СОБЫТИЯ & ФАКТЫ

До Херсонщини з робочою поїздкою завітає Міністр інфраструктури України Володимир Омелян

Під час візиту планується інспектування доріг області. Зокрема Міністр огляне ділянки траси Т04-03 Мар’янське – Берислав, 68 км та 58 км траси (затока р. Дніпро с. Новокаїри).

Також Омелян В.В. ознайомиться з ходом будівництва шляхопроводу по просп. Адмірала Сенявіна – вул. Залаегерсег.

В ході робочого візиту він відвідає Херсонську морську академію. Ознайомиться з матеріально технічною базою закладу та зустрінеться з працівниками транспортної галузі.

Окрім цього Міністр інфраструктури України огляне проведення поточного ремонту автомобільної дороги загального користування О220215 Надеждівка – Розлив.

Виїзд від облдержадміністрації о 07.30 та повернення орієнтовно о 14.00

Акредитація ОБОВ’ЯЗКОВА і триватиме до 13.00 25 березня 2019 року за телефонами: 050-535-53-94 Надія та 050-816-95-87 Ганна.

 
ішов з життя Олександр Павлович Жаров, колишній перший заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації.

Досвідчений керівник, висококласний фахівець, талановитий організатор Олександр Павлович народився 19 січня 1947 року на Херсонщині в селищі міського типу Чаплинка. Освіта вища. У 1969 році закінчив Херсонський сільськогосподарський інститут за спеціальністю «гідромеліорація», а в 1985 році Вищу партійну школу при ЦК Компартії України.

Трудову діяльність розпочав старшим інженером-меліоратором Управління зрошувальних систем у Чаплинці. З 1968 по 1970 рік служив в Радянській Армії. Після демобілізації працював інженером в Херсонському сільськогосподарському інституті, майстром ПМК № 117 Управління «Укрводбуд» (1971 -1974).

У 1974 році переходить на партійну роботу. Спочатку - інструктор Чаплинского райкому партії, а потім заступник завідувача сільгоспвідділом Херсонського обкому партії.

З 1986 по 1995 пік - заступник начальника, начальник обласного Управління меліорації і водного господарства. У 1995 -96 роках - доцент Херсонського сільгоспінституту. З 1996 по 1998 рік - головний державний експерт Управління праці та зайнятості населення по Херсонській області.

У вересні 1998 року його призначають заступником начальника Управління економіки. Через рік стає заступником начальника Апарату, а потім начальником орг. контрольного відділу Херсонської обласної державної адміністрації.

З лютого по липень 2002 року заступник, керівник Апарату, перший заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації. У липні 2002 року призначається головою обласного Територіального відділення Антимонопольного Комітету України і працює на цій посаді до січня 2007 року. Член Координаційної ради з розвитку підприємництва при ОДА (2006 -2007). Державний службовець 3 рангу. Дійсний член Академії будівництва України. Голова обласної організації політичної партії «Демократичний Союз» (1999 - 2003).

Нагороджений Орденом «Знак Пошани» (1982), Почесною грамотою і пам'ятним знаком Кабінету Міністрів України (2002) Пам'ятними знаками Антимонопольного Комітету України.

Дружина Жарова Людмила (1948) - Заслужений вчитель України. Син Михайло (1973) - кандидат сільськогосподарських наук. Дочка Дарина (1981) - економіст.

Пам'ять про Олександра Павловича назавжди збережеться в серцях херсонців, які сумують в зв’яку з цією передчасною втратою і висловлюють глибокі співчуття рідним, колегам, друзям, всім, хто знав цю добру і чуйну людину.

Юрій Анісімов,
Заслужений журналіст України

 
Поздравляем главу династии прокуроров Одайника Бориса Николаевича с Днем рождения!

Пусть работа прокурора
Так сложна порой бывает,
Но для радости простора
Каждый друг тебе желает!

С днем рожденья! Будь собою,
Оставайся мудрым, честным.
Будет пусть успех с тобою,
Чтоб мог делать мир чудесным!

Коллектив газеты "Бизнес-Херсон"

 
Тригуба Сергія Миколайовича призначено на посаду заступника голови облдержадміністрації

З 12 березня 2019 року Тригуба Сергія Миколайовича призначено на посаду заступника голови Херсонської обласної державної адміністрації відповідно до розпорядження голови обласної державної адміністрації від 11 березня 2019 року № 36-ос.

Таке рішення було прийняте відповідно до статей 23, 24 Кодексу законів про працю України, постанови Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2016 року № 304 «Про умови оплати праці посадових осіб, керівників та керівних працівників окремих державних органів, на яких не поширюється дія Закону України «Про державну службу», керуючись статтями 6, 10 пунктами 1, 3 частини першої статті 39, частиною першою статті 41 Закону України «Про місцеві державні адміністрації».

 
Затримано чоловіка, який намагався незаконно перемістити через кордон особливо небезпечний наркотичний засіб

05.03.2019 УСБУ в області за процесуального керівництва прокуратури області під час досудового розслідування у кримінальному провадженні попереджено спробу мешканця Херсонської області вчинити контрабанду особливо небезпечного наркотичного засобу - канабісу.

У ході проведення процесуальних дій вилучено близько 100 грамів вказаної речовини, а також предмет, зовні схожий на вогнепальну зброю.

Вказаному громадянину України повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15, ч. 2 ст. 305 КК України (закінчений замах на контрабанду наркотичних засобів, тобто переміщення через митний кордон України з приховуванням від митного контролю особливо небезпечних наркотичних засобів).

Санкція інкримінованої статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від восьми до десяти років з конфіскацією майна.

Відносно підозрюваного обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

На цей час призначено низку криміналістичних експертиз.

 
У Херсоні завершили рекострукцію сектора на стадіоні "Кристал"

Завершено реконструкцію сектору №21 на стадіоні "Кристал". Про це повідомляють на офіційному сайті футбольного клубу.

Кількість місць на секторі — 602.

За інформацією директора Херсонскього міського спортивного комбінату “Кристал” Олександра Букалова, у 2019 році міська рада передбачила два мільйони гривень на реконструкцію стадіону, що дозволить привести до ладу ще чотири сектори.

Після завершення всіх запланованих робіт місткість стадіону збільшиться удвічі та становитиме 6800 місць.

 
Артур Мєріков: Поліція зробить усе можливе, щоб волевиявлення жителів Херсонщини було безпечним, чесним та прозорим

Про це начальник Головного управління Національної поліції в Херсонській області Артур Мєріков заявив, коментуючи результати серії тренінгів «Ефективна поліція – забезпечення законності виборчого процесу», які проходять його підлеглі.

Зараз поліцейські на Херсонщині активно вивчають виборче законодавство.

Так, під час тренінгу «Ефективна поліція – забезпечення законності виборчого процесу» 27 працівників поліції превенції та 30 слідчих навчилися кваліфікувати порушення виборчого законодавства. Тренерами виступили громадські омбудсмени із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА Володимир Гарієвський та Марія Цип'ящук. Тренери ознайомили представників поліції з виборчим циклом, розповіли, хто є суб'єктом виборчого процесу, розібрали можливі адміністративні та кримінальні правопорушення під час виборчого процесу та особливості дня голосування.

 
Ігорю Дроговозу - 50!

Вітаємо з Днем народження Голову Форуму ветеранських організацій силових структур Херсонської області, депутата обласної ради, успішного бізнесмена Ігоря Дроговоза з ювілеєм.

Колектив газети
Бізнес-Херсон

 
Херсонський бізнес додав до бюджету 1,2 мільярда гривень

За січень – лютий 2019 року суб’єкти господарювання та мешканці Херсонщини перерахували до бюджетів усіх рівнів 1200 млн. грн. податків і зборів. Зазначена сума бюджетних надходжень перевищує показники відповідного періоду минулого року більш ніж на 153 млн. грн., а це майже 15 відс. додаткових фінансових ресурсів.

Від зазначеної суми 495 млн. грн. поповнили державний бюджет. Порівняно з аналогічним періодом 2018 року додатково надійшло 48 млн. гривень.

Бюджети місцевих громад отримали у своє розпорядження 705 млн. гривень. Фінансовий плюс до відповідного періоду минулого року сягає 105 млн. грн. або майже 18 відсотків.

Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за два місяці цього року зібрано 606 млн. гривень. Приріст надходжень єдиного соціального внеску перевищує 21 відсоток.

Варто зазначити, що позитивної динаміки бюджетних надходжень вдалося досягти за рахунок конструктивної співпраці із сумлінним бізнесом, впровадження електронних сервісів ДФС та реалізації комплексу спільних заходів щодо детінізації трудової зайнятості.

 
Вадим Чабан провів виїзний особистий прийом громадян у районах

26 лютого заступник голови обласної державної адміністрації Вадим Чабан провів виїзний особистий прийом громадян у Великолепетиському та Верхньорогачицькому районі.

Бажаючі, що записались на прийом, звертались здебільшого із питаннями надання матеріальної допомоги на лікування, незадовільного стану дорожнього покриття на віддалених від районного центру дорогах, соціального захисту та аграрної політики і земельних відносин.

За підсумками розгляду звернень були прийняті відповідні рішення, на всі порушені питання заявники отримали роз’яснення. Питання, що потребують детальнішого вивчення, Вадим Чабан взяв під особистий контроль задля оперативного опрацювання та остаточного вирішення.

 

НОВОСТИ УКРАИНЫ И МИРА

Путилов предлагает сначала разобраться с предприятиями, которые должны Херсону за землю
01.03.2019 12:44

В прошлом, 2018 году Херсонский городской совет в несколько раз поднял ставки на аренду земли для предприятий. Руководители уже получили первые расчеты платежей. В отдельных случаях плата выросла в несколько раз.

Свое отношение к нововведению высказал Андрей Путилов: "Сегодня на бизнес и так идет колоссальная нагрузка со стороны налоговой системы. Украина теряет рабочие руки, многие специалисты уезжают на заработки в Европу, руководителям предприятий нелегко. Резкое же повышение аренды земли добавит проблем, даст толчок к закрытию ряда предприятий, - говорит Путилов и добавляет:

"Считаю, что это крайне не взвешенная позиция городского совета. Да, сегодня городу нужны деньги, ставки надо пересматривать, нельзя жить по ставкам прошлого века, но надо разобраться с теми предприятиями, от которых бюджет вообще ни копейки не получает либо есть задолженность. Принять меры необходимо".

Речь идет о колоссальных территориях и, следственно, огромных суммах, которые на протяжении многих лет терял бюджет. Путилов считает, что повышение арендной ставки ударит по тем предприятиям, которые исправно платят налог: "При принятии решения отсутствовал анализ реалий и последствий,– Еще не поздно сесть и еще раз пересмотреть зонирование и коэффициенты, чтобы максимально учесть возможности и потенциал херсонских предприятий", - говорит Андрей ПУТИЛОВ.

 
Андрій Гордєєв щодо трирічного плану розвитку Херсонщини
01.03.2019 07:56

28 лютого під час прес-конференції «Як буде розвиватися Херсонська область у найближчі три роки? Запрошення до обговорення проекту плану перспективного розвитку області на 2019 – 2021 роки», яка відбулася у Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. О. Гончара, голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв анонсував план перспективного розвитку Херсонської області на 2019-2021 роки.

«Наш трирічний план розвитку області складено на основі планів районів, міст та об’єднаних територіальних громад Херсонщини з урахуванням інноваційного потенціалу кожної території, конкурентних переваг та стратегічного бачення їх розвитку, результатів реформ із децентралізації влади, об'єднання територіальних громад та їх фінансової спроможності, реформ у сферах освіти, охорони здоров'я, зокрема розвитку інклюзивного навчання і медичного обслуговування у сільській місцевості, та інфраструктурних змін», - акцентував увагу Андрій Гордєєв.

Він зазначив, що план включає близько 900 проектів по всім галузям життєдіяльності регіону: будівництво та ремонти закладів освіти, медицини, культури, спорту, оновлення об’єктів житлово-комунальної сфери, дорожньої інфраструктури, створення нових промислових потужностей та аграрних підприємств, стратегію розвитку відновлювальної енергетики в регіоні.

«Вперше за роки незалежності в Україні запроваджуєьься громадський бюджет. Для Херсонщини він складає понад 15 млн грн. Мешканці Херсонщини мають змогу подати свій проект, пройти конкурс, перемогти та отримати фінансування своєї ідеї. Це також ті проекти, які стосуються громадських та молодіжних організацій, та які можливо колись не були почуті чиновниками», - Андрій Гордєєв.

У березні на базі Новокаховського палацу культури відбудеться засідання обласної ради регіонального розвитку, на якому остаточно буде підбито підсумки та ухвалено план перспективного розвитку Херсонської області на 2019 – 2021 роки.

З урахуванням того, що далеко не всі жителі області зможуть взяти участь у цьому засіданні, голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв звернувся до громадських та волонтерських організацій, небайдужих жителів, хто зацікавлений зробити процес максимально прозорим та широким, із проханням допомогти у розповсюдженні інформаційних матеріалів щодо плану перспективного розвитку Херсонської області на 2019 – 2021 роки.

Так, з 1 березня 2019 року розпочинається кампанія, за якою кожний волонтер, звернувшись попередньо до Секретаріату обласної ради регіонального розвитку зможе отримати пакет матеріалів від Голови Ради регіонального розвитку Петра Порошенка, в якому міститиметься:

  • буклети, в яких наочно відображено реалізовані ініціативи в регіоні за останні роки та основні напрямки розвитку області та найбільш вагомі проекти, які ми плануємо реалізувати на Херсонщині протягом найближчих років;
  • карта перспективних об’єктів Херсонщини на 2019 – 2021 роки;
  • опитувальний лист, за допомогою якого можна повідомити свої побажання, проінформувати про проблему або висловити критику щодо проведених або запланованих робіт (телефон гарячої лінії).

«Наша задача - об’єднати всі гілки влади, громадськість заради майбутнього Херсонщини та всієї України», - підсумував Андрій Гордєєв.

 
Александр Максименко: Люди работают на перспективу и попутно на будущего Президента
27.02.2019 07:55

Политтехнолог, известный украинский общественный деятель и политик, председатель Общественного совета при Главном управлении ДФС в Херсонской области Александр Максименко о кандидатах в депутаты ВРУ в Херсонской области, начале парламентской избирательной кампании, реальном числе избирателей, кандидатах от каждого округа, избирательных экспериментах, обязанностях действующих депутатов перед своими партиями, работающих и неработающих штабах, основных кандидатах и перспективах кандидатов-варягов.

 
Присиваська ОТГ придбала спецтехніку на суму понад 2,6 млн грн
26.02.2019 09:48

Всі об’єднані територіальні громади області успішно реалізували багато проектів: капітальний ремонт шкіл, дитячих садочків, освітлення, ремонт доріг. І це є яскравим прикладом реформи децентралізації, яку твердо і послідовно впроваджує держава.

Так, Мирненська селищна об’єднана територіальна громада за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад закупила спецтехніку: автомобіль, трактор, причеп для роторної косарки. Сума субвенції для Мирненської ОТГ склала – понад 1,5 млн грн, яку вони успішно використали.

У свою чергу Присиваська ОТГ за рахунок субвенції придбала обслуговуючу техніку вартістю 2 млн 641 тис. грн та здійснила капітальний ремонт покрівлі будинку культури Григорівської сільської ради на суму понад 1 млн грн. Загальна сума субвенції передбаченої для Присиваської ОТГ складає – 3 млн 646 тис грн, яку вони теж успішно використали.

 
Впровадження медичної реформи на Херсонщині має позитивні результати
26.02.2019 09:46

Медичну реформу Президента України Петра Порошенка в дії яскраво демонструє Херсонщина, а саме Дар'ївська амбулаторія загальної практики - сімейної медицини у Білозерському районі, яка обслуговує понад 14 тис населення. Цей заклад у 2017 році став базою для пілотного запровадження змін у медичній сфері у Херсонській області.

«Рівно 2 роки тому ми розпочали впроваджувати електронну охорону здоров’я. Протягом місяця приєднали до цього ще 8 наших амбулаторій. За кошти медичної субвенції та спонсорські гроші нами було придбано комп’ютери. Починали ми з реєстру пацієнтів, тобто всю базу заносили у комп‘ютери. Потім розпочався етап заключення декларацій з лікарями. Протягом 2 місяців ми в області були на першому місті по кількості підписаних декларацій», – згадує початок запровадження реформи у закладі головний лікар Білозерського центру первинної медико-санітарної допомоги Ірина Чорі.

Варто зазначити, що саме на Білозерщині було заключено першу у Херсонській області медичну декларацію між пацієнтом та лікарем. Так, 2 квітня минулого року, на другий день початку національної кампанії з обрання сімейного лікаря, голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв першим в області підписав декларацію.

Сьогодні ж з 14 тис населення Білозерського району майже 9 тис пацієнтів заключили договори з лікарями. У районі налічується близько 45 комп’ютерів, кожне робоче місце лікаря обладнано технікою та підключено до мережі Інтернет. Наразі працюють над тим, щоб і медичні сестри амбулаторії мали власні ПК.

Ірина Чорі не приховує, що на етапі запуску електронної медицини лікарів лякали зміни, адже всі переживали чи вийде у них втілити у життя завдання реформи та чи буде вона продуктивною, не знали що таке електронна черга, запис до лікаря або картка: «Деякі боялися, а інші відразу приступили до виконання обов’язків. Тепер ми не уявляємо собі нашу роботу без цього. Ми маємо чітке уявлення що нам робити, а також бачимо те, що можна відкоригувати. Працюємо над якістю надання медичної допомоги».

Зараз робота закладу знаходиться під контролем Національної служби здоров'я України, з якою було заключено угоду на медичне забезпечення амбулаторії у другу хвилю запровадження медичної реформи.

Медична сестра з загальної практики – сімейної медицини Ірина Зелінська наголошує, що зручніше став процес запису пацієнті на прийом до лікаря, адже тепер людині не має потреби стояти у великих чергах. Це можна зробити, зателефонувавши по телефону до реєстратури, або до свого сімейного лікаря, чи зареєструватися через сайт. Так, є змога приймати більше хворих - від 20 до 25 пацієнтів на день, залежно від сезонності та причини звернення.

Також стало легше здійснювати профілактичні заходи: у амбулаторії є електронний реєстр кожної людини по всім селам, де видно коли і хто проходив необхідну діагностику або здавав обов’язкові аналізи. У разі необхідності, пацієнта викличуть для проходження цих профілактичних заходів (флюорографія, онкологічний огляд та інше). Завдяки такій профілактиці, яка передбачена реформою, значно зменшилася кількість хворих, недуги виявляються вчасно на ранніх стадіях.

Завідувач амбулаторії Сергій Островський, з яким 2023 пацієнти району заключили декларації, зазначив, що за роки впровадження реформи у медичній сфері відбулися позитивні зміни. Він розповів, що тепер пацієнти можуть дозволити собі необхідні дороговартісні препарати за урядовою програмою реімбурсації «Доступні ліки». Кожного дня у Дар'ївській амбулаторії загальної практики - сімейної медицини виписується від 40 до 70 рецептів.

Програма поширюється на ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми. Їх можна отримати в аптеці безкоштовно або з незначною доплатою лише за рецептом лікаря. Вартість компенсує держава.

«З 1 квітня 2019 року рецепти будуть виписуватися в електронному вигляді. За ними ліки можна буде купити у будь-якій аптеці України. Кожний такий електронний рецепт буде підкріплено електронним підписом лікаря, який неможливо підробити. До цього ж часу наші пацієнти мають змогу придбати препарати у аптеці на базі лікарні та ще у трьох аптеках Херсона», – розповів Сергій Островський.

Позитивні зміни після впровадження реформи відзначають не тільки працівники медичної сфери, а й пацієнти. Пенсіонерка Валентина Москаленко розповіла, що електронна система медицини дуже зручна для людей похилого віку, адже це значно економить час: «У своєму віці я ціную кожну хвилину свого життя і проводжу його з толком. Крім того, я гіпертонік і отримую майже безкоштовно ліки, ціни за які колись били по кишенях. Тому нововведеннями дуже задоволена, вони дійсно зроблені на благо українців».

 
«ПерваяПредыдущая12345678910СледующаяПоследняя»

Страница 4 из 221
Яндекс.Метрика