СОБЫТИЯ & ФАКТЫ

Скандальний "іловайський" генерал став НГШ

Президент Володимир Зеленський звільнив Віктора Муженка з посади начальника Генерального штабу — Головнокомандувача Збройних Сил України. Його посаду зайняв Руслан Хомчак. Відповідні укази опубліковані на сайті президента.

Віктор Муженко був призначений Начальником Генерального штабу — Головнокомандувачем Збройних Сил України 3 липня 2014 року, змінивши на посаді Михайла Куцина.

 
Борця з корупцією часів Януковича призначено головою АП

Президент Володимир Зеленський призначив головою своєї Адміністрації Андрія Богдана. Відповідний указ опублікований на сайті глави держави.

«Відповідно до частини третьої статті 106 Конституції України, враховуючи пункт 2 частини третьої статті 3 Закону України «Про державну службу», постановляю: призначити Богдана Андрія Йосиповича Главою Адміністрації Президента України», — йдеться в указі.

Богдан з березня 2010-го займав посаду заступника міністра Кабінету міністрів — Урядового уповноваженого з питань антикорупційної політики. Після скасування посади у 2013-му тодішній премʼєр-міністр Микола Азаров повторно призначив Богдана уповноваженим Кабміну у сфері боротьби з корупцією.

Після Євромайдану Богдана з Кабміну звільнили, а у вересні 2014 його посада потрапила в список тих, що підлягають люстрації. За словами Богдана, його до цього списку вніс співавтор закону про люстрацію нардеп Юрій Дерев'янко, через що він не має права займати держпосади 10 років.

Новопризначений голова АП розповідав, що міг би обійти заборону, отримавши свідоцтво учасника бойових дій, бо не раз був в АТО у відрядженні. Категорія держслужбовців із таким документом не потрапляє під люстрацію. Але робити цього Богдан не планує, тому що у військових діях не брав участь і «морального права на це не має».

У коментарі theБабелю Богдан розповідав, що хотів би бути головою Верховної Ради або генеральним прокурором

Соратник Зеленського Андрій Богдан хотів би очолити парламент або бути генпрокурором, «але планів немає»

. «Це мої філософські відповіді на ваші філософські запитання», — казав він.

 
Президенту України

 
У Херсоні триває весняний призов на строкову військову службу і за контрактом у ЗСУ

6 травня в медіа-центрі «ІРС-Херсон» відбулася прес-конференція військового комісара Херсона Олександра Зіньковського на тему: «Весняний призов на строкову військову службу. Військова служба за контрактом у Збройних Силах України», інформує ПІК.

Більше 60 херсонців із 167 запланованих рознарядкою чоловіків вже підготовлені для відправки до місць проходження строкової військової служби. Стосовно 4-х ухильників порушено кримінальні справи, дві з яких вже передано на розгляд суду. Про це розповів на зустрічі з представниками засобів масової інформації військовий комісар Херсона Олександр Зіньковський. До речі, за ст.335 Кримінального кодексу України за ухилення від призову на строкову військову службу передбачена відповідальність до 3-х років позбавлення волі.

Протягом останніх років ухильники складають 70 і більше відсотків. Військовий комісар зауважив, що проблема з такою категорією осіб полягає у неповній достовірній інформації або її відсутності в суспільстві щодо умов проходження строкової служби. Юнаки, яких розшукали за допомогою органів внутрішніх справ, пояснювали, що їх небажання виконувати військовий обов’язок обумовлене тим, що доведеться служити у зоні операції об’єднаних сил у Донецькій чи Луганській областях. Насправді це не відповідає дійсності. Усіх призовників, а точніше, вже військовослужбовців строкової служби у званні «солдат», направляють на безкоштовне навчання до учбових центрів ЗСУ, де вони набувають спеціальності, за якою і проходитимуть строкову службу. Це – військові частини Херсонської і сусідніх областей.

Ще одне питання, що потребує роз’яснення. Громадяни, які отримують під час навчання у вузах знання на військовій кафедрі гадають, що не повинні проходити службу в лавах Збройних Сил України. Олександр Зіньковський пояснив, що згідно з наказом Міністра оборони України, чоловіки і жінки віком від набуття вищої освіти з військовою кафедрою і до 43 років підлягають призову для служби у тилових частинах строком на 1 рік зі збереженням за ними місця роботи і середнього заробітку.

Інформація для бажаючих проходити військову службу за контрактом. З лютого поточного року змінилося грошове забезпечення –від 10 тис.грн. Крім того, відтепер при підписанні контракту військовослужбовці отримують одноразову соціальну допомогу: солдати, рядові від 8 мінімальних прожиткових мінімумів, сержанти – від 9, а офіцери – від 10. Також передбачена часткова компенсація за оренду житла, якщо частина не забезпечує гуртожитком.

Військовий комісар Херсона Олександр Зіньковський зауважив, що у навчальних закладах приділяється недостатньо уваги предмету «Захист Вітчизни». У навчальній програмі відводиться мало учбових годин, не вистачає кваліфікованих викладачів. У деяких школах патріотичний предмет викладають навіть призовники.

Весняний призов триває і комісар висловив сподівання, що він буде виконаний стовідсотково, а кількість ухильників і тих, хто після отримання повістки не приходить на медичний огляд відчутно зменшиться.

 
Заходи до Дня Пам'яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

З 6 по 9 травня, на Херсонщині заплановано ряд святкових та урочистих заходів до Дня Пам'яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Так, 6 травня, о 12:00, в ККЗ «Ювілейний» відбудеться безкоштовний показ художнього фільму «А зорі тут тихі».

З 6 по 8 травня в обласному краєзнавчому музеї та обласному архіві пройдуть тематичні уроки «Йде травень крізь хвилини, дні й роки. Несе нащадкам спогади свої».

7 травня, о 12.00, в обласному шпиталі для ветеранів відбудеться концерт «Перемога, свята перемога!».

8 травня, о 10:00, у Парку Слави відбудеться молебень за участі релігійних конфесій і деномінацій Херсонської області до Дня пам’яті та примирення.

8 травня, об 11:00, на площі біля кіноконцертної зали «Ювілейний» відбудеться патріотична акція «Вальс Перемоги».

8 травня, о 14:00, Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара запрошує на Вечір пам’яті «Солдати Травня, слава вам навіки…».

8 травня, о 14:00, в обласному краєзнавчому музеї відкриється виставка інформаційно-просвітницьких стендів «Тріумф людини. Мешканці України, які пройшли нацистські табори».

8 та 9 травня, о 10:00 та 11:00, в Херсонському академічному обласному театрі ляльок відбудеться тематична вистава «Микита Кожум`яка».

9 травня, о 8.45, розпочнеться урочистий захід на Алеї героїв незалежної України, хода за участю ветеранів війни, представників влади, громадських об’єднань, молоді, громадськості пройде від Алеї героїв незалежної України по вул. Перекопській до парку Слави на набережну Дніпра.

В той же день, о 10.00, відбудеться мітинг з нагоди Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та покладання квітів до пам’ятника Невідомому Солдату та на алеї Героїв.

9 травня, з 09:00 до 17:00, в усіх обласних музеях Херсонщини заплановано День відкритих дверей.

Також 9 травня, о 12:00, в ККЗ «Ювілейний» відбудеться безкоштовний показ фільму «Той, хто пройшов крізь вогонь».

Запрошуємо жителів та гостей Херсонщини взяти участь у святкових заходах!

 
У Херсоні відкрили модернізовану водно-тренажерну станцію

25 квітня у Херсоні відкрили модернізовану водно-тренажерну станцію Херсонської державної морської академії.

Модернізація водно-тренажерної станції закладу - спільний інвестиційний проект академії, Міжнародної ради морських роботодавців та Профспілки робітників морського транспорту України, що дозволив відремонтувати комплекс споруд на водоймі, здійснити благоустрій території, придбати сучасне обладнання.

«Завдяки оновленій тренажерній станції моряки відпрацьовуватимуть потрібні навички й мінімізують загрозу життю в екстремальних умовах. Окрім того, якісна підготовка морських фахівців зробить їх конкурентоспроможнішими на світовому ринку праці та позитивно вплине на престиж херсонської морської освіти», - зауважив міський голова Володимир Миколаєнко, що був присутній на відкритті.

Морські фахівці тепер матимуть більше можливостей для формування професійних навичок завдяки наявності великого бетонного пірсу, малого пірсу для швартування боту, пристрою для спуску/підйому шлюпок в ангар, плот-балки для рятувальних засобів тощо. Крім того, завершилася реконструкція ангару для зберігання та обслуговування плавальних засобів та адміністративної будівлі на місці дебаркадера.

Підготовка курсантів на станції відповідатиме усім вимогам Міжнародної морської організації (ІМО). Для цього на території облаштували 4 оснащені навчальні лабораторії, навчально-тренувальний медичний та рятувальний пости.

 
Про громадські роботи на Херсонщині мовою цифр

Одним із напрямків активної політики зайнятості населення є організація оплачуваних громадських робіт. Завдяки таким роботам можна пом’якшити наслідки безробіття, адже, насамперед, є можливість додаткового заробітку, незайняті громадяни відчувають себе зайнятими та працездатними.

За словами директора Херсонського обласного центру зайнятості Євгенія Єрашова з початку року обласна служба суттєво збільшила об’єми охоплення населення громадськими та іншими роботами тимчасового характеру. «Особливо важливим є організація громадських робіт для районів області, де є дефіцит постійних робочих місць, - зазначив Євгеній Єрашов. - Протягом І кварталу 2019 року до громадських та інших робіт тимчасового характеру було залучено майже 1600 осіб, з них до громадських робіт – понад 240 осіб».

За ініціативи Херсонського обласного центру зайнятості на території регіону створені та реалізуються соціально направлені проекти, в рамках яких проводяться відповідні громадські роботи. Йдеться про проекти «Шерифи» та «Відтворимо культурно-історичну спадщину Херсонщини». Метою даних робіт є інформування населення щодо недопущення порушень громадського порядку та підтримання у належному стані пам’яток історії та культури.

Протягом січня-березня поточного року учасниками проекту «Шерифи» стали 26 безробітних та 20 осіб в рамках реалізації проекту «Відтворимо культурно-історичну спадщину Херсонщини». Безробітні залучаються і до інших видів громадських робіт, а саме: супроводу інвалідів по зору, будівельних та ремонтних робіт на об’єктах соціальної сфери, інформуванню населення щодо субсидій тощо.

Проведення таких робіт фінансується за рахунок коштів місцевих бюджетів та Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

До відома:
Оплачувані громадські роботи — загальнодоступні види некваліфікованих робіт, а також кваліфіковані роботи, що організовуються з метою надання додаткової соціальної підтримки та забезпечення тимчасової зайнятості осіб, які шукають роботу.

 
«Роздрібний» акциз поповнив місцеві бюджети Херсонщини на 32 мільйони гривень

З початку року суб’єкти господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю підакцизними товарами, сплатили до місцевих бюджетів Херсонської області 32,2 млн. грн. акцизного податку. Від продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів херсонські підприємці перерахували на 2 млн. грн. більше, ніж за три місяці минулого року.

Найбільший приріст надходжень акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів забезпечили платники податків на територіях Олешківського та Білозерського районів – 129 відс. та 126 відс. відповідно. Менше минулорічних показників прозвітували суб’єкти господарювання Нижньосірогозьського району – 91,2 відс., м. Нова Каховка – 93,3 відс. та Горностаївського району – 98,4 відсотка.

Для розвитку місцевого самоврядування та збільшення надходжень акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів кожен мешканець Херсонщини має придбавати товари у офіційно зареєстрованих суб’єктів господарювання, які мають ліцензію на продаж алкогольних та тютюнових виробів, пива та вимагати касовий чек за придбаний товар! Фінансовий ресурс громади – це виданий касовий чек!

За інформацією прес-служби Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі

 
В Херсоні зі 100-річчям служби карного розшуку привітали оперативників та ветеранів служби

17 квітня в актовій залі Головного управління Національної поліції в Херсонській області відбувся урочистий захід, присвячений 100-річчю від дня утворення служби карного розшуку. На урочистостях були присутні ветерани та працівники карного розшуку з усіх підрозділів поліції Херсонщини.

З вітальним словом до присутніх звернувся начальник обласного главку поліції генерал поліції третього рангу Артур Мєріков: «В карному розшуку працюють люди, основними рисами яких є мужність, стійкість, терпіння і повна самовіддача. Для кожного з вас обрана професія стала справою всього життя і тільки справжні професіонали можуть успішно протидіяти кримінальній злочинності». Артур Іванович побажав діючим працівникам, їх родинам та ветеранам міцного здоров'я, щастя, миру, благополуччя та успіхів у всіх справах і починаннях.

Щодня працівники карного розшуку Херсонщини, розкриваючи злочини та затримуючи злочинців, ризикують своїм життям. Нажаль, не всім судилося повернутися додому. Оперативників, які віддали життя заради спокою громадян, присутні вшанували хвилиною мовчання та покладанням квітів до Меморіального комплексу пам’яті загиблих правоохоронців «Калина долі».

Багато слів подяки пролунало цього дня для ветеранів за їх відданість службі, за те, що вони і нині передають свій досвід молодим працівникам.

З нагоди свята очільник поліції Херсонщини вручив заслужені державні та відомчі нагороди шістдесятьом діючим працівникам та ветеранам карного розшуку. А музиканти оркестру та солісти ансамблю обласного главку поліції «Police Prime» та вихованці школи естрадного вокалу «Star Line» привітали присутніх неперевершеною концертною програмою.

 
Справа стосовно осіб, які здійснили розбійний напад у Генічеському районі, розглядатиметься у суді

За процесуального керівництва прокуратури Херсонської області завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом вчинення розбійного нападу на підприємця в Генічеському районі та обвинувальний акт спрямовано до суду.

Установлено, що 03.01.2019 троє чоловіків, керуючись корисливим мотивом, вчинили напад на власника магазину, розташованого у с.Генічеська Гірка Генічеського району, із погрозою застосування насильства та застосуванням насильства, небезпечного для життя і здоров’я потерпілого, проникли у приміщення магазину та викрали грошові кошти в сумі майже 18 тис.грн., мобільний телефон і продукти.

Дії вказаних осіб кваліфіковано за ч.3 ст.187 КК України, санкція якої передбачає покарання від 7 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

 

НОВОСТИ УКРАИНЫ И МИРА

"МИ ОБ'ЄДНАЛИСЯ ДЛЯ ПОРЯТУНКУ ОНКОХВОРИХ ДІТЕЙ" - ЮРІЙ РОЖКОВ.
07.05.2019 14:40

3 травня у Кіноконцертній залі "Ювілейний" стартував Всеукраїнський благодійний марафон "Врятуємо життя разом!". Долучившись до нього, херсонцям вдалось зібрати майже 180 тис. грн. і гроші продовжують надходити на відкритий рахунок для невідкладних потреб онкогематологічного відділення Херсонської обласної дитячої клінічної лікарні.

"Насправді, наш захід тривав не кілька годин, а кілька тижнів, - розповів Юрій Рожков, лідер Громадської платформи "Добро переможе", - на ярмарку і концерті ми побачили яскравий результат непростої копіткої роботи багатьох різноманітних колективів: музичних, гурткових, шкільних, дошкільних, батьківських, педагогічних. Це різні люди і не лише за віком! Нам вдалося їх об'єднати в єдиному благородному пориві - порятунку онкохворих малюків, які перебувають зараз на лікуванні. Коли я відвідував з колегами і однодумцями їх у медичному закладі, щоб підняти настрій, привітати зі святами і вручав подаруночки, думав: а як я можу їм допомогти здійснити найзаповітнішу мрію? Адже у листах до Діда Мороза і Святого Миколая вони дуже просили допомогти одужати, зцілити їх. Обіцяли слухати своїх батьків, допомагати по життю іншим... Діти вірять в диво і силу молитви. І народилась така ідея провести благодійний захід, щоб усім разом підтримати онкохворих дітей і морально, і матеріально! Наша юна, але вже відома далеко за межами України співачка Ліза Волощенко запропонувала музичний формат благодійного концерту. Ми зустрілися командою, обговорили організаційні деталі та поетапність проведення нашого марафону і взялися до роботи".

Ліза Волощенко також розповіла про свою заповітну мрію - допомагати діткам, які хворіють на рак: "Але ж на це потрібні великі гроші, а їх у моєї родини немає, - каже Ліза, - та бажання було таким сильним! І ми з татом вирішили, що зможемо допомогти співом. Під час багатьох всеукраїнських та міжнародних вокальних конкурсів я познайомилась з відомими співаками - улюбленцями публіки: Олексієм Сагаловським, Віктором Романченком, Андріаною, Антоном Каргатовим. Зокрема, до них ми з татом і звернулися за допомогою. Одразу пропонували заспівати на благодійній основі, для порятунку онкохворих дітей і дуже зраділи, що друзі відгукнулись. Дехто навіть змінив свої плани, виступи і приїхав у Херсон!".

Але, паралельно з підготовкою до концерту, організатори готували для херсонців ще й святковий ярмарок з музичним супроводом, адже подарувати свою танцювальну та співочу творчість для підтримки онкохворих діток захотіли учні херсонських шкіл! Автори проекту із задоволенням підтримати таке прагнення і допомогли його реалізувати. Саме так вдалось і кошти швидше зібрати, і надати, напевне, найцінніший урок учням - урок людяності! Тож, ще місяць тому, заручившись підтримкою міського управління освіти, представники Громадської платформи "Добро переможе" звернулись до навчально-виховних закладів Херсона і передмістя з пропозицією виготовити оригінальні поробки, що потім батьки дітей-майстрів пропонували купити на благодійному ярмарку!

Юрій Рожков, лідер Громадської платформи "Добро переможе" підкреслив, що у благодійному заході взяло участь 110 освітніх закладів Херсона. "Таким чином, під час ярмарку нам вдалось зібрати понад 46 тис. грн. А від продажу квитків та надходжень на благодійний рахунок виручили утричі більше! За ці кошти придбали 3 шприцеві інфузомати - обладнання, якого дуже бракувало для проведення хіміотерапії. Два вручили офіційно, на сцені, під час концерту, а третій докупили днями і передали в лікарню. Зараз це обладнання в роботі. Воно рятує життя онкохворих діток Херсонщини!

Щиро вдячний підприємцям, які долучились до збору коштів, благодійникам та добродіям, котрі допомогли сплатити організаційні витрати на світло, звук, сцену тощо. Дякую дітям, їх батькам і вчителям за небайдужість і працьовитість. Вдячний співакам, танцюристам і ведучим за яскраве шоу, яке зібрало повну залу глядачів! Ми зробили добру справу і це лише початок марафону. Обов'язково підтримуватиму такі важливі благодійні проекти і надалі! Добро легко робити разом!"

#Добро_переможе

#Добрі_серця_рятують_життя

Долучитись до збору коштів онкохворим діткам можете і Ви, переказавши будь-яку посильную суму на розрахунковий рахунок:

Реквізити Херсонської обласної дитячої лікарні для надання благодійної допомоги:

р/рах. 31552391222863
МФО 852010
ЄДРПОУ 02009873

ВРЯТУЄМО ЖИТТЯ РАЗОМ!!!

 
Анархия против законности: кто мешает организации речных перевозок с нового понтона в херсонском Гидропарке
07.05.2019 14:31

Уже более полугода Херсон сотрясают скандалы вокруг нового понтонного причала в Гидропарке, с которого должны осуществляться перевозки на дачные кооперативы, находящиеся на Днепре. Общественность разделилась на два лагеря: одни считают, что понтон небезопасен, вторые же уверяют, что существующий «старый» причал так же не может похвастаться безопасностью и находится не в правовом поле.

Редакция «Бизнес Херсона» провела собственное расследование и установила, кто и почему мешает организации в Херсоне законных и безопасных речных перевозок. Журналистам в этом помогал депутат Херсонского городского совета, директор коммунального предприятия «Гарантия» Игорь Семенчев.

Предыстория

Существующий незаконный причал был установлен еще при «старой власти» - во времена мэрства Владимира Сальдо в 2010 году. Он изначально не соответствовал никаким требованиям и не имел никаких разрешительных документов. В управлениях архитектуры, градостроительства и архитектуры, коммунальной собственности Херсонского городского совета пожимают плечами: чиновники также не знают, откуда взялось это «чудо» и каким образом оно там появилось.

«Как он был установлен и на основании каких документов — история умалчивает. Об этом я не знаю», - комментирует Игорь Семенчев.

Больше всего существованием причала были недовольны люди, которые живут в частном секторе по переулку Проточному. Именно через этот переулок дачники направляются на баркасы и обратно. Это приводит ко многим проблемам: мусор, разбитые дороги и т.д. При нынешней каденции депутатов, в 2015-2016 годах, люди начали активно жаловаться городской власти на этот причал, требуя обратить внимание на их проблемы и «загнать» речные перевозки в законное русло. Херсонцы и ранее пытались достучаться к градоначальникам, но обратной реакции не дождались.

Активные действия начались в 2016 году. В феврале того года директором коммунального предприятия «Гарантия» был назначен Игорь Семенчев. Именно ему городской голова Владимир Миколаенко поручил заняться этими вопросами. Вскоре была создана специальная комиссия которая должна была определить место для возможного размещения нового причала. В нее вошли первый заместитель городского головы Херсона Игорь Козаков, начальник местной Укртрансбезопасности Игорь Пастух, начальника городского управления образования Юрий Никонов, начальника управления транспортной и дорожной инфраструктуры Вячеслав Никитенков директор коммунального предприятия и «Гарантия» Игорь Семенчев, а возглавил комиссию городской голова В. Миколаенко.

Активная работа

Комиссия проработала три варианта размещения причала. Первый - строительство причальной стенки в районе школы подготовки юных моряков «Юнга». Как отметил Игорь Семенчев, это было идеальное место для такого сооружения. Но против него выступило управление образования и родители воспитанников «Юнги»: строительство переправы с постоянным движением кораблей было бы небезопасным для детей.

Второе возможное место — район Нефтегавани – тоже «отпало». Большинство дачников – это пенсионеры, которые пользуются правом бесплатного проезда в троллейбусах. А «рогатые» в Нефтегавань не ездят. В конечном итоге комиссия остановила свой выбор на юго-западной части Гидропарка.

По информации «Бизнес Херсона», один из херсонских предпринимателей предлагал поставить в качестве причала принадлежащую ему неработающую баржу. Он хотел разместить там свой магазин и готов был предоставить три причальных места. Но так как баржа не имела никаких нормативных документов, предпринимателю было отказано: не было смысла менять один незаконный причал на другой. Поэтому комиссия приняла решение установить понтон.

Следует сразу оговориться: несмотря на то, что общественность заявляет о незаконности размещения подобных объектов в Гидропарке, такие обвинения не соответствуют действительности. Согласно зонингу, данная территория входит в зону Р-3 (рекреационная зона озелененных территорий). Строительство причалов на таких территориях разрешено, при условии получения специального согласования. И в случае с понтоном данное условия было выполнено.

Уже летом прошлого года понтон в Гидропарке был готов к экплутации. Его длина составила 12 метров, ширина – 2,5 метра. Ширина лейерного моста составила 1 метр, а ширина пирса - 1,5 метра. Понтон был изготовлен в Херсоне на государственном заводе «Паллада». Также была построена автомобильная стоянка и навес, обустроены дорога, пирс и причальная стенка. Все это соответствовало и соответствует всем стандартам. Коммунальное предприятие «Гарантия», которое выступало заказчиком работ, получило декларацию ГАСК на начало и окончание строительства. Проведена экспертиза проекта, получен весь пакет документов из морского регистра и Морской администрации Украины т.д. Но полноценному запуску перевозок с нового места в прошлом году не было суждено состояться.

Кто выступает против нового понтона?

Как отметил в комментарии «Бизнес Херсону» директор КП «Гарантия» Игорь Семенчев, еще весной 2018 года к нему обращались нынешние речные перевозчики. Они заявляли, что не будут осуществлять перевозки с нового причала. Свое недовольство перевозчики аргументировали тем, что понтон якобы не соответствует каким-то требованиям, что он небезопасен, что «Гарантия» хочет повысить цены на перевозки и т.д. Они настроили общественность против нового понтона. Но причина таких действий вовсе не в том, о чем говорят перевозчики: они банально пытаются защитить свои экономические интересы по незаконным перевозкам

Нынешний перевозчик Олег Павленко является владельцем фирмы «Буер» которая фактически монополизировала дачные перевозки в Херсоне имеет то ли 4, то ли 5 баркасов. Остальные суда принадлежат другим людям, но так же работают «под его крылом». Перевозчики допускают тотальную халатность: вместо 12 человек на баркасах ездит в два, три раза больше пассажиров, на которых, к тому же, нет спасательных жилетов. И это далеко не полный перечень нарушений! Притом у Павленко хватает наглости говорить о том, что кто-то где-то нарушает закон. Поддерживают такие «требования» председатели некоторых дачных кооперативов, которым перевозчики обещают право бесплатного проезда, хозяйка дома № 19 на проулке Проточний, где паркуются за деньги автомобили, складируются баллоны с газом, владелица магазина, которая заинтересована в большом пассажиропотоке и что самое обидное – обездоленные наши пенсионеры , которыми ловко манипулирует провокатор Павленко и «компания».

Но городская власть не намерена отступать от своего пути. Позиция однозначна: перевозки должны осуществляться по закону, в соответствии со всеми требованиями безопасности.

Причем ни кто не отказывает частным перевозчикам в работе с нового причала, наоборот призывают частных перевозчиков на маломерных судах имеющие весь пакет разрешительных документов, заключить договора с КП «Гарантия» и продолжить осуществлять перевозку дачников. Причем, как для дачников, так и для перевозчиков пользование понтонным причалом – бесплатное!

Чего ждать в будущем?

В ближайшее время городской власти предстоит еще очень много работы. Градоначальники намерены демонтировать старый причал, перенести грузовой причал в район Нефтегавани, отремонтировать разбитую дачниками дорогу по переулку Проточному и запустить перевозки через новый понтон. Параллельно большое количество людей, отдыхающих на пляже в Гидропарке, готовят, обращение к городскому голове Владимиру Миколаенко, и.о. главы Херсонской ОГА Дмитрию Бутрию и к Государственной службе морского и речного транспорта Украины с требованием запретить движение судов под мостом в Гидропарке. Для них должен быть определен более безопасный маршрут: летом в Гидропарке полно отдыхающих, и движение речного транспорта подвергает людей опасности. Кроме того, в ближайшее время при въезде в переулок Проточный может быть установлен шлагбаум, ключи к которому будут иметь только местные жители: это должно прекратить проезд через переулок транспорта дачников, в том числе и грузовиков со строительными материалами, которые разбивают покрытие.

Также, по информации «Бизнес Херсона», в ближайшее время может быть направлено обращение по поводу незаконных перевозок в Херсоне и действий их организаторов в правоохранительные органы, в том числе и в прокуратуру. Под этим обращением готовы поставить подписи сотни людей: жильцы переулка Проточного, которых подвергают настоящему геноциду, и просто небезразличные херсонцы, которые хотят жить в стране, где закон – это основа всех общественных отношений.

 
У Херсоні зібрали 150 тисяч гривень для онкохворих дітей
06.05.2019 08:00

Кошти зібрали небайдужі херсонці під час Благодійного марафону "Врятуємо життя разом", - повідомив один з ініціаторів благодійної акції, лідер Громадської платформи "Добро переможе" Юрій Рожков:

"Я щасливий, що наш Херсонський край такий дружний, працьовитий і небайдужий до чужого лиха. Ми зробили це разом: зібрали майже 150 тис. грн. для онкохворих діток Херсонщини!

Усі ці гроші я вручив під час благодійного концерту "Врятуємо життя разом" мамам хворих діток, котрі зараз проходять лікування в онкогематологічному відділенні Херсонської обласної дитячої клінічної лікарні.

Також учора на сцені офіційно та урочисто, від імені усіх учасників нашого благодійного музичного марафону, котрі придбали квитки, ми передали головному лікарю Інні Холодняк обладнання для проведення медичних процедур хімієтерапії - дозатори "Інфузомати", -відзвітував Юрій РОЖКОВ.

 
Захистити свої права у Європейському суді може кожен херсонець
06.05.2019 07:58

Перший заступник начальника Головного територіального управління юстиції в Херсонській області, доктор юридичних наук, заслужений юрист України Олег Гарійович Предместніков був призначений наказом Міністерства юстиції представником уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини по Херсонській області.

Значення посади уповноваженого важко переоцінити: вона практично дорівнює посаді міністра юстиції. Тому не дивно, що у нього є навіть власний секретаріат, до якого входять представники усіх правоохоронних органів – прокуратури, суду, поліції, пенітенціарної служби тощо. Список персон із зазначенням посад, які й формують склад секретаріату, затверджується особисто уповноваженим. У такий спосіб забезпечується і всебічне опрацювання кожного спірного питання, кожного звернення, і такий само всесторонній контроль.

Жителі Херсона та області можуть звернутися до уповноваженого з будь-якого питання, яке регулюється Конвенцією про захист прав та основоположних свобод людини. На його допомогу вони можуть розраховувати і в царині написання звернень, підготовки до слухання справ у Європейському Суді, і навіть стосовно контролю за виконанням його рішень в Україні тощо. Звертатися можуть не тільки самі громадяни, а й представники фізичних та юридичних осіб.

Іншими словами, уповноважений виступає посередником між громадянином і службами, які покликані охороняти правопорядок і права, але іноді чомусь опиняються по різні боки зі своїми підопічними. У таких випадках саме він, умовно кажучи, стає арбітром і відновлює законність та справедливість. Та чи завжди успішна така його робота?

«Не завжди є той результат, якого чекають люди. Іноді вони отримують не ту допомогу, на яку розраховують . Часто громадяни хочуть, щоб хтось за них вирішив усі їхні проблеми. Ми можемо допомогти в процедурних питаннях, підказати, направити, наштовхнути на якусь ідею чи стратегію щодо захисту людиною своїх прав і свобод, допомогти з оформленням необхідних документів. І для цього я докладу весь свій і юридичний, і науковий досвід, і щиру волю надати весь спектр потрібної допомоги» - запевнив нас Олег Гарійович.

Кожен складний, цікавий, поширений чи резонансний випадок, з яким приходять до представника уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини по Херсонській області, може стати і предметом широкого наукового й навіть журналістського розгляду. Адже Олег Гарійович за сумісництвом є редактором журналу «Юридичний бюлетень» та газети «Юридичний вісник Херсонщини». Отже, ситуація із життя того чи іншого нашого співвітчизника, у який би спосіб вона не вирішилася, зможе стати прикладом і уроком для сотень і навіть тисяч читачів обох видань. Прикладів уже чимало.

Ми спитали у Олега Гарійовича, де, коли і як відбувається прийом.

«Моя приймальня розташована за адресою м. Херсон, вул. Потьомкінська 42/14 , телефон 49-20-03. Прийом ведеться з 09.00 до 13.00 години. Крім того я, як перший заступник керівника головного територіального облуправління юстиції, веду прийом з цілої низки інших питань. Будь-які правовідносини, все, що регулюється нормами права, може бути предметом вашого звернення».

За гостинної пропозиції науковця, юриста і представника уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини звернутися по допомогу може кожен, хто її потребуватиме.

 
Поздравляем с Днем рождения!
06.05.2019 07:53

известного журналиста и поэта Александра Брыкова!

Таких мужчин, как ты, немного.
И что такому пожелать?
Конечно, счастья неземного,
Веселым быть, не унывать.

Звезда любви пусть ярко светит,
Удача освещает путь.
Ты будь сильнее всех на свете,
Не дай судьбе себя согнуть.

Так пусть же этот день рождения
В душе оставит яркий след.
Побольше будет пусть везения,
Успехов, радости, побед!

Семья, друзья
и редакция газеты "Бизнес-Херсон"

 
«ПерваяПредыдущая12345678910СледующаяПоследняя»

Страница 4 из 233
Яндекс.Метрика