СОБЫТИЯ & ФАКТЫ

На Херсонщині столичний інвестор відновить завод по переробці ягід і фруктів

 
Шахраї на Херсонщині обмінюють гроші на папірці

 
1 млрд $: Кабмин определил как приоритетный проект строительства нового курорта в Херсонской области

 
Четыре партии делят портфели в Херсонском областном совете

 
B Xepcoнe жeнщинa пытaлacь укpacть из cупepмapкeтa 5 килo мacлa

 
Військкомат у Херсоні складає чорний список

 
Після виборів у Новофедорівці розбіглись майже всі посадовці

 
SaveФОП: херсонские предприниматели - уже в Киеве на бессрочном протесте

 
У Херсоні розпочинає роботу “Служба порятунку тварин”

 
Oчepeднoй xepcoнeц cтaл жepтвoй интepнeт-мoшeнникa

 

НОВОСТИ УКРАИНЫ И МИРА

Руденко Н. Ф. 65 лет.
30.04.2012 20:17

Коллектив редакции "Бизнес - Херсон" поздравляет: учредителя, шеф - редактора газеты "Бизнес - Херсон", представителя Гетьмана Козачества Запорожского по Херсонской области, генерал - полковника Николая Руденка с юбилеем. Желаем крепкого здоровья, успехов на благо Отечества.

Пусть судьба приносит чаще
Свежий ветер перемен!
Дарит лучшее, не просит
Ничего себе взамен!
Пусть приятные минуты
Украшают каждый день!
Пусть удачей в Вашей жизни
Станет новая ступень!


 
Голові ДПС у Херсонській області Анатолію Андрійовичу Страшному 55 років
20.04.2012 17:02

Голова ДПС у Херсонській області

 

Анатолій Андрійович Страшний народився у 1957 році у с.Єреміївка Роздільнянського району Одеської області. Закінчив Одеський інститут народного господарства у 1983 році, Одеську національну юридичну академію у 2002 році, Одеський регіональний інститут державного управління у 2011 році. За фахом - товарознавець вищої кваліфікації, юрист, магістр державного управління.

З 1997 року працює на керівних посадах в органах державної податкової служби. Пройшов трудовий шлях від начальника ДПІ, заступника голови ДПА в Одеській області – начальника СДПІ по роботі з великими платниками податків у м.Одесі до голови державної податкової адміністрації в Одеській області (2004 – 2006 рр., 2008 – 2010 рр.). Протягом 2006 – 2008 рр. працював на посаді голови ДПА у Миколаївській області.

З 30 грудня 2011 року призначений на посаду голови державної податкової служби у Херсонській області.

Державний радник податкової служби ІІ рангу. Має почесне звання „Заслужений економіст України”. Відзначений Почесною грамотою та Подякою ДПА України, нагрудними знаками ДПА України „За честь і службу”, „Почесний працівник державної податкової служби України” та „За заслуги”.

Поздровляємо Вас, Анатолію Андрійовичу, з Ювілеєм!

Зичимо доброго здоров'я, успіхів у Вашій, такій нелегкій, але конче потрібній державній справі.

Хай живе і міцніє Україна.

Голова Територіального відділення АППУ в Херсонській області О.Максименко.

Редакція газети "Бізнес - Херсон"

 
Директору завода "Паллада" Прудывусу Василий Петровичу - 60 лет
17.04.2012 20:03

С 1 апреля 2010 года Прудывус Василий Петрович директор государственного завода "Паллада"


Организация работодателей малого и среднего бизнеса  Херсонской области, редакция газеты "Бизнес - Херсон" поздравляют Прудывуса В. П. с юбилеем

Подробнее...
 
До уваги учасників ЗНО-2012
14.04.2012 22:54

У 2012 році для проходження зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) в Херсонській області зареєструвались 8905 абітурієнтів.

Уже сформована мережа пунктів тестування. У 2012 році будуть працювати 33 пункти тестування (ПТ): у м. Херсоні (19 ПТ), у м. Каховці (4 ПТ), у м. Новій Каховці (5 ПТ), у м. Цюрупинську (3 ПТ), у м. Генічеську (2 ПТ). Вони створені на базі загальноосвітніх навчальних закладів та вищих навчальних закладів області, серед яких Херсонський державний аграрний університет, Херсонський економіко-правовий інститут, Новокаховський політехнічний коледж Одеського Національного політехнічного університету, Новокаховський гуманітарний інститут Університету «Україна».

У лютому-березні 2012 року 166 педагогічних працівників пройшли навчання та отримали сертифікати Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) старших інструкторів, відповідальних за ПТ, помічників відповідальних за ПТ.

Координатори з питань ЗНО міських (районних) відділів освіти через Службовий розділ сайту Сімферопольського регіонального центру оцінювання якості освіти (СРЦОЯО) здійснили закріплення персоналу, який буде залучатися до роботи на ПТ.

З метою покращення інформування абітурієнтів щодо доїзду до пунктів тестування координаторами з питань ЗНО міських (районних) відділів освіти підготовлені Інформаційні листки «ЗНО 2012» № 14 «Доїзд до пунктів тестування 2012» про транспортне сполучення між залізничними та автовокзалами і пунктами тестування. Інформаційні листки розміщені на сайті СРЦОЯО http://crimeatest.org.ua/ в розділі «Інформаційний листок «ЗНО 2012». Інформація про день і час проведення зовнішнього незалежного оцінювання з конкретного предмета (дата сесії) буде зазначена в персональних запрошеннях, які абітурієнти отримають поштою за адресою, указаною ними під час реєстрації. Ці запрошення також будуть розміщені на персональних сторінках учасників ЗНО і кожен самостійно зможе роздрукувати його, якщо за три тижні до першого тестування не одержав запрошення поштою.

Українським центром оцінювання якості освіти розроблена багатоступенева система допомоги випускникам загальноосвітніх навчальних закладів у підготовці до проходження ЗНО.

Серед цих заходів є:

-         проведення пробного тестування в аудиторіях;

-         спілкування з учасниками ЗНО через безкоштовну «гарячу лінію» і сайти;

-         розміщення в мережі Інтернет матеріалів ЗНО минулих років, а саме – тестів з усіх предметів із правильними відповідями та коментарями до розв’язання;

Також видавничим домом «Освіта» разом з УЦОЯО та Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України видано серію навчально-методичних матеріалів «Індивідуальні комплекти для підготовки до ЗНО 2012» з усіх дисциплін, що входять до переліку предметів ЗНО в 2012 році.

Проведення пробного тестування в аудиторіях абітурієнти оцінюють як найдієвіший спосіб підготовки до ЗНО. Кількість бажаючих узяти участь у пробному тестуванні кожного року зростає.

Пробне зовнішнє незалежне оцінювання навчальних досягнень – це добровільне тестування осіб, що мають намір вступати до вищих навчальних закладів.

Метою пробного ЗНО є відтворення умов та технології проведення тестування для психологічної підготовки абітурієнтів до участі у процедурі оцінювання знань за тестовими технологіями шляхом проходження ЗНО.

Пробне тестування дає можливість абітурієнтам:

-         ознайомитися з процедурою реєстрації для участі в ЗНО;

-         ознайомитися з процедурою проведення ЗНО;

-         заздалегідь психологічно налаштуватися на складання тестів;

-         наочно ознайомитися зі структурою тестових завдань;

-         ознайомитися з правилами заповнення бланків типу А, Б;

-         правильно розрахувати час для виконання тестових завдань;

-         самостійно визначити свій результат;

-         провести роботу над помилками;

-         розрахувати час доїзду до пунктів тестування.

Реєстрація бажаючих узяти участь у пробному тестуванні 2012 року тривала з 01.11. по 30.11.2011 року. У Херсонській області на пробне тестування зареєструвались 1936 абітурієнтів. Для проведення пробного ЗНО було підготовлено 9 пунктів тестування (ПТ): у м. Херсоні (4 ПТ), у м. Новій Каховці (2 ПТ), у м. Каховці (1 ПТ), у м. Генічеську (1 ПТ), у м. Цюрупинську (1 ПТ).

24 березня 2012 року відбулося пробне тестування з української мови і літератури, англійської мови, німецької мови, французької мови, іспанської мови, біології, фізики, всесвітньої історії. Під час проведення першої сесії працювали 9 пунктів пробного тестування. На тестування з’явилися 1557 абітурієнтів, що складає (89,0 %) від кількості зареєстрованих осіб.

31 березня 2012 року відбулося пробне тестування з математики, історії України, хімії, географії, російської мови. Під час проведення другої сесії працювали 7 пунктів пробного тестування. На тестування з’явилися 1147 абітурієнтів, що складає (88,4 %) від кількості зареєстрованих осіб.

Подробнее...
 
Від училища - до академії
12.04.2012 20:31


Херсонська державна морська академія нині готує спеціалістів міжнародного класу

Романтика професій, пов’язаних із морем, і досі впливає на вибір закладів навчання. Поспілкувавшись із ректором Херсонської державної морської академії Володимиром Ходаковським «Освіта України» впевнилася, що в нашій країні готують спеціалістів міжнародного класу.  А вдало обраний вектор розвитку і наполеглива робота може в відносно короткий термін забезпечити стрімкий розвиток закладу.

Херсонська державна морська академія – правонаступник першого в Україні морського навчального закладу, створеного в 1834 році. На своєму шляху заклад неодноразово реорганізовувався і набував статусу відповідно до освітньої політики держави: був і училищем торговельного мореплавства, і вечірнім технікумом водного транспорту.

У 1996 році морехідне училище реорганізували в  Херсонський морський коледж ІІ рівня акредитації. У результаті злагодженої роботи командування, професорсько-викладацького і курсантського складу в 2007 році заклад став державним морським інститутом і у чотирирічний термін перетворився на ВНЗ IV рівня акредитації – Херсонську державну морську академію.

– Це сталося завдяки чіткому плану дій з розвитку навчального закладу, – розповідає  ректор академії Володимир Ходаковський. – Серед основних завдань: створення найсучаснішої навчально-тренажерної бази, підвищення конкурентоспроможності випускників і пошук зацікавлених у висококваліфікованих спеціалістах закордонних компаній, які згодом можуть стати інвесторами й партнерами академії.

Унікальність навчального закладу полягає в тому, що в його стінах курсанти і студенти мають можливість здобути будь-яку з необхідних на сучасному судні професій: від матроса, моториста, кухаря – до капітана, старшого механіка, електромеханіка. Робочих професій навчають у професійно-морському ліцеї, рівень молодшого спеціаліста – у морському коледжі, а бакалавра, спеціаліста і магістра – в академії.


Потрібно обладнання? Зацікав роботодавця


Будь-якому  ВНЗ потрібно вдосконалювати навчально-лабораторне оснащення. І чи не кожен керівник закладу може говорити про недостатній рівень фінансування цього напряму роботи. Однак хтось жаліється, а хтось – знаходить шляхи вирішення.

– Самотужки створити в академії тренажерну базу майже неможливо, – констатує Володимир Ходаковський. – Ми її створюємо разом з партнерами.

Для налагодження взаємодії  з роботодавцями академія обрала чи не найоптимальніший шлях: пропонує компаніям свої послуги, враховує всі побажання, коригує процес підготовки кадрів відповідно до вимог замовника. Завдяки цьому роботодавець стає інвестором-партнером, який вкладає кошти у навчально-лабораторну базу закладу і отримує  висококваліфікованих спеціалістів.

– Надійним партнером нашого закладу стала одна з найбільших крюїнгових компаній світу «Marlow Navigation», яка приділяє велику увагу розвитку нашої навчально-лабораторної бази, – розповідає Володимир Федорович. – Компанія подарувала академії сучасний рятувальний катер «Бриг», передала бібліотеці близько 200 сучасних підручників і посібників з морських спеціальностей, навчальні матеріали на електронних носіях.

У 2011 році задля  поліпшення якості морської освіти в Україні між Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України, компанією «Marlow Navigation», Херсонською обласною державною адміністрацією та Херсонською державною морською академією укладено договір про співробітництво. Під час його реалізації вже створено чотири кабінети Wi-Fi та одну серверну, відкрито найсучаснішу друкарню для виробництва навчальної літератури,  власне видавництво, спеціалізовану лабораторію електроприводу та електротехніки для підготовки електромеханіків, тренажер для закріплення контейнерів, навчальний тренажер «Навігаційний місток».

«Marlow Navigation» також сприяє організації прямих контактів академії з міжнародними підприємствами та організаціями, зокрема Бременським університетом прикладних наук, Академією  шведського клубу, Міжнародним морським тренажерним трестом «IMTT» та іншими.


До надзвичайних ситуацій  – готові


Мореплавці часом опиняються в екстремальних умовах, наприклад, під час аварії чи пожежі на судні. Випускників Херсонської державної морської академії готують і до таких ситуацій.

– Ми маємо унікальну для України навчально-тренажерну базу, яка складається з найсучасніших комплексів і лабораторій, – розповідає Володимир Федорович. – Зокрема – єдиний в Україні навчальний тренажер «Шлюпка вільного падіння», тренажерний комплекс з відпрацювання навичок безпеки на воді, пожежний полігон, тренажер по роботі з великоваговими вантажами «HEAVY LIFT» тощо.

Значний вплив на поведінку в екстремальних ситуаціях має людський фактор, тому чималу увагу в академії приділяють психологічній готовності майбутніх членів екіпажу до дій в аномальних умовах. Психологічна служба академії впровадила ряд проектів, спрямованих на формування у майбутніх моряків навичок розв’язання конфліктів, згуртування колективу, вироблення емоційної стійкості та інших якостей, необхідних в екстремальних умовах. У закладі вперше в Україні розроблено і вже в цьому році введено в програму підготовки молодших спеціалістів і бакалаврів новий навчальний курс «Менеджмент морських ресурсів».


Випускники стовідсотково працевлаштуються


Випускники академії є конкурентоспроможними на ринку праці. Адже заклад укладає угоди про співпрацю з провідними судноплавними і крюїнговими компаніями, серед яких «Marlow Navigation», «Л-Стрім», «Наутилус», АСК «Укррічфлот», Українське дунайське пароплавство, Херсонський морський і річковий торговельні порти, Херсонський суднобудівний завод тощо. Однією зі складових конкурентоспроможності є знання англійської мови. В академії ввели комунікативний підхід до її вивчення, це дає можливість курсантам проходити практику, а потім і працевлаштовуватися в судноплавних компаніях Німеччини, Голландії, Греції та інших морських держав.

– Результат – 100-відсоткове працевлаштування випускників академії, – констатує Володимир Ходаковський. – Базове підприємство – «Marlow Navigation» – щорічно добирає  найкращих курсантів для участі в кадетській спонсорській програмі. Компанія виплачує стипендію, забезпечує плавальну практику на сучасних суднах компанії, гарантує кар’єрне зростання, пропонуючи працевлаштування на офіцерських посадах.

Ректор Володимир Ходаковський наголошує, що в роботі навчального закладу важливу роль відіграє суспільна думка про нього. Адже саме вона впливає на приплив абітурієнтів, зацікавленість органів державної влади і місцевого самоврядування, громадських організацій, потенційних інвесторів, і найважливіше – роботодавців у співпраці.


Академія готуватиме науковців


Здобути статус академії – це відповідально. Однак, отримавши таку високу оцінку роботи закладу, працівники не планують зменшувати темпи його розвитку.

– Нині без концептуального бачення розвитку навчального закладу в нього немає майбутнього, – впевнений  Володимир Федорович. Він розповідає, що Херсонська державна морська академія розробила власну концепцію розвитку до 2020 року. В ній є чіткий план заходів,  спрямованих на вдосконалення системи підвищення якості підготовки морських спеціалістів, зокрема  відповідно до вимог національних і міжнародних стандартів. Також потребою часу є створення в академії нового структурного підрозділу – Інституту післядипломної освіти. Враховуючи специфіку навчального закладу, курсанти якого перебувають на плавальній практиці за межами України, велика увага приділяється поліпшенню системи дистанційного навчання. Для цього Херсонська державна морська академія і Київський національний університет  імені Тараса Шевченка  вже створили спільну лабораторію з розробки електронних підручників і навчальних посібників для курсантів, студентів і учнів академії.

Важливим напрямом роботи є підготовка власних науково-педагогічних кадрів. В академії планують відкрити аспірантуру з шести спеціальностей і докторантуру з трьох. А також створити спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських і докторських дисертацій.


ВРІЗ:

Починати змалечку - рубр

У моряки – з 5 класу

У Херсонській державній морській академії діє перевірений часом принцип взаємодії структурних підрозділів, серед яких  – морський коледж і професійно-морський ліцей. Кожен з них є самостійним в організації навчально-виховного процесу, вирішенні основних завдань з підготовки своїх курсантів, студентів і учнів до наступного рівня. Переважна більшість випускників ліцею і коледжу (у межах ліцензованого обсягу) і далі навчається в академії за денною або заочною формами навчання. Завдяки цьому в академії забезпечується ступенева професійна підготовка і безперервна освіта фахівців морської галузі.

– Я вважаю, що вибір майбутньої професії, формування якостей, необхідних для самореалізації та успішного кар’єрного зростання,  краще починати ще в 5 – 6-му класі, – впевнений ректор Володимир Ходаковський. – Саме тому академія уклала договори про співпрацю з міським управлінням освіти, Херсонським клубом юних моряків і річковиків з флотилією та Новокаховською станцією юних техніків. Таке партнерство є перспективним – до нас прийдуть професійно зорієнтовані, ознайомлені з особливостями майбутньої професії абітурієнти, які усвідомлено зробили свій вибір на користь морської академії.

Ліхтар:


Однією зі складових конкурентоспроможності є знання англійської мови. Це дає можливість курсантам проходити практику, а потім і працевлаштовуватися в судноплавних компаніях Німеччини, Голландії, Греції та інших морських держав.

 
«ПерваяПредыдущая281282283284285286287288289290СледующаяПоследняя»

Страница 282 из 294
Яндекс.Метрика