СОБЫТИЯ & ФАКТЫ

Ювілей відомого корабела.

17 вересня 2019 роки відзначає своє дев'яносторіччя

Валентин Миколайович Трубач, соратник легендарного суднобудівника Всеволода Заботіна, Лауреат державної премії УРСР в галузі науки і техніки (1975), нагороджений двома орденами Трудового Червоного Прапора (1966, 1971), орденом Дружби народів (1981), кількома медалями, співавтор книги «Херсонський суднобудівний завод. Нариси історії».

Висококласний професіонал, талановитий організатор і досвідчений виробничник Валентин Миколайович Трубач пропрацював на Херсонському суднобудівному заводі - п'ятдесят років (з 1956 по 2006 рік) З них протягом чверті століття він, як заступник Генерального директора заводу, Героя Соціалістичної праці Всеволода Федоровича Заботіна, був, по суті, його «правою рукою».

 
Для збереження довкілля Херсонщини бізнесмени сплатили 12 мільйонів гривень екоподатку

З початку року платники екологічного податку Херсонщини сплатили до бюджетів усіх рівнів 12,3 млн. грн. за забруднення навколишнього середовища. Із загальної суми 5,3 млн. грн. отримали бюджети місцевих громад, ще 7 млн. грн. надійшло до державного бюджету. Загальна сума надходжень порівняно з тогорічним показником  зросла на 1,7 млн. грн. податків та зборів.

За видами забруднення найбільше екоподатку надійшло за викиди в атмосферне повітря – вони склали 4, 8 млн. гривень. За скиди у водні об’єкти підприємства заплатили 3,4 млн. грн, в той же час за розміщення відходів херсонський бізнес відшкодував 2,2 млн гривень. Також зростання надходжень екологічного податку відбулося за рахунок збільшення у 24 рази ставки податку за викиди діоксиду вуглецю, за цей вид забруднення «екобізнесмени» сплатили 1,8 млн. гривень податків та зборів.

 
Перегляд та аналіз результатів роботи 2-ого року реалізації проекту «Заради життя» в Херсонській області

05 вересня на базі філії Центру пробації в Херсонській області відбулась робоча зустріч організована ВБФ «Коаліція ВІЛ-сервісних організацій» за сприяння міжнародної організації РАТН в рамках проекту «Заради життя: якісні інтегровані послуги з ВІЛ, туберкульозу та вірусного гепатиту С для людей в конфлікті з законом» («Заради життя»/«Serving Life») за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

У зустрічі взяли участь керівники всіх служб, задіяних у проекті, та його координатори. Обговорено результати роботи по компоненту «Пробація», окреслено проблеми та досягнення в установах виконання покарань, роль філії Державної установи «Центр охорони здоров’я ДКВС України».  Більш детально зупинились на виконанні пріоритетних дій у третьому році реалізації проекту та на рекомендаціях для покращення роботи в регіоні.

 
Державні інспектори Херсонщини протягом серпня здійснили 224 перевірки дотримання вимог земельного законодавства


Впродовж минулого місяця Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області здійснило 218 перевірок дотримання вимог земельного законодавства, у тому числі 32 повторних, додатково перевірено 6 суб’єктів господарювання.

Під час зазначених перевірок фахівці виявили 122 порушення. Управління з контролю за використанням та охороною земель оперативно вживає заходи, спрямовані на усунення даних порушень. Так, впродовж місяця для усунення виявлених порушень було видано 90 приписів (6 із них – суб’єктам господарювання), складено 85 протоколів, передано 16 матеріалів до правоохоронних органів (у тому числі 15 – до органів прокуратури). У результаті розгляду адміністративних справ, винесено 82 постанови на суму 12 920 гривень.

 
Поздравляем с Днем Рождения!

Поздравляем - депутата Херсонского городского совета, успешного хозяйственника и политика, директора КП "Гарантия" Игоря Семенчева

С особым чувством в день рожденья

Желаю вам счастливых лет,

Здоровья, радости, движенья

Путем расцвета и побед

Желаю, чтобы все сбывалось

И крылья славы вас нашли,

А имя ваше оказалось

В ряду великих всей Земли.

Редакция газеты "Бизнес - Херсон"

 
Поздравляем с Днем Рождения!

Поздравляем с Днем Рождения - успешную женщину, педагога Светлану Одайник. Проректора по вопросам внешнего оценивания и мониторинга качества образования КВУЗ «Херсонская академия непрерывного образования»

Пускай заботы и печали
Твой дом обходят стороной.
Пусть солнце яркими лучами
Согреет мир прекрасный твой.
Цветы вселенной расцветают
Сегодня только для тебя,
И никогда не увядают
Душа твоя и красота


Сайт: p0zd.ru

Редакция газеты "Бизнес - Херсон"

Ре©

 
Передача Херсонської нафтоперевалки: від АРМА вимагають провести відкритий конкурс

Державне "Підприємство із забезпечення нафтопродуктами" вимагає від Агентства з розшуку та менеджменту активів скасувати рішення про передачу Херсонської нафтоперевалки невідомій компанії "Вествайт Трейд" та провести прозорий відкритий конкурс.

Про це на прес-конференції заявив т.в.о. голови держкомпанії Ярослав Ковалевський, передає enkorr.

"Ми не вимагаємо преференцій для себе, ми хочемо відкритого публічного конкурсу з професійними вимогами із залученням максимальної кількості учасників, що забезпечать подальшу ефективну і безпечну експлуатацію Херсонської нафтоперевалки", - підкреслив Ковалевський.

 
АМПУ: Порядок проверки и взятия проб воды устанавливает прозрачный механизм определения источников загрязнения и предотвращает коррупционные злоупотребления

«Порядок проверки, отобора проб воды и проведения их анализа» стал уже вторым важным для портовой отрасли документом, одобренным Кабинетом министров Украины за последние два месяца, непосредственное участие в разработке которых принимали специалисты Администрации морских портов Украины. Одобрение этого Порядка – предпоследний шаг в построении современной и прозрачной системы экологических проверок в морских портах Украины. Следующим станет «Порядок вычисления размера возмещения и уплаты убытков, причиненных вследствие загрязнения с судов, кораблей и других плавсредств территориальных и внутренних морских вод Украины», который сейчас прорабатывается рабочей группой Государственной регуляторной службы, в составе которой также есть специалисты АМПУ.

 
Губернатор Херсонщины Гусев поздравил херсонцев с Днём Флага Украины

Видео с поздравлением губернатор Херсонщины разместил на своей странице в Фейсбуке.

«Сегодня – большой праздник, и я поздравляю вас с ним. Желаю всем нам побед, мира, согласия, оптимизма и осуществления желаний, а также достижения невероятных целей для развития каждой семьи, особенно моей родной, любимой Херсонской области. Херсонщина обязательно станет регионом счастливых людей, где приятно жить, работать, и куда хочется возвращаться в любое время года!», — сказал Юрий Гусев.

 
На Херсонщине массово травят бездомных животных

В Новой Каховке произошел очередной скандал, темой для которого послужили бездомные собаки. Сайт «Гривна» неоднократно сообщал, что животные атакуют горожан не только на окраинах города, но и в самом центре. Данная ситуация настораживает новокаховчан, ведь следующими жертвами могут стать их дети.

Глядя на бездействия властей, жители самостоятельно стали принимать меры. Вместо того, чтобы обратиться в приют, собак массово стали усыплять. Так, по словам Татьяны Гурьяновой, только за вчерашний день было обнаружено в городе две мертвые собаки.

«Человеческая жестокость не знает границ. Сегодня мы похоронили двух замечательных собак, которым не повезло жить в нашем дворе. Они никому не мешали, просто жили. Собачки умерли в страшных муках. Давайте новокаховчане молча закапывать собак, а эти люди будут их продолжать травить. Или уже начнём как-то с этим бороться?»- прокомментировала Татьяна.

 

 

НОВОСТИ УКРАИНЫ И МИРА

Праздничный репортаж. ООО «Плодоовощной комбинат «Херсон». Высшее качества и умеренные цены - девиз предприятия.
11.05.2014 16:07

Рассказывает директор предприятия Оксана Баденко

ООО «Плодоовощной комбинат «Херсон» основан 2005 году.

Завод расположен в географически выгодном регионе Украины Херсонской области, на пересечении овощных и фруктовых сырьевых направлений Юга Украины Исторически - Херсонская область Украины славится высоким аграрным потенциалом.

Овощи и фрукты выращенные именно на этих экологически чистых землях, в уникальных климатических условиях, всегда пользуются особым спросом как у производителей так и у потребителей.

Современное технологическое оборудование и экологически чистое сырье позволяет предприятию выпускать качественную, конкурентоспособную, натуральную продукцию.

Завод оснащен широким производственным циклом обработки овощей и фруктов, с максимальным сохранением в них витаминов и микроэлементов.

Подробнее...
 
В.о. начальника ГУ Міндоходів у Херсонській області призначено Віталія Лазарєва
09.05.2014 20:09

Відповідно до наказу Міністерства доходів і зборів України від 07.05.2014 №1191-о виконання обов’язків начальника Головного управління Міндоходів у Херсонській області покладено на Лазарєва Віталія Олександровича.

Керівному складу ГУ Міндоходів у Херсонській області нового очільника представив перший заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації Ігор Олександрович Шепелєв.

Із побажаннями подальшої плідної співпраці Віталія Лазарєва з представниками громадськості до привітання долучився голова Громадської ради при ГУ Міндоходів у Херсонській області Олександр Павлович Максименко.

 
Новий статус президента "Ініціативи"
05.05.2014 21:52

Президент жіночого клубу "Ініціатива" Зоя Бережна отримала посвідчення кандидата на посаду Херсонського міського
голови і зустрілася з колективом загальноосвітньої школи N41. Минулого разу
Зоя Яківна була тут 1 вересня 2013-го. З того часу навчальний заклад зазнав
серйозних змін: відремонтовано дах, побудований спортивний майданчик, значно
покращилася матеріально-технічна база. Під час виконання обов'язків міського
голови саме Зоя Бережна була ініціатором виділення коштів із міського бюджету
на потреби 41-ї школи. Довірена особа кандидата, директор Херсонського
міськводоканалу Ігор Козаков підкреслив, що за головування Бережної обласний
центр зазнав багато позитивних зрушень. Кількість жителів, що мають цілодобове
водопостачання, збільшилася на 40 тисяч. Уперше за багато років 8 дітей-сиріт
отримали власне житло. Створено Раду голів ОСББ, розпочато спорудження
мостового переходу...
Зоя Яківна порушила чимало актуальних тем під час спілкування з учителями та
жителями Таврійського мікрорайону. Учасники зустрічі виявили небайдужість,
бажання та готовність зробити місто кращим і визначили плани спільних дій.
Вирушаємо в майбутнє разом!

 
Ексклюзивне інтерв’ю заступника Генерального прокурора України – Миколи Банчука
28.04.2014 20:25

Ексклюзивне інтерв’ю  заступника Генерального прокурора України – Миколи Банчука

Кор.:   Які недоліки виявлені  у діяльності Генеральної прокуратури України упродовж 2013-2014 років та шляхи їх вирішення?


Банчук:    Одним із основних та найбільш серйозних недоліків у роботі органів прокуратури України з питань нагляду за додержанням правоохоронними органами вимог законів у кримінальному провадженні було незабезпечення дотримання конституційних прав громадян при провадженні досудового розслідування кримінальних правопорушень.

Однак на даний час, внаслідок посилення вимогливості до прокурорсько-слідчих працівників в частині суворого дотримання законності, запровадження нинішнім керівництвом Генеральної прокуратури України нових підходів в організації роботи, жорсткої та принципової позиції до будь-якого порушення вимог Конституції та законів України, вдалося значною мірою покращити рівень та якість роботи працівників органів прокуратури України, у тому числі в частині дотримання та захисту прав громадян, а також швидкого реагування на протиправну поведінку будь-якої особи у суворій відповідності до чинного законодавства.

Як наслідок, поточного року прокурорами за реабілітуючими підставами закрито провадження, які розслідувалися слідчими органів внутрішніх справ, стосовно 287 осіб, що майже учетверо більше ніж за весь 2013 рік.

Судами ухвалено реабілітуючі рішення, які набрали законної сили, стосовно 85 осіб, у той час як за весь минулий рік їх кількість становила лише 92.

Найбільше таких рішень прийнято в Донецькій області – 16, Запорізькій області – 10, Херсонській області – 9, Вінницькій, Дніпропетровській, Миколаївській та Чернігівській областях – по 5.

Прокурорами за реабілітуючими підставами закрито 3 кримінальних провадження, що розслідувалсь органами служби безпеки, стосовно 5 осіб (Дніпропетровська область – 3, Головного слідчого управління Служби безпеки України - 2).

За усіма вказаними фактами проводяться відповідні вивчення, на підставі результатів яких буде прийнято рішення про можливість притягнення винних у порушеннях прокурорів до передбаченої законом відповідальності.


Кор.:    Завдання Генеральної прокуратури України на сьогодні у зв’язку з сепаратистськими настроями у деяких областях України?


Банчук: Основним завданням Генеральної прокуратури України в умовах сьогодення є посилення наглядовими заходами протидіїтаким проявам удеяких областях України.

Основним елементом протидії є забезпечення своєчасного виявлення та початку досудового розслідування кримінальних правопорушень такої категорії, розкриття злочинів та закінчення досудового розслідування у розумні строки.

У даний час Головним слідчим управлінням Служби безпеки України здійснюється досудове розслідування у 24 кримінальних провадженнях за такими фактами, а також щодо закликів і дій, спрямованих на порушення державного суверенітету України, територіальної цілісності держави.

Під час їх розслідування за підозрою у вчиненні злочинів затримано 19 осіб, яким прокурорами Генеральної прокуратури України оголошено про підозру та обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою.

Крім того, стосовно 11 осіб прокурорами складено повідомлення про підозру та судом надано дозвіл на їх затримання.

Насамперед, це кримські сепаратисти Аксьонов С.В. та Константинов В.А., а також їх пособники Наталя Поклонська, Петро Зима та інші.

Взято під варту низку проросійських провокаторів, які організовували та брали безпосередню участь у дестабілізації ситуації на півдні та сході України.

Завдяки вжитим заходам у слідчому ізоляторі перебувають такі одіозні фігури, як «народний губернатор Донеччини» Павло Губарєв та депутат Луганської обласної ради Клінчаєв, які підбурювали людей до масових безпорядків.

Крім того, на даний час внесено відомості до ЄРДР за двома фактами створення терористичної групи чи терористичної організації.

У зв’язку з вищевикладеним, а також з метою запобігання зовнішньої окупації та недопущення втручання у внутрішні питання держави виконувачем обов’язки Президента України Турчиновим О.В. та Радою національної безпеки і оборони України прийнято рішення про проведення широкомасштабної антитерористичної операції з залученням Збройних Сил України.

Від себе хочу додати, що Генеральною прокуратурою України буде вжито вичерпних заходів щодо відстоювання і захисту кожного прокурора та слідчого, які сумлінно у рамках закону виконують покладені на них обов’язки, а будь-який незаконний вплив ззовні на працівників органів прокуратури або тиск щодо прийняття рішень або вчинення відповідних дій буде жорстко присікатися з наданням у подальшому принципової правової оцінки таким діям.

Разом з тим, хочу наголосити, що на даний час суттєво посилено вимогливість до прокурорсько-слідчих працівників, у тому числі до їх моральних і етичних якостей, професійності та законності їх дій, а тому будь-які порушення вимог чинного законодавства, лобіювання інтересів окремих осіб або інші корупційні зв’язки будуть розцінені як зрада інтересам держави, що неминуче потягне за собою сувору відповідальність.


Кор.:      Ваші враження щодо діяльності органів прокуратури та правоохоронних органів Херсонської області?


Банчук:      На жаль, робота органів прокуратури та правоохоронних органів Херсонської області на усіх напрямах діяльності викликає суттєві зауваження.

Передусім, у результаті послаблення як з боку органів прокуратури області та органів внутрішніх справ профілактичної роботи, більшою від загальнодержавної є кількістьзлочинів на 10 тис. населення (46 злочинів проти 37 по державі).

Потребує вжиття додаткових дієвих ефективних заходів робота з профілактики рецидивної злочинності, а це 45% від усієї кількості злочинів проти 35% у державі,та злочинів скоєних у стані алкогольного сп’яніння (19% проти 13% у державі).

Замалим є відсоток проваджень направлених до суду з обвинувальним актом (13% проти 15% у державі).

Низьким є рівень додержання конституційних прав громадян, однією з причин якого є неналежне здійснення процесуального керівництва прокурорами.

Як наслідок – закрито 2 кримінальних провадженьслідчих органів внутрішніх справ прокурором за реабілітуючими обставинами, ухвалено судами 9 виправдувальних вироків, з яких 1 особа трималась під вартою.

Прикро, але ці показники є третіми найгіршими у державі.

Замало позитивних напрацювань і в діяльності слідчих відповідних підрозділів Міністерства доходів і зборів та Служби безпеки області.

Робота слідчих Служби безпеки ледь помітна, до суду скеровано лише 1 обвинувальний акт щодо 1 особи, проти 4 обвинувальних актів щодо 18 осіб за аналогічний період 2013 року. У залишку лише 7 проваджень, у 1 із яких особі повідомлено про підозру.

Не є достатньою робота як прокуратури так і слідчих відповідних підрозділів Міністерства доходів і зборів в області щодо відшкодування завданих державі збитків, відсоток яких становить52%проти 66%Україні.

Одним з основних шляхів стабілізації криміногенної обстановки є відновлення належної роботи обласного та районних підрозділів органів внутрішніх справ, посилення взаємодії правоохоронних органів з органами місцевого самоврядування та виконавчої влади у відновленні правопорядку.

Указані питання повинні знаходитись під прокурорським наглядом, а також прокурорам необхідно більш широко використовувати координаційні повноваження з питань протидії злочинності та здійснення процесуального керівництва.

Крім того, з метою усунення згаданих недоліків у роботі на І півріччя 2014 року заплановано у травні-червні проведення в прокуратурі Херсонської області перевірки обґрунтованості утворення та ефективності діяльності спільних міжвідомчих груп з розкриття і розслідування тяжких, особливо тяжких злочинів та щодо протидії окремим видам правопорушень.

Новому керівництву прокуратури області вказано на необхідність вжиття додаткових заходів щодо вивчення стану досудового розслідування у кримінальних провадженнях, заслуховування їх на оперативних нарадах, забезпечення належного процесуального керівництва, швидкого, всебічного, повного та неупередженого розслідування кримінальних правопорушень, відшкодування завданих збитків, вирішення питання про відповідальність прокурорсько-слідчих працівників за наявності для цього підстав.

Мною надано доручення підпорядкованим підрозділам Генеральної прокуратури України забезпечити посилений та постійний контроль за виконанням законів процесуальними керівниками у кримінальних провадженнях, що розслідуються слідчими правоохоронних органів області.

 
Экономика Украины, затяжное падение.
21.04.2014 19:21

Первоочередные задачи выхода из кризиса. Интервью с известным финансистом и бизнесменом Сергеем Рыбачком.

 

Экономика Украины находится в состоянии коллапса.

Сегодня, к сожалению, не приходится говорить об улучшении,  было бы правильно

стремиться к стабилизации и последующему подъему.

Для этого необходимы политические и законодательные предпосылки.

Некоторая совокупность денежных потоков, до 90% которых не участвуют в бюджетообразовании, т. е. «теневые потоки», вообще не может называться экономикой Украины как государства.

Причины такого состояния – государственная и политическая коррупция, и как инструмент обеспечения такой коррупции -система  администрирования взымания налогов и соответствующих штрафов, имеющая своей целью разрушение любойхозяйственной деятельности и в конечном итоге отъем собственности, привлекательных объектов бизнеса.

В Украине сейчас существует бюджет налоговых штрафов и финансовых санкций, а не бюджет доходов от реальнойдеятельности  секторов экономики.

Изменение состояния экономики требует прежде всего политической воли и некоторых законодательных корректировок.


Сохранение и создание предприятий как единственного источника воспроизводства, развития, образования прибавочного продукта.

В Украине  сейчас ограничена свобода предпринимательства,  происходит уничтожение среднего бизнеса, крупный уничтожен при прямом содействии государственных,  правоохранительных органов  либо контролируется олигархическими структурами.

Финансирование бизнеса путем  классического кредитования недоступно в силу непосильности для предприятий предлагаемых ставок кредитования из-за несоответствия закладываемой в ставки доходности банков и реальных рыночных возможностей предпринимательства. Кроме проблемы процентных ставок существует проблема  обеспечения кредитов – по нормативам страхования рисков и резервирования стоимость залогового имущества должна значительно превышать  сумму кредита, при этом преимущество отдается высоколиквидным объектам недвижимости и высокотехнологичному оборудованию с минимальным износом. Большинство субъектов не имеют таких стартовых возможностей и оказываются лишенными возможности организации и развития бизнеса.

Негативные последствия практики  выдачи кредитов в иностранной валюте мы наблюдаем уже дважды за последние шесть лет – в 2008 и в 2014 году, когда предприятия, предприниматели  и просто граждане единомоментно оказались банкротами из-за скачка курса почти вдвое. Кроме того, что при такой девальвации полностью ликвидируется  платежеспособность заемщика по существующим обязательствам, так он еще приобретает

негативную «кредитную историю» в соответствующих банковских реестрах, из-за  курсовых убытков характеризуется  в фискальных органах как «недобросовестный налогоплательщик», «минимизатор» со всеми вытекающими последствиями.

Государство в лице НБУ активно поддерживает банковскую систему эмиссионными вливаниями. Было бы эффективнее этими потоками кредитовать бизнес в национальной валюте на приемлемых для него условиях, ведь предпринимательская деятельность в условиях действия экономических законов по своей сути есть процесс воспроизводства и накопления.

Такую модель можно было бы реализовать  путем создания специализированного банка реконструкции и развития на основе долевого сотрудничества и взаимного интереса НБУ, областной администрации и предпринимателей. Прежде всего такая эмиссионная масса должна быть использована на замещение гривневыми ресурсами уже существующих кредитов в иностранной валюте с сохранением уровня процентной ставки.

Что касается администрирования порядка налогообложения, то в этой сфере полностью отсутствует соблюдение интересов государства. В первую очередь это касается налога на добавленную стоимость, который превратился в инструмент обогащения  узкого круга участников коррумпированных схем.  Предпринимательство лишено возможности поддерживать и развивать экспортный рынок, так как из-за невозмещения НДС происходит критическое вымывание оборотных средств и соответственно сокращение товарных потоков, что ведет, из-за  недостаточной интенсивности экспортных направлений, к дефициту золотовалютных резервов государства.

Как альтернативу сложившейся ситуации в администрировании НДС можно рассматривать систему учета сумм НДС на специализированных казначейских счетах,  которая позволит оперировать только реально уплаченными  суммами НДС персонально по каждому субъекту.  Станет нецелесообразным создание так называемых «площадок», «налоговых ям», они просто не смогут выполнять свою функцию, так как переложить «по ланцюгу» ответственность за неуплаченный НДС на добросовестного платежеспособного налогоплательщика станет невозможно.

При сочетании возможности кредитования в гривне и стимулировании экспорта в условиях разумного администрирования НДС  иностранная валюта при росте ее курса превратиться не в фактор убыточности и дестабилизации предприятий, а в фактор прибыльности и развития.

Разовая амнистия на доходы с последующим применением косвенных методов в налогообложении физических лиц – также один из методов стабилизации доходности бюджета. Кроме того, это способ реформировать отношения каждого человека с государством. Здесь необходимо участие социальных инспекторов, которые в непосредственном контакте с гражданами будут вести учет и анализ финансового состояния общества, формировать базу налогообложения, понятную каждому человеку.


При осуществлении  предлагаемых мною мероприятий  изменится характер и направленность деятельности налоговых органов, надеюсь, что ими станет выполняться  аналитико-созидательная функция. И при дальнейшем реформировании налоговый орган трансформируется из  фискального в социальный с задачами профилактики и анализа отношений предпринимательства и государства.

При наличии политической воли административными методами нужно менять среду нашего хозяйствования, последовательные и системные реформы помогут вывести страну из кризиса.

 
«ПерваяПредыдущая211212213214215216217218219220СледующаяПоследняя»

Страница 220 из 261
Яндекс.Метрика