СОБЫТИЯ & ФАКТЫ

На Херсонской верфи спустят на воду третий танкер, построенный для голландской компании

 
Херсонский порт передан в концессию компании "Рисоил-Херсон": сумма заявленных инвестиций составляет 300 млн грн

 
В морському порту Херсон підбили підсумки 2019 року

 

 
С февраля для детей меняются правила пересечения админграницы Крыма с Херсонской областью

 

 
Президент Украины наградил преподавателя Херсонской морской академии Государственной премией

 
У Херсонській міграційній службі підсумували роботу за 2019 рік

 

 
Херсонщина попала в ТОП-3 регионов Украины с процветающей проституцией

 
Американська «Академія Qirimli» в Херсоні буде готувати відповідальних громадян серед переселенців з Криму

 
Чорногорський “пісок”: херсонські депутати вимагають скликання позачергової сесії

 
Новокаховчанина обманули в Интернете: не получил ни авто, ни свою предоплату

 

НОВОСТИ УКРАИНЫ И МИРА

Кооперація: взаємодопомога, демократія та мир!
05.07.2013 21:06


6 липня професійне свято кооператорів Херсонщини

Цього дня  кооперативна громадськість світу відзначає 91-й Міжнародний день кооперації. Цей святковий день Міжнародний кооперативний альянс (МКА) започаткував ще в 1922 році. Починаючи з 1995 року, Міжнародний день кооперації проводиться під егідою Організації Об'єднаних Націй, яка проголосила цей день щорічною знаменною подією і закликала уряди держав відзначати його спільно з національними кооперативними організаціями. Нині Міжнародний кооперативний альянс, членом якої є і Укоопспілка, об'єднує понад 240 кооперативних асоціацій, спілок, ліг 100 країн світу. Загальна чисельність членів різних видів кооперативів становить майже мільярд осіб або сьому частину Населення землі.

Кооперативний рух, як самобутнє явище в історичному розвиткові, втілення принципу людської солідарності, віковічного прагнення розв'язати проблеми матеріального забезпечення та поліпшення соціального статусу населення.

Кооперативний рух в Україні починався зі створення першого споживчого товариства на Харківщині в 1866 році, а через 20 років у 1886 році на Київщині було створене перше сільське споживче товариство.

Як стверджують історичні документи, перші споживчі товариства в Херсонському повіті створені в 1908 році в селах Покровському та Засельє.

Активний розвиток кооперативного руху на Херсонщині припадає на 1905-1920 роки.

На кінець 1913 року на Херсонщині вже налічувалось 70 споживчих товариств, які об’єднували близько 8 тисяч пайовиків і мали 91 магазин.

З подальшим розвитком кооперативного руху настала потреба об’єднання у спілки-союзи.

Херсонська спілка споживчих товариств була утворена у 1917 році і мала назву "Об’єднання".

У 1920 році був утворений єдиний підпорядкований уряду центр "Вукоопсоюз" (пізніше Укоопспілка), в яку увійшла і наша спілка споживчих товариств "Об’єднання".

В 1923 році проведено злиття 2-х спілок Миколаївської та Херсонської в одну Дніпровську спілку споживчих товариств, яка мала назву "Дніпробуд", центральне управління якої знаходилось у місті Миколаєві.

З 1932 по 1937 роки підприємства споживчої кооперації Херсонщини відносились до Одеської облспоживспілки.

З 1937 року до початку Великої Вітчизняної війни - до Миколаївської облспоживспілки.

І лише у 1944 році із утворенням області було відновлено роботу Херсонської обласної спілки споживчих товариств.

В березні 1948 року відбувся І з’їзд споживчої кооперації Херсонської області.

Старшим поколінням кооператорів зроблена величезна робота по розбудові споживчої кооперації області, створення її матеріально-технічної бази та розвитку галузей діяльності. Практично відроджено заново підприємства споживчої кооперації, які були зруйновані під час війни.

На долю нинішніх кооператорів дісталось теж немало труднощів, коли непослідовна економічна політика українських урядів поглибили економічну та духовну кризу в Україні і загальмували відродження кооперації.

В цей час більшості кооперативних організацій прийшлось пережити і товарний дефіцит, і неплатоспроможність населення, і бути на грані банкрутства.

На сучасному етапі стан споживчої кооперації області відображає соціально-економічне становище в Україні, а також має свої особливості, зумовлені характером і природою кооперації.

Розвиток системи відбувається у межах нової моделі, що відповідає напрямам розвитку міжнародного кооперативного руху. Укоопспілка, членом якої є споживча кооперація Херсонщини, представляє споживчу кооперацію України у низці Міжнародних кооперативних організацій:

З 1992 року – член Міжнародного кооперативного альянсу;

Із 2011 року – член Асоціації «Ліга національних (республіканських) кооперативних організацій споживчої кооперації країн Співдружності Незалежних Держав»;

З 2012 року – член Європейського співтовариства споживчих кооперативів (Euro Coop).

Головна стратегічна лінія споживчої кооперації – це поєднання кооперативних принципів та ринкових механізмів, підприємницьких методів господарювання та збереження життєдіяльності кожного підприємства, підвищення конкурентоспроможності та розширення обсягів рентабельної діяльності.

Нині споживча кооперація Херсонщини займається усіма традиційними для системи видами господарської діяльності – торгівлею, ресторанним господарством, заготівлями, маємо власне виробництво, надаємо платні послуги в тому числі ринкові та освітні.

Роздрібна торгівля в області була і залишається пріоритетною галуззю на, яку припадає більше 50% валового обсягу діяльності, в якій зосереджена більша частина основних фондів, на якій базуються основні соціально-економічні  інтереси пайовиків  області та працівників системи.

Об’ємні показники загального роздрібного товарообороту підприємств торгівлі та громадського харчування  в поточному році склали 26,0 млн.грн, в тому числі обіг в галузі ресторанного господарства - 4,3 млн.грн.. Майже 50 % - це продаж товарів у сільських магазинах.

Сучасні магазини, де створені найкращі умови як для покупців, так  і для продавців, обслуговують споживачів в Білозерській (голова правління Богдан Ірина Миколаївна), Бериславській (голова правління Шпитальна Наталія Іванівна), Генічеській (голова правління Поляков Валерій Георгійович), Чаплинській райспоживспілках (в.о. голови правління Адамчук Надія Миколаївна), Каховському (голова правління Каркіна Зінаїда Леонідівна), Каланчацькому (голова правління Єрохін Сергій Михайлович) та Скадовському райспоживтовариствах (голова правління Самойленко Олександр Степанович).

Вдосконалюється структура товарообороту, на 2 дні скоротилась оборотність в роздрібній торгівлі, на 7 % збільшився продаж високорентабельних товарів.

Життя вимагає безперервних змін, і саме вони забезпечать розвиток торгівлі у новому напрямі, який дасть можливість всій мережі перейти на більш якісний та сучасний рівень закупівель товарів, налагодить ефективну діяльність галузі торгівлі в цілому. Сюди можна віднести визначення єдиної асортиментної політики в усіх роздрібних магазинах, що дозволить систематизувати та укрупнити закупівлі для отримання більш лояльних умов поставок товарів від постачальників. Створення єдиної кооперативної торгівельної мережі та єдиного бренду дозволить знизити закупівельні ціни та зменшити інші витрати, удосконалить технології торгівлі у тому числі рівень автоматизації торгівельного процесу, створить умови для залучення в кооперативну мережу приватних підприємців, крім того це дасть можливість скоротити обсяги адміністративних послуг та витрати на їх фінансування, збільшить продажі  та дасть змогу запропонувати покупцям найкращі товари за більш привабливими цінами.

Про успішний старт проекту СООР – Україна на Рівненщині Ви знаєте. Входження наших об’єктів до складу логістичного центру планується у листопаді поточного року.

У березні 2013 року правлінням облспоживспілки затверджено конкретний план дій щодо підготовки роздрібної торговельної мережі до роботи у складі центру закупівель Укоопспілки.

Платних послуг населенню надано на 8,4 млн.грн, серед яких 75% займають послуги ринків, на яких функціонує понад  тисяч торгівельних місць, а це окреме робоче місце, яким ми забезпечуємо працездатне населення області.

Наші ринки стають економічно потужнішими, прибутковішими, вони постійно модернізуються, пропонують дедалі комфортніші умови як продавцям, так і покупцям.

Послідовно і цілеспрямовано проводиться модернізація Центрального та Дніпровського ринків міста Херсона, Каховського, Новокаховського ринків.

За підсумками огляду – конкурсу серед ринків споживчої кооперації України за 2012 рік підприємства облспоживспілки «Центральний ринок» (директор Юсіфов Нураддін Ісрафіл-огли ) та підприємство «Каховський ринок» (директор Коваленко Віктор Іванович)зайняли почесні призові місця.

В минулому році підприємство «Центральній ринок» серед підприємств області за сумою п’яти номінацій фінансово-господарської діяльності визнано «Лідер галузі 2012» з врученням національного сертифікату торгово-промислової палати України.

В 2012 році Указом Президента України директору підприємства «Дніпровський ринок» Устінову Олександру Єгоровичу присвоєне звання заслужений працівник сфери послуг України.

З неменшою відповідальністю підходять кооператори області і до реалізації комплексної Програми розвитку і технічного переоснащення виробничих підприємств системи.

Ставка робиться на базові підприємства за видами діяльності.

У галузі хлібопечення - це хлібокомбінат Скадовського районного споживчого товариства, що випускає хліб, хлібобулочні, кондитерські та макаронні вироби, а також безалкогольні напої.

Цілеспрямовано працюють над покращенням якості, розширенням асортименту кооператори Каховського району. Їх завдання забезпечити кондитерськими виробами та м'ясними напівфабрикатами кооперативні магазини району, області та інших споживачів.

Обсяги діяльності галузей заготівель та виробництва зростають і з початку року склали відповідно 8,0 та 6,0 млн.грн.. З року в рік спостерігається позитивна динаміка збільшення обсягів поставок сільськогосподарської продукції та продуктів її переробки бюджетним установам.

Херсонська кооперація – сумлінний платник податків.

Лише в поточному році до бюджету та позабюджетних фондів сплачено більше 12 млн.грн. В середньому кожна кооперативна організація внесла до скарбниці місцевих громад близько 100 тис.грн обов’язкових платежів.

З позитивними результатами зустрічаємо професійне свято, адже 99,2 % суб’єктів господарювання – прибуткові.

Ми чудово розуміємо, що без минулого немає майбутнього. Тому бережемо пам'ять про всіх працівників системи, хто стояв біля джерел її зародження, цінуємо тих, хто сприяв її розвитку і процвітанню, піклуємося про тих, хто прийде нам на зміну. Ми дорожимо мудрістю старшого покоління і одночасно вітаємо і підтримуємо активність молоді.

Тому одним з першочергових завдань правління вбачає у підготовці, перепідготовці та навчанні кадрів. Для цього є всі можливості.

Зокрема, Херсонський кооперативний економіко-правовий коледж (директор Лімакова Людмила Миколаївна) готує фахівців з 6 спеціальностей: бухгалтерський облік; фінанси і кредит; ресторанне господарство; маркетингова діяльності; товарознавство та комерційна діяльності; правознавство.

Крім того, щорічно кооперативні організації направляють бажаючих навчатися у вищі навчальні заклади Укоопспілки: Львівську комерційну академію та Полтавський університет економіки і торгівлі.

У переддень професійного свята хотілося б висловити щиру подяку всім працівникам споживчої кооперації області за їх працю і любов до своєї справи.

З особливою повагою звертаюся до ветеранів, які присвятили своє життя розвитку споживчої кооперації.

Користуючись нагодою, хочу привітати з Міжнародним днем кооперації всю десяти тисячну кооперативну громаду області. Бажаю всім міцного здоров'я, добробуту, злагоди і миру в їхніх родинах.

Впевнений, що потенціал кооперації не вичерпаний тому, що базується він на таких універсальних кооперативних цінностях, як взаємодопомога, взаємовідповідальність, демократія, рівність справедливість та солідарність, які закладені в основу кожної кооперативної організації.

Голова правління

Спілки споживчих товариств Херсонської області                        Валерій Шахунов

За багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, особистий внесок у розвиток споживчої кооперації області та з нагоди Міжнародного дня кооперації Шахунов В.Б. відзначений «ПОДЯКОЮ» Центральної спілки споживчих товариств України. Редакція газети "Бізнес - Херсон" в свою чергу поздоровляє Валерія Борисовича Шахунова з професійним святом, зиче йому козацького здоров'я та успіхів у державних справах.

 
Крах ХБК, кто защитит рабочих?
21.06.2013 16:49

Dim lights

 
Победили вместе
21.06.2013 16:41

 

Депутат городского совета, участник боевых действий, старшина спецназа ВМФ СССР, певец, поет, композитор – Александр Ткач, по приглашению Альянса Шведско-Украинской дружбы выступил с концертами в городах: Стокгольме и Гетеборге. Посвященных  Дню Победы над фашистской Германии

Dim lights

 
19 червня відбулося підсумкове засідання Громадської ради при ДПС у Херсонській області.
20.06.2013 19:10

На засіданні зі звітом про діяльність Громадської ради виступив її голова – голова Ради ТВ АППУ в Херсонській області Максименко О.П.

Він окремо відмітив про те, що в наступній каденції члени Громадської ради перетворилися у дієвий колектив однодумців, який почав й за межами діяльності в раді приймати участь у важливих суспільних заходах, що стосуються податкової та економічної політики Херсонщини. Зокрема, майже всі члени Громадської ради при ДПС приймали активну участь у громадських обговореннях, які проводила АППУ на Херсонщині в 2011-2012 роках. Багато хто з них долучалися до семінарів  та круглих столів, що проводило Територіальне відділення АППУ в  Херсонській області. Громадська рада налагодила конструктивну співпрацю з ДПС в Херсонській області, за свою каденцію заслухала та вирішила багато актуальних питань зі сфери податкової політики. Робота керівників та Громадської ради в цілому за минулу каденцію отримала задовільну оцінку.

У зв’язку з утворенням Головного управління Міндоходів у Херсонській області (постанова КМУ від 20 березня 2013 року №29 «Про утворення територіальних органів Міністерства доходів і зборів») та враховуючи вимоги постанови КМУ від 03 листопада 2010 року №996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики», на засіданні розроблений алгоритм та створена ініціативна група з підготовки установчих зборів для формування Громадської ради при Головному управлінні Міндоходів у Херсонській області. Ініціативна група створена у складі: Максименко О.П., Остроумова В.В., Польська Л.М., Сальник І.В., Сідельникова Л.П.


На закінчення зборів Голова ради ТВ АППУ Максименко О.П. повідомив присутніх та запросив на семінар, що має проводитися Асоціацією платників податків України 05 лютого в м.Миколаєві для платників податків Миколаївської та Херсонської областей.

Прес-служба ТВ АППУ в Херсонській області

 
Мерія міста Херсона. Життєдіяльність.
18.06.2013 21:57

 

Треба любити своє місто, не бути байдужим.

В.о. мера міста Зоя Яківна Бережна за останні два тижня провела декілька виробничих нарад з керівними працівниками мерії, на яких обговорювалися важливі питання життєдіяльності нашого міста.

28 травня проведено нараду з керівниками ресторанів та супермаркетів з питань благоустрою.

29 травня була нарада з розповсюдження карток поповнення мобільного зв'язку.

30 травня відкрито симпозіум «Легенди Таврії», розпочато роботи по блугоустрою території бульвару Мирного (кінцевий термін – 29 червня)

31 травня розпочали роботи з благоустрою Набережної та проспекту Ушакова

1-2 червня пройшли випускні вечори

З 1 квітня по 31 травня проходив весняний призив. До війська було відправлено 132 чоловіка слід відмітити низьку явка призивників до дільниць.

З 1 червня відбувається реорганізація військкоматів

1 червня для працівників міськвиконкому, мабуть, запам'ятається надовго. Саме в цей день, у зв'язку зі святкуванням Дня захисту дітей, вони відвідали дуже багато дитячих колективів,багатодітних родин, побували на низці заходів у дошкільних установах. Бережна відмітила, що такі заходи, як «Крок до зірок», свята для медалістів, дітей-сиріт, випускні, треба висвітлювати у місцевих ЗМІ.

Після візитів працівників міськвиконкому до багатодітних родин постала необхідність перевірити дані в списках багатодітних сімей, тому що є деякі розбіжності між наявною інформацією та реальною демографічною ситуацією в нашому місті. Крім того в.о. мера радить дізнатися про умови проживання дітей у таких родинах, тому що чада іноді страждають і від батьків. Проте є спражнві батьки-герої, які піклуються про своїх малюків.

Наразі готуються проекти соцільного характеру: буде проводитися інвентаризація гуртожитків, створюватимуться сімейні блоки, планують побудувати котеджі для багатодітних сімей. До того ж Зоя Бережна  закликала підготувати розпорядження про гарантований захист дітей-сиріт по отриманню і збереженню житла і попередила про реорганізацію служб для дітей. Та найбільш нагальними заходами є перевірки техніки безпеки всіх споруд пришкільних таборів, закладів відпочинку. Не слід забувати  і про людей похилого віку. Потрібно контролювати ціни препаратів для ветеранів в аптеках при лікарнях. Такі заклади в гонитві за наживою забувають про совість. До 1 жовтня – Дня людей похилого віку - Зоя Яківна розпорядилася організувати акції для ветеранів.

Вже сьогодні розпочинається підготовка до зими. Отже треба добре підготуватися до опалювального сезону

1 вересня  у всіх школах має пройти перший урок на тему «Знаю свою вулицю і свій мікрорайон». Діти не знають історії своєї батьківщини, а без минулого не буде й майбутнього.

У місті Херсоні почалась оздоровча компанія

Вже сьогодні ми можемо спостерігати притік туристів. Ця пора в нашому місті пройде під девізом «Скажемо «ТАК» чистоті та порядку!». Зокрема Зоя Яківна зазначила, що необхідно:

 • Відновити зелені зони
 • Створити трудові десанти серед школярів для прибирання вулиць; відновити, так би мовити, традицію «суботників»
 • Одягнути працівників в форму та замінити застарілий інвентар
 • Почистити дренажні системи
 • Пофарбувати ржаві урни
 • Зайнятися нанесенням пішохідної розмітки
 • Поставити контейнери для сміття
 • Боротися зі стихійними сміттєзвалищами ( в т.ч. на проспекті Ушакова)
 • Проводити ранкові об'їзди магістральними вулицями
 • Відремонтувати зупинки (про це йшла мова ще на початку весни)
 • Прибрати колишні кіоски «Преса» та демонтувати рекламу, адже такі конструкції заважають ремонтним роботам на вулиці Суворова
 • Перевірити пляжі та встановити інформаційну дошку «Подорож по Набережній», яка б дозволила туристам більш впевнено себе почуватись у нашому місті та більш ретельно організувати відпочинок без шкоди навколишньому середовищу
 • Активізувати боротьбу зі стихійною торгівлею, непланомірною та несанкціонованною забудовою, адже це таке самоуправство несе за собою втрати для міського бюджету
 • Контролювати схему розміщення точок продажу сезонної продукції
 • Боротися з розпиванням спиртного в місцях масового відпочинку
 • Проводити нарада з керівниками щодо встановлення літніх кафе та майданчиків
 • Підготувати вело-доріжки и вело-парковки
 • Заборонити проїзд важких вантажних автомобілів (це призводить до руйнування асфальтного покриття)
 • Перевірити стан пандусів (люди з обмеженими фізичними можливостями все більше страждають від низького рівня соціальної сфери)
 • Підготувати Одеську площу, площу Мозгового, встановити інформаційні дошки - видатних людей нашого міста про Суворова, Ушакова, Ганібала.
 • Зайнятися підготовкою Привокзального скверу, Казённого саду, дитячих майданчиків та парку культури та відпочинку
 • З 1 жовтня закриють на реконструкцію парк Леніна

Цікавою була теза в.о. мера про те, що необхідно знайти кошти для впровадження ліцензійного програмного забезпечення. Як ми знаємо, у світі з новою силою розпочалася боротьба з розповсюдженням піратської продукції, і приємно, що у нашому місті будуть підтримувати подібну тенденцію.

Не на останньому місці (відмічено на нараді з Зоєю Яківною Бережною) є і боротьба з корупцією, бо це явище не  скидає обертів. Сучасне суспільство, каже Зоя Яківна, звикло вирішувати проблеми через конверти, портфелі та ресторани. Але цим же заплямовує свою й так не бездоганну репутацію.

І наостанок Зоя Яківна закликала всіх працівників мерії любити своє місто, не бути байдужим...

Олександр Глазунов

 
«ПерваяПредыдущая241242243244245246247248249250СледующаяПоследняя»

Страница 250 из 276
Яндекс.Метрика