СОБЫТИЯ & ФАКТЫ

Херсон нарешті отримає кредит на закупівлю 50 тролейбусів

 
Председатель ОГА представил систему предоставления админуслуг на Херсонщине

 
Засідання комітету жінок-підприємиць відбулося у Херсоні (Відео)

 
Скадовский порт уйдёт с молотка

 
Минулого року майже 140 херсонців виїхали на постійне проживання за кордон

 

 
Директор херсонського КП «Гарантія» спростував чутки щодо стерилізації безпритульних тварин

 
Глава Херсонской ОГА провел презентацию Скадовского порта в Турции

 
Херсонські аудитори: результати діяльності і заходи впливу

 
Начальник обласного главку поліції відзвітував про хід впровадження програми «Безпечна Херсонщина»

 
Херсонська державна морська академія провела День відкритих дверей для абітурієнтів

 

НОВОСТИ УКРАИНЫ И МИРА

Поздоровляємо з Днем народження!
08.04.2015 19:19

Пінькаса Сергія Володимировича

Першого заступника генерального директора ОБОРОНПРОМУ

Від щирого серця бажаємо
Щастя, радості, добра,
Здоров’я, успіхів, тепла,
Благополуччя та достатку,
Щоб справи всі були в порядку.
Хай усміхається життя
Та кращим буде майбуття!

Редакція газети "Бізнес - Херсон"

 
НБУ повідомляє:
29.03.2015 19:50

27.03.2015

Банк удосконалив порядок установлення офіційного курсу гривні та механізм його розрахунку

З 31 березня 2015 року офіційний курс гривні до іноземних валют та курс банківських металів, стосовно яких передбачено щоденне встановлення офіційного курсу (далі – офіційний курс гривні), установлюватиметься наприкінці робочого дня та починатиме діяти з наступного робочого дня.

З цієї самої дати офіційний курс гривні:

-         установлений на останній робочий день тижня або на передсвятковий день, діятиме протягом наступних вихідних або святкових днів;

-         установлений в останній робочий день тижня або в передсвятковий день, починатиме діяти в перший робочий день наступного тижня чи в перший післясвятковий робочий день;

-         до іноземних валют, стосовно яких передбачено встановлення офіційного курсу раз на місяць, установлюватиметься в останній робочий день місяця та діятиме з першого до останнього числа наступного календарного місяця.

Повідомлення про встановлення офіційного курсу оприлюднюватиметься в день його встановлення до 18 години на сторінці Офіційного інтернет-представництва Національного банку України.

Діючий на сьогодні порядок передбачає, що офіційний курс гривні встановлюється та оприлюднюється в середині робочого дня і діє з часу його встановлення.

Також з 31 березня 2015 року розрахунок офіційного курсу гривні до долара США здійснюватиметься як середньозважене значення курсу гривні до долара США за всіма укладеними угодами з його купівлі та продажу на умовах "тод", "том" та "спот" у день установлення офіційного курсу за даними Системи підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку України Національного банку України.

Порядок, який діє на сьогодні, передбачає розрахунок офіційного курсу гривні до долара США як середньозважене значення не за укладеними угодами, а за операціями поточного дня. Тобто наразі до розрахунку беруться угоди, укладені в минулі дні, але з датою валютування поточного дня. Тоді як угоди, укладені поточного дня, з більш пізньою датою валютування до розрахунку не беруться.

Нагадаємо, розрахунок офіційного курсу гривні до інших валют та банківських металів здійснюється на підставі офіційного курсу гривні до долара США та останньої наявної інформації про курси відповідних валют до долара США та ціни банківських металів на світових ринках.

Зазначені нововведення, які повністю відповідають зобов’язанням України, взятим у рамках Програми розширеного фінансування EFF, затверджені постановами Правління Національного банку України від 19.03.2015 №194 "Про внесення змін до Положення про встановлення офіційного курсу гривні до іноземних валют та курсу банківських металів" та від 19.03.2015 №195 "Про внесення змін до Порядку встановлення офіційного курсу гривні до іноземних валют та курсу банківських металів", які набирають чинності з 31.03.2015.

Як відзначив директор Департаменту відкритих ринків Національного банку України Олег Чурій, новий порядок установлення офіційного курсу гривні значно полегшить використання офіційного курсу банками та суб’єктами господарювання під час здійснення облікових дій та інших операцій, за якими передбачено використання офіційного курсу. А вдосконалений механізм його розрахунку забезпечить більшу відповідність офіційного курсу реальним ринковим котирування гривні до іноземних валют та банківських металів.

Довідково

Національний банк України встановлює офіційний курс гривні без зобов’язань щодо купівлі чи продажу іноземної валюти та банківських металів за цим курсом. Офіційний курс гривні до іноземних валют та банківських металів використовується резидентами та нерезидентами України для здійснення бухгалтерського обліку операцій з іноземною валютою та банківськими металами.

Подробнее...
 
БАНКИ ВІДНЕСЕНІ ДО КАТЕГОРІЇ НЕПЛАТОСПРОМОЖНИХ
20.03.2015 16:17

ПАТ "АСТРА БАНК" віднесено до категорії неплатоспроможних

20.03.2015

 

19 березня 2015 року ПАТ "АСТРА БАНК" віднесено Національним банком України до категорії неплатоспроможних.

ПАТ "АСТРА БАНК" входить до складу банківської групи "Дельта", відповідальною особою якої є АТ "Дельта Банк".

У зв`язку з проведенням ПАТ "АСТРА БАНК" ризикової діяльності, наявністю загрози інтересам вкладників та інших кредиторів, а також потребою в посиленому контролі за діяльністю банку у лютому 2015 року ПАТ "АСТРА БАНК" було віднесено до категорії проблемних та призначено куратора – службовця Національного банку України.

Крім того, ПАТ "АСТРА БАНК" розмістив значні обсяги коштів на кореспондентському рахунку в АТ "Дельта Банк". З метою використання цих високоліквідних коштів ПАТ "АСТРА БАНК" була надіслана вимога до АТ "Дельта Банк" щодо повернення коштів у національній валюті на коррахунок, відкритий ПАТ "АСТРА БАНК" у Національному банку України. Однак АТ "Дельта Банк" не виконав зазначену вимогу.

Після віднесення ПАТ "АСТРА БАНК" до категорії проблемних до Національного банку України не було надано прийнятних та переконливих пропозицій щодо фінансового оздоровлення банку. Власником банку не було вжито заходів щодо надання фінансової підтримки банку з метою приведення його діяльності у відповідність до вимог законодавства.

Ураховуючи вимоги статті 76 Закону України "Про банки і банківську діяльність" та відсутність перспектив відновлення діяльності ПАТ "АСТРА БАНК", з метою захисту інтересів вкладників та інших кредиторів, Правлінням Національного банку України було прийнято рішення про віднесення ПАТ "АСТРА БАНК" до категорії неплатоспроможних (постанова Правління Національного банку України від 19 березня 2015 року № 186).

 

ПАТ "БАНК "КИЇВСЬКА РУСЬ" віднесено до категорії неплатоспроможних

 

 

19 березня 2015 року ПАТ "БАНК "КИЇВСЬКА РУСЬ” віднесено Національним банком України до категорії неплатоспроможних.

Таке рішення прийняте у зв’язку з неспроможністю учасників/акціонерів ПАТ "БАНК "КИЇВСЬКА РУСЬ” забезпечити капіталізацію згідно з результатами діагностичного обстеження банку, проведеного у 2014 році, керуючись пунктом 3 частини 3 статті 1 Закону України "Про заходи, спрямовані на сприяння капіталізації та реструктуризації банків”.

Так ПАТ "БАНК "КИЇВСЬКА РУСЬ” не забезпечило у встановлені строки виконання Плану капіталізації щодо збільшення капіталу банку, основним призначенням якого є покриття негативних наслідків різноманітних ризиків, які банки беруть на себе в процесі своєї діяльності, а також забезпечення захисту вкладів, фінансової стійкості й стабільної діяльності банків.

Отже, власниками істотної участі ПАТ "БАНК "КИЇВСЬКА РУСЬ” всупереч вимогам статті 58 Закону України "Про банки і банківську діяльність” не вжито своєчасних заходів для запобігання настанню неплатоспроможності банку.

Ураховуючи вимоги статті 76 Закону України "Про банки і банківську діяльність”, з метою захисту інтересів вкладників та інших кредиторів, Правлінням Національного банку України було прийнято рішення про віднесення ПАТ "БАНК "КИЇВСЬКА РУСЬ” до категорії неплатоспроможних (постанова Правління Національного банку України від 19 березня 2015 року № 190).

 

 

Прес-служба

тел. (+380552) 32-64-59

e-mail: Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript

Oфіційне інтернет-представництво Національного банку: http://www.bank.gov.ua

Національний банк у Facebook: https://www.facebook.com/NationalBankOfUkraine#

 
Інформація про надані Національним банком України кредитів за лютий 2015 року
20.03.2015 16:15

Інформація про надані Національним банком України банкам України та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб кредити за лютий 2015 року

19.03.2015

Національний банк України продовжує публікацію інформації про надані Національним банком України кредити банкам України та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб України.

Загальний обсяг заборгованості за наданими Національним банком України кредитами банкам України та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб зріс у лютому поточного року на 8,87 млрд. грн. і станом на початок березня становив 129,27 млрд. грн. Зокрема різниця між обсягами наданих банкам кредитів та обсягами їх повернення становила 3,67 млрд. грн.

У лютому Національний банк надав банкам України та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб кредитів на суму 36,03 млрд. грн., у тому числі кредитів строком більше 30 календарних днів - на 4,8 млрд. грн. Обсяг повернення раніше наданих кредитів рефінансування банкам України та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб становив 27,17 млрд. грн.

У лютому стабілізаційні кредити отримали два банки: ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК" на загальну суму 3,29 млрд. грн. (рішення від 04 грудня 2014 року, 19 лютого 2015 року та 27 лютого 2015 року) та АТ"БАНК"ФІНАНСИ ТА КРЕДИТ" (рішення від 12 лютого 2015 року) у сумі 276 млн. грн.

 

Прес-служба

тел. (+380552) 32-64-59

e-mail: Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript

Oфіційне інтернет-представництво Національного банку: http://www.bank.gov.ua

Національний банк у Facebook: https://www.facebook.com/NationalBankOfUkraine#

 
У Національному банку України відбулася чергова нарада
20.03.2015 16:12

У Національному банку України відбулася чергова нарада з керівниками 40 найбільших банків

17.03.2015

Під час щотижневої наради в Національному банку України було обговорено стан грошово-кредитного ринку. Так більшість присутніх банкірів підтвердила ознаки стабілізації ситуації. За їх словами, протягом минулого тижня зафіксовано приріст депозитної бази банків у національній валюті.

Голова Національного банку України Валерія Гонтарева поінформувала банкірів, що наразі пропозиція іноземної валюти перевищує попит на неї. Така ситуація спостерігається як на готівковому, так і на міжбанківському ринку. Завдяки цьому Національний банк України з початку місяця поповнив чисті валютні резерви майже на 579 млн. дол. США. "У подальшому ці кошти можуть бути використані для проведення валютних інтервенцій у разі збільшення попиту на валюту або посилення волатильності на ринку", – зазначила вона.

Також під час зустрічі Голова Національного банку України повідомила банкірам, що кошти першого траншу кредиту в рамках Програми розширеного фінансування від Міжнародного валютного фонду в розмірі майже 5 млрд. дол. США вже надійшли на рахунки Національного банку України. Вона наголосила, що одним із головних критеріїв виконання Програми є досягнення фінансової стабільності. Збільшення золотовалютних резервів суттєво сприятиме цьому. "Програмою передбачено збільшення валютних резервів України до кінця 2015 року до 17 млрд. дол. США", – додала Голова Національного банку України.

Окрему увагу учасники наради приділили обговоренню норм Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України і деяких інших законодавчих актів України" від 02.03.2015 № 211-VIII (далі – Закон). Занепокоєння банківської спільноти та учасників ринку пов’язано з відсутністю чіткого порядку стягнення та адміністрування збору відповідно до норм Закону. Зокрема, ним передбачено, що починаючи з 13.03.2015 доходи від операцій із валютними цінностями (окрім цінних паперів), пов’язаними із переходом права власності на такі валютні цінності, обкладаються військовим збором за ставкою 1,5%. З огляду на актуальність питання в нараді взяв участь директор департаменту податкової, митної політики та методології бухгалтерського обліку Міністерства фінансів України Микола Чемерук. За його словами, Міністерство фінансів України з метою врегулювання цього питання проводить консультації з представниками Національного банку України, Державної фіскальної служби та банків; найближчим часом будуть надані докладні роз’яснення учасникам ринку. Наразі зрозуміло, що податковий збір не буде розповсюджуватись на увесь перелік банківських операцій, які можна віднести до валютообмінних.

Крім того, під час щотижневої наради додатково були розглянуті перспективи подальшого зниження граничної суми готівкових розрахунків. Голова Національного банку України Валерія Гонтарева зауважила, що існує необхідність активізувати зусилля банківської спільноти в цьому напрямі, провести консультації серед банкірів та визначити оптимальну граничну межу готівкових розрахунків відповідно до європейського досвіду. "Зниження максимально дозволеної суми розрахунків готівкою стимулюватиме розвиток безготівкового ринку та дасть змогу залучити додаткові ресурси в банківську систему", – сказала Валерія Гонтарева та додала, що такий крок сприятиме зменшенню тіньового сектору економіки України. Також регулятор запропонував на розгляд та подальше обговорення банківської спільноти можливість випуску депозитних сертифікатів Національного банку України, номінованих в іноземній валюті.

 

Дмитро Сологуб очолив монетарний напрям діяльності

Національного банку України

ПРЕС-РЕЛІЗ

 

17 березня 2015 року в. о. заступника Голови Національного банку України, який здійснюватиме загальне керівництво монетарним напрямом діяльності регулятора, призначено Дмитра Сологуба.

Голова Національного банку України Валерія Гонтарева, коментуючи його призначення, наголосила: "Сучасні виклики вимагають від Національного банку України прийняття відповідальних рішень та проведення дієвої монетарної політики. Відсьогодні за розбудову функції забезпечення монетарної стабільності, ефективне формулювання грошово-кредитної політики регулятора відповідатиме провідний економіст, який є авторитетним та добре знаним в економічних і фінансових колах як нашої країни, так і за кордоном".

Дмитро Сологуб народився 8 червня 1978 року. У 2000 році закінчив Білоруський державний університет за спеціальністю "Економічна теорія", здобувши кваліфікацію економіста, викладача економіки, а в 2002 році – магістерську програму з економіки (EERC) Національного університету "Києво-Могилянська академія", здобувши кваліфікацію магістра економіки. Вільно володіє англійською мовою, є автором низки досліджень з економічної тематики. У 2013 році отримав диплом Сертифікованого фінансового аналітика (CFA).

У 2001 – 2002 роках під час навчання Дмитро Сологуб працював асистентом з досліджень магістерської програми з економіки (EERC) Національного університету "Києво-Могилянська академія". З 2002 до 2004 року – науковим співробітником Інституту економічних досліджень та політичних консультацій (спочатку у відділі державних фінансів, а пізніше – у відділі макроекономічного аналізу). У 2004 – 2007 роках був економістом-дослідником у представництві Міжнародного валютного фонду в Україні. З 2007 року і до призначення в Національний банк України обіймав посаду начальника відділу аналізу та досліджень АТ "Райффайзен Банк Аваль".

З 17 березня 2015 року – в. о. заступника Голови Національного банку України, член Правління Національного банку України.

 

 

Прес-служба

тел. (+380552) 32-64-59

e-mail: Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript

Oфіційне інтернет-представництво Національного банку: http://www.bank.gov.ua

Національний банк у Facebook: https://www.facebook.com/NationalBankOfUkraine#

 
«ПерваяПредыдущая211212213214215216217218219220СледующаяПоследняя»

Страница 220 из 278
Яндекс.Метрика