СОБЫТИЯ & ФАКТЫ

Херсон нарешті отримає кредит на закупівлю 50 тролейбусів

 
Председатель ОГА представил систему предоставления админуслуг на Херсонщине

 
Засідання комітету жінок-підприємиць відбулося у Херсоні (Відео)

 
Скадовский порт уйдёт с молотка

 
Минулого року майже 140 херсонців виїхали на постійне проживання за кордон

 

 
Директор херсонського КП «Гарантія» спростував чутки щодо стерилізації безпритульних тварин

 
Глава Херсонской ОГА провел презентацию Скадовского порта в Турции

 
Херсонські аудитори: результати діяльності і заходи впливу

 
Начальник обласного главку поліції відзвітував про хід впровадження програми «Безпечна Херсонщина»

 
Херсонська державна морська академія провела День відкритих дверей для абітурієнтів

 

НОВОСТИ УКРАИНЫ И МИРА

Повідомлення НБУ
23.05.2015 00:19

ЄС надав Україні 1,8 млрд. євро в рамках третьої програми макрофінансової допомоги

22.05.2015

 

 

 

 

У рамках Cаміту країн “Східного партнерства” між Україною і ЄС сьогодні підписані Меморандум про взаєморозуміння та Кредитна угода щодо надання нашій державі чергового пакета макрофінансової допомоги.

Йдеться про виділення Україні третьої програми макрофінансової допомоги в розмірі 1,8 млрд. євро з метою стабілізації ситуації в країні.

З українського боку документи підписали Міністр фінансів України Наталія Яресько та Голова Національного банку України Валерія Гонтарева.

“Для України підтримка з боку ЄС  завжди була і залишається надзвичайно важливою. – зауважила Валерія Гонтарева. – Кошти, отримані в рамках цієї програми, є частиною розширеного пакета фінансової підтримки, що надається Україні міжнародними фінансовими інституціями і двосторонніми донорами, та, безумовно, стануть суттєвим вкладом в укріплення зовнішньої позиції України, збалансування бюджету та впровадження економічних реформ. Водночас, це потужний сигнал довіри до України, як до інституційного позичальника та претендента на подальшу інтеграцію з ЄС”.

Подробнее...
 
Редакция газеты "Бизнес - Херсон" поздравляет
18.05.2015 21:55

Ректора Морской академии Ходаковского наградили орденомПочетный гражданин города Херсона, ректор Херсонской государственной морской академии, кандидат исторических наук Владимир Ходаковский отмечен государственной наградой по случаю Дня науки.

За весомый личный вклад в развитие отечественной науки, укрепление научно-технического потенциала Украины, многолетнюю добросовестную работу и высокий профессионализм он награжден орденом «За заслуги» І степени.

 
Модель Управління сталим розвитком сільських територій.
17.05.2015 15:15

Мета: Забезпечення якості життя населення територій України.

Законодавство:

Конституції України, Закони України “Про засади внутрішньої і зовнішньої політики”, “Про стимулювання розвитку регіонів”, “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про місцеві державні адміністрації”, « Про засади державної регіональної політики», «Про добровільне об’єднання громад», «Про розвиток сільських територій»,“Про транскордонне співробітництво”, “Про регулювання містобудівної діяльності”, “Про державні цільові програми”, “Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України”, “Про Генеральну схему планування території України”, Державна стратегія регіонального розвитку на період до 2020 року,

Методологічні засади Моделі:

1. Модель розроблена відповідно до Національної операційної програми (2015-2017 роки) Державної стратегії регіонального розвитку на період  до 2020 року, де головним завданням на 2015-2017 роки є підвищення рівня конкурентоспроможності регіонів: тобто створення оптимальних умов для розкриття регіонами власного потенціалу та ефективного використання конкурентних переваг регіональної економіки.

2. Запровадження  ефективного  багаторівневого процесу співробітництва, яке буде побудоване на засадах партнерства між державою та її регіонами, а горизонтально - між основними партнерами процесу розвитку всередині регіонів, проведення реформи адміністративно-територіального устрою, фіскальної децентралізації, розвитку і стимулювання конкурентних засад економіки, посилення ролі місцевого самоврядування.

3. Забезпечення відносин, коли громада загалом стане рівнем, на якому будуть впроваджуватися  ініціативи з розвитку та інвестиційної діяльності. Однак плануючи асигнування на такі основні напрями, як освіта, охорона здоров'я, утилізація відходів, водопостачання і навіть економічний розвиток, цілком зрозуміло, що фактичне планування та координація - аж до визначення ключових проектів - має здійснюватися в рамках партнерства суб'єктів, які мають зацікавленість на усіх рівнях території; район стане рівнем, на якому будуть планувати і надавати певні більш масштабні послуги (повністю або частково), наприклад, утилізацію твердих відходів; обласний рівень стане по суті рівнем планування та координації різноманітної діяльності.

4. Регіональний розвиток має бути узгодженим з реформами бізнес-середовища та розвитком підприємництва, реформами сільського господарства, інфраструктури і, звичайно, боротьбою з корупцією та забезпечення принципу верховенства права.

5. Запровадження дієвої політики регіонального розвитку вимагає координації її цілей та заходів з пріоритетами галузевих політик. Зокрема, це стосується таких сфер, як транспорт та інфраструктура; економічний розвиток та інвестиції; підприємництво і регуляторне середовище; конкурентна політика; ринок праці; освіта і наука; інноваційна діяльність.

6. Регіональний розвиток має відповідати вимогам системного і комплексного підходу до розвитку територій на основі концентрації фінансових ресурсів та створення умов для конкурентного розвитку всіх регіонів.

Враховуючи особливу спрямованість ДСРР на підвищення конкурентоспроможності регіонів, ця модель передбачає чіткий фокус на економічному розвитку, тобто на заходах та проектах, які мають потенціал забезпечувати внутрішній продуктивний розвиток, що, з часом, може сформувати добробут для розвитку державних послуг.

Інструменти, запропоновані у цій Моделі дають можливість визначати, готувати і реалізовувати обмежену кількість заходів, які сприяють ендогенному розвитку, побудовані на основі стратегій регіонального розвитку, узгоджуються з національними, галузевими стратегіями (у відповідних випадках) і відображають максимальне практичне співробітництво на територіях

Галузеві політики є актуальними для Державної політики регіонального розвитку і мають забезпечувати чіткі стратегічні й оперативні межі, які дають регіональним та субрегіональним органам свободу, впевненість і керівництво при плануванні власного розвитку на рівні регіону

Відповідно до Державної стратегії регіонального розвитку на перід до 2020 року, Модель визначає виконання наступних завдань:

 1. Розвиток економіки (бізнесу) та інвестиційної інфраструктури.
 2. Розвиток навичок для забезпечення зайнятості населення.
 3. Пряма підтримка швидкозростаючих підприємств або бізнес-ініціатив.
 4. Державні ініціативи з метою підтримки економічного  розвитку у регіонах.
 5. Технічна допомога з метою прямої підтримки  формування портфеля проектів.

Складові Моделі:

 1. Управління конкурентоспроможністю сільської території.
 2. Управління конкурентоспроможністю міста.
 3. Управління конкурентоспроможністю району.
 4. Управління конкурентоспроможністю області.
 5. Міжрегіональна співпраця.
 6. Узгодження проектів розвитку територій з державними програмами та проектами.
 7. Міжнародна інтеграція проектів розвитку територій.

Індикатори оцінки реалізації Моделі: регіональний індекс людського розвитку:

Згідно методики, розробленої фахівцями Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи Національної академії наук Україна за участю фахівців Державної служби статистики України, до розрахунку регіонального індексу людського розвитку включено 33 показника, об’єднані у 6 блоків відповідно до основних аспектів людського розвитку (загальну схему представлено у додатку 1):

 • Відтворення населення;
 • Соціальне становище;
 • Комфортне життя;
 • Добробут;
 • Гідна праця;
 • Освіта.

Подробнее...
 
Игорь Шепелев: Брать на себя ответственность готов не каждый
16.05.2015 20:19

Игорь Шепелев: Брать на себя ответственность готов не каждыйЧто даст децентрализация громадам Херсонщины и какие изменения ждут область в связи с реформой – интервью и.о. заместителя председателя облгосадминистрации Игоря Шепелева ТРК «Скифия».

 

 

 

 


О децентрализации в Украине сейчас уже не только говорят, но приступили к ее реализации. Первый вопрос - что означает децентрализация и что она даст рядовому украинцу?
- Прежде всего, децентрализация – это передача значительных полномочий от государственных органов власти органам местного самоуправления. Вопрос для Украины очень злободневный, потому что еще с самого начала нашей государственности органы местного самоуправления, ассоциации местных городов, сел, поселков постоянно ставили вопрос о передаче полномочий на места. Так получилось, что в наследие от Советского Союза нам досталась жесткая иерархия, все вопросы решались «сверху». На уровне сел, поселков вопросы практически не рассматривались. И вот сегодня мы пришли к тому моменту, когда действительно необходимо отдать полномочия органам местного самоуправления. Но вместе с полномочиями необходимо передать и ответственность.

Но готовы ли сельские, поселковые головы и громада взять на себя такую ответственность?
- Процесс довольно сложный потому, что брать полномочия согласны все, а вот брать на себя ответственность готов не каждый. И это показали последние встречи с председателями сельских, поселковых советов.

На сегодняшний день государство готово передать полномочия на места,но этому предшествует длительный процесс подготовки. Одним из условий, которое ставит правительство перед тем, как отдать полномочия, является качественная организация процесса объединения территориальных общин. После чего данному объединению будут, кроме всего, прочего переданы функции по оказанию услуг населению.

Мы уже сделали первый шаг в прошлом году в этом направлении, когда в рамках бюджетной реформы за органами местного самоуправления были закреплены конкретные источники доходов, аза государством осталось право регулировать уровень доходов на душу населения только по двум источникам: подоходный налог и на прибыль. Остальные налоги были переданы на места.

По результатам последнего анализа мы выяснили, что практически те села и поселки, в которых проживает менее 3-х тысяч человек, практически 100% финансового ресурса тратят на содержание того органа исполнительной власти, который находится на месте. И уже начиная с порога 3,5-4 тысячи человек этот процент уменьшается до 30-50%. Поэтому и появилась идея, чтобы оптимизировать структуру власти в этом объединении и дать возможность более рационально использовать финансовый ресурс.

Подробнее...
 
В Херсонскую область с рабочим визитом прибыл Министр социальной политики Павел Розенко
16.05.2015 14:39

 

15 мая Херсонскую область посетил Министр социальной политики Украины Павел Розенко.
Он планирует присоединиться к главе облгосадминистрации Андрею Путилову в проведении Совета обороны области, который проходит сегодня в Голопристанском районе.

В рамках заседания Министр социальной политики презентовал проект по контролю общественного порядка «Шериф».

Также Павел Розенко встретился с директорами районных и городских центров занятости Херсонщины и посетил Херсонский областной центр социальной реабилитации детей-инвалидов и социальный центр матери и ребенка Херсонского областного совета. А также по случаю Дня Европы на Херсонщине планируется участие Министра в торжественном открытии этноэкофестиваля «Таврийские хутора».

 

 
Еще статьи...
«ПерваяПредыдущая211212213214215216217218219220СледующаяПоследняя»

Страница 217 из 278
Яндекс.Метрика