СОБЫТИЯ & ФАКТЫ

Президенту України

 
У Херсоні триває весняний призов на строкову військову службу і за контрактом у ЗСУ

6 травня в медіа-центрі «ІРС-Херсон» відбулася прес-конференція військового комісара Херсона Олександра Зіньковського на тему: «Весняний призов на строкову військову службу. Військова служба за контрактом у Збройних Силах України», інформує ПІК.

Більше 60 херсонців із 167 запланованих рознарядкою чоловіків вже підготовлені для відправки до місць проходження строкової військової служби. Стосовно 4-х ухильників порушено кримінальні справи, дві з яких вже передано на розгляд суду. Про це розповів на зустрічі з представниками засобів масової інформації військовий комісар Херсона Олександр Зіньковський. До речі, за ст.335 Кримінального кодексу України за ухилення від призову на строкову військову службу передбачена відповідальність до 3-х років позбавлення волі.

Протягом останніх років ухильники складають 70 і більше відсотків. Військовий комісар зауважив, що проблема з такою категорією осіб полягає у неповній достовірній інформації або її відсутності в суспільстві щодо умов проходження строкової служби. Юнаки, яких розшукали за допомогою органів внутрішніх справ, пояснювали, що їх небажання виконувати військовий обов’язок обумовлене тим, що доведеться служити у зоні операції об’єднаних сил у Донецькій чи Луганській областях. Насправді це не відповідає дійсності. Усіх призовників, а точніше, вже військовослужбовців строкової служби у званні «солдат», направляють на безкоштовне навчання до учбових центрів ЗСУ, де вони набувають спеціальності, за якою і проходитимуть строкову службу. Це – військові частини Херсонської і сусідніх областей.

Ще одне питання, що потребує роз’яснення. Громадяни, які отримують під час навчання у вузах знання на військовій кафедрі гадають, що не повинні проходити службу в лавах Збройних Сил України. Олександр Зіньковський пояснив, що згідно з наказом Міністра оборони України, чоловіки і жінки віком від набуття вищої освіти з військовою кафедрою і до 43 років підлягають призову для служби у тилових частинах строком на 1 рік зі збереженням за ними місця роботи і середнього заробітку.

Інформація для бажаючих проходити військову службу за контрактом. З лютого поточного року змінилося грошове забезпечення –від 10 тис.грн. Крім того, відтепер при підписанні контракту військовослужбовці отримують одноразову соціальну допомогу: солдати, рядові від 8 мінімальних прожиткових мінімумів, сержанти – від 9, а офіцери – від 10. Також передбачена часткова компенсація за оренду житла, якщо частина не забезпечує гуртожитком.

Військовий комісар Херсона Олександр Зіньковський зауважив, що у навчальних закладах приділяється недостатньо уваги предмету «Захист Вітчизни». У навчальній програмі відводиться мало учбових годин, не вистачає кваліфікованих викладачів. У деяких школах патріотичний предмет викладають навіть призовники.

Весняний призов триває і комісар висловив сподівання, що він буде виконаний стовідсотково, а кількість ухильників і тих, хто після отримання повістки не приходить на медичний огляд відчутно зменшиться.

 
Заходи до Дня Пам'яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

З 6 по 9 травня, на Херсонщині заплановано ряд святкових та урочистих заходів до Дня Пам'яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Так, 6 травня, о 12:00, в ККЗ «Ювілейний» відбудеться безкоштовний показ художнього фільму «А зорі тут тихі».

З 6 по 8 травня в обласному краєзнавчому музеї та обласному архіві пройдуть тематичні уроки «Йде травень крізь хвилини, дні й роки. Несе нащадкам спогади свої».

7 травня, о 12.00, в обласному шпиталі для ветеранів відбудеться концерт «Перемога, свята перемога!».

8 травня, о 10:00, у Парку Слави відбудеться молебень за участі релігійних конфесій і деномінацій Херсонської області до Дня пам’яті та примирення.

8 травня, об 11:00, на площі біля кіноконцертної зали «Ювілейний» відбудеться патріотична акція «Вальс Перемоги».

8 травня, о 14:00, Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара запрошує на Вечір пам’яті «Солдати Травня, слава вам навіки…».

8 травня, о 14:00, в обласному краєзнавчому музеї відкриється виставка інформаційно-просвітницьких стендів «Тріумф людини. Мешканці України, які пройшли нацистські табори».

8 та 9 травня, о 10:00 та 11:00, в Херсонському академічному обласному театрі ляльок відбудеться тематична вистава «Микита Кожум`яка».

9 травня, о 8.45, розпочнеться урочистий захід на Алеї героїв незалежної України, хода за участю ветеранів війни, представників влади, громадських об’єднань, молоді, громадськості пройде від Алеї героїв незалежної України по вул. Перекопській до парку Слави на набережну Дніпра.

В той же день, о 10.00, відбудеться мітинг з нагоди Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та покладання квітів до пам’ятника Невідомому Солдату та на алеї Героїв.

9 травня, з 09:00 до 17:00, в усіх обласних музеях Херсонщини заплановано День відкритих дверей.

Також 9 травня, о 12:00, в ККЗ «Ювілейний» відбудеться безкоштовний показ фільму «Той, хто пройшов крізь вогонь».

Запрошуємо жителів та гостей Херсонщини взяти участь у святкових заходах!

 
У Херсоні відкрили модернізовану водно-тренажерну станцію

25 квітня у Херсоні відкрили модернізовану водно-тренажерну станцію Херсонської державної морської академії.

Модернізація водно-тренажерної станції закладу - спільний інвестиційний проект академії, Міжнародної ради морських роботодавців та Профспілки робітників морського транспорту України, що дозволив відремонтувати комплекс споруд на водоймі, здійснити благоустрій території, придбати сучасне обладнання.

«Завдяки оновленій тренажерній станції моряки відпрацьовуватимуть потрібні навички й мінімізують загрозу життю в екстремальних умовах. Окрім того, якісна підготовка морських фахівців зробить їх конкурентоспроможнішими на світовому ринку праці та позитивно вплине на престиж херсонської морської освіти», - зауважив міський голова Володимир Миколаєнко, що був присутній на відкритті.

Морські фахівці тепер матимуть більше можливостей для формування професійних навичок завдяки наявності великого бетонного пірсу, малого пірсу для швартування боту, пристрою для спуску/підйому шлюпок в ангар, плот-балки для рятувальних засобів тощо. Крім того, завершилася реконструкція ангару для зберігання та обслуговування плавальних засобів та адміністративної будівлі на місці дебаркадера.

Підготовка курсантів на станції відповідатиме усім вимогам Міжнародної морської організації (ІМО). Для цього на території облаштували 4 оснащені навчальні лабораторії, навчально-тренувальний медичний та рятувальний пости.

 
Про громадські роботи на Херсонщині мовою цифр

Одним із напрямків активної політики зайнятості населення є організація оплачуваних громадських робіт. Завдяки таким роботам можна пом’якшити наслідки безробіття, адже, насамперед, є можливість додаткового заробітку, незайняті громадяни відчувають себе зайнятими та працездатними.

За словами директора Херсонського обласного центру зайнятості Євгенія Єрашова з початку року обласна служба суттєво збільшила об’єми охоплення населення громадськими та іншими роботами тимчасового характеру. «Особливо важливим є організація громадських робіт для районів області, де є дефіцит постійних робочих місць, - зазначив Євгеній Єрашов. - Протягом І кварталу 2019 року до громадських та інших робіт тимчасового характеру було залучено майже 1600 осіб, з них до громадських робіт – понад 240 осіб».

За ініціативи Херсонського обласного центру зайнятості на території регіону створені та реалізуються соціально направлені проекти, в рамках яких проводяться відповідні громадські роботи. Йдеться про проекти «Шерифи» та «Відтворимо культурно-історичну спадщину Херсонщини». Метою даних робіт є інформування населення щодо недопущення порушень громадського порядку та підтримання у належному стані пам’яток історії та культури.

Протягом січня-березня поточного року учасниками проекту «Шерифи» стали 26 безробітних та 20 осіб в рамках реалізації проекту «Відтворимо культурно-історичну спадщину Херсонщини». Безробітні залучаються і до інших видів громадських робіт, а саме: супроводу інвалідів по зору, будівельних та ремонтних робіт на об’єктах соціальної сфери, інформуванню населення щодо субсидій тощо.

Проведення таких робіт фінансується за рахунок коштів місцевих бюджетів та Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

До відома:
Оплачувані громадські роботи — загальнодоступні види некваліфікованих робіт, а також кваліфіковані роботи, що організовуються з метою надання додаткової соціальної підтримки та забезпечення тимчасової зайнятості осіб, які шукають роботу.

 
«Роздрібний» акциз поповнив місцеві бюджети Херсонщини на 32 мільйони гривень

З початку року суб’єкти господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю підакцизними товарами, сплатили до місцевих бюджетів Херсонської області 32,2 млн. грн. акцизного податку. Від продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів херсонські підприємці перерахували на 2 млн. грн. більше, ніж за три місяці минулого року.

Найбільший приріст надходжень акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів забезпечили платники податків на територіях Олешківського та Білозерського районів – 129 відс. та 126 відс. відповідно. Менше минулорічних показників прозвітували суб’єкти господарювання Нижньосірогозьського району – 91,2 відс., м. Нова Каховка – 93,3 відс. та Горностаївського району – 98,4 відсотка.

Для розвитку місцевого самоврядування та збільшення надходжень акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів кожен мешканець Херсонщини має придбавати товари у офіційно зареєстрованих суб’єктів господарювання, які мають ліцензію на продаж алкогольних та тютюнових виробів, пива та вимагати касовий чек за придбаний товар! Фінансовий ресурс громади – це виданий касовий чек!

За інформацією прес-служби Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі

 
В Херсоні зі 100-річчям служби карного розшуку привітали оперативників та ветеранів служби

17 квітня в актовій залі Головного управління Національної поліції в Херсонській області відбувся урочистий захід, присвячений 100-річчю від дня утворення служби карного розшуку. На урочистостях були присутні ветерани та працівники карного розшуку з усіх підрозділів поліції Херсонщини.

З вітальним словом до присутніх звернувся начальник обласного главку поліції генерал поліції третього рангу Артур Мєріков: «В карному розшуку працюють люди, основними рисами яких є мужність, стійкість, терпіння і повна самовіддача. Для кожного з вас обрана професія стала справою всього життя і тільки справжні професіонали можуть успішно протидіяти кримінальній злочинності». Артур Іванович побажав діючим працівникам, їх родинам та ветеранам міцного здоров'я, щастя, миру, благополуччя та успіхів у всіх справах і починаннях.

Щодня працівники карного розшуку Херсонщини, розкриваючи злочини та затримуючи злочинців, ризикують своїм життям. Нажаль, не всім судилося повернутися додому. Оперативників, які віддали життя заради спокою громадян, присутні вшанували хвилиною мовчання та покладанням квітів до Меморіального комплексу пам’яті загиблих правоохоронців «Калина долі».

Багато слів подяки пролунало цього дня для ветеранів за їх відданість службі, за те, що вони і нині передають свій досвід молодим працівникам.

З нагоди свята очільник поліції Херсонщини вручив заслужені державні та відомчі нагороди шістдесятьом діючим працівникам та ветеранам карного розшуку. А музиканти оркестру та солісти ансамблю обласного главку поліції «Police Prime» та вихованці школи естрадного вокалу «Star Line» привітали присутніх неперевершеною концертною програмою.

 
Справа стосовно осіб, які здійснили розбійний напад у Генічеському районі, розглядатиметься у суді

За процесуального керівництва прокуратури Херсонської області завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом вчинення розбійного нападу на підприємця в Генічеському районі та обвинувальний акт спрямовано до суду.

Установлено, що 03.01.2019 троє чоловіків, керуючись корисливим мотивом, вчинили напад на власника магазину, розташованого у с.Генічеська Гірка Генічеського району, із погрозою застосування насильства та застосуванням насильства, небезпечного для життя і здоров’я потерпілого, проникли у приміщення магазину та викрали грошові кошти в сумі майже 18 тис.грн., мобільний телефон і продукти.

Дії вказаних осіб кваліфіковано за ч.3 ст.187 КК України, санкція якої передбачає покарання від 7 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

 
«Кожному декларанту – власний консультант» - «гарячі лінії» від фіскалів Херсонщини

Головне управлінням ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі з 18.02.2019 проводить сеанси телефонних "гарячих ліній" з питань декларування доходів, отриманих херсонцями у 2018 році, - «Кожному декларанту – власний консультант».

Громадяни – мешканці Херсонщини мають можливість отримати необхідну фахову консультацію щоденно з 11 год. 00 хв. до 12 год. 00 хв. від працівників фіскального відомства області за наступними телефонними номерами:

  • Управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управлінні ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі - Попова Вікторія Олександрівна, тел. (0552) 32-74-24;
  • Херсонське управління Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі (обслуговує платників податків м. Херсона, Білозерського, Голопристанького, Скадовського та Олешківського районів) - Рудницький Сергій Миколайович, тел. (0552)-32-74-11;
  • Бериславське управління Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі (обслуговує платників податків Бериславського, Великоолександрівського, Високопільского та Нововоронцовського районів) - Котляр Світлана Сергіївна, тел. (05546) 7-51-04;
  • Новокаховське управління Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі (обслуговує платників податків Новокаховського, Каховського, Чаплинського та Каланчацького районів) - Зищук Сергій Олексійович, тел. (05549) 4-52-02;
  • Великолепетиське управління Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі (обслуговує платників податків Великолепетиського, Верхньорогачицького та Горностаївського районів) - Тринкаль Галина Миколаївна, тел. (05543) 2-13-61;
  • Генічеське управління Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі (обслуговує платників податків Генічеського, Іванівського, Нижньосирогозького та Новотроїцького районів) - Усенко Світлана Василівна, тел. (05534) 3-16-55.
 
На Арабатці курортний сезон починають із податкового семінару

9 квітня на базі Щасливцевської сільської ради фахівці Генічеського управління Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі провели семінар - нараду для платників податків, керівників та бухгалтерів оздоровчих закладів та фізичних осіб – підприємців, які надають послуги з оздоровлення на Азовському узбережжі.

Під час зустрічі фіскали детально розповіли про новації законодавства щодо адміністрування туристичного збору. Зокрема, цього року розмір туристичного збору для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення визначається як відсоток від мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року. Для внутрішнього туризму ставка визначається в межах до 0,5 відс. (у 2019 р. - не більше 20,86 грн.), а для в’їзного туризму – до 5 відс. (у 2019 р. – не більше 208,65 грн.). Раніше розмір збору розраховувався від вартості отриманих послуг на проживання.

Така інформація сприймалася учасниками заходу як міцний поштовх для організації роботи по туристичному збору вже зараз до початку курортного сезону - 2019 року та резерв для розвитку місцевих громад, створенню сучасної інфраструктури та комфортного сервісу на морському узбережжі нашої області.

Учасники семінару отримали багато цікавої та потрібної інформації про нововведення податкового законодавства, яка допоможе підприємцям впевнено долати бурхливі хвилі трудових буднів курортного сезону.

 

НОВОСТИ УКРАИНЫ И МИРА

Подарки Херсонщине к 20-летию Международного университета бизнеса и права
01.06.2012 16:18

Подарки Херсонщине к 20-летию

Международного университета бизнеса и права

О многих достижениях в образовательной сфере МУБиП можно сказать впервые на Херсонщине: это и докторантура по экономике и специализированные советы по защите кандидатских диссертаций экономического направления (экономика и управление предприятий, экономика и управление национальным хозяйством, экономика природопользования), защите кандидатских диссертаций по праву (административное, финансовое, информационное право), а так же специализированные ученые советы по защите докторских диссертаций по региональной экономике (экономика и управление предприятиями). Впервые открыто военную кафедру после окончания которой, студенты как МУБиП так и любых других вузов Херсонщины будут лейтенантами запаса, а значит приносить пользу, работая в органах власти и органах МВД, СБУ Украины.

Остановка возле вуза носит имя университета, это говорит о поддержке и его вере в долгое существование с городскими властями. Несменным ректором и учредителем университета есть Белоусова С.В., доктор экономических наук, профессор, кавалер государственных и церковных наград. За эти годы подъемов и сложных моментов университет превратился в жемчужину образования в Таврическом крае.

Три прекрасных учебных корпуса, 5 компьютерных центров, компьютеризированная библиотека, спортивный и тренажерный залы, бассейн, база отдыха на берегу Черного моря.

Особая гордость университета, это научно-преподавательский состав: 14 штатных докторов наук, 37 кандидатов наук.

Лицей, колледж, институты делают возможность получения базы знаний не только приятной, но и конкурентонацеленной, поэтому выпускники вуза работают как на Херсонщине, так и за рубежом.

Широкие международные связи делают университет известным в мире, тем более что он внесен в список ЮНЕСКО. Ну, что пожелать коллективу и студентам МУБиП: Новых свершений и приятных подарков для Херсонцев!

 
Вітання
09.05.2012 14:05

Вітання голови обласної державної адміністрації Миколи Костяка із Днем Перемоги


Шановні ветерани, жителі Херсонщини!

Дозвольте сердечно привітати вас зі святом Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941 - 1945 років, святом торжества справедливості та миру на Землі!

Вшановуючи в цей день світлу пам’ять тих, хто захистив людство від фашизму, висловлюю щиру вдячність за той ратний і трудовий подвиг, що був здійснений в суворі роки війни.

Шановні ветерани, ви гідно пройшли важкими фронтовими дорогами через неймовірні випробування, втрати рідних і друзів. Саме вашими зусиллями і кров’ю здобуто перемогу над фашистськими загарбниками, а у тяжкий повоєнний час - відбудовано господарство країни, піднято з руїн міста і села, збережено і примножено кращі традиції народу.

Низько схиляю голову перед вашою стійкістю, терпінням, мужністю. Прийміть найщиріші привітання та побажання щастя і добра, здоров’я і бадьорості на довгі роки життя, незгасної любові рідних та близьких!

Зі святом вас!

З повагою

Голова обласної

державної адміністрації                   Микола Костяк

 
Особое мнение депутата-бизнесмена.
09.05.2012 13:47

Сидоренко Александр Николаевич  депутат Херсонского областного совета, успешный бизнесмен

- Итак, поговорим о современной бизнес-среде. Этот вопрос интересует многих бизнесменов. Давайте начнём с инвестиций. Как с ними обстоит дело?

Инвестиции – это то, что может вложить само население страны (внутренние инвестиции физических и юридических лиц). Они создают экономический климат. Внешние инвестиции (портфельные – в ценные бумаги, целевые – в развитие какого-то производства) могут иметь долговременный инвестиционный характер, а могут быть спекулятивными. Деньги «зашли», но под влиянием негативных факторов (колебаний на сырьевых финансовых рынках, колебаний глобальной мировой системы), быстро покидают страну. Такие инвестиции приносят проблемы для финансовой системы страны.

Касаемо инвестиционного климата – он должен обслуживаться необходимым количеством простых и ясных законов. Главное для инвестора – видеть, может ли он получить обратно вложенное и иметь заработок. Ситуация должна быть более предсказуемой для него,

люди могут отказаться, в отличии от, к примеру, питания или одежды.

Нужно создать нормальный инвестиционный климат. Нам нужно стимулировать хорошую конкурентоспособность, о чём говорит Президент и чем на данный момент занимается правительство. Мы не можем соревноваться с ближайшими конкурентами, потому что у нас энергетические затраты в некоторых отраслях в 5-6 раз выше. Замечу, что тут нужно менять ситуацию с точки зрения психологии, воспитывать с малого возраста у граждан желего.

Мы занимаемся пуганием друг друга. Кризис не миновал, это мы ощущаем не только по своим показателям. Видно, что твориться на финансовых, сырьевых рынках Америки, Европы, сбавляет темпы благополучная экономика Китая. А в режиме разыгрывания страшилок мы сами наносим вред развитию предпринимательства. Кризис нужно видеть не внутри себя, а рядышком. Тогда мы сможем его оценить и противодействовать. Первое и самое главное – что-то делать, иначе негативные тенденции могут усугубляться.

Мы не можем выделить приоритетные отрасли среди всех сегментов экономики. Они все между собой связаны. Строительная индустрия – одна из таких отраслей экономики, которая болезненнее чувствует кризисные явления в экономике. Ведь от нового жиание внедрять основы сбережения энергии.

Система энергоэффективности и конкурентоспособности очень взаимосвязаны на сегодня. Рачительное отношение к первому – основа нашей энергобезопасности. Если пробудить у всех желание экономить, то эту проблему мы быстро решим. Простой пример, маленький город Новая Каховка с населением в  67 тыс. жителей: за период внедрения систем индивидуального отопления (4-5 лет) он проинвестировал 275 млн. грн. Люди были заряжены идеей и действовали, а теперь уже видят реальную экономию от сделанного. Государство от этого только выиграло. Точно также сегодня нужно сделать с объектами социальной сферы (школы, больницы). К общему делу присоединится и система местного бизнеса.

На примере городского бюджета. Порядка 17 млн. уходит на тепло. С точки зрения энергозатрат в европейских городах это было бы, учитывая сегодняшние цены на газ, порядка 6,5 млн. Такую экономию можно быстро сделать. Для маленького города создать пилотный проект, задействовать сюда малый и средний бизнес, который бы покрыл эти расходы.

Проблема одна: система энергозатрат формируется у нас от достигнутых показателей. В идеале же наоборот : от денег, которые мы получили, должна быть создана норма затрат. Остаток средств должен мотивировать население работать дальше. Процессы строительства должны иметь логическое завершение в каждой бюджетной организации. Пускай норма составит 80 % денег. Убираем также коррупционную составляющую посредством введения чётких норм стоимости строй материалов, затрат их на 1 м 2. Активность местного депутатского корпуса, региональных властей, бизнеса и реально подготовленная программа Кабмина по сбережению энергии – и подобные цифры  станут реальностью. Если это будет осуществлено – амбиции удовлетворят все. Это одна из составляющих конкуренции в системах энергосберижения.

На Херсонщине есть также возможности получить альтернативные виды энергии  - солнце, ветер. У нас неплохое климатическое зонирование. Важно заметить, что чем меньше в регионе природных ресурсов, тем динамичнее развивается бизнес: нужно выживать. Это мы видим на примере Китая, Японии.

Вот такое короткое видение, где мы можем быть полезны, делом показать то, что сегодня вполне реально.

Как эксперта, спрошу, что изменилось в отрасли виноделия?

Замечу, что виноделов недавний момент с сыром должен отрезвить. Нужно прежде всего наладить систему контроля качества на уровне европейских лабораторий. Тут должно действовать партнёрство учёной среды, государства и бизнеса. Мы должны создать систему контроля и нормативную базу для этих целей. Плюс система СМИ начнёт называть недобросовестных производителей, а не просто констатировать факт нарушения. Для системы контроля можно применить европейский опыт, когда конкуренты проверяют друг друга на вшивость и на прочность. Так можно побороться с фальсификатом на рынке. Мы из-за его наличия не платим за нормальное сырьё достойно. Дальше ещё, затратив госресурсы в виде 1-1,5 % сбора в развитие новых виноградников, мы не даем перспективы капитализации этих денег. Если мы не платим за исходный продукт, то в чём смысл этой операции? Не окупаются виноградники. Таким образом, конкурентоспособные предприятия переводим в непривлекательные с точки зрения инвестирования. Мы лишаем местные бюджеты нужных им налогов.

Для людей самое важное сегодня – рабочее место. Тогда человек будет менее озлоблен. Он пойдёт даже на непопулярные реформы, если увидит в них  перспективу на лучшее. Кстати, в вопросе зарплаты наш народ весьма скромен: хорошо бы 2500-3000 грн.

Проблема создания нового рабочего места на предприятиях – его стоимость в 35-40 тыс. грн., которые нужно затратить прежде чем оно начнёт приносить прибыль.

Ваше мнение по поводу открытия в Херсоне большого количества торговых центров таких как «Фабрика», «Суворовский» и тому подобных. Окупаются ли они?

По поводу окупаемости Вам нужно спросить инвесторов. А по поводу развития торговых площадей, сравнивать нужно с нашими соседями – Чехией, Словакией, Польшей. Сегодня мы им проигрываем. Скажу, что дополнительные торговые метры стимулируют конкуренцию. Таким образом, снижаются наценки.

Штат у таких предприятий небольшой, ведь тут предоставляют определённые услуги, но в общем их существование – на пользу. Тут задействуются строители, наши стройматериалы и ресурсы, техника, проектировщики – каждый в этом проекте имеет свою нишу. С точки зрения конкуренции в стране – это хорошо. Когда у предпринимателя есть выбор, то у него появляется уверенность в завтрашнем дне.

Вы только что вернулись с семинара, который был посвящён ОСББ и энергосбережению, энергоэффективности и энергоаудиту. Проводили его немцы. Поделитесь впечатлениями

Что я вам скажу, немцы – умные люди. Их опыт может быть нам полезен. Когда ФРГ присоединило ГДР, им достались проблемы панельного жилья, ужасные энергозатраты и 18 млн. человек, которых нужно было адаптировать к новым условиям. Со всем этим государство справилось без посторонней помощи. На данный момент у нас ещё больше возможностей, нежели было у них( техника и технологии меняются очень быстро). У этих же немцем разработаны и закреплены законодательно чёткие нормы по затратам энергии на м2 . Причём их пересматривают каждые 3-4 года с целью уменьшать, применяя инновации. Есть и материальные и административные стимулы (к примеру, вынув старые стеклопакеты, ты новые получишь по дисконтированной цене).

Серьезные бизнесмены жалуются, что работая с другими фирмами, которые порой оказываются недобросовестными плательщиками НДС, несут за них ответственность пред налоговой. Прокомментируйте ситуацию

- Сегодня мир глобально компьютеризован. Нужно смотреть по определённым сайтам, находиться ли фирма под сомнением, или бывала ли в таких ситуациях. И это уже задача государственных фискальных органов. Исследовать клиента – это задание не бизнесменов ( ведь это дополнительные затраты, что повлияют на конечный продукт). Должна быть создана доступная информационная система с данными о фирмах-подрядчиках для использования предприятиями. Этим заданием должно заниматься государство.

Нужно говорить и с людьми, уклоняющимися от уплаты налогов. В Америке ещё с 80-тых годов с фискальные органы долго и упорно беседуют неплательщиками, дабы узнать истинные причины, узнать, чем можно помочь. В этом русле дорабатывается наш новый налоговый кодекс.

Недавно у меня была встреча с директором заводу “Паллада”. В беседе со мной он высказал жалобу на то, что работа предприятия тормозится.  Причина - он не может за частные деньги по собственному усмотрению покупать слагающие по строительству дока. Приходиться ждать 4 месяца тендера, а сроки уходят. В Кабмин мы написали несколько писем с просьбой разрешить проблему. Как Вы относитесь к этому?

Вспоминая опыт обучения во Франции, скажу к примеру, что на государственном заводе «Рено» действует система мотивации высшего руководства и всей системы управления в виде получения доли от прибыли. Вот и нам нужно понять, в конце концов, что есть лабирование, что управление крупной госкомпанией не должно стоить копейки, нужно мотивировать руководителя на экономию больших ресурсов, оперативность в решении вопросов, тогда с него можно и спросить. Да и клиенты 4 месяца ждать не будут, а попросту найдут возможность реализации проекта в другой стране. Конкуренты, промониторив интернет, увидят заказчика, у которого есть ресурсы. И сдуру предложат что-то более сопоставимое по цене. Клиента мы потеряем, и от этого не выиграет никто: ни предприятие, ни государство.

Но власть не приняла пока никакого решения

Игнорирование этой проблемы ещё хуже любого решения, пусть даже неверного. Чем быстрее оно придёт( пускай с последующей коррекцией), тем скорее будет движение, быстрее станет понятной цель.

Ваши пожелания, для успешного развития экономики Херсонской области?

Всем нам, независимо от того депутат ты сельской рады или областного совета, я пожелал бы учиться. Будьте любознательны, как дети! Не стесняться спросить что-то, уточнить, если не поняли. Хорошо, когда власти задают вопросы: если его таки произнесут, значит, спрашивающий верит, что услышит  вразумительный ответ. Дистанция – это минус для нас всех.

 
Переможців І-го туру Всеукраїнського Рейтингу «Сумлінні платники податків – 2011» на Херсонщині нагороджено.
09.05.2012 12:33

Переможців І-го туру Всеукраїнського Рейтингу «Сумлінні платники податків – 2011» на Херсонщині нагороджено.


04 травня на Херсонщині відбулося перше засідання колегії ДПС України в Херсонській області, яке практично завершило процес реорганізації в податкових органах області. На  засіданні, яке вів голова ДПС України в Херсонській області А.А.Страшний, були представлені останні призначені керівники підрозділів податкової служби, які до цього часу виконували свої обов’язки тимчасово. Таким чином колегію ДПС, як головний орган служби сформовано, вона приступила до роботи, часи кадрової невизначеності закінчились.

В своєму виступі головний податківець області озвучив позитивні показники надходжень до бюджету: за квітень до загального фонду державного бюджету зібрано майже 60 млн. грн., що на 28 % більше від минулорічних показників. Значно збільшені надходження і до місцевого бюджету – за квітень зібрано майже 103 млн. грн.

Однак при цьому Анатолій Страшний закликав усіх керівників не розслаблятися, адже кожний звітний місяць – свого роду лакмусовий папірець на професіоналізм та організаторські здібності кожного керівника.

Засідання колегії ДПС у Херсонській області в цей раз було розширене. І воно не було традиційним, адже в урочистій атмосфері у присутності заступника голови Херсонської  облдержадміністрації  А.С.Хоменка, обласного апарату податкової служби, районних податкових інспекцій та представників ЗМІ були нагородженні студенти ХНТУ за кращі розробки соціальної реклами в рамках Всеукраїнської кампанії „Декларування доходів громадян 2012”.

Кращою визнана робота студентки 3-го курсу Тетяни Колеснікової. За плідну співпрацю студентів з податковою університет привітали заохочувальним подарунком.

На цьому урочистості не завершилися, Анатолій Страшний та Олександр Максименко привітали підприємства – переможців регіонального рівня Всеукраїнського рейтингу „Сумлінні платники податків - 2011” за результатами їхньої діяльності минулого року.

Зокрема переможцями стали:

АТ "Завод крупних електричних машин"

У галузі промисловості

ПАТ "ФІРМА ХЕРСОНОБЛАГРОБУД"

У галузі будівництва

ПАТ "Бериславський машинобудівний завод"

У галузі промисловості

ТОВ "Новоолексіївський елеватор"

У аграрній галузі

ДП "Санаторій Гопри"

У галузі медицини та оздоровлення

ТОВ "НЕТАФІМ УКРАЇНА"

У сфері торгівлі та послуг

ДП "ДГ "АСКАНІЙСЬКЕ" АДСДС ІЗЗ НААН"

У аграрній галузі

ДП "САНАТОРНО-ОЗДОРОВЧИЙ КОМПЛЕКС "ГIЛЕЯ"

У галузі медицини та оздоровлення

ДП САНАТОРIЙ "СКАДОВСЬК"

У галузі медицини та оздоровлення

Найкращі платники податків з галузей промисловості, будівництва, медицини, аграрних підприємств та сфери надання послуг і торгівлі отримали з рук голови Ради ТВ АППУ Максименка О.П. та голови ДПС в Херсонській області Страшного А.А. дипломи переможців, комплекти фахової літератури, підписні талони на журнал «Податкова правда», квіти та подарунки. Також переможці були нагороджені Почесними грамотами партнера ДПС та АППУ - газети «Все про бухгалтерський облік».

Голова ДПС в Херсонській області Страшний А.А. побажав, аби наступного року нинішні показові підприємства позицій не здавали, а кількість „сумлінців” зросла вдвічі.

Подробнее...
 
Руденко Н. Ф. 65 лет.
30.04.2012 17:17

Коллектив редакции "Бизнес - Херсон" поздравляет: учредителя, шеф - редактора газеты "Бизнес - Херсон", представителя Гетьмана Козачества Запорожского по Херсонской области, генерал - полковника Николая Руденка с юбилеем. Желаем крепкого здоровья, успехов на благо Отечества.

Пусть судьба приносит чаще
Свежий ветер перемен!
Дарит лучшее, не просит
Ничего себе взамен!
Пусть приятные минуты
Украшают каждый день!
Пусть удачей в Вашей жизни
Станет новая ступень!


 
«ПерваяПредыдущая211212213214215216217218219220СледующаяПоследняя»

Страница 220 из 233
Яндекс.Метрика