі порушені питання заявники отримали роз’яснення. Питання, що потребують детальнішого вивчення, Вадим Чабан взяв під особистий контроль задля оперативного опрацювання та остаточного вирішення.

 

НОВОСТИ УКРАИНЫ И МИРА

Шостий рік без Криму
26.02.2019 07:30

За минулі п’ять років окупації Криму, на жаль, позитивних зрушень  у проблемі його повернення в Україну не відбулося. Не дивлячись на всі численні заходи, вжиті з  цього приводу, ситуація навіть погіршилася. На думку багатьох херсонців, переважну більшість заходів успішними  назвати складно. Зокрема, через них серйозно постраждала економіка нашої області, з'явилися проблеми з відпочинком в Криму, з відвідуванням родичів та ціла низка  інших.

При цьому, не всім зрозуміло, чому до цього часу не понесли ніякого покарання, ті особи, які керували країною в першому кварталі 2014 року, Практично, вони,  елементарно здали Крим, в якому перебували боєздатне угруповання наших військ, Військово-морський флот України , органи СБУ та МВС. Як можна було допустити, щоб з 20 315 військових з Криму до материкової  України повернулося лише 6 010 осіб (дані колишнього в.о. міністра оборони України Коваля). Чому пічого не зробили правоохоронні органи? Чому в Крим в екстреному порядку не вирушило все керівництво країни, включаючи Адміністрацію Президента, членів уряду і депутатів Верховної Ради? На ці питання  і досі немає чітких відповідей. Більш того, винні в цій трагедії особи і сьогодні займають відповідальні посади в Києві.

Час  минає, а на півострові  продовжуються процеси, які  все далі і далі віддаляють Крим від України.

Нещодавно в річному звіті Міжнародної правозахисної організації Human Rights Watch було опубліковано інформацію про те, що в Криму кількість учнів в україномовних класах скоротилася з 13 тисяч у 2014 році до 318 дітей в 2018 році.  По суті, кримські діти не мають можливості вивчати українську мову. Істотно скорочуються надходження літератури українською мовою, практично, зникли українські газети, домінує російське телебачення і радіо.

Проте, багато наших політиків вважають, що це тимчасове явище. а деякі з них навіть  вірять в те, що Росія колись поверне Крим добровільно.

Таку думку нещодавно висловив  перший український президент Леонід Кравчук: "Це не означає, що це може пройти швидко, може, це буде і довго. Все може бути. Але в теорію, що як тільки в Україні стануть жити краще, ніж в Криму, то він повернеться, - не вірю. По-перше, я не знаю, коли ми будемо краще жити, по-друге, там 78% росіян».

З таким твердженням згодні далеко не всі. Але серед них чимало таких, хто  ще досі не усвідомив, що мало повернути Крим. Найскладніше почнеться після його повернення, коли доведеться перевиховувати  чималу кількість проросійсько налаштованих людей для того, щоб вони стали повноцінними громадянами України.

І тут Леонід Кравчук, коментуючи цю надскладну проблему, висловив думку, яка декому може здатися навіть крамольною: "Я не думаю, що тут можливі патріотичні заклики. Є один шлях - більше свободи в рамках головних завдань, які вирішує Україна. Оборона, безпека, міжнародні справи - це ні з ким не ділимо, в усьому іншому даємо свободу. Так  це, можливо і не створить передумови, щоб ці проросійські полюбили Україну, але вони будуть спокійно жити в Україні».  По суті,  це відверта підтримка  ідеї автономії, яку категорично  не сприймає керівництво країни.

Сьогодні не всі пам'ятають, що коли приймалося рішення про передачу Криму Україні, це відбувалося в рамках єдиної держави. Тут є і логіка і доцільність. Тоді через Україну проходили основні транспортні магістралі, здійснювалося енергетичне, газове і водне забезпечення Криму.

Але сьогодні світ змінився: побудовано Кримський міст, автономним стало енергозабезпечення Криму, немає проблем з газом. Тобто, зараз картина на півострові абсолютно інша, ніж спостерігалася в 50-х роках. І, можливо, тому   протягом п’яти років ніяких протестних виступів в Криму не зафіксовано, хоча були серйозні труднощі у зв'язку з введенням санкцій, відключенням електроенергії, припиненням поставок продовольства з України, перекриттям Північно-Кримського каналу, різким скороченням кількості відпочиваючих. І зараз проблем в Криму вистачає Але незважаючи на це  населення чомусь не виходить на вулиці, як у Франції, і не влаштовують у Сімферополі майдан.

Таким чином, кримська проблема зайшла в глухий кут, виходу з якого не знає ніхто.   Схоже, що ситуація може змінитися тільки після того, коли в Україні прийде розуміння, що діючі обмеження і штучні перешкоди не вирішать кримську проблему, а  Росії набридне витрачати на Крим величезні кошти, боротися з водною кризою (рішення якої ще не знайдено), шукати заміну численним відпочиваючим з України. І Києву, і в Москві треба шукати абсолютно нові підходи і рішення. Розумний і всебічний компроміс принесе величезну користь і українцям , і росіянам.

Першим кроком з нашого боку, наприклад, може стати зняття «водної блокади», вкрай болючою для кримчан. Це може серйозно змінити їхнє ставлення до України. Безумовно, «водна блокада», з одного боку, досить ефективна. Але, з іншого боку, провокує зростання антиукраїнських настроїв на півострові. Багато кримчан, навіть лояльних до Києва, обурені тим, що київське керівництво навмисно перетворює північ півострова (а в перспективі і весь Крим) в пустелю на  десятки років. При цьому Україна втрачає чималі гроші за дніпровську воду, а які кошти знадобляться для перетворення пустелі в родючі землі після повернення Криму, невідомо нікому. Але, однозначно, вони будуть астрономічними.

Що стосується продовольчої блокади, то, треба визнати, що  вона з тріском провалилася. Голод в Криму не відбувся. Поруч Кубань і Ставропілля, які успішно почали збувати свою продукцію, не побоюючись конкурентних поставок з південних областей України, які втратили ринки сбутуі втратили  чималі гроші.

І ще один важливий аспект. Вже сьогодні стає очевидним, що після повернення до складу України Крим і Донбас уже ніколи не будуть такими, як раніше. І це при будь-яких розкладах сил, незалежно від того, хто переможе на президентських і парламентських виборах у цьому році. Наївно сподіватися, що  люди, які пожили «поза Україною», захочуть жити за зразком Західної України. Для центральної влади це буде такий «головний біль», який змусить вишукувати величезні кошти, щоб його позбутися.

Тому вкрай важливо вже зараз передбачити і продумати заздалегідь всі можливі проблеми на цих територіях після їх повернення (мова, релігія, пам'ятники, перейменування вулиць, місцева поліція, вступ до НАТО та інші). Можливо, для цього доведеться вивчити світовий досвід, залучити міжнародних експертів і, головне, не перестаратися з українізацією цих «неспокійних» регіонів.

Але в нашій країні ще є   чимало політиків, які не згодні з такою постановкою питання. Один з них діючий міністр закордонних справ Павло Клімкін (тесть якого, за твердженнями деяких журналістів, нагороджений медаллю «За звільнення Криму») на своїй сторінці в соцмережі Facebook заявив, що Крим через п'ять років після возз'єднання з Росією "став більш українським". При цьому він визнав, що до держперевороту в країні і окупації Криму Росією півострів був "недостатньо українським", через що Україна заплатила "надвисоку ціну". Однак Києву, на його думку, вдалося "українізувати" півострів за останні роки "всупереч всім обставинам".

Залишається тільки уточнити,  які конкретно факти можуть підтвердити тезу  «відбулася українізація» Криму і чому його, більш ніж двохмільйонне, населення досі не в складі України?

Довідка:

У Криму, в рамках контрольованої Росією території, за станом на 1 січня 2019 року чисельність населення становила 2 мільйона 355 тисяч постійних жителів. Однак   дані за його національним складом можна судити тільки за переписом 2014 року. Тоді росіяни становили 65, 3%, українці - 15,6%, кримські татари, що сформувалися як народ в XIII-XVII століттях і вважаються корінним населенням на півострові - 10,5% (не більше 250 тисяч)


Юрій Анісімов,
Заслужений журналіст України.

 
Поздравляем с Днем рождения!
26.02.2019 07:23

Криворучко Александр Гаврилович, ветерана военно-морских сил, капитана 1 ранга.

Спокойствия извечного в волнах,
На сердце и в любви беспрекословной,
Пусть счастье станет Вашим на века,
А беды все уходят прочь безмолвно,

Пусть компас Вам укажет верный путь,
А пристань встретит радостью сердечной,
И лишь попутный ветер будет дуть,
Вам по дороге к жизни безупречной!

Друзья, сослуживцы,
редакция газеты "Бизнес-Херсон"

 
Самоцветы Таврии. Литературная страница.
25.02.2019 07:15

Александр Евгеньевич Брыков родился в 1947 году в городе Херсоне.

Член союза журналистов бывшего СССР, член межнационального союза писателей Украины и России.

Автор 7 поэтических сборников: «Время Ч», «Идущие к минному полю», «И в темноте зовущая свеча», «Шепот монаха», «Сказочный солдат», «Владычица», «Красная линия».

Стихотворения.

Заклинаю.

Посвящается моим внукам – Игорю и Олегу.

Заклинаю!

Живите с миром,

Без ярлыков и без кумиров.

Любите женщину безумно.

И будет жизнь

Сплошным триумфом.

Живите вольно,

Сердца – на вылет!

Но не огульно,

Занятней будет.

Вдыхайте глубже

Дух свободы

Лицом к народу.

Не отвергайте

Простых и хилых.

Прибавьте силы.

Живите с миром

Без надрыва.

Не отдавайтесь

Власти, греху, богатству…

И Вам воздастся.

Миг истории

(1937 г.)

Шаг влево, шаг вправо – расстрел.

Этап и устать не успел:

Их всех покрестили навскид,

Не знает никто, где лежит

Этап, тот под утро ушел

В прозрачный, морозный зенит,

Но до него не дошел…,

И где-то средь сосен лежит.

Кто сын, кто-то муж и отец.

Очень любят их дома и ждут.

Только к женам и детям своим

Они никогда не придут.

И страшно поверить родным,

Что есть у Вселенной конец.

Что уже не вернется к живым

Ни муж, ни сынок, ни отец.

Шаг влево, шаг вправо – расстрел,

Этап и устать не успел,

Постреляли их всех на рассвете…

И за это мы тоже в ответе.

Ночи 37-го года

Моему деду А.И. Брыкову

Позади эти ночи давние,

Ночи липких, наветных строк,

За которыми просеки дальние,

Безграничный, безжалостный срок.

Ночи теплых подушек взорванных,

Голосивших под окнами шин.

Ночи запаха курток кожаных

Недоверчивых, мрачных мужчин.

Ночи сиплые, ночи колючие,

Расставаний мороз…

Ночи, ночи – ивы плакучие.

Сколько было в конвертах слез.

Ночи крайние, ночи севера,

Неуютные холода…

По периметру – сосны веером

И далекая в небе звезда.

Подробнее...
 
Депутат Херсонского горсовета, успешный хозяйственник и политик, директор КП "Гарантия" Игорь Семенчев рассказал о приоритетах развития городского хозяйства
22.02.2019 08:24

Директор коммунального предприятия "Гарантия", депутат Херсонского городского совета Игорь Семенчев в интервью "Бизнес- Херсону" рассказал, в каких направлениях в нынешнем году будет развиваться Херсон.

В январе в горсовете прошло заседание сессии. Депутаты решали, сколько средств должно быть выделено на разные сферы жизни города

"На сессии рассматривались вопросы бюджета на 2019 год. Было определено, как будет финансироваться и работать городское хозяйство. Были даны серьезные преференции здравоохранению, образованию, предусмотрены средства на получение кредита ЕБРР на приобретение 50 троллейбусов. Это предусматривает решение транспортного вопроса для горожан. При перераспределении свободных остатков бюджета 2018 года, которое будет рассматриваться на сессии 22 февраля, предусмотрены деньги на оформление кредита на приобретение этих троллейбусов. Сессия прошла адекватно, без потрясений. Также общественность и депутатский корпус ждут распределения 49 миллионов гривен свободных остатков 2018 года. Планируется также приобрести 20 коммунальных автобусов. Поднимались вопросы по тарифу на проезд - он не выдерживается качеством предоставляемых услуг. Это правда", - рассказал Игорь Семенчев.

По его словам, сфера жилищно-коммунального хозяйства Херсона ощущает острую нехватку средств. Это приводит к ряду проблем, среди которых большое количество мусора на улицах города.

"Среди минусов - недофинансирование Департамента ЖКХ. В 2015 году бюджет этого Департамента составлял 15% от бюджета развития города. Тогда бюджет развития составлял 250 миллионов гривен. В бюджете 2019г. предусмотрено 7%. Этого недостаточно для того, чтобы город был в надлежащем санитарном состоянии. Много жалоб во время сессии было на некачественный ремонт дорог - после зимы их практически нет. Главные стратегии на 2019 год - дороги, приобретение транспорта и решение проблем домов "гибкой" схемы, в которых люди живут в невозможных условиях", - считает Игорь Семенчев.

Кроме недостаточного финансирования отрасли ЖКХ, крайне важна проблема контроля. После реформ, в том числе и ликвидации ЖЭКов, контролировать многие процессы стало сложнее. Ведь на рынок вышли частные предприниматели, которых не всегда качественно выполняют свою работу.

"Первая проблема - отсутствие финансирования, о котором я говорил. Вторая - отсутствие контроля за теми фирмами и коммунальными предприятиями, которые осуществляют работу по уборке города. Город должен быть чист. В Департаменте ЖКХ работает 47 человек. Они привыкли контролировать коммунальные предприятия. А сейчас предприниматели выигрывают тендеры и практически остаются бесконтрольными", - рассказал депутат горсовета.

Одним из ключевых вопросов развития города - строительство мостоперехода, который соединит микрорайоны ХБК и Таврический. Он поможет разгрузить транспортные потоки и сделать жизнь водителей автомобилей и пассажиров общественного транспорта намного проще. По словам Игоря Семенчева, город должен найти возможность принять участие в софинансировании данного проекта. Правда, не стоит забывать и о том, что люди, из-за которых он до сих пор не построен, не привлечены к ответственности.

"В 2019 году городской бюджет будет участвовать в софинансировании строительства мостоперехода. В 2018 году город выделил 50 миллионов гривен на то, чтобы эти работы не заканчивались. И, надо быть честным, работы идут. Мостопереход вызывает много критики, но работы реально проводятся. Думаю, по итогам работы за полугодие, городской бюджет найдет возможность софинансирования строительства этого крайне важного объекта - дорожной развязки, которую необходимо было сделать еще тридцать лет назад. Хотя есть отдельные депутаты, которые не хотят голосовать за выделение средств на мостопереход. Они правы, потому что мы, как депутаты седьмого созыва, не видели отчёта по потраченным средствам при прошлом губернаторе Костяке. По нашей информации было украдено 70 миллионов гривен, что подтверждено проверками. Но никто не наказан. Моё мнение - нужно находить возможность профинансировать, строительство чтобы процесс не останавливался, а параллельно анализировать «отчёты», - подчеркнул депутат.

Игорь Семенчев в городском совете представляет Антоновку и Киндийку - на выборах в 2015 году он был избран депутатом от 14 избирательного округа. Он активно работает над привлечением средств из городского бюджета на развитие населенных пунктов, входящих в состав Антоновского поселкового совета. Его бюджет крайне ограничен, поэтому без помощи Херсона, в состав которого входит поссовет, не обойтись

"Я очень надеюсь, мы сможем привлечь из городского бюджета средства в виде субвенции на ремонт улиц в Киндийке. Вопросов по ремонту дорог много. Антоновским поселковым головой сделано много в прошлом году, но с бюджетом поселка в 17 миллионов гривен в год трудно решать все проблемы Бюджет Херсона составляет около 3 миллиардов - конечно, город должен смотреть в сторону пригородов. Я надеюсь, будет понимание со стороны мэра Владимира Миколаенко и депутатского корпуса", - отметил Игорь Семенчев.

Один из важнейших проектов, который должен быть реализован в Антоновке в ближайшее время - строительство централизованной канализации, о котором неоднократно писал "Бизнес Херсон". По словам Игоря Семенчева, работы обойдутся примерно в 22 миллиона гривен. Искать средства на осуществление проекта поселок и город будут на всех уровнях – включая Кабинет министров, Верховную раду, президента Государства.

Возвращаясь к теме ресурсов поселков, Игорь Семенчев рассказал об особенностях политики децентрализации. Безусловно, такие процессы крайне важны, но пока что местные органы самоуправления ограничены в финансах. Большая часть налогов как и прежде направляются в государственный бюджет, тогда как на местах остаются крохи. Кроме того, ребром стоит бюрократический вопрос: многие согласование всё так же необходимо получать в столице, что существенно усложняет жизнь органам власти, местного самоуправления, бизнесменам и простым людям.

"На сегодняшний день децентрализация не помогает. Все рычаги находятся в Киеве. Чтобы получить разрешение на проведение каких-либо работ, необходимо обратиться в Киев. Местное самоуправление вынуждено везде стучаться и просить денег на развитие. Я считаю, в местном бюджете должна оставаться большая доля налогов", - уверен Игорь Семенчев.

Отдельно он рассказал о том, чем в нынешнем году будет заниматься коммунальное предприятие "Гарантия". К сожалению, многие работы, которые планировалось выполнить, либо были ограничены в средствах, либо вообще пока что остались без утвержденного финансирования. Среди таковых - ремонт туалетов в парковых зонах, ремонтные работы Петербуржских и Очаковских ворот. Не были выделены средства на приобретение автомобиля для вывоза нечистот из биотуалетов и на новые солнцезащитные козырьки и раздевалки в Гидропарке. Надеемся, что в течение года на указанные мероприятия таки будут выделены деньги из городской казны.

С началом навигации с нового понтонного причала в Гидропарке будет осуществляться перевозка дачников на их участки. Причем для дачников и перевозчиков пользование причала – бесплатное.

"В прошлом году "Гарантия" выполнила работ на 13 миллионов гривен. В этом году мы готовы выполнить работ на 22 миллиона гривен, но после корректировок со стороны комиссий и управлений городского совета была определена сумма 18 миллионов гривен. Но в итоге нам выделили 8 миллионов 233 тысяч гривен. Финансовый план был утвержден одним из первых. Нам сказали, что если будет перевыполнение бюджета, нас могут дофинансировать", - сообщил Игорь Семенчев.

 
Поздравляем с Днем рождения!
21.02.2019 08:48

Редакция газеты "Бизнес - Херсон" поздравляет почетного гражданина города Херсона, почетного ректора Херсонской государственной морской академии, доктора философии, кандидата исторических наук Владимира Федоровича Ходаковского!

Желаем жить и не тужить,
Достатка много, много счастья.
Любить, мечтать, любимым быть,
Пусть будут нипочем ненастья!

Хорошими пусть будут перемены,
На все хватает времени и сил,
И остается в жизни неизменным
Закон «Пришел, Увидел, Победил!»

 
«ПерваяПредыдущая12345678910СледующаяПоследняя»

Страница 5 из 221
Яндекс.Метрика