СОБЫТИЯ & ФАКТЫ

Ювілей відомого корабела.

17 вересня 2019 роки відзначає своє дев'яносторіччя

Валентин Миколайович Трубач, соратник легендарного суднобудівника Всеволода Заботіна, Лауреат державної премії УРСР в галузі науки і техніки (1975), нагороджений двома орденами Трудового Червоного Прапора (1966, 1971), орденом Дружби народів (1981), кількома медалями, співавтор книги «Херсонський суднобудівний завод. Нариси історії».

Висококласний професіонал, талановитий організатор і досвідчений виробничник Валентин Миколайович Трубач пропрацював на Херсонському суднобудівному заводі - п'ятдесят років (з 1956 по 2006 рік) З них протягом чверті століття він, як заступник Генерального директора заводу, Героя Соціалістичної праці Всеволода Федоровича Заботіна, був, по суті, його «правою рукою».

 
Для збереження довкілля Херсонщини бізнесмени сплатили 12 мільйонів гривень екоподатку

З початку року платники екологічного податку Херсонщини сплатили до бюджетів усіх рівнів 12,3 млн. грн. за забруднення навколишнього середовища. Із загальної суми 5,3 млн. грн. отримали бюджети місцевих громад, ще 7 млн. грн. надійшло до державного бюджету. Загальна сума надходжень порівняно з тогорічним показником  зросла на 1,7 млн. грн. податків та зборів.

За видами забруднення найбільше екоподатку надійшло за викиди в атмосферне повітря – вони склали 4, 8 млн. гривень. За скиди у водні об’єкти підприємства заплатили 3,4 млн. грн, в той же час за розміщення відходів херсонський бізнес відшкодував 2,2 млн гривень. Також зростання надходжень екологічного податку відбулося за рахунок збільшення у 24 рази ставки податку за викиди діоксиду вуглецю, за цей вид забруднення «екобізнесмени» сплатили 1,8 млн. гривень податків та зборів.

 
Перегляд та аналіз результатів роботи 2-ого року реалізації проекту «Заради життя» в Херсонській області

05 вересня на базі філії Центру пробації в Херсонській області відбулась робоча зустріч організована ВБФ «Коаліція ВІЛ-сервісних організацій» за сприяння міжнародної організації РАТН в рамках проекту «Заради життя: якісні інтегровані послуги з ВІЛ, туберкульозу та вірусного гепатиту С для людей в конфлікті з законом» («Заради життя»/«Serving Life») за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

У зустрічі взяли участь керівники всіх служб, задіяних у проекті, та його координатори. Обговорено результати роботи по компоненту «Пробація», окреслено проблеми та досягнення в установах виконання покарань, роль філії Державної установи «Центр охорони здоров’я ДКВС України».  Більш детально зупинились на виконанні пріоритетних дій у третьому році реалізації проекту та на рекомендаціях для покращення роботи в регіоні.

 
Державні інспектори Херсонщини протягом серпня здійснили 224 перевірки дотримання вимог земельного законодавства


Впродовж минулого місяця Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області здійснило 218 перевірок дотримання вимог земельного законодавства, у тому числі 32 повторних, додатково перевірено 6 суб’єктів господарювання.

Під час зазначених перевірок фахівці виявили 122 порушення. Управління з контролю за використанням та охороною земель оперативно вживає заходи, спрямовані на усунення даних порушень. Так, впродовж місяця для усунення виявлених порушень було видано 90 приписів (6 із них – суб’єктам господарювання), складено 85 протоколів, передано 16 матеріалів до правоохоронних органів (у тому числі 15 – до органів прокуратури). У результаті розгляду адміністративних справ, винесено 82 постанови на суму 12 920 гривень.

 
Поздравляем с Днем Рождения!

Поздравляем - депутата Херсонского городского совета, успешного хозяйственника и политика, директора КП "Гарантия" Игоря Семенчева

С особым чувством в день рожденья

Желаю вам счастливых лет,

Здоровья, радости, движенья

Путем расцвета и побед

Желаю, чтобы все сбывалось

И крылья славы вас нашли,

А имя ваше оказалось

В ряду великих всей Земли.

Редакция газеты "Бизнес - Херсон"

 
Поздравляем с Днем Рождения!

Поздравляем с Днем Рождения - успешную женщину, педагога Светлану Одайник. Проректора по вопросам внешнего оценивания и мониторинга качества образования КВУЗ «Херсонская академия непрерывного образования»

Пускай заботы и печали
Твой дом обходят стороной.
Пусть солнце яркими лучами
Согреет мир прекрасный твой.
Цветы вселенной расцветают
Сегодня только для тебя,
И никогда не увядают
Душа твоя и красота


Сайт: p0zd.ru

Редакция газеты "Бизнес - Херсон"

Ре©

 
Передача Херсонської нафтоперевалки: від АРМА вимагають провести відкритий конкурс

Державне "Підприємство із забезпечення нафтопродуктами" вимагає від Агентства з розшуку та менеджменту активів скасувати рішення про передачу Херсонської нафтоперевалки невідомій компанії "Вествайт Трейд" та провести прозорий відкритий конкурс.

Про це на прес-конференції заявив т.в.о. голови держкомпанії Ярослав Ковалевський, передає enkorr.

"Ми не вимагаємо преференцій для себе, ми хочемо відкритого публічного конкурсу з професійними вимогами із залученням максимальної кількості учасників, що забезпечать подальшу ефективну і безпечну експлуатацію Херсонської нафтоперевалки", - підкреслив Ковалевський.

 
АМПУ: Порядок проверки и взятия проб воды устанавливает прозрачный механизм определения источников загрязнения и предотвращает коррупционные злоупотребления

«Порядок проверки, отобора проб воды и проведения их анализа» стал уже вторым важным для портовой отрасли документом, одобренным Кабинетом министров Украины за последние два месяца, непосредственное участие в разработке которых принимали специалисты Администрации морских портов Украины. Одобрение этого Порядка – предпоследний шаг в построении современной и прозрачной системы экологических проверок в морских портах Украины. Следующим станет «Порядок вычисления размера возмещения и уплаты убытков, причиненных вследствие загрязнения с судов, кораблей и других плавсредств территориальных и внутренних морских вод Украины», который сейчас прорабатывается рабочей группой Государственной регуляторной службы, в составе которой также есть специалисты АМПУ.

 
Губернатор Херсонщины Гусев поздравил херсонцев с Днём Флага Украины

Видео с поздравлением губернатор Херсонщины разместил на своей странице в Фейсбуке.

«Сегодня – большой праздник, и я поздравляю вас с ним. Желаю всем нам побед, мира, согласия, оптимизма и осуществления желаний, а также достижения невероятных целей для развития каждой семьи, особенно моей родной, любимой Херсонской области. Херсонщина обязательно станет регионом счастливых людей, где приятно жить, работать, и куда хочется возвращаться в любое время года!», — сказал Юрий Гусев.

 
На Херсонщине массово травят бездомных животных

В Новой Каховке произошел очередной скандал, темой для которого послужили бездомные собаки. Сайт «Гривна» неоднократно сообщал, что животные атакуют горожан не только на окраинах города, но и в самом центре. Данная ситуация настораживает новокаховчан, ведь следующими жертвами могут стать их дети.

Глядя на бездействия властей, жители самостоятельно стали принимать меры. Вместо того, чтобы обратиться в приют, собак массово стали усыплять. Так, по словам Татьяны Гурьяновой, только за вчерашний день было обнаружено в городе две мертвые собаки.

«Человеческая жестокость не знает границ. Сегодня мы похоронили двух замечательных собак, которым не повезло жить в нашем дворе. Они никому не мешали, просто жили. Собачки умерли в страшных муках. Давайте новокаховчане молча закапывать собак, а эти люди будут их продолжать травить. Или уже начнём как-то с этим бороться?»- прокомментировала Татьяна.

 

 

НОВОСТИ УКРАИНЫ И МИРА

Общественный контроль как основа открытого общества.
29.05.2014 15:19

Майдан состоялся! Он состоялся (ли)? Внесены коррективы в развитие общества. Коррективы и общественно-политические, и социально-экономические и т.д. Но, Майдан не закончился. Он продолжается в столице, в каждом городе и поселке, возможно, и в голове каждого гражданина Украины. Продолжается, потому что пока цели его не достигнуты. Януковича с "семьей " сбросили, прогнали… Правда с национализацией и возвратом награбленного что-то не идет пока. Пока ли? Возникают сомнения на примере Лазаренко – 15 лет "проживает" в США, даром что в тюрьме, это не мешает ему даже размножаться. А вот с национализацией награбленного до сих пор что-то не того. Поэтому сомнения и возникают. Западные "друзья" счета то грабителей замораживают, а как и когда оттуда деньги вернутся в Украину ни слова. Но, не об этом – то отдельная тема.

Начали строить новую систему управления. И обнаружили в этой системе опять тех же, только слегка на других местах. Но, коррупционные схемы остались судя по всему пока нетронутыми.

Может быть это пока все были временные? Пока  это не совсем то, о чем говорили и кричали на Майдане! Речь ведь шла о полной перезагрузке власти.

Наконец избрали нового Президента Украины! Ждем в ближайшее время перезагрузки всей системы исполнительной власти. В том числе и на местах.

Я не хочу сейчас останавливаться на административных и кадровых реформах. Опять же, речь не об этом.

Подробнее...
 
Доросла тема дитячими очима - визначено переможців регіонального етапу конкурсу „Очима дитини про бюджет країни-2014”
29.05.2014 13:53

У Херсонській області обрано переможців регіонального туру всеукраїнського конкурсу «Очима дитини про бюджет країни-2014». Цього року для участі у відборі роботи надіслали 280 дітей віком від 9 до 15 років із 25 міст та районів області. Кращих обирали серед авторів художніх та літературних творів та комп’ютерної графіки.

Недитяча тема податків серед юних митців складнощів не викликає, навпаки діти по-своєму, набагато простіше відчувають усі тонкощі тематики та абсолютно доступно передають це у своїх творах. «Все залежить від того, як дорослі пояснюють дітям цю тему, - зазначив Олександр Максименко, голова Херсонського обласного територіального відділення Всеукраїнської громадської організації АППУ, голова Громадської ради при ГУ Міндоходів у Херсонській області. – У кожній сім’ї батьки обговорюють фінансові проблеми, а для дітей цікаво це перенести на малюнок, написати казку про податки, перетворити дорослу тему на гру. Сучасні діти адекватно розуміються на актуальних суспільних проблемах та нових мистецьких технологіях».

Яскраві фарби, глибоке розуміння теми, нові несподівані образи, нестандартні ідеї та влучні лозунги ще раз підтверджують, що дитячий талант невичерпний: з року в рік роботи вдосконалюються, а професійна майстерність зростає.

«Ми вчимо діток малювати маму й тата, деревце, країну, - додала Любов Русалкіна, член Національної спілки журналістів України, - а треба ще більше давати мислити, писати про те, яким станеш добропорядним громадянином, як берегти кожну копієчку у сім’ї та державі».

Цього року учасники вразили своїми роботами у категорії комп’ютерна графіка (комп’ютерна анімація). Всі малюнки були креативні та змістовні, а серед художніх творів переважав жанр драматургії. Теми у роботах конкурсанти підіймали різноманітні: необхідність декларування доходів, важливість сплати податків і загалом наповнення головного гаманця країни.

Кращі роботи обов’язково будуть відзначені дипломами, ідеї ляжуть в основу дизайнерських розробок календариків, плакатів, інформаційних буклетів. А найдостойніші представлятимуть Херсонщину вже у столиці.

Переможці у літературному конкурсі:

Серед конкурсантів I вікової категорії (9-11 років)

1 місце Табацька Аліна, 11 років, вірш „Що таке податки?”, Скадовський район

2 місце переможця не визначено

3 місце переможця не визначено

Серед конкурсантів II вікової категорії (12-15 років)

1 місце Курносик Роман, 15 років, казка „Чоловік та бюджет”, казка „Золоте яйце”, Білозерський район

2 місце Ярошенко Софія, 12 років, „Лист Сергія”, Херсонська ЗОШ №1

3 місце Ганоцька Наталя, 14 років, Розмова про бюджет, Скадовський район

Переможці серед юних талантів із художнього мистецтва:

Серед конкурсантів I вікової категорії (9-11 років)

1 місце Москаленко Ольга, 10 років, Сплати податки – у бюджеті достаток, Нижньосірогозький район

2 місце  Катарович Аміна, 11 років, Заплати скоріш податки – будеш жити у достатку, Скадовський район

3 місце Король Лізавета, 10 років, Сплатіть податки живіть у достатку, Каховський район

Серед конкурсантів II вікової категорії (12-15 років)

1 місце Макеєва Катерина, 15 років, Бюджет іде на добрі справи, м. Херсон

2 місце Тріпадуш Алла, 15 років, Щоб квітла країна багата і вільна – завжди має бути захищена гривня!, Цюрупинський район

3 місце Галатонов Владислав, 12 років, Щоб країна процвітала..., м. Нова Каховка

Переможці серед юних талантів із комп’ютерної графіки:

Серед конкурсантів I вікової категорії (9-11 років)

1 місце Копил Владислав, 9 років, Веселкова країна, м. Нова Каховка

2 місце Устимчик Діана, 10 років, Свинка – копилка, Нижньосірогозький район

Серед конкурсантів II вікової категорії (12-15 років)

1 місце Кажарова Анастасія, 13 років, Очима дитини про бюджет країни, Каховський район

2 місце Власик Анастасія, 12 років, Дерево податків, Скадовський район

3 місце Клюцевська Анастасія, 14 років, Міцний стабільний бюджет – цивілізоване суспільство, м. Херсон

Дякуємо Всім учасникам за участь у конкурсі!

 
Щодо стану підготовки для проведення зовнішнього незалежного оцінювання в Херсонській області
26.05.2014 14:36

В Українському центрі оцінювання якості освіти (УЦОЯО) завершено формування бази даних учасників зовнішнього незалежного оцінювання, які будуть брати участь в основній сесії (з 03 червня до 27 червня 2014 року). Усього зареєструвалося:

 • по Україні – 297 090 осіб;
 • по Херсонській області – 7864 особи.

Працівниками науково-методичної лабораторії зовнішнього оцінювання та моніторингу якості освіти КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» спільно з регіональним центром проведено:

- тематичні збори для учнів та батьків у загальноосвітніх навчальних закладах:

 • «Почни готуватись до ЗНО вже зараз, візьми участь у пробному тестуванні»;
 • «Умови вступу до ВНЗ та та підготовка до реєстрації на ЗНО 2014 року»;
 • «Правила поведінки на пункті тестування».

- організаційно-методичні семінари:

 • «Організація навчання консультантів-реєстраторів пунктів реєстрації»;
 • «Організація навчання персоналу пунктів тестування»;
 • «Організація сертифікації персоналу пунктів тестування»;
 • «Організація навчання та сертифікації персоналу пункту перевірки».

- пробне тестування:

 • 22 березня 2014 року з української мови і літератури, хімії, фізики, російської мови, всесвітньої історії та іноземних мов (англійської, німецької, французької, іспанської - за вибором). Працювало 9 пунктів пробного тестування. З’явилося 1595 учасників, що складає 91,04 % від кількості зареєстрованих осіб;
 • 29 березня 2014 року з математики, історії України, біології, географії та світової літератури. Працювало 7 пунктів пробного тестування. На тестування з’явилося 1259 учасників, що складає 87,98% від кількості зареєстрованих осіб.

Для самостійного визначення результату пробного тестування кожний учасник, після закінчення часу, відведеного для роботи з тестом, отримував:

- інформацію з правильними відповідями до бланків типу А;

- схему оцінювання завдання із розгорнутою відповіддю до бланків типу Б.

Також учасники пробного тестування мали можливість переглянути свій рейтинговий бал і місце в рейтингу серед інших учасників з окремих предметів з 6  квітня 2014 року.

При проведенні пробного тестування була зафіксована досить висока явка абітурієнтів, що свідчить про зацікавленість абітурієнтів у цьому заході.

Департаментом освіти і науки, молоді та спорту Херсонської обласної державної адміністрації спільно з Одеським регіональним центром оцінювання якості освіти на території Херсонської області визначено 25 навчальних закладів, що будуть працювати як пункти тестування, із них:

 • 11 – у м. Херсоні;
 • 4 – у м.Каховці;
 • 5 – у м.Новій Каховці;
 • 3 – у м.Цюрупинську;
 • 2 – у м. Генічеську.

Для створення безпечних умов перебування учасників ЗНО на пунктах тестування з боку МВС та МОЗ України зроблені відповідні розпорядження:

 • МВС – забезпечує охорону правопорядку на пунктах тестування в дні тестування;
 • ДСО – забезпечує охорону тестових матеріалів на пунктах тестування;
 • МОЗ – організовує тимчасові медичні пункти у навчальних закладах на базі яких створені пункти тестування.

Підготовлено педагогічних працівників до роботи під час основної сесії ЗНО:

 • на пунктах тестування – 1150 осіб;
 • на пунктах перевірки – 118 осіб.

Графік проведення ЗНО

№ з/п

Предмет ЗНО-2014

Дата проведення

Іноземні мови (англійська, німецька, французька, іспанська)

03 червня 2014 року

Українська мова і література

05 – 06 червня 2014 року

Російська мова

10 червня 2014 року

Математика

12 червня 2014 року

Географія

14 червня 2014 року

Всесвітня історія

16 червня 2014 року

Фізика

18 червня 2014 року

Історія України

20 червня 2014 року

Хімія

23 червня 2014 року

Біологія

25 червня 2014 року

Світова література

27 червня 2014 року

Результати основної сесії ЗНО-2014 Український центр оцінювання якості освіти оголосить з 19 червня по 08 липня 2014 року.

Додаткова сесія ЗНО-2014 буде проведена з 01 липня по 15 липня 2014 року.

Продовжується реєстрація громадських спостерігачів. Нині зареєстровано 13 осіб, які виявили бажання здійснювати громадський контроль за дотриманням процедури проведення зовнішнього незалежного оцінювання в Херсонській області.

Кандидат педагогічних наук,

проректор з питань зовнішнього

оцінювання та моніторингу якості освіти

Комунального вищого навчального закладу

«Херсонська академія неперервної освіти»

Херсонської обласної ради                                                 С.Ф.Одайник

 
Ветераны с молодежью – празднуют День Победы.
16.05.2014 19:26

Ветераны с молодежью – празднуют День Победы.

Ветераны - актив Ассоциации ветеранов "К" СБУ принимают парад

В этом году День Победы запомнился многим мальчишкам и девчонкам – воспитанникам СДЮСШ-2 соревнованиями по гребле и каноэ. Более 150 юных спортсменов вышли на воду, чтобы посвятить свои спортивные достижения памяти победителям в Великой отечественной войне.

Строй юных спортсменов во время праздничной линейки и поднятия государственного флага Украины

Соревнования начинались, как всегда, с торжественного построения, поднятия государственного флага Украины, рапорта о готовности к стартам. Спонсоры соревнований  – актив Ассоциации ветеранов "К" СБУ подготовили гребцам специальные награды: дипломы и медали.

Подробнее...
 
Ексклюзивне інтерв’ю
13.05.2014 21:10

Прокурор Херсонської області Подубинський Богдан Володимирович

Народився 29 квітня 1963 року на Львівщині. Після закінчення середньої школи – служба в армії. У 1988 році отримав вищу освіту, закінчивши юридичний факультет Львівського державного університету. В органах прокуратури – з 5 червня 1989 року. За 13 років служби пройшов шлях від слідчого районної прокуратури міста Львова до заступника прокурора Львівської області. На цій посаді 8 років – з 2002 до 2010 року. В зв’язку з виходом на пенсію за власним бажанням був звільнений з органів прокуратури. Після цього нетривалий час займався адвокатською діяльністю, а з березня  2014 року очолює прокуратуру Херсонської області.

Кор. Яка криміногенна ситуація в Херсонські області?

Подубинський Б.В.  Особливу увагу і стурбованість в мене і працівників прокуратури області викликає кількість скоєних злочинів на 10 тисяч населення, яка, на жаль, значно вища за середньодержавний рівень. Залишається великою кількість злочинів, учинених раніше судимими особами, а також у стані алкогольного сп’яніння.

Попередження та боротьба з підлітковою злочинністю – один із основних напрямів роботи органів прокуратури. Нам вдалося досягти зниження кількості правопорушень, вчинених неповнолітніми, однак у ряді районів та у місті Херсоні кількість таких злочинів зросла. Вперше за багато років виявлено кримінальні правопорушення проти основ національної безпеки, яких з початку року обліковано 4.

Є і позитивні тенденції. Наприклад, у порівнянні з минулим роком зменшилася кількість тяжких злочинів. Завдяки кваліфікованій роботі прокуратури області до суду скеровується більша частина кримінальних проваджень. Правоохоронні органи Херсонщини є одними з кращих в державі по розкриттю злочинів. В області успішно розслідуються понад 55% правопорушень, у той час як у державі цей показник складає лише 43%.

Як бачите, незважаючи на позитивні зрушення, роботи ще багато, і діяльність прокуратури у тому числі спрямована на подальше поліпшення криміногенної ситуації в області.

Кор. Що, на Ваш погляд, заважає економічному розвитку Херсонщини?

Подубинський Б.В.  З правової точки зору серйозною перешкодою нормального економічного розвитку будь-якого регіону є корупція. З перших днів існування незалежної України і до сьогоднішнього дня правоохоронні органи постійно стикаються з цим ганебним явищем. На мою думку, в першу чергу необхідно приділити особливу увагу викорененню і недопущенню хабарництва як серед працівників правоохоронних органів, так і державних службовців. Без подолання корупції, через яку бюджет країни щороку недоотримує понад мільярди гривень, неможливо поновити цивілізовані засади існування держави.

Кор. Ваше бачення проявів сепаратизму, його витоків та боротьба з ним.

Подубинський Б.В. Сепаратизм, на жаль, останні два місяці є великою перешкодою для нормального функціонування держави. Посягаючи на територіальну цілісність країни, громадяни, які стали жертвами іноземної пропаганди, лише ускладнюють життя собі та своїм співвітчизникам. Я як прокурор області звертався і звертаюся до мешканців краю з вимогою не піддаватися сепаратистським настроям, не дивлячись на численні провокації. Запевняю, що прокуратура та правоохоронні органи Херсонщини будуть принципово реагувати на будь-які заклики до порушення конституційного ладу України. Нагадую, що статтями 109 та 110 Кримінального кодексу України за посягання на територіальну цілісність України передбачена відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 5 років. Ті ж самі дії, вчинені групою осіб або повторно, караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років, а якщо вони призвели до загибелі людей або інших тяжких наслідків – від 10 до 15 років. Будь-хто з громадян області може допомогти правоохоронним органам у боротьбі з сепаратистськими проявами. У випадку отримання інформації про факти можливої причетності до цих злочинів, необхідно невідкладно інформувати прокуратуру Херсонської області.

Кор. Які на часі невідкладні завдання прокуратури області?

Подубинський Б.В.  Ні для кого не секрет, що для України зараз настали важкі часи. Моральний занепад, невпевненість громадян у завтрашньому дні дуже часто провокують їх на вчинення тих чи інших злочинів. У свою чергу, всі зусилля прокуратури Херсонської області спрямовані виключно на дотримання законності, недопущення дестабілізації в регіоні, попередження та подолання сепаратистських проявів. Першочерговим завдання органів прокуратури Херсонщини залишається нагляд за додержанням прав громадян на оплату праці, соціальне, пенсійне забезпечення. Кожен громадянин має право на вчасну та достойну оплату своєї праці. Коли люди не отримують зароблені ними гроші, це створює підґрунтя для збільшення соціальної напруги в суспільстві. Також дуже важливо забезпечити захист прав неповнолітніх, багатодітних сімей.

Херсонщина має унікальне географічне розташування, омивається річками і двома морями. На жаль, при використанні земельних ресурсів є зловживання, працюють корупційні схеми. Екологія краю також потребує захисту, адже будь-яке втручання може серйозно вплинути на збереження природних ресурсів області. Запевняю Вас, що у прокуратури достатньо важелів, щоб забезпечити належний нагляд за додержанням законності у всіх цих сферах. Кожен працівник прокуратури Херсонської області усвідомлює, що від його сумлінної та самовідданої праці зараз залежить достойне, захищене життя мешканців Херсона і Херсонської області.

 
Еще статьи...
«ПерваяПредыдущая211212213214215216217218219220СледующаяПоследняя»

Страница 219 из 261
Яндекс.Метрика