СОБЫТИЯ & ФАКТЫ

Херсон нарешті отримає кредит на закупівлю 50 тролейбусів

 
Председатель ОГА представил систему предоставления админуслуг на Херсонщине

 
Засідання комітету жінок-підприємиць відбулося у Херсоні (Відео)

 
Скадовский порт уйдёт с молотка

 
Минулого року майже 140 херсонців виїхали на постійне проживання за кордон

 

 
Директор херсонського КП «Гарантія» спростував чутки щодо стерилізації безпритульних тварин

 
Глава Херсонской ОГА провел презентацию Скадовского порта в Турции

 
Херсонські аудитори: результати діяльності і заходи впливу

 
Начальник обласного главку поліції відзвітував про хід впровадження програми «Безпечна Херсонщина»

 
Херсонська державна морська академія провела День відкритих дверей для абітурієнтів

 

НОВОСТИ УКРАИНЫ И МИРА

Економіка Херсонщини. Херсонський нафтопереробний завод.
16.06.2015 21:51

Ексклюзивне інтерв'ю

Розповідає директор підприємства Семеген Володимир Мирославович

Наша мета - глобальна реконструкція заводу з подальшим доведенням до норм світових стандартів щодо виробництва бензину, дизельного і авіаційного палива. Вся продукція має відповідати найвищому стандарту Євро-5, тоді як переважна більшість заводів працюють в площині Євро-4. Крім того, планується мінімізація затрат на виробництво і значне збільшення сплати податків в бюджет міста і країни. Важливим є і вирішення екологічного питання – значне поліпшення екологічного стану шляхом використання надсучасних технологій з мінімальним впливом на навколишнє середовище.
- Чи визначились із планами на майбутнє?
- Продовжуються переговори з інвесторами, є напрацювання, але наразі роботу стримує політична ситуація в країні. Реконструкція буде тривати протягом 3,5-4 років, адже маємо справу з технологічно складним і громіздким обладнанням. Планується витратити близько 1,35 млрд. доларів США, через 6 років експлуатації завод буде давати чистий прибуток. Країна отримає податки в бюджет і якісний продукт, який забезпечить потреби України близько на 22%. Потужність заводу становитиме 4,5 млн тон нафти в рік. Глибина переробки сягатиме показника 91,9%, вихід світлих нафтопродуктів – 85,2%. Планується також використання енергозберігаючих технологій.
- Є чимало факторів, які гарантують успіх реконструкції. Перш за все це географічне положення. Нафта до заводу подається по нафтопроводу, крім того є залізна дорога плюс морський і річковий шляхи. Слід згадати і той факт, що в регіоні великі об'єми вирощування сільськогосподарських рослин, що сприяє виробництву біопалива.

В 2014 році Херсонський НПЗ розробив інвестиційний проект реконструкції який відповідає головному стратегічному документу в нафтогазовій промисловості України це Енергетична стратегія України до 2030 року, затверджена Розпорядженням Кабінету Міністрів №145 від 15 березня 2006 року з оновленнями від 7 червня 2012 року.

Херсонський НПЗ отримав державні гарантії для фінансування інвестиційних, інноваційних, інфраструктурних та інших проектів розвитку, які мають стратегічне значення та реалізація яких сприятиме розвитку економіки України.


- Чи сприяє держава розвитку нафтопереробної промисловості?
( на це питання відповідає заступник технічного директора з розвитку, голова відділення асоціації «Нафтохімік України» Іван Михайлович Козар

Більшість заводів нафтопереробної галузі України сьогодні не випускають продукцію або працюють не на повну потужність. Проблема відсутності підтримки держави в реконструкції нафтопереробних заводів..
Не передбачені пільги для нафтопереробних підприємств, що проводять реконструкцію, технічна база галузі застаріла, адже більшість обладнання встановлювалось ще в Радянському союзі, тобто наразі дуже важко конкурувати з продукцією навіть деяких постсоціалістичних країн.
Довго вирішуються питання погодження кожного етапу реконструкції в міністерствах, тому такі процеси краще проводити з місцевими органами влади. Підготовчий період триває довше, ніж саме будівництво.
Необхідно наступне: державна програма реконструкції вітчизняних НПЗ, зміни в дозвільній системі, а також державні гарантії для стимулювання інвесторів.

Однак Херсонський НПЗ продовжує виконувати проектні роботи по реконструкції підприємства і веде постійну роботу по утриманню  підприємства в належному стані.

Наш завод входить до структури групи компанії «Континіум». Ця структура включає також мережу заправок «WOG», яка становить близько 500 одиниць на території України.

В мережі АЗК WOG реалізуються виключно імпортні нафтопродукти, що відповідають стандарту Євро-5( виробників країн Греції., Ізраїлю, Болгарії, Румунії,). На АЗК WOG впроваджена система контролю якості нафтопродуктів, що дозволяє перевіряти пальне на відповідність стандартам, на кожному з етапів його доставки.

Участь ХНПЗ в Житті Міста:

На підприємстві залишився кістяк працівників, які слідкують за належним утриманням комунікацій підприємства і займаються розробкою документації що до реконструкції. На підприємстві відсутня заборгованість по заробітній платі, працівники заводу забезпечені повним соціальним пакетом.

Підприємство також потребує спеціалістів таких професій:

-         електрик, слюсар, машиніст бульдозера, тракторист, водій екскаватору.

ПрАТ «Херсонський НПЗ» надає послуги з лабораторного контролю якості нафтопродуктів для споживачів, а також є можливість надання послуг спецтехніки з виконанням ремонтних робіт.

Також необхідно відмітити, що буде вимога до всіх підрядних організацій котрі будуть приймати участь в реконструкції з обов’язковою регістрацією в м.Херсоні для можливості поповнювати місцевий бюджет.

Щомісячно ми сплачуємо в бюджет міста 600-700 тис. грн.

Незважаючи на складну економічну ситуацію в країні і нашому підприємстві в цілому, наш завод приймає участь в ряді соціальних господарчих програмах.

Є постійним спонсором по проведенню різноманітних заходів для містян м. Херсона:

-         Щорічне святкування дня міста;

-         Допомога церквам;

-         Виконання робіт по покращенню обороноздатності м. Херсона. Матеріальна допомога військовим (автотранспорт, оргтехніка, меблі), виконання робіт по обороно укріплення бомбосховища.

-         Допомога технікою і робочою силою для проведення загальноміських заходів.

Також, завод надавав безкоштовно притулок 74 –м біженцям з зони АТО в гуртожитку підприємства і виділив дітям біженців допомогу.

На прохання громади ПрАТ «Херсонський НПЗ» продовжує водопостачання малочисельним абонентам по вулицям Червоноармійській, Партизанській, Баку, Газовій та провулку Яружному у період, коли підприємство не працює, немає фінансової і технічної можливості проводити капітальний ремонт позабалансових мереж. Однак даним абонентам було запропоновано перейти на водопостачання від міськводоканалу.

Також звернулись до міської ради посприяти у вирішені питання передачі систем водопостачання у власність  МКП ВУВКГ міста Херсона, тому що ПрАТ «Херсонський НПЗ»  не є  комунальним підприємством,  надання таких послуг не є одним із основних видів діяльності підприємства, надання таких послуг є збитковим для заводу. Переключення цих абонентів не буде обтяжливим ні фінансово, ні технічно для МКП ВУВКГ міста Херсона дасть тільки змогу поповнити надходження коштів в бюджет міста.

Зазначаємо, що підприємство вже зверталось до МКП ВУВКГ міста Херсона з цим питанням.

Приймаючи до уваги важливу роль водопостачання в житті кожного громадянина, тому ПрАТ «ХНПЗ» продовжує надавати населенню послуги з водопостачання, щоб не погіршити соціальний стан незважаючи на обтяжливість для ХНПЗ, але сприяння у вирішенні цього питання зі сторони міської ради немає.

Завод за свій кошт влаштовує благоустрій в мікрорайоні (сквер, парк, прибирання сміття на несанкціонованих сміття  звалищах, будівництво автобусних зупинок і т.д.)

 
Аграрії визначилися у своїй позиції щодо земельної та адміністративної реформи
11.06.2015 10:42

4 червня у Києві відбулося Перше Всеукраїнське аграрне Віче. Участь у ньому взяли понад 5 тисяч представників аграрного сектору, експертів, громадських та політичних активістів. Херсонщина також була представлена потужною делегацією на чолі з в.о. очільника Херсонського обласного осередку АПУ Олександра Максименка.

Віче стало підсумком 29 регіональних аграрних форумів, проведених в усіх регіонах нашої країни. У такий традиційний для українців спосіб місцеві громади визначили шляхи вирішення найболючіших проблем держави, а також вибудували структуру Аграрної партії України за принципом «знизу вгору».

– Агробізнес разом із суміжними галузями забезпечує майже 27% ВВП нашої країни і дає найбільше валютних надходжень – 17 мільярдів доларів за минулий рік. Фактично в ньому прямо чи опосередковано задіяні 16,8 мільйона людей. Така потужна економічна й соціальна сила не може стояти осторонь політичних і законодавчих процесів у державі, – підкреслив у своєму виступі Віталій Скоцик, голова Аграрної партії України, що організувала віче.

На віче пролунали виступи науковців та представників аграрного руху з усіх регіонів. З вітальним словом перед присутніми виступив наш славетний земляк, почесний член Національної академії аграрних наук, Герой України Дмитро Моторний. Депутат Запорізької обласної ради, координатор депутатської групи «За Запорізьке село» Олег Ніколенко у своєму виступі проаналізував головні помилки влади, що поставили під загрозу розвиток аграрного бізнесу, а отже – України в цілому.

Голова Донецької обласної організації Аграрної партії України, депутат Слов’янської райради Донецької області Дмитро Казацький підкреслив, що найтяжче аграріям ведеться у зоні АТО. Однак саме вони залишаються єдиними підприємцями, що не покинули свою землю під час війни і продовжують працювати та берегти її.

« На Аграрному Віче представники усіх регіонів України закликали владу ухвалити Закон «Про місцеві референдуми», який би посилив вплив територіальних громад, та зважено підійти до адміністративно-територіальної реформи, реалізація якої розпочалася непродумано»,- розповів за підсумками роботи Віче керівник Херсонської облорганізації АПУ Олександр Максименко: «Також в Україні слід провести загальнодержавне обговорення земельної реформи, обмежити максимальну площу земель, що можуть перебувати у приватному володінні, та заборонити продаж землі іноземцям. Без реалізації цих кроків зняття мораторію на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення є неприпустимим, - переконаний він. «Крім того, у зверненні до президента, парламенту та представників уряду, аграрії вимагають повернути фіксований сільськогосподарський податок, адже його скасування веде до різкого падіння виробництва в агросекторі України.  Також Аграрна партія України пропонує дозволити військовослужбовцям, демобілізованим у рік вступу, брати участь у конкурсі за результатами вступних іспитів.

За словами лідера нашої партії Віталія Скоцика, добиватися втілення своїх вимог українські аграрії будуть за допомогою цивілізованих політичних інструментів, а не вуличних акцій. Вже сьогодні депутати-аграрії об’єднуються в групи й ефективно відстоюють інтереси місцевих громад в обласних і районних радах різних областей» - розповів Олександр Максименко по завершенню Всеукраїнського Аграрного Віче.

За словами Лідера АПУ Віталія Скоцика, отримати більшість місць у всіх районних та обласних радах – найближча політична мета аграріїв. У перспективі ж Аграрна партія планує входити в трійку партій-лідерів на парламентських виборах. Щоб створити потужне політичне представництво на всіх щаблях української влади, учасники віча домовилися координувати свої дії на наступних місцевих і парламентських виборах.

 
Руководители области поздравили журналистов Херсонщины с профессиональным праздником
09.06.2015 00:34

8 июня, в 11.00 в студии ХОГТРК «Скифия» торжественно поздравили представителей средств массовой информации Херсонщины с Днем журналиста Украины, который праздновали в минувшую субботу, 6 июня.

Поздравить журналистов с профессиональным праздником пришли и руководители Херсонской области:

«В сегодняшних непростых условиях для нашей страны работа журналистов крайне важна. В частности, благодаря правильной подачи информации Херсонщина остается спокойным и мирным регионом. Поэтому благодарим вас, журналисты, за круглосуточную оперативность и за патриотизм, который вы несете людям в своих материалах», - отметил председатель областной государственной администрации Андрей Путилов.


Также к поздравлениям присоединилась первый заместитель председателя облгосадминистрации Валентина Сичевая:

«Желаю вам всего наилучшего в жизни: здоровья, семейного благополучия, чтобы вы не теряли огонек творческого вдохновения и придерживались кодекса этики журналиста».Так, по случаю празднования Дня журналиста Украины и за высокий профессионализм, добросовестный труд и значительный вклад в развитие информационного пространства Почетными грамотами главы облгосадминистрации отметили старшего редактора телеканала «Твой Плюс» Евгению Попенко и редактора Генической газеты «Приазовская правда» Светлану Рудникову.

Благодарностью председателя облгосадминистрации наградили редактора Нижнесерогозской районной газеты «Красный луч» Виту Копенко и редактора новотроицкой районной газеты "Трудовая слава" Валерия Горобца.

По ежегодной традиции журналистам Херсонщины также вручили персональные стипендии. В этом году в номинации «Телевидение» их получили журналист ТРК «ВТВ плюс» Марина Савченко, редактор новостей телеканала «Твой плюс» Татьяна Савула, редактор телевидения ХОГТРК «Скифия» Алина Савченко, редактор телевидения ХОГТРК «Скифия» Эрика Авдеева и старший редактор ХОГТРК «Скифия» Ксения Силина.В номинации «Интернет-издание»: Татьяна Бойко - сайт «Херсонцы», редактор интернет-издания «Политическая Херсонщина» Дементий Белый, Геннадий Осьмак - информационный портал Геническа «Новый визит» и Виктория Сенько - интернет-газета «Скадовская палитра».

Среди представителей печатных СМИ были отмечены корреспондент Нижнесерогозской районной газеты «Красный луч» Валентина Журавская, руководитель пресс-центра газеты «Новый день» Елена Нечипуренко, заместитель главного редактора газеты «Вгору» Ирина Ухварина, заместитель редактора Новотроицкой районной газеты «Трудовая слава» Елена Олейник и корреспондент Горностаевской районной газеты «Сельские новости» Анна Музыченко.

Стипендию в номинации «Радио» получила редактор радио ХОГТРК «Скифия» Анастасия Щербина.

Глава области Андрей Путилов поблагодарил всех журналистов-волонтерам и отметил, что такая поддержка крайне важна для граждан и военных, которые защищают наше государство.

 
Поздравляем с Днем Журналиста.
08.06.2015 20:02

 
Министр агрополитики и продовольствия Алексей Павленко посетил предприятия Херсонщины
02.06.2015 01:55

Сегодня, 29 мая, на Херсонщине с рабочим визитом находился Министр аграрной политики и продовольствия Украины Алексей Павленко.

В рамках поездки, он, вместе с председателем областной государственной администрации Андреем Путилов, посетил государственное учреждение «Новокаховский рыбоводный завод частиковых рыб».

Там прошло совещание Министра с сельскохозяйственным активом Херсонской области.

«Хочу заметить, что завершенные посевные работы мы провели на достойном уровне. Предприятия не боятся инвестировать средства в агропромышленность Херсонщины, потому что это процесс контролируемый и дает положительные результаты», - подчеркнул Алексей Павленко. 

Также он отметил, что аграриям следует готовиться к полевым работам по сбору урожая и на сегодняшний день уже есть предприятия, которые способны авансировать их. К тому же, нужны для этого техника и топливо - в надлежащем состоянии и количестве.

Общаясь с аграриями области, рассмотрели одну из важнейших тем для развития агропромышленного сектора - состояние оросительных систем.

Подробнее...
 
«ПерваяПредыдущая211212213214215216217218219220СледующаяПоследняя»

Страница 215 из 278
Яндекс.Метрика