СОБЫТИЯ & ФАКТЫ

Нa Xepcoнщинi мaлий бiзнec нapoщує дiлoву aктивнicть

 
Проїзд без обмежень та без тестування – що відбувається на КПВВ з Кримом в липні

 
На ремонт Потемкинского сквера Колыхаев требует у депутатов 15 млн. гривен

 
Небезпечне купання біля херсонського пляжу

 
У поліції підозрюють, що будівлю лікарні в Новій Каховці продали незаконно

 
Назначен новый спецпредставитель главы ОБСЕ в Украине

 
На Херсонщині Дніпро вперше за кілька десятиліть зариблюють трьома видами осетрових

 
На Херсонщине хозяина автозаправок оштрафовали на 1,3 млн грн

 
Херсонський окружний адміністративний суд відзначив 13-у річницю процесуальної дільності

 
Надзвичайні і Повноважні Посли країн ЄС відвідали Херсонщину

 

НОВОСТИ УКРАИНЫ И МИРА

1 грудня – День прокуратури України. Ексклюзивне інтерв'ю з прокурором Херсонської області Подубинським Богданом Володимировичем
01.12.2014 10:30

1. Шановний Богдане Володимировичу розкажіть будь ласка про новий Закон «Про Прокуратуру», коли він вступає в дію?

14 жовтня, Верховна Рада України в другому читанні ухвалила новий Закон України «Про прокуратуру». За це рішення проголосувало 316 народних депутатів. Новий Закон є частиною імплементації Угоди про асоціацію із Європейським Союзом.

«….Я б сказав відверто. З повним вступом у дію Закону буде абсолютно нова прокуратура, яка не займатиметься каральними функціями, а стежитиме за тим, щоб у державі втілювалося верховенство закону».

У законі передбачені докорінні зміни в роботі органів прокуратури, які повинні оптимізувати її роботу та зменшити корупційні прояви. Однак не варто очікувати негайних змін. Закон України «Про прокуратуру», набере чинності 25 квітня 2015 року, що обумовлено необхідністю створення нових структур, зокрема кваліфікаційної комісії прокуратури. До неї увійдуть 11 представників різних органів, в тому числі адвокати, представники Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини тощо.

2. Скажіть будь ласка, наскільки мені відомо, ліквідовано так званий “загальний нагляд”, яким чином будуть захищенні інтереси громадян?

Із прийняттям нового Закону прокуратура втратила цю вказану функцію, яка вже давно стала пережитком радянських часів. Такі зміни дозволять уникнути дублювання повноважень прокуратури та інших органів, які мають наглядати за додержанням законів, що в свою чергу має зменшити кількість перевірок та інших заходів, які можуть впливати на діяльність фізичних та юридичних осіб, насамперед у сфері підприємницької діяльності.

Тепер наглядова функція виконуватиметься прокуратурою тільки у формі представництва в суді інтересів неповнолітніх і недієздатних осіб, або інтересів держави в суді, якщо захист цих інтересів не здійснює чи неналежно здійснює орган державної влади чи орган місцевого самоврядування. Але за прокурорами залишаться функції щодо підтримання державного обвинувачення в кримінальних провадженнях, нагляд за законністю діяльності органів досудового слідства, дізнання та органів, які проводять оперативно-розшукову діяльність, а також при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях та при застосуванні інших заходів примусового характеру, що обмежують особисту свободу громадян.

3. Чи на часі прийняття нового ЗУ про Прокуратуру?

Прийняття цього Закону ознаменувало реформування органів прокуратури, наближення їх роботи до Європейських стандартів. Новий Закон «Про прокуратуру» враховує попередні рекомендації Венеціанської комісії та має декілька прогресивних новацій.

Зокрема, передбачено докорінну зміну організаційної структури прокуратури. З метою усунення дублювання повноважень та підвищення ефективності діяльності органів прокуратури Законом передбачено таку систему органів: Генеральна прокуратура України, регіональні прокуратури, місцеві прокуратури та військові прокуратури.

Приділено увагу у Законі і якісному кадровому забезпеченню. Кандидати на посаду прокурора повинні мати стаж роботи в галузі права не менше двох років. Також впроваджено конкурсну процедуру відбору кандидатів на посаду прокурора, яка включатиме в себе проведення кваліфікаційного іспиту і спеціальну підготовку кандидатів на посаду прокурора в Національній академії прокуратури України.

Після реалізації прагнення українського народу на демократичне суспільство (я маю на увазі «Революцію гідності») реформування правоохоронної системи стало питанням часу. Робота органів прокуратури вже давно мала стати прозорішою та більш орієнтованою на захист прав громадян, що і реалізовано в положеннях нового Закону.

4. Ваші привітання з нагоди Дня працівників прокуратури.

Користуючись нагодою хочу привітати всіх працівників, ветеранів органів прокуратури і зазначити, що професія працівника прокуратури – нелегкий шлях захисту законності та правопорядку, сповнений відповідальності та справедливості.

Прокурор стоїть на сторожі конституційних прав та свобод громадян, найкращою нагородою для нього є їх повага, довіра та вдячність, відчуття захищеності та впевненість у завтрашньому дні. Тож нехай і надалі досвід та професіоналізм сприятимуть підвищенню авторитету прокуратури Херсонщини.

Бажаю Всім міцного здоров'я, щастя, добробуту, життєвої наснаги, невичерпної енергії та нових здобутків у професійній діяльності.

 
М.ОПАНАЩЕНКО ЗАХИЩАЄ НАШИХ ГРОМАДЯН ВІД ВАЛЮТНО-КРЕДИТНОГО РАБСТВА
01.12.2014 10:52

Стрімке падіння курсу гривні по відношенню до гривні і долару в цьому році боляче вдарило по карманах простих українців. 14 листопада офіційний курс гривні до долару був встановлений на рівні 15.41 гривень на долар. Середній курс валюти в українських банках на цю ж дату склав купівля – 15,41 гривня, продаж – 16,06 гривень. Між тим в очікуваннях українців все частіше фігурує курсовий показник в 20 гривень за долар. У такий курс ще рік назад ніхто б не повірив. 14 листопада, але 2013 року офіційний курс гривня-долар складав 7,99 гривень.

За доларовими кредитами, які масово отримували наші громадяни на купівлю авто та квартир, зараз вони сплачують майже вдвічі дорожче. Адже свою зарплату та інші доходи вони отримують у гривнях. На час отримання доларові кредити приваблювали людей низькими відносно гривневих позик відсотковими ставками. Банкам долари в кредит були зручними, оскільки повністю захищали їх від можливої девальвації національної валюти. Банки і зараз нічого не втрачають, а ось люди – змушені платити у два рази більше за своїми кредитами.

Наш земляк, народний депутат України Михайло Опанащенко доклав усіх зусиль для того, щоб його законопроект щодо реструктуризації валютних кредитів було першочергово розглянуто на засіданні Верховної Ради. З цього ж питання депутата неодноразово підтримували люди та громадські організації, збираючи масові акції під стінами парламенту з вимогами негайно прийняти законопроект М.В. Опанащенко та захистити наших громадян від валютного свавілля банків. Але ж банківське лоббі у парламенті виявилося сильнішим. Законопроект пройшов перше читання, а на друге – його вже не пустили.

Наші журналісти звернулися до М.В.Опанащенко за його оцінкою поточної валютно-кредитної ситуації, що склалася.

- Які перспективи врегулювання ситуації з валютними кредитами людей?

Голова Нацбанку та Уряд повинні негайно запропонувати та оприлюднити чіткий план дій щодо врегулювання ситуації з кредитами громадян в доларах в умовах різкої девальвації гривні.

Якщо в нашій країні дозволено брати кредити в іноземній валюті, то обов’язок Нацбанку та КабМіну – забезпечити захист прав громадян-позичальників в умовах обвалу курсу національної валюти. Нацбанк і Уряд повинні запропонувати і терміново реалізувати механізм компенсації громадянам втрат, пов’язаних з курсовими коливаннями.

Потрібно негайно прийняті мій законопроект № 4185а-3 «Про реструктуризацію кредитних зобов’язань з іноземної валюти в національну валюту України - гривню». Ним передбачено обов’язок банків за заявою громадян-позичальників перевести їх валютні кредити в гривню за курсом на дату укладення кредитного договору. А також банкам забороняється стягувати з громадян-позичальників пені та штрафи, які нараховані за період з 3 лютого 2014 до дати проведення реструктуризації кредиту.

Після прийняття цього законопроекту представники банків, розуміючи, що витрати від курсової різниці будуть покладені на них, звернуться до Нацбанку та Уряду за допомогою. Банківське лоббі в парламенті та Уряді досить сильне для того, щоб відстояти інтереси фінансових установ. Буде розроблений механізм державної компенсації втрат банків від девальвації національної валюти, який є і діє в усіх демократичних країнах.

- Всім відомо, що Ваш законопроект вже пройшов перше читання, на його підтримку неодноразово проводитися мітинги під стінами парламенту але ж чому затягується його остаточний розгляд депутатами?

Зараз у зв’язку з падінням курсу гривні до долару постало питання, за чий рахунок вирішити питання сплати курсової різниці за валютними кредитами громадян. Перший варіант вирішення питання – вирішити його за рахунок громадян – залишити все як є і спостерігати за пустими балачками представників НБУ про те, що курс 16 гривень – це нормально. А навіть і 20 – нічого страшного. Але ж це призводить до зубожіння наших людей.

Другий варіант – прийняти мій законопроект щодо реструктуризації та покласти цей тягар на плечі банків. В подальшому розробити дієвий механізм солідарної відповідальності держави, громадян і банків. Але реалізувати цей варіант можна лише прийнявши законопроект та змусивши комерційні банки та їх представників у парламенті та Уряді до відпрацювання спільного плану порятунку ситуації. Тому що зараз банки лишаються осторонь, адже вони ніяким чином не відчувають на собі здорожчання валютних кредитів. І єдиний, хто страждає від курсового коливання в державі – це є звичайний громадянин України.

 
Херсонщина никому ничего не должна
01.12.2014 10:42

Председатель Херсонской областной администрации Андрей Путилов провел серьезную работу с областным казначейством, в Кабмине и государственном Казначействе.

Так, по состоянию на 28 ноября по всем 19 пунктам по подготовке к зиме сумма в размере почти 16 миллионов гривен по области, из которых почти 4 миллиона гривен – по Херсону, предусмотренная в местных бюджетах на подготовку к отопительному сезону, проведена через Казначейство.

Долгов по ремонтам котлов, систем отопления, котельных, систем водоснабжения, жилого фонда, закупке дров, ремонту объектов социальной сферы нет.

«Мне пришлось вмешаться в ситуацию с работой казначейства после того, как на горячую линию стали поступать звонки от жителей Херсона с жалобами на холод в квартирах, детских садиках и больницах. Так же жаловались руководители теплоснабжающих предприятий города, которые не могли добиться проплат через казначейство за новое оборудование», - сказал Андрей Путилов во время интервью на ХОДТРК «Скифия».

По словам главы области, он проанализировал прохождение платежей по Херсону в Казначействе. Оказалось, что на подготовку к отопительному сезону с сентября по первую половину ноября направлялось лишь 6 процентов средств, а на уборку, ямочный ремонт дорог, обрезку деревьев – 60 процентов.

«Дороги и аварийные деревья – это дело нужное, но когда речь идет о тепле для граждан, необходимо правильно расставлять приоритеты» - отметил Андрей Путилов.

В связи с этим, 14 ноября было принято решение провести заседание областной комиссии по техногенной безопасности. Решено, что Казначейство будет гасить долги перед подрядчиками по подготовке к отопительному сезону, а после этого будут идти проплаты исключительно по принципу очередности. Такое же задание поставлено и районам.

В результате к 28 ноября область закрыла все долги по подготовке к отопительному сезону.

Также Андрей Путилов поделился своими наблюдениями за финансовыми потоками: «Деньги городская власть Херсона направляла не туда, куда эффективно и крайне необходимо, а куда ей хотелось. Но это не единственное открытие, которое я сделал, анализируя работу казначейства. Пока я находился в Киеве и решал вопросы с проведением платежей и подготовкой к отопительному сезону, через казначейство прошла проплата в 2 миллиона 111 тысяч гривен. Это явный результат сговора казначейства, подрядчика и юротдела горисполкома, а значит, и руководства мэрии. Подрядчик выиграл суд по долгу за 2013 год, юротдел горисполкома не подал не то что апелляции, а даже своих замечаний по иску. Эта схема действовала при мэре Сальдо, новая власть решила идти по его стопам и также пропускает платежки. Если посмотреть, что делала фирма, которой по суду в срочном порядке заплатили деньги, то это просто универсал какой-то - и котлы они ремонтировали, и траву косили».

Глава облгосадминистрации убежден, что горожане вправе знать, куда идут бюджетные деньги и кого им благодарить за то, что дороги и тротуары в Херсоне не посыпаны противогололедной смесью.

«Недавно директор КП «Дорожник» рассказывал, что казначейство не пропускает платежи. Я проверил эту информацию. Ответственно заявляю – ни одной платежки с сентября в казначействе не было. Только после того, как я озвучил эту информацию, сегодня поступила платежка на 82 тысячи гривен. Это крайне мало для закупки песчано-солевой смеси для Херсона. К примеру, Новая Каховка закупила смеси на 252 тысячи гривен» - сказал глава области.

Кроме того, Андрей Путилов подчеркнул, что власть должна правильно расставлять приоритеты, контролировать денежные потоки и подбирать верный управленческий подход.

0552online.com

 
Від Революції гідності до Країни гідності – Президент до нової Верховної Ради
27.11.2014 17:14

Президент Петро Порошенко взяв участь у відкритті першої сесії новообраної Верховної Ради VIII скликання. Глава держави звернувся до Парламенту із посланням "Про внутрішнє та зовнішнє становище України".

За словами Президента, зараз Україна отримала унікальний шанс, "який дуже відповідальний Український народ подарував Українській державі, вперше обравши до Українського Парламенту проєвропейську конституційну більшість". "Наше з вами завдання можна передати простою формулою: відвести загрози і використати шанс", – сказав Петро Порошенко.

Глава держави закликав скористатися унікальними можливостями, які відкрила Революція гідності. "Революція гідності, героїчний спротив українців агресії, повернення на шлях демократії – все це на небачену висоту підняло міжнародний авторитет України", – відзначив Президент, додавши, що "цей авторитет, віру світу в потенційну успішність українського проекту, готовність допомогти в його реалізації ми з вами повинні конвертувати в широкий потік іноземних інвестицій в українську економіку, який вкупі з тяжкою повсякденною працею почне підвищувати соціальні стандарти українців до рівня європейських".

Щодо відносин з новим Парламентом, Президент заявив: "У реалізації реформаторської, проєвропейської коаліційної угоди я є надійним союзником нового парламенту. Керуватимуся насамперед Конституцією України, яка чітко – або більш-менш, відносно чітко, – розподіляє і повноваження, і сфери відповідальності. Зроблю все від мене залежне для злагодженої роботи Верховної Ради, Президента, Кабінету Міністрів".

Говорячи про закон про Національне антикорупційне бюро, який незабаром набере чинності, Президент запропонував призначити керівником цього бюро людину з-поза меж України. "Вона матиме одну перевагу – відсутність зв’язків в українській політичній еліті", - наголосив Глава держави.

"Наша політика має бути спрямована на те, щоб крок за кроком рухатись від країни Революції гідності до власне Країни гідності. Хочу, щоб ви кожного разу, ступаючи до цієї зали, – як і я, заходячи у адміністрацію на Банковій, – згадували про полеглих, які віддали життя за Україну. Як за сотні кілометрів звідси, так і в кількох кварталах, на алеї Небесної сотні. І щоб так само згадували про живих, які потребують ефективного урядування, успішних реформ, розвиненої економіки, соціальних гарантій та справедливості", – закликав народних обранців Президент.

Глава держави відзначив, що виклики і загрози, які постали перед нашою державою, перед Україною не стояли з часів Другої світової війни та повоєнної розправи з українським національним рухом.

Президент назвав головними викликами відсутність надійних гарантій зовнішньої безпеки, тотальну корумпованість державного апарату, судової системи, а також безробіття, бідність та соціальну несправедливість, які ворог обов'язково використовуватиме для дестабілізації України.

Петро Порошенко наголосив, що найважливіше зараз і для влади, і для країни – бути єдиними. "Євангеліє вчить, що царства, поділені всередині, – впадуть. Так будьмо ж єдиними, бо настав момент згуртуватися у боротьбі за Україну", – заявив Президент.

Глава держави відзначив, що випробування об’єднали країну. "Хитка ідеологічна рівновага, в якій Україна 23 роки балансувала між Сходом та Заходом, змінилася повною ясністю. Майже 100% людей – за єдину країну. Конституційна більшість українців бачить її унітарною, а не якоюсь там федерацією", – сказав Петро Порошенко.

 
Рада назначила Яценюка премьер-министром
27.11.2014 17:27

Верховная Рада назначила Арсения Яценюка премьер-министром.

За проголосовал 341 народный депутат. В Блоке Петра Порошенко два депутата воздержались (Сергей Лещенко и Ольга Богомолец), два проголосовали против (Сергей Каплин и Олег Мусий). В Радикальной партии воздержался один депутат (Сергей Мельничук). 28 нардепов Оппозиционного блока воздержались, и лишь Ефим Звягисльский проголосовал "за". Кто и как голосовал, можно посмотреть здесь.

После этого Яценюк обнялся с Президентом Петром Порошенко и спикером Владимиром Гройсманом.

 
«ПерваяПредыдущая281282283284285286287288289290СледующаяПоследняя»

Страница 282 из 333
Яндекс.Метрика