СОБЫТИЯ & ФАКТЫ

Проблему дипломування моряків обговорили в Херсонській обласній раді

 
Херсонгаз пояснив, звідки в нього шалені борги

 
Назначен директор новосозданного Департамента экономики и инвестиций Херсона

 
Королівські креветки вирощуватимуть на Херсонщині

 
Відбулося засідання Наглядової ради «Агенції регіонального розвитку «Офіс євроінтеграції» Херсонської області

 
Херсонські підприємці сплатили 4 мільярди податків до бюджету країни

 
Oлeкcaндpa Гoнтapя oбpaнo пepшим вiцe-Пpeзидeнтoм Paди Xepcoнcькoгo Зeмляцтвa

 
Онкохворий звів рахунки з життям на Херсонщині

 
«ПриватБанк» запустив нову послугу для грошових переказів

 
Служба зайнятості пропонує 99 нових вакансій у Новокаховській територіальній громаді

 

НОВОСТИ УКРАИНЫ И МИРА

ХЕРСОНСЬКІ МРІЙНИКИ
14.07.2014 16:19

РЕГІОНАЛЬНА ПОЛІТИКА В УКРАЇНІ: ГРОМАДСЬКИЙ МОНІТОРІНГ СТРАТЕГІЙ РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ

ВОЛОДИМИР КОРОБОВ: Доцент кафедри соціальноекономічної географії Херсонського Державного Університету. Доцент кафедри соціології Чорноморського Державного Університету ім. П.Могили. Кандидат соціологічних наук.

 

ХЕРСОНСЬКІ МРІЙНИКИ

В час масштабної суспільної кризи, коли доводиться думати про елементарне виживання родин і громад знаходяться люди, які мають сміливість думати про майбутнє, конструювати моделі нашого майбутнього і розробляти сценарії його розвитку. Такий підхід робить нашу діяльність змістовною а життя – осмисленим і оптимістичним. Без мети, без мрії, без плану на майбутнє жити неможливо. Це правило стосується як окремої людини, так і суспільства в цілому. Під керівництвом губернатора Херсонщини Бориса Віталійовича Сіленкова свого часу колектив херсонських вчених – представників місцевих університетів розробив Стратегію економічного та соціального розвитку Херсонської області до 2015 року. На той час (2006 рік) це був високоякісний і сучасний документ, який включав напрямки розвитку людського потенціалу, підвищення якості життя населення, розвитку базових галузей економіки, освіти, здоров’я, охорони навколишнього середовища та послуг населенню. Стратегія пропонувала зосередити зусилля на інноваційно-інвестиційному розвитку наукоємних напрямків та створенню необхідних високоефективних системних інфраструктур для участі в формуванні і впровадженні національних та міжнародних програм. 
На цей час вказана Стратегія вичерпала свій потенціал, виникли нові умови, обставини, які вимагають переосмислити і переформулювати стратегію регіонального розвитку. Уряд поставив перед обласними державними адміністраціями відповідне завдання. Особливістю розробки нової Стратегії буде активна участь в цьому процесі громадськості, громадських організацій. Херсонський Центр досліджень південноукраїнського прикордоння, до складу якого входять студенти і викладачі місцевих університетів, який входить в Асоціацію регіональних аналітичних центрів, з самого початку розробки нової стратегії регіонального розвитку Херсонщини бере у цьому процесі саму активну участь. Ця робота ведеться в рамках проекту «Регіональна політика в Україні: громадський моніторинг стратегій регіонального розвитку». Партнери проекту: Інститут громадянського суспільства (м. Київ), Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування «Українська асоціація районних та обласних рад» (м. Київ), Офіс Ради Європи в Україні (м. Київ). Мета проекту: підвищення ефективності державної політики у сфері регіонального розвитку шляхом залучення мережі аналітичних організацій громадянського суспільства для розробки, аналізу та моніторингу стратегій регіонального розвитку в Україні та впровадження рекомендацій по вдосконаленню стратегій регіонального розвитку на строк до 2020 року.
Основні завдання проекту:
- залучити 25 аналітичних центрів з кожного регіону України до діяльності у складі Асоціації регіональних аналітичних центрів з метою аналізу державної політики у сфері регіонального розвитку та підвищення її ефективності;
- виробити методологію для: розробки стратегій регіонального розвитку; аналізу відповідності стратегій регіонального розвитку цілям державної регіональної політики; аналізу здійсненності стратегій регіонального розвитку; моніторингу стратегій регіонального розвитку;
- підвищити обізнаність представників аналітичних інститутів громадянського суспільства у сфері розробки, аналізу відповідності та здійсненності, моніторингу регіональних стратегій розвитку;
- зміцнити інституційний та аналітичний потенціал Асоціації регіональних аналітичних центрів;
- вплинути на процес розробки стратегій регіонального розвитку; здійснити аналіз відповідності стратегій регіонального розвитку у 25 областях України цілям державної регіональної політики; здійснити аналіз здійсненності стратегій регіонального розвитку в Україні; здійснити моніторинг стратегій регіонального розвитку;
- провести лобістську кампанію для впровадження проектних рекомендацій, спрямованих на підвищення ефективності державної політики регіонального розвитку.
Експерти центру вже взяли участь у двох тренінгах з теми в Ужгороді і Чернігові. Розроблено документ Інфраструктура Херсонської області, який дає змогу уявити основу для розробки нової стратегії. Директор Центру Володимир Коробов під час Днів науки 13 травня ц.р. виступив з відкритою лекцією з теми «Соціальні і географічні чинники оновлення стратегії регіонального розвитку Херсонщини» перед студентами і викладачами факультету біології, географії і екології Херсонського державного університету. На 30 червня ц.р. заплановано проведення круглого столу «СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ: ВИКЛИКИ, ПРОБЛЕМИ І ТРЕНДИ». Керівник проекту, кандидат соціологічних наук Володимир Коробов вважає що «Майбутнє і стратегії майбутнього розвитку регіону мають для нас вирішальне значення, без концептуального і осмисленого розвитку неможливо розраховувати на покращення нашого життя і втілення кращих інтенцій нашого народу». Для реалізації проекту розробки стратегії регіонального розвитку дуже важливим є співпраця громадської організації, органів влади і університету. Вирішальною є підтримка кафедри соціально-економічної географії (завідувач Мальчикова Д.С.), факультету біології, географії і екології (декан Пилипенко І.О,), і керівництва Херсонського державного університету (Ректор професор Ходосовцев О.Є.). Таке поєднання зусиль – гарантія успіху ініціативи.
Володимир Коробов,
25 червня 2014 р.
 
Кооперація: взаємодопомога, демократія та мир!
05.07.2014 19:12

Споживча кооперації Херсонщини -

історія та сьогодення


5 липня поточного року кооперативна громадськість світу відзначає 92-й Міжнародний день кооперації. Цей святковий день Міжнародний кооперативний альянс (МКА) започаткував ще в 1922 році. Починаючи з 1995 року, Міжнародний день кооперації проводиться під егідою Організації Об'єднаних Націй, яка проголосила цей день щорічною знаменною подією і закликала уряди держав відзначати його спільно з національними кооперативними організаціями. Нині Міжнародний кооперативний альянс, членом якої є споживча кооперація України, об'єднує понад 240 кооперативних асоціацій, спілок, ліг 100 країн світу. Про значну роль кооперації у світі свідчить той факт, що сьогодні кооперативи обслуговують понад три мільярди осіб, а це близько половини населення Землі та забезпечують робочими місцями понад 100 млн. осіб, тобто більше ніж транснаціональні корпорації світу. Загальна чисельність членів різних видів кооперативів становить майже мільярд осіб або сьому частину Населення землі.

Кооперативний рух це самобутнє явище в історичному розвиткові, втілення принципу людської солідарності, віковічного прагнення розв'язати проблеми матеріального забезпечення та поліпшення соціального статусу населення.

Кооперативний рух в Україні починався зі створення першого споживчого товариства на Харківщині в 1866 році.

Як стверджують історичні документи, перші споживчі товариства в Херсонському повіті створені в 1908 році в селах Покровському та Засельє.


Активний розвиток кооперативного руху на Херсонщині припадає на 1905-1920 роки.

З подальшим розвитком кооперативного руху настала потреба об’єднання у спілки-союзи.

Херсонська спілка споживчих товариств була утворена у 1917 році і мала назву "Об’єднання".

У 1920 році був утворений єдиний підпорядкований уряду центр "Вукоопсоюз" (пізніше Укоопспілка), в яку увійшла і наша спілка споживчих товариств "Об’єднання".

В 1923 році проведено злиття 2-х спілок Миколаївської та Херсонської в одну Дніпровську спілку споживчих товариств, яка мала назву "Дніпробуд", центральне управління якої знаходилось у місті Миколаєві.

З 1932 по 1937 роки підприємства споживчої кооперації Херсонщини відносились до Одеської облспоживспілки.

З 1937 року до початку Великої Вітчизняної війни - до Миколаївської облспоживспілки.

І лише у 1944 році із утворенням області було відновлено роботу Херсонської обласної спілки споживчих товариств.

Старшим поколінням кооператорів зроблена величезна робота по розбудові споживчої кооперації області, створення її матеріально-технічної бази та розвитку галузей діяльності. Практично відроджено заново підприємства споживчої кооперації, які були зруйновані під час війни.

В різні періоди свого розвитку споживча кооперація України успішно об’єднувала населення з метою забезпечення його економічних інтересів, демонструвала високу ефективність господарської діяльності навіть у періоди економічних криз та політичних потрясінь, була лідером в окремих товарних сегментах на внутрішньому ринку і навіть за кордоном, мала вирішальний вплив на формування продовольчої безпеки країни.

На сучасному етапі стан споживчої кооперації області відображає соціально-економічне становище в області та державі, а також має свої особливості, зумовлені характером і природою кооперації.

Розвиток системи відбувається у межах нової моделі, що відповідає напрямам розвитку міжнародного кооперативного руху, споживча кооперація України є у складі  низки Міжнародних кооперативних організацій:

З 1992 року – член Міжнародного кооперативного альянсу;

Із 2011 року – член Асоціації «Ліга національних (республіканських) кооперативних організацій споживчої кооперації країн Співдружності Незалежних Держав»;

З 2012 року – член Європейського співтовариства споживчих кооперативів (Euro Coop).

Подробнее...
 
Обращение Президента Украины Петра Порошенко
22.06.2014 16:14

Вооруженные Силы завершили самую масштабную военную операцию в новейшей истории страны. Армия взяла под огневой контроль и установила режим обороны почти по всей линии государственной границы с Россией в Луганской и Донецкой областях. Силы Антитеррористической операции освободили от террористов большое количество населенных пунктов, взяли экстремистские группировки в плотное кольцо.

Государство обязано защитить своих граждан от террористов и вооруженных банд. Украина путем невероятных усилий восстанавливает боеспособность армии. Создала Национальную гвардию. У нас теперь достаточно и сил, и политической воли для того, чтобы нанести решающий удар по незаконно вооруженным формированиям.

Но, с другой стороны, мы трезво оцениваем вероятное количество жертв и среди украинских военных, и среди мирного населения Донбасса. А оно уже сейчас находится в заложниках у боевиков. Именно поэтому я предложил мирный план. Мы готовы к восстановлению территориальной целостности всеми способами, но приоритет сейчас отдаем мирным средствам.

Как Верховный главнокомандующий, вчера, находясь в штабе Антитеррористической операции под Славянском, я отдал приказ Вооруженным Силам, Национальной гвардии, подразделениям МВД, пограничникам в одностороннем порядке прекратить огонь. Украинская власть первой пошла на такой шаг. Потому я ощущаю свою ответственность за судьбу государства.

Сроки прекращения огня ограничены одной неделей - до 27 июня. Это - решающие дни, которые дают хороший шанс на мирное урегулирование.

Все незаконные вооруженные формирования должны запомнить: инициированное нами прекращения огня не означает, что украинским воинам запрещено стрелять в ответ. Любые попытки боевиков атаковать получат достойный отпор! Понятно, что не словесный.

Позвольте, уважаемые соотечественники, проинформировать вас о некоторых деталях моего мирного плана.

 

В ближайшие дни Верховной Раде я предложу принять закон о непривлечении к уголовной ответственности тех членов незаконных вооруженных формирований, которые не убивали мирных жителей и украинских воинов. Тех, кто в сжатые сроки сложат оружие. А сделать это должен каждый, кто незаконно взял его в руки.

Немедленно должны быть освобождены заложники. Причем все - от международных наблюдателей до украинских учителей, врачей, журналистов, правоохранителей.

Подробнее...
 
Самоцветы Таврии
22.06.2014 01:47

Бутузов Олександр Глібович народився 25 червня 1941 р. в м.Херсоні. Закінчив Кримський медичний інститут.Працював заступником головних лікарів обласної та міської лікарень, завідував обласною консультативною поліклінікою. Зараз працює лікарем-психотерапевтом в м.Херсоні.


Член Національної спілки письменників України, делегат V з’їзду письменників України, лауреат обласної літературної премії імені Миколи Куліша

Автор 18 збірок поезій, з яких найбільш вагомі: "Срібне сонце", "Мистецтво самоти", "За холодними річками", "Дивина буття", "Янголи бажань", "Панна Осінь", та російськомовні: "Свет вечерний", "Аллегории бытия", "Город странных совпадений", "Осенняя скрипка".


Пише українською та російською мовами.

Подробнее...
 
Поздоровляємо з Днем медичного працівника
15.06.2014 16:54

Співробітників центру діагностики Херсонської обласної клінічної лікарні

Керівники структурних підрозділів центру діагностики Херсонської обласної клінічної лікарні: зліва направо Пустовойченко Михайло Миколайович- завідувач мамологічного центру; Колодяжна Наталія Валентинівна- завідувачка відділення ультразвукової діагностики; Лемець Лариса Федорівна- керівник Центру діагностики,Ярошенко Віталій Ігорович- керівник центру моніторингу хірургічної патології щитовидної залози та наднирників: Волченко Ольга Ігорівна- лікар-рентгенолог відділення променевої діагностики

Нарада у керівника Центру діагностики Лемець Л.Ф.

Всім, хто служить медицині,
Від душі хочу сказати
Слово головне «Спасибі»
І здоров'я побажати,
Далі людям допомагайте,
Праця зарахується вам сповна,
Ніколи не сумуйте,
Вам удача лише потрібна!

Редакція газети "Бізнес - Херсон" та вдячні мешканці Херсонської областіИсточникhttp://www.pozdrav.ru/3v-6.shtml

 
«ПерваяПредыдущая281282283284285286287288289290СледующаяПоследняя»

Страница 281 из 324
Яндекс.Метрика