СОБЫТИЯ & ФАКТЫ

Мифы о зарплате в тысячи долларов в Польше: почему заработки теряют смысл

 

 
Бюджет Херсонской области на 2022 год – один из самых маленьких в Украине

 

 
Володимир Яценко – успішний керівник та людина багатостороннього творчого таланту

 
Окружна дорога та новий міст на Острів: громадськості представили зміни до Генерального плану Херсона

 
Бюджет Херсона поповниться на 650 тис. грн.: їх стягнуть із забудовника

 
В Херсоне мошенники выманивают у доверчивых горожан десятки тысяч гривен

 
В Херсоне депутат от «Слуги народа» положил похоронный венок под ворота дома зама мэра (видео)

 
В обласній лікарні Херсона відновив роботу центр малоінвазивних урологічних технологій

 
У Херсоні депутати вимагають прискорити роботу з освітлення пішохідних переходів міста

 
Херсонцы отказались переименовать улицу Московскую

Оставить старое название проголосовало большинство жителей

 

НОВОСТИ УКРАИНЫ И МИРА

Голові ДПС у Херсонській області Анатолію Андрійовичу Страшному 55 років
20.04.2012 17:02

Голова ДПС у Херсонській області

 

Анатолій Андрійович Страшний народився у 1957 році у с.Єреміївка Роздільнянського району Одеської області. Закінчив Одеський інститут народного господарства у 1983 році, Одеську національну юридичну академію у 2002 році, Одеський регіональний інститут державного управління у 2011 році. За фахом - товарознавець вищої кваліфікації, юрист, магістр державного управління.

З 1997 року працює на керівних посадах в органах державної податкової служби. Пройшов трудовий шлях від начальника ДПІ, заступника голови ДПА в Одеській області – начальника СДПІ по роботі з великими платниками податків у м.Одесі до голови державної податкової адміністрації в Одеській області (2004 – 2006 рр., 2008 – 2010 рр.). Протягом 2006 – 2008 рр. працював на посаді голови ДПА у Миколаївській області.

З 30 грудня 2011 року призначений на посаду голови державної податкової служби у Херсонській області.

Державний радник податкової служби ІІ рангу. Має почесне звання „Заслужений економіст України”. Відзначений Почесною грамотою та Подякою ДПА України, нагрудними знаками ДПА України „За честь і службу”, „Почесний працівник державної податкової служби України” та „За заслуги”.

Поздровляємо Вас, Анатолію Андрійовичу, з Ювілеєм!

Зичимо доброго здоров'я, успіхів у Вашій, такій нелегкій, але конче потрібній державній справі.

Хай живе і міцніє Україна.

Голова Територіального відділення АППУ в Херсонській області О.Максименко.

Редакція газети "Бізнес - Херсон"

 
Директору завода "Паллада" Прудывусу Василий Петровичу - 60 лет
17.04.2012 20:03

С 1 апреля 2010 года Прудывус Василий Петрович директор государственного завода "Паллада"


Организация работодателей малого и среднего бизнеса  Херсонской области, редакция газеты "Бизнес - Херсон" поздравляют Прудывуса В. П. с юбилеем

Подробнее...
 
До уваги учасників ЗНО-2012
14.04.2012 22:54

У 2012 році для проходження зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) в Херсонській області зареєструвались 8905 абітурієнтів.

Уже сформована мережа пунктів тестування. У 2012 році будуть працювати 33 пункти тестування (ПТ): у м. Херсоні (19 ПТ), у м. Каховці (4 ПТ), у м. Новій Каховці (5 ПТ), у м. Цюрупинську (3 ПТ), у м. Генічеську (2 ПТ). Вони створені на базі загальноосвітніх навчальних закладів та вищих навчальних закладів області, серед яких Херсонський державний аграрний університет, Херсонський економіко-правовий інститут, Новокаховський політехнічний коледж Одеського Національного політехнічного університету, Новокаховський гуманітарний інститут Університету «Україна».

У лютому-березні 2012 року 166 педагогічних працівників пройшли навчання та отримали сертифікати Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) старших інструкторів, відповідальних за ПТ, помічників відповідальних за ПТ.

Координатори з питань ЗНО міських (районних) відділів освіти через Службовий розділ сайту Сімферопольського регіонального центру оцінювання якості освіти (СРЦОЯО) здійснили закріплення персоналу, який буде залучатися до роботи на ПТ.

З метою покращення інформування абітурієнтів щодо доїзду до пунктів тестування координаторами з питань ЗНО міських (районних) відділів освіти підготовлені Інформаційні листки «ЗНО 2012» № 14 «Доїзд до пунктів тестування 2012» про транспортне сполучення між залізничними та автовокзалами і пунктами тестування. Інформаційні листки розміщені на сайті СРЦОЯО http://crimeatest.org.ua/ в розділі «Інформаційний листок «ЗНО 2012». Інформація про день і час проведення зовнішнього незалежного оцінювання з конкретного предмета (дата сесії) буде зазначена в персональних запрошеннях, які абітурієнти отримають поштою за адресою, указаною ними під час реєстрації. Ці запрошення також будуть розміщені на персональних сторінках учасників ЗНО і кожен самостійно зможе роздрукувати його, якщо за три тижні до першого тестування не одержав запрошення поштою.

Українським центром оцінювання якості освіти розроблена багатоступенева система допомоги випускникам загальноосвітніх навчальних закладів у підготовці до проходження ЗНО.

Серед цих заходів є:

-         проведення пробного тестування в аудиторіях;

-         спілкування з учасниками ЗНО через безкоштовну «гарячу лінію» і сайти;

-         розміщення в мережі Інтернет матеріалів ЗНО минулих років, а саме – тестів з усіх предметів із правильними відповідями та коментарями до розв’язання;

Також видавничим домом «Освіта» разом з УЦОЯО та Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України видано серію навчально-методичних матеріалів «Індивідуальні комплекти для підготовки до ЗНО 2012» з усіх дисциплін, що входять до переліку предметів ЗНО в 2012 році.

Проведення пробного тестування в аудиторіях абітурієнти оцінюють як найдієвіший спосіб підготовки до ЗНО. Кількість бажаючих узяти участь у пробному тестуванні кожного року зростає.

Пробне зовнішнє незалежне оцінювання навчальних досягнень – це добровільне тестування осіб, що мають намір вступати до вищих навчальних закладів.

Метою пробного ЗНО є відтворення умов та технології проведення тестування для психологічної підготовки абітурієнтів до участі у процедурі оцінювання знань за тестовими технологіями шляхом проходження ЗНО.

Пробне тестування дає можливість абітурієнтам:

-         ознайомитися з процедурою реєстрації для участі в ЗНО;

-         ознайомитися з процедурою проведення ЗНО;

-         заздалегідь психологічно налаштуватися на складання тестів;

-         наочно ознайомитися зі структурою тестових завдань;

-         ознайомитися з правилами заповнення бланків типу А, Б;

-         правильно розрахувати час для виконання тестових завдань;

-         самостійно визначити свій результат;

-         провести роботу над помилками;

-         розрахувати час доїзду до пунктів тестування.

Реєстрація бажаючих узяти участь у пробному тестуванні 2012 року тривала з 01.11. по 30.11.2011 року. У Херсонській області на пробне тестування зареєструвались 1936 абітурієнтів. Для проведення пробного ЗНО було підготовлено 9 пунктів тестування (ПТ): у м. Херсоні (4 ПТ), у м. Новій Каховці (2 ПТ), у м. Каховці (1 ПТ), у м. Генічеську (1 ПТ), у м. Цюрупинську (1 ПТ).

24 березня 2012 року відбулося пробне тестування з української мови і літератури, англійської мови, німецької мови, французької мови, іспанської мови, біології, фізики, всесвітньої історії. Під час проведення першої сесії працювали 9 пунктів пробного тестування. На тестування з’явилися 1557 абітурієнтів, що складає (89,0 %) від кількості зареєстрованих осіб.

31 березня 2012 року відбулося пробне тестування з математики, історії України, хімії, географії, російської мови. Під час проведення другої сесії працювали 7 пунктів пробного тестування. На тестування з’явилися 1147 абітурієнтів, що складає (88,4 %) від кількості зареєстрованих осіб.

Подробнее...
 
Від училища - до академії
12.04.2012 20:31


Херсонська державна морська академія нині готує спеціалістів міжнародного класу

Романтика професій, пов’язаних із морем, і досі впливає на вибір закладів навчання. Поспілкувавшись із ректором Херсонської державної морської академії Володимиром Ходаковським «Освіта України» впевнилася, що в нашій країні готують спеціалістів міжнародного класу.  А вдало обраний вектор розвитку і наполеглива робота може в відносно короткий термін забезпечити стрімкий розвиток закладу.

Херсонська державна морська академія – правонаступник першого в Україні морського навчального закладу, створеного в 1834 році. На своєму шляху заклад неодноразово реорганізовувався і набував статусу відповідно до освітньої політики держави: був і училищем торговельного мореплавства, і вечірнім технікумом водного транспорту.

У 1996 році морехідне училище реорганізували в  Херсонський морський коледж ІІ рівня акредитації. У результаті злагодженої роботи командування, професорсько-викладацького і курсантського складу в 2007 році заклад став державним морським інститутом і у чотирирічний термін перетворився на ВНЗ IV рівня акредитації – Херсонську державну морську академію.

– Це сталося завдяки чіткому плану дій з розвитку навчального закладу, – розповідає  ректор академії Володимир Ходаковський. – Серед основних завдань: створення найсучаснішої навчально-тренажерної бази, підвищення конкурентоспроможності випускників і пошук зацікавлених у висококваліфікованих спеціалістах закордонних компаній, які згодом можуть стати інвесторами й партнерами академії.

Унікальність навчального закладу полягає в тому, що в його стінах курсанти і студенти мають можливість здобути будь-яку з необхідних на сучасному судні професій: від матроса, моториста, кухаря – до капітана, старшого механіка, електромеханіка. Робочих професій навчають у професійно-морському ліцеї, рівень молодшого спеціаліста – у морському коледжі, а бакалавра, спеціаліста і магістра – в академії.


Потрібно обладнання? Зацікав роботодавця


Будь-якому  ВНЗ потрібно вдосконалювати навчально-лабораторне оснащення. І чи не кожен керівник закладу може говорити про недостатній рівень фінансування цього напряму роботи. Однак хтось жаліється, а хтось – знаходить шляхи вирішення.

– Самотужки створити в академії тренажерну базу майже неможливо, – констатує Володимир Ходаковський. – Ми її створюємо разом з партнерами.

Для налагодження взаємодії  з роботодавцями академія обрала чи не найоптимальніший шлях: пропонує компаніям свої послуги, враховує всі побажання, коригує процес підготовки кадрів відповідно до вимог замовника. Завдяки цьому роботодавець стає інвестором-партнером, який вкладає кошти у навчально-лабораторну базу закладу і отримує  висококваліфікованих спеціалістів.

– Надійним партнером нашого закладу стала одна з найбільших крюїнгових компаній світу «Marlow Navigation», яка приділяє велику увагу розвитку нашої навчально-лабораторної бази, – розповідає Володимир Федорович. – Компанія подарувала академії сучасний рятувальний катер «Бриг», передала бібліотеці близько 200 сучасних підручників і посібників з морських спеціальностей, навчальні матеріали на електронних носіях.

У 2011 році задля  поліпшення якості морської освіти в Україні між Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України, компанією «Marlow Navigation», Херсонською обласною державною адміністрацією та Херсонською державною морською академією укладено договір про співробітництво. Під час його реалізації вже створено чотири кабінети Wi-Fi та одну серверну, відкрито найсучаснішу друкарню для виробництва навчальної літератури,  власне видавництво, спеціалізовану лабораторію електроприводу та електротехніки для підготовки електромеханіків, тренажер для закріплення контейнерів, навчальний тренажер «Навігаційний місток».

«Marlow Navigation» також сприяє організації прямих контактів академії з міжнародними підприємствами та організаціями, зокрема Бременським університетом прикладних наук, Академією  шведського клубу, Міжнародним морським тренажерним трестом «IMTT» та іншими.


До надзвичайних ситуацій  – готові


Мореплавці часом опиняються в екстремальних умовах, наприклад, під час аварії чи пожежі на судні. Випускників Херсонської державної морської академії готують і до таких ситуацій.

– Ми маємо унікальну для України навчально-тренажерну базу, яка складається з найсучасніших комплексів і лабораторій, – розповідає Володимир Федорович. – Зокрема – єдиний в Україні навчальний тренажер «Шлюпка вільного падіння», тренажерний комплекс з відпрацювання навичок безпеки на воді, пожежний полігон, тренажер по роботі з великоваговими вантажами «HEAVY LIFT» тощо.

Значний вплив на поведінку в екстремальних ситуаціях має людський фактор, тому чималу увагу в академії приділяють психологічній готовності майбутніх членів екіпажу до дій в аномальних умовах. Психологічна служба академії впровадила ряд проектів, спрямованих на формування у майбутніх моряків навичок розв’язання конфліктів, згуртування колективу, вироблення емоційної стійкості та інших якостей, необхідних в екстремальних умовах. У закладі вперше в Україні розроблено і вже в цьому році введено в програму підготовки молодших спеціалістів і бакалаврів новий навчальний курс «Менеджмент морських ресурсів».


Випускники стовідсотково працевлаштуються


Випускники академії є конкурентоспроможними на ринку праці. Адже заклад укладає угоди про співпрацю з провідними судноплавними і крюїнговими компаніями, серед яких «Marlow Navigation», «Л-Стрім», «Наутилус», АСК «Укррічфлот», Українське дунайське пароплавство, Херсонський морський і річковий торговельні порти, Херсонський суднобудівний завод тощо. Однією зі складових конкурентоспроможності є знання англійської мови. В академії ввели комунікативний підхід до її вивчення, це дає можливість курсантам проходити практику, а потім і працевлаштовуватися в судноплавних компаніях Німеччини, Голландії, Греції та інших морських держав.

– Результат – 100-відсоткове працевлаштування випускників академії, – констатує Володимир Ходаковський. – Базове підприємство – «Marlow Navigation» – щорічно добирає  найкращих курсантів для участі в кадетській спонсорській програмі. Компанія виплачує стипендію, забезпечує плавальну практику на сучасних суднах компанії, гарантує кар’єрне зростання, пропонуючи працевлаштування на офіцерських посадах.

Ректор Володимир Ходаковський наголошує, що в роботі навчального закладу важливу роль відіграє суспільна думка про нього. Адже саме вона впливає на приплив абітурієнтів, зацікавленість органів державної влади і місцевого самоврядування, громадських організацій, потенційних інвесторів, і найважливіше – роботодавців у співпраці.


Академія готуватиме науковців


Здобути статус академії – це відповідально. Однак, отримавши таку високу оцінку роботи закладу, працівники не планують зменшувати темпи його розвитку.

– Нині без концептуального бачення розвитку навчального закладу в нього немає майбутнього, – впевнений  Володимир Федорович. Він розповідає, що Херсонська державна морська академія розробила власну концепцію розвитку до 2020 року. В ній є чіткий план заходів,  спрямованих на вдосконалення системи підвищення якості підготовки морських спеціалістів, зокрема  відповідно до вимог національних і міжнародних стандартів. Також потребою часу є створення в академії нового структурного підрозділу – Інституту післядипломної освіти. Враховуючи специфіку навчального закладу, курсанти якого перебувають на плавальній практиці за межами України, велика увага приділяється поліпшенню системи дистанційного навчання. Для цього Херсонська державна морська академія і Київський національний університет  імені Тараса Шевченка  вже створили спільну лабораторію з розробки електронних підручників і навчальних посібників для курсантів, студентів і учнів академії.

Важливим напрямом роботи є підготовка власних науково-педагогічних кадрів. В академії планують відкрити аспірантуру з шести спеціальностей і докторантуру з трьох. А також створити спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських і докторських дисертацій.


ВРІЗ:

Починати змалечку - рубр

У моряки – з 5 класу

У Херсонській державній морській академії діє перевірений часом принцип взаємодії структурних підрозділів, серед яких  – морський коледж і професійно-морський ліцей. Кожен з них є самостійним в організації навчально-виховного процесу, вирішенні основних завдань з підготовки своїх курсантів, студентів і учнів до наступного рівня. Переважна більшість випускників ліцею і коледжу (у межах ліцензованого обсягу) і далі навчається в академії за денною або заочною формами навчання. Завдяки цьому в академії забезпечується ступенева професійна підготовка і безперервна освіта фахівців морської галузі.

– Я вважаю, що вибір майбутньої професії, формування якостей, необхідних для самореалізації та успішного кар’єрного зростання,  краще починати ще в 5 – 6-му класі, – впевнений ректор Володимир Ходаковський. – Саме тому академія уклала договори про співпрацю з міським управлінням освіти, Херсонським клубом юних моряків і річковиків з флотилією та Новокаховською станцією юних техніків. Таке партнерство є перспективним – до нас прийдуть професійно зорієнтовані, ознайомлені з особливостями майбутньої професії абітурієнти, які усвідомлено зробили свій вибір на користь морської академії.

Ліхтар:


Однією зі складових конкурентоспроможності є знання англійської мови. Це дає можливість курсантам проходити практику, а потім і працевлаштовуватися в судноплавних компаніях Німеччини, Голландії, Греції та інших морських держав.

 
ІНФОРМАЦІЯ ПРО СТАН ЗАКОННОСТІ В ХЕРСОНСЬКІЙ ОБЛАСТІ ЗА 2011 РІК (Ч.1
07.03.2012 19:52

Прокурор Херсонської обл. К. Б. Свіденко

Криміногенна ситуація в області залишається напруженою. Упродовж минулого року зареєстровано 13463 (12240) злочини, що на 10% більше, ніж у 2010 році. Ріст злочинності відбувся у більшості регіонів області, особливо у Горностаївському (+53%), Цюрупинському (+43,7%), Скадовському (+24,8%), Білозерському (+22,2%), Іванівському (+22%), Верхньорогачицькому (+17,7%), Великолепетиському (+13,2%).

Зріс рівень злочинності на 10 тис. населення (із 112 до 124).

Більше зареєстровано розбоїв у Комсомольському м. Херсона (8-12, або 50%), Каховському (3-6, або у 2 рази), Верхньорогачицькому (2, або у 2 рази), Голопристанському (1-3, або у 3 рази) районах,  пограбувань - у Верхньорогачицькому (0-5, або у 5 разів), Генічеському (16-23, або 43,8%), Скадовському (9-13, або 44,4%) районах та м. Нова Каховка (13-21, або 61,5%).

Збільшилась кількість злочинів проти життя і здоров’я особи (600, або +4,2%), проте дещо зменшилась  їх питома вага (4,5% проти 4,7%).

Більш ніж на чверть зросла кількість умисних вбивств (з 64 до 78, або на 21,9%). Найбільше цих злочинів зареєстровано у Суворовському районі м. Херсона (10, або +150%), Білозерському (9, або +80%), Голопристанському (7, або +75%), Цюрупинському (6, або +100%), Каховському (5, або +66,7%), Скадовському (5, або +25%). Їх стрімке зростання  відбулося у Суворовському районі м. Херсона (з 4 до 10), Цюрупинському  (з 3 до 6), Новотроїцькому (з 1 до 4),  Іванівському (з 0 до 3)  районах.

Разом з цим, на 11,7% зменшилось число умисних тяжких тілесних ушкоджень (83), у тому числі на 9% – що спричинили смерть потерпілого (20). Найбільше таких злочинів скоєно на території м. Херсона (6, або +50%).

Знизилась результативність роботи міліції по виявленню злочинів, пов’язаних із незаконним обігом наркотиків (-6,3%, у державі -6,5%), питома вага яких становить 12,9% (15,1% торік),та на рівні минулого року -  пов’язаних із їх виробництвом та збутом (714, у державі -3,8%).

Поряд з об’єктивними чинниками зростання рівня злочинності ці негативні тенденції зумовлені неналежною роботою органів внутрішніх справ та органів місцевого самоврядування з профілактики злочинів.

Як наслідок, загалом по області на 9,4%  (по державі - на 2,9%) збільшилася кількість злочинів, скоєних неповнолітніми або за їх участю (537 проти 491). Попри те, що темпи їх росту порівняно з минулим роком уповільнилися (із 26,9%), питома вага у загальній структурі злочинності становить 5,8% (проти 5,5%). Виявлено 446 неповнолітніх, які вчинили злочини (+14,4%). Три-четвертих від загальної кількості вчинених ними злочинів (386, або 71,9%) становлять крадіжки.

З 2010 року не виправлено тенденцію до росту кількості злочинів, вчинених у стані алкогольного сп’яніння, яка становить +25,7% (до 1589, питома вага – 17,2%). Більш ніж наполовину зросла кількість злочинів, вчинених групою осіб.

Продовжує підвищуватися та більш ніж удвічі (+106,6%, або до 4987 злочинів) зріс рівень рецидивної злочинності. Зросла і складає 54,1% (проти 26,9% торік) питома вага злочинів цієї категорії.

Не вдалося домогтися зниження рівня рецидивної злочинності серед засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі.

Вчиненню засудженими, які перебувають на обліку кримінально-виконавчої інспекції, повторних злочинів значною мірою сприяють прорахунки у проведенні індивідуально-профілактичної роботи з боку органів внутрішніх справ, відсутність належної взаємодії при виконанні покарань між територіальними підрозділами кримінально-виконавчої інспекції. Залишається формальною участь громадськості у ресоціалізації засуджених.

 

2. Стан розкриття злочинів.

Не відбулося покращення стану розкриття злочинів. Із року в рік продовжує зменшуватися питома вага розкритих злочинів. Якщо у 2009 році відсоток цієї роботи становив 66,8% від кількості злочинів, кримінальні справи за якими перебували у провадженні, то у 2010 році – 62%,  а у минулому - 60,9%.

Станом на 01.01.2012 залишався нерозкритим майже кожен третій злочин (5161, або 34,1%). Натомість прокурорськими перевірками виявлено понад 300 фактів незаведення та несвоєчасного заведення оперативними підрозділами УМВС в області оперативно-розшукових справ для розкриття тяжких злочинів.

Відмічається збільшення питомої ваги нерозкритих злочинів, серед яких 10 умисних вбивств (9 торік), 6 тяжких тілесних ушкоджень (11), 3838 крадіжок (3528), 213 пограбувань (201) та 26 розбійних нападів (17).

Нерозшуканими залишилися 58 осіб.

Нагальною проблемою є розкриття злочинів проти життя минулих років. Із наявних на початок 2011 року 187 умисних вбивств розкрито лише 6.

Ураховуючи такий стан злочинності, прокуратура області планувала свою та скеровувала роботу підпорядкованих прокуратур на підвищення взаємодії правоохоронних органів, ефективності прокурорського нагляду за додержанням законів у ході оперативно-розшукової діяльності, дізнання та досудового слідства.

3. Стан прокурорського нагляду за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання та досудове слідство.

Упродовж минулого року органами прокуратури області вживались достатньо активні заходи  щодо безумовного виконання   органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання та досудове слідство, вимог чинного законодавства. З метою усунення виявлених прокурорськими перевірками порушень, органи прокуратури області відповідно реагували.

Органами внутрішніх справ області розглянуто 687 документів прокурорського реагування із вжиттям заходів щодо усунення порушень законів. За вимогою прокурора притягнуто до дисциплінарної відповідальності 672 працівники міліції.

До органів Служби безпеки України скеровано 10 документів прокурорського реагування, на вимогу прокурора 16 працівників притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

Органами Державної податкової адміністрації розглянуто 35 документів, на вимогу прокурора притягнуто 38 посадових осіб до дисциплінарної відповідальності.

До органів Державної прикордонної служби області органами прокуратури внесено 4 документи реагування, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 24 працівники.

3.1. Стан прокурорського нагляду за додержанням законів при прийманні, реєстрації та вирішенні заяв і повідомлень про злочини.

Завдяки вжитим заходам збережено тенденцію до зменшення кількості прихованих від обліку злочинів.

Прокурорами поставлено на облік 315 злочинів, прихованих працівниками міліції, спостерігається зменшення їх питомої ваги, яка становить 2,3%. Для розгляду до суду направлено майже кожну другу справу цієї категорії (131).

 

3.2. Стан прокурорського нагляду за додержанням законів при провадженні оперативно-розшукової діяльності.

 

Галузевим відділом вивчено 2931 оперативно-розшукову справу, заведену оперативними підрозділами УМВС України в області.За результатами перевірок в інтересах кримінального судочинства надано 227 письмових вказівок, скасовано 96 незаконних постанов, з них 15 -  про заведення, 81 - про закриття.

Прокуратурою області за результатами вивчення 104 ОРС, що перебували у  провадженні  оперативних підрозділів УСБУ в області (крім ВБКОЗ), скасовано 8 постанов, у тому числі 7 - про закриття та  1 - про продовження строку ведення, у 4 надано письмові вказівки.

На адресу керівництва УСБУ в області з метою усунення порушень вимог Закону України „Про оперативно-розшукову діяльність” внесено 2 документи реагування, за наслідками їх розгляду притягнуто 4 оперативних працівники УСБУ.

Органами прокуратури перевірено 477 ОРС спецпідрозділів УМВС та УСБУ в області, із них: УБОЗ – 252, ВБКОЗ 218, ВВБ ДВБ МВС – 7.

Через хибну практику передчасного, а іноді безпідставного заведення вказаними органами оперативно-розшукових справ, більше половини їх закрито за реабілітуючими підставами.

На виявлені порушення законодавства внесено 16 документів прокурорського реагування, за наслідками розгляду до дисциплінарної відповідальності притягнуто 33 службових особи спецпідрозділів УМВС та УСБУ в області.

У оперативно-розшукових справах скасовано 27 незаконних постанов, з яких 3 - про їх заведення, 23 - про закриття та 1 - про надання дозволу начальником УСБУ на проведення ОТЗ, надано 20  письмових вказівок.

Прокуратурою області забезпечено погодження всіх подань спецпідрозділу УБОЗ УМВС в області про надання дозволів судом на проведення оперативно-технічних заходів, які тимчасово обмежують конституційні права громадян.За наслідками проведених перевірок прокуратурою області відмовлено у погодженні кожного третього такого подання до суду (72 з 232).

Крім того, у порядку ст.14 Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність» опротестовано 8 незаконних  постанов суду про надання дозволів ВБКОЗ УСБУ в області на проведення оперативно-технічних заходів, які тимчасово обмежують конституційні права громадян, з яких 4 - задоволено.

Упродовж року галузевим відділом вивчено 312 ОРС, що перебували у провадженні оперативних підрозділів УПМ ДПА в області, скасовано 6 незаконних постанов, надано 17 вказівок. З метою усунення виявлених порушень закону внесено 8 документів реагування, за наслідками розгляду яких притягнуто до дисциплінарної відповідальності  15 оперативних працівників.

Випадки порушення конституційних прав громадян працівниками податкової міліції області під час проведення оперативно-технічних заходів, провадження оперативно-розшукових заходів у ОРС або їх закриття упродовж 2011 року відсутні.

3.3. Стан досудового слідства в органах внутрішніх справ

Слідчими органів внутрішніх справ закінчено розслідуванням 5113 кримінальних справ. Направлено до суду з обвинувальним висновком 4769.

Слідчими ОВС до суду спрямовано 4 справи про злочини у сфері земельних відносин, упровадженні  перебувало 7 справ про злочини, вчинені у бюджетній системі.

Знизилось число справ, закінчених у строки понад 2 місяці (-13,2%). Проте на 30,3% (з 112 до 146) збільшилась кількість справ, направлених до суду для звільнення від кримінальної відповідальності.

На додаткове розслідування судами повернуто 83 справи (+16,9%, питома вага – 1,73%), прокурорами – 128 (+6,6%, питома вага – 2,7%).

Судом виправдано 1 особу, яка утримувалася під вартою. Причиною винесення виправдувального вироку стала недоведеність участі підсудного у вчиненні злочину. Прокуратурою області навирок суду внесено касаційну скаргу.

Крім того, за результатами проведеної у порядку ст.97 КПК України перевірки прокуратурою Суворовського району міста Херсон за фактом підроблення працівниками міліції окремих процесуальних документів у даній справі порушено кримінальну справу за ч.1 ст. 366 КК України. Досудове слідство у справі триває.

Судами області скасовано 10 постанов про порушення кримінальної справи, прокурорами – 77.

Недостатньо вживаються заходи до забезпечення відшкодування завданих злочинами збитків. Відшкодовано лише 9,9 млн. грн. із 27 млн. грн., або  36,7% (66,4% торік).

3.4. Стан досудового слідства в органах податкової міліції

Слідчим відділом ПМ ДПА у  області закінчено провадженням 29 кримінальних справ про злочини у сфері оподаткування та обігу підакцизних товарів, з яких  1 - з ознаками корупції.

Внаслідок вжитих органами прокуратури заходів на стадії досудового слідства не закрито жодної кримінальної справи.

Відбулися певні позитивні зрушення у вирішенні проблемних питань боротьби з «конвертаційними центрами». Слідчим відділом ПМ ДПА в області порушено 3 кримінальні справи щодо організаторів злочинних схем по ухиленню від сплати податків та 4 - щодо службових осіб підприємств – вигодонабувачів від діяльності «конвертаційних центрів», 3 з яких спрямовано до суду для розгляду по суті.

Разом з тим, майже наполовину зросло число справ, закінчених понад встановлений законом строк (20 з 29, або 66%, 2010 рік -42%).

На додаткове розслідування судами та прокурором повернуто по 3 справи. Стан досудового слідства у цих  справах обговорено на оперативних нарадах у керівництва прокуратури області. За результатами розгляду 3 документів прокурорського реагування до дисциплінарної відповідальності притягнуто 3 слідчих ПМ ДПА в області.

Судом винесено виправдувальний вирок у справі за обвинуваченням Гаврилової Н.І., яку до суду спрямовано у 2008 році. Причинами винесення виправдувального вироку стали зміни у законодавстві, що відбулись у 2009 році.  Стан досудового слідства та підтримання державного обвинувачення у цій справі був предметом розгляду на оперативній нараді у прокурора області.

Вжитими органами прокуратури області заходами дещо покращилась ситуація із забезпечення відшкодування збитків, завданих злочинами у сфері оподаткування. Проте цей відсоток залишається низьким. Так, із  53,7 млн. грн. встановлених збитків відшкодовано 4,9 млн. грн., або 9,1% (2010 - 3,3%).

3.5. Стан досудового слідства в органах Служби безпеки України

У провадженні слідчого відділу УСБУ в області  перебувало 59 кримінальних справ, з яких закінчено провадженням 27, з них 21 справу направлено до суду з обвинувальним висновком, 4 - з поданням про звільнення особи від кримінальної відповідальності  у зв’язку з амністією.

Внаслідок вжитих заходів забезпечено прийняття обґрунтованих рішень у кримінальних справах минулих років (до суду з обвинувальним висновком спрямовано 3 справи, які порушено у 2008-2009 роках).

На 60% зменшилась кількість закритих кримінальних справ (з 5 до 2), та у п’ять разів - справ, закритих за відсутністю складу злочину (з 5 справ у 2010 до 1 - у 2011).

Кількість скасованих судами постанов про порушення кримінальних справ зменшилась втричі.

Слідчими УСБУ розслідувались справи про корупційні злочини (3 проти 1), злочини у сфері економіки, зокрема у бюджетній сфері (9 проти 6). Розслідувано 2 справи про злочини з ознаками ОГ і ЗО.

Не допущено випадків винесення судами виправдувальних вироків, незаконного затримання та притягнення осіб до кримінальної відповідальності.

Разом з тим, стан досудового слідства у кримінальних справах, що перебувають в провадженні слідчих УСБУ,  потребує подальшого покращення.

Майже наполовину зросла (з 12 до 17)  кількість кримінальних справ, закінчених понад встановлені законом  строки.

Судами області з підстав неповноти досудового слідства  на додаткове розслідування повернуто 3 кримінальні справи (проти 2 у 2010 році). Причини повернення справ на додаткове розслідування обговорено на оперативних нарадах при керівництві прокуратури області. На вимогу прокурора одного слідчого притягнуто до відповідальності.

3.6. Стан законності в Херсонській митниці.

Херсонською митницею порушено 7 кримінальних справ про контрабанду, з яких 6 - за фактами вчинення товарної контрабанди і одну –  за фактом контрабанди холодної зброї. Судом винесено обвинувальний вирок у кримінальній справі за фактом контрабанди холодної зброї.

Працівниками галузевого відділу прийнято участь у судовому розгляді 245 справ про порушення митних правил. Більше ніж на 1 млн. грн. збільшилась сума конфіскованих товарів (з 1,855 млн. грн. до 3,035 млн. грн.) та на 31 тис. грн. -  розмір штрафів, застосованих за порушення митних правил.

Разом з цим, прокуратурою області скасовано 3 постанови про порушення кримінальних справ, судами  закрито 17 адміністративних справ.

3.7. Стан законності в органах Державної прикордонної служби України.

За матеріалами відділів прикордонної служби кримінальні справи не порушувались.

При здійсненні прокурорського нагляду за додержанням законів при провадженні оперативно-розшукової діяльності прикордонними підрозділами працівниками галузевого відділу вивчено 7 ОРС, скасовано 1 постанову про заведення, у 2 надано письмові вказівки,  міськрайпрокурорами вивчено 1018  справ про охорону державного кордону

4. Стан боротьби з організованою злочинністю.

Вжиті минулого року координаційні заходи сприяли активізації роботи правоохоронних органів у протидії організованим формам злочинності.

Виявлено та припинено діяльність 11 (торік - 8) злочинних угрупувань, які вчинили 66 злочинів. Кожну другу з них (54,5%) виявлено безпосередньо спецпідрозділами по боротьбі з організованою злочинністю (УБОЗ УМВС  - 4, ВБКОЗ УСБУ – 2).

До кримінальної відповідальності притягнуто 45 (34) членів злочинних угруповань.

Зросла кількість кримінальних справ, порушених за результатами оперативно-розшукової діяльності ВБКОЗ УСБУ. В тому числі, порушено 2 кримінальні справи стосовно ОГ (раніше не виявлялись).

Знешкоджено 4 (3) ОГ економічної спрямованості, з яких 2 – у паливно-енергетичному комплексі, 1 – у кредитно-фінансовій системі та 1 – в агропромисловому секторі економіки.

Правоохоронними органами виявлено вперше за останні шість років 1 ОГ з корумпованими зв’язками, пов’язаних із зловживанням службовими повноваженнями.

У направлених до суду справах відносно ОГ встановлено збитків на суму 15 млн. 319 тис. грн. Під час досудового слідства відшкодовано збитків на суму 10 млн. 249 тис. грн., або 67 % (у державі – 18%).

Водночас, незважаючи на зазначені позитивні зрушення, у діяльності правоохоронних органів та їх спецпідрозділів мають місце окремі недоліки.

Минулого року не викривались організовані злочинні угруповання органами податкової міліції.

 

5. Стан протидії корупції.

Задля забезпечення протидії корупції проведено 2 координаційні наради, розроблено порядок щодо руху матеріалів про корупційні правопорушення, підготовлено методичний бюлетень та методичні рекомендації з питань практичного  застосування норм нового антикорупційного законодавства.

У приміщенні прокуратури області установлено «телефон довіри» для оперативного реагування на отриману інформацію про факти корупції в органах прокуратури.

Вжитими організаційно-практичними заходами забезпечено посилення протидії кримінально караній корупції.

До суду скеровано 72 кримінальні справи про злочини цієї категорії, переважну більшість яких розслідувано слідчими органів прокуратури (68), чверть з яких (20)  - щодо корумпованих хабарників.

3 справи закінчено слідчими УСБУ в області та 1 – слідчими ПМ ДПА області. Відносно 14 обвинувачених обрано запобіжний захід у вигляді взяття під варту.

За вчинення цих злочинів до кримінальної відповідальності притягнуто 88 осіб, з них:  29 – державні службовці та посадові особи органів місцевого самоврядування 3-5 категорій, 15 працівників ОВС, 11 – службові особи контролюючих органів, 6 – органів податкової служби, 9 – пенітенціарної служби, 5 службових осіб органів ДВС, 1 працівник прокуратури та 12 –  інші суб’єкти відповідальності за корупційні злочини.

У закінчених справах  відшкодовано 2 млн. грн. збитків (18%).

Кардинально змінився суб’єктний склад обвинувачених, серед яких: начальник головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації, заступник начальника відділу Херсонської міської ради, голова Генічеської міської ради, начальник відділу по боротьбі з незаконним обігом наркотичних засобів райвідділу міліції та два його підлеглих, в.о. начальника відділу УБОЗ, заступник начальника райвідділу – начальник слідчого відділу, начальник районного відділення ДАІ та інші.

Органами прокуратури направлено до суду ряд актуальних кримінальних справ про злочини у сфері корупції, серед яких кримінальна справа відносно голови Генічеської міської ради Кельбус С.О., який, зловживаючи своїм службовим становищем,  підписав свідоцтва про право власності на нерухоме майно вартістю майже 2 млн. грн., що належало територіальній громаді міста. У ході досудового слідства матеріальні збитки відшкодовано у повному обсязі.

До суду спрямовано справу за фактом вилову десятків тонн риби під виглядом наукового лову, та відносно керівників Чорноморського біосферного заповідника, якими організовано незаконний промисел по вилову морепродуктів в акваторії заповідника. У ході розслідування відшкодовано близько 2,4 млн. грн. завданих збитків (обвинувачення пред’явлено 9 особам, у тому числі директору заповідника та його заступникам).

Кримінальні справи даної категорії на підставі п.п. 1, 2, 8 ст. 6  КПК України не закривались, незаконного притягнення осіб до кримінальної відповідальності не допущено.

Правоохоронними органами області складено 35 протоколів про вчинення адміністративних корупційних правопорушень, з яких 13 – органами прокуратури, 10 – УБОЗ, 9 –   УСБУ та 3 –  ДПА в області.

Протоколи складено стосовно 12 керівників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування,  працівників податкової служби та  контролюючих органів (по 3), 2 працівників освіти, 2 військовослужбовців,  по 1 працівнику органів внутрішніх справ, прикордонної, митної служб, пенітенціарної системи, охорони здоров’я, 4 інших суб’єктів відповідальності  за корупційні правопорушення та 4 фізичних осіб – за надання службовій особі неправомірної вигоди.

За результатами їх розгляду судами притягнуто до відповідальності  27 осіб із накладенням стягнення у вигляді штрафів на загальну суму                                23,7 тис. грн., з яких на теперішній час реально сплачено 13,1 тис. грн.

Відповідно до вимог нового антикорупційного законодавства лише 5 осіб звільнено із займаних посад. Продовжують працювати корупціонери у Дніпровському та Суворовському районах міста Херсон, Бериславському, Каховському та Цюрупинському районах.

Органами прокуратури області з метою усунення причин і умов, що сприяють корупційним проявам, внесено 7 подань, за результатами розгляду яких притягнуто до відповідальності 4 посадові особи.

6. Стан підтримання державного обвинувачення та участі прокурорів у розгляді судами кримінальних справ.

 

Виходячи з конституційних повноважень, основні зусилля органів прокуратури спрямовано на те, щоб результати судового розгляду сприяли забезпеченню правопорядку в суспільстві, невідворотності покарання за вчинення злочинів, відновленню порушених прав і законних інтересів громадян та держави.

За   участю  прокурорів  судами  розглянуто  з  постановленням  вироків   4797 кримінальних  справ.

Стабільно високим є відсоток переглянутих незаконних вироків за апеляціями прокурорів (94),  по державі цей показник складає 93,2%.

Відсоток реагування прокурорами на незаконні вироки судів області у касаційній інстанції складає 85,5% (142), по Україні  -  81%.

Вищою кваліфікаційною комісії суддів України задоволено 3 заяви прокуратури області про притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності за тяганину та порушення кримінально-процесуального законодавства при розгляді конкретних кримінальних справ. Двох   суддів  притягнуто  до  дисциплінарної  відповідальності, до  одного   - застосовано  заходи  матеріального  впливу.

 
«ПерваяПредыдущая351352353354355356357358359360СледующаяПоследняя»

Страница 352 из 364
Яндекс.Метрика